EXCL Haan verdedigt zich: "Van Binst zei dat, Rensenbrink kan dat niet bepalen"

door
EXCL Haan verdedigt zich:

Arie Haan kreeg vorige week de volle laag nadat enkele passages in zijn biografie wat uit hun context werden getrokken. Robbie Rensenbrink en Gille Van Binst reageerden furieus.


Het verhaal over Van Binst ging over de volgende passage: "Jaren later stonden wij ergens een keer aan de bar, toen wij al waren gestopt, en Van Binst zei: Ik heb die Hollanders lekker te pakken gehad na de bekerfinale tegen Club Brugge. Ik vroeg hem waar hij het over had. Hij zei: Wij stonden met 3-1 voor, maar verloren uiteindelijk met 4-3. Ik zei dat hij een lul was. Onze fijne verdediger wilde aangeven dat hij die wedstrijd, op 11 juni 1977, aan Brugge had verkocht. Ik weet nog dat ik het eerste doelpunt met een schot van afstand in het Heizelstadion maakte. We gingen de rust in met een 3-2-voorsprong. Roger Davies zorgde in de tweede helft voor 3-3 en 4-3 voor Club Brugge. Misschien wist hij meer dan ik, of hij verzon dit verhaal ter plekke. Ik weet het niet. Maar ik vond het een vreemde wedstrijd, die ineens kantelde."

Over Rensenbrink verscheen het volgende: "Rob Rensenbrink had tijdens het duel met Brazilië een zweepslag (spierscheur in de kuit, nvdr.) opgelopen. Robbie trainde nog extra bij het hotel en op de finaledag werd hij nog getest door Michels. Hij moest sprintjes trekken en zeggen hoe het ging. Robbie vond het prima gaan, want hij wilde in die finale staan. Rensenbrink is aan de wedstrijd begonnen, maar heeft de hele eerste helft bijna niets gedaan. Hij is geen enkele keer Schwarzenbeck voorbij gekomen, een jaar later kon hij dat wel met Anderlecht in de Super Cup-wedstrijd tegen Bayern. Toen maakte hij die Duitser helemaal gek. Dat zegt toch wel iets. Anderlecht won met 4-1. Er werd gezegd dat hij overstag ging om te spelen, omdat hij tienduizend gulden (ruim 4.500 euro, nvdr.) kreeg van zijn sponsor Puma. Als hij niet zou spelen, kreeg hij niets. Dus, wat doe je dan? Moeilijk."

Reactie Haan: "Ik wil even reageren op de uitlatingen van Gille en Robbie. Er wordt heel vaak van een mug een olifant gemaakt en dat komt door de manier waarop een krant reageert op wat ik zeg. Ze reageren echter niet op wat ik zeg, maar wat zij vinden. Ik beschuldig Van Binst niet, maar hij beschuldigt eigenlijk zichzelf. Ik zeg nog tegen Gille ‘lul, wat zeg je nou’. Ik zeg niet dat het zo is, misschien verzon hij het toen aan de bar en heeft hij mij goed liggen gehad. Dat staat zo ook in het boek. Zo was hij ook, hij kon vanalles uit zijn duim zuigen. Als Gille zegt: 'Ik heb je iets op de mouw gespeld', dan is de story toch over? Als het een geintje was, dan is het ook zo. Ik ben dan plots een hypocriet..." 

Rensenbrink had het dan weer over 'leugens'. "Robbie zegt in zijn boek ook geen aardige dingen over mij. Robbie was er toen niet bij toen Gille dat zei, dus dat ik een leugenaar ben, kan hij dus niet bepalen. Ik heb enkel gezegd wat hij toen gezegd heeft, niet wat ik vind. Het is allemaal niks bijzonder. Ze moeten allemaal niet zo kwaad zijn, ze moeten gewoon de stukken eens lezen in het boek."

'Terug naar Finsterwolde'. Auteur: Jules van der Wardt. 384 blz., uitgeverij Edicola. U kan het boek voor 19,95 euro aanschaffen.

LEES OOK: 'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Valt Haan iets te verwijten?

Meest recent

‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

11
11
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

9
9
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

32
32
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

269
269
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

43
43
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

417
417
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

281
281
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

19
19
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

60
60
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

133
133
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

358
358
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

179
179
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

601
601
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

486
486
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

229
229
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

60
60
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

291
291
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

847
847
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

193
193
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

313
313
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

392
392
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

99
99

Meer sportnieuws