EXCL Haan verdedigt zich: "Van Binst zei dat, Rensenbrink kan dat niet bepalen"

door
EXCL Haan verdedigt zich:

Arie Haan kreeg vorige week de volle laag nadat enkele passages in zijn biografie wat uit hun context werden getrokken. Robbie Rensenbrink en Gille Van Binst reageerden furieus.


Het verhaal over Van Binst ging over de volgende passage: "Jaren later stonden wij ergens een keer aan de bar, toen wij al waren gestopt, en Van Binst zei: Ik heb die Hollanders lekker te pakken gehad na de bekerfinale tegen Club Brugge. Ik vroeg hem waar hij het over had. Hij zei: Wij stonden met 3-1 voor, maar verloren uiteindelijk met 4-3. Ik zei dat hij een lul was. Onze fijne verdediger wilde aangeven dat hij die wedstrijd, op 11 juni 1977, aan Brugge had verkocht. Ik weet nog dat ik het eerste doelpunt met een schot van afstand in het Heizelstadion maakte. We gingen de rust in met een 3-2-voorsprong. Roger Davies zorgde in de tweede helft voor 3-3 en 4-3 voor Club Brugge. Misschien wist hij meer dan ik, of hij verzon dit verhaal ter plekke. Ik weet het niet. Maar ik vond het een vreemde wedstrijd, die ineens kantelde."

Over Rensenbrink verscheen het volgende: "Rob Rensenbrink had tijdens het duel met Brazilië een zweepslag (spierscheur in de kuit, nvdr.) opgelopen. Robbie trainde nog extra bij het hotel en op de finaledag werd hij nog getest door Michels. Hij moest sprintjes trekken en zeggen hoe het ging. Robbie vond het prima gaan, want hij wilde in die finale staan. Rensenbrink is aan de wedstrijd begonnen, maar heeft de hele eerste helft bijna niets gedaan. Hij is geen enkele keer Schwarzenbeck voorbij gekomen, een jaar later kon hij dat wel met Anderlecht in de Super Cup-wedstrijd tegen Bayern. Toen maakte hij die Duitser helemaal gek. Dat zegt toch wel iets. Anderlecht won met 4-1. Er werd gezegd dat hij overstag ging om te spelen, omdat hij tienduizend gulden (ruim 4.500 euro, nvdr.) kreeg van zijn sponsor Puma. Als hij niet zou spelen, kreeg hij niets. Dus, wat doe je dan? Moeilijk."

Reactie Haan: "Ik wil even reageren op de uitlatingen van Gille en Robbie. Er wordt heel vaak van een mug een olifant gemaakt en dat komt door de manier waarop een krant reageert op wat ik zeg. Ze reageren echter niet op wat ik zeg, maar wat zij vinden. Ik beschuldig Van Binst niet, maar hij beschuldigt eigenlijk zichzelf. Ik zeg nog tegen Gille ‘lul, wat zeg je nou’. Ik zeg niet dat het zo is, misschien verzon hij het toen aan de bar en heeft hij mij goed liggen gehad. Dat staat zo ook in het boek. Zo was hij ook, hij kon vanalles uit zijn duim zuigen. Als Gille zegt: 'Ik heb je iets op de mouw gespeld', dan is de story toch over? Als het een geintje was, dan is het ook zo. Ik ben dan plots een hypocriet..." 

Rensenbrink had het dan weer over 'leugens'. "Robbie zegt in zijn boek ook geen aardige dingen over mij. Robbie was er toen niet bij toen Gille dat zei, dus dat ik een leugenaar ben, kan hij dus niet bepalen. Ik heb enkel gezegd wat hij toen gezegd heeft, niet wat ik vind. Het is allemaal niks bijzonder. Ze moeten allemaal niet zo kwaad zijn, ze moeten gewoon de stukken eens lezen in het boek."

'Terug naar Finsterwolde'. Auteur: Jules van der Wardt. 384 blz., uitgeverij Edicola. U kan het boek voor 19,95 euro aanschaffen.

LEES OOK: Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Valt Haan iets te verwijten?

Meest recent

KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

12
12
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

70
70
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

31
31
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

142
142
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

63
63
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

58
58
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

122
122
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

173
173
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

435
435
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

97
97
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

63
63
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

157
157
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

573
573
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

179
179
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

224
224
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

798
798
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

354
354
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

129
129
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

142
142
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

158
158
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

58
58
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1470
1470
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

68
68
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

744
744

Meer sportnieuws