Opvallende tip voor refs: "Volgt er een lawine aan kaarten, so be it"

door
Opvallende tip voor refs:

Nu de competitie in een beslissende fase zit, ergert zowat elke ploeg zich wekelijks aan de scheidsrechters. Vaak is de VAR kop van Jut, maar na Genk-Gent waren ze bij de thuisploeg om een andere reden misnoegd. Ze vonden dat scheidsrechter Visser niet hard genoeg opgetreden had tegen het onsportieve spel van de Buffalo's, die ook massaal tijd rekten.


Ex-scheidsrechter Serge Gumienny vindt ook dat er strenger moet opgetreden worden. "Wacht als ref niet te lang met het trekken van kaarten, als je voelt dat de mentaliteit op het veld fout zit. En als er een lawine aan kaarten volgt, so be it. Een keeper in de laatste minuut geel geven wegens herhaaldelijk tijdrekken heeft in ieder geval geen zin. Wat me in dat verband wel stoort, is dat scheidsrechters weinig steun krijgen van de voetbalbond. In de reguliere competitie wordt een speler pas geschorst na vijf kaarten. Zo tolerant zijn ze nergens in Europa. Je creëert een gevoel van straffeloosheid", stelt hij in Het Belang van Limburg.

Veel blessuretijd bijtellen vindt hij dan weer minder zinvol. "H
eeft het veel zin om tien minuten bij te tellen? Meestal leidt dat alleen maar tot meer miserie. Hoe vaak ligt het spel tijdens die extra time niet stil? Er wordt nog amper gevoetbald. Bovendien, als er al 93 minuten is gespeeld, gaat de benadeelde ploeg dan scoren in minuut 95? Ik zeg u: als spelers niet meewillen, sta je als ref bijna machteloos."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

80
80
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

231
231
Na 'uiteenspatten' liefdesbom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

100
100
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

126
126
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

432
432
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

293
293
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

64
64
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

364
364
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

46
46
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

293
293
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

664
664
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

279
279
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

123
123
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

775
775
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

1367
1367
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

592
592
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

530
530
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

439
439
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

469
469
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

124
124
'Anderlecht loopt dubbel blauwtje op transfermarkt'

Voor Belgische clubs is de transfermarkt nog enkele dagen open. Die tijd zullen ze bij Anderlecht ...

637
637
Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

De Belgische clubs kunnen even uitblazen, want volgend weekend wordt er niet gevoetbald in de ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Lukaku, KVM verliest lieveling'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

570
570
HVH schrikt van transferbom in JPL: “Viel van mijn stoel”

De zomermercato is bijna ten einde in België. Er kwamen al heel wat soaps en transferwendingen ...

1021
1021
Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Terwijl de zomertransferperiode in de meeste Europese competities al is afgesloten gaat de mercato ...

78
78

Meer sportnieuws