EXCL Haan verdedigt zich: "Van Binst zei dat, Rensenbrink kan dat niet bepalen"

door
EXCL Haan verdedigt zich:

Arie Haan kreeg vorige week de volle laag nadat enkele passages in zijn biografie wat uit hun context werden getrokken. Robbie Rensenbrink en Gille Van Binst reageerden furieus.


Het verhaal over Van Binst ging over de volgende passage: "Jaren later stonden wij ergens een keer aan de bar, toen wij al waren gestopt, en Van Binst zei: Ik heb die Hollanders lekker te pakken gehad na de bekerfinale tegen Club Brugge. Ik vroeg hem waar hij het over had. Hij zei: Wij stonden met 3-1 voor, maar verloren uiteindelijk met 4-3. Ik zei dat hij een lul was. Onze fijne verdediger wilde aangeven dat hij die wedstrijd, op 11 juni 1977, aan Brugge had verkocht. Ik weet nog dat ik het eerste doelpunt met een schot van afstand in het Heizelstadion maakte. We gingen de rust in met een 3-2-voorsprong. Roger Davies zorgde in de tweede helft voor 3-3 en 4-3 voor Club Brugge. Misschien wist hij meer dan ik, of hij verzon dit verhaal ter plekke. Ik weet het niet. Maar ik vond het een vreemde wedstrijd, die ineens kantelde."

Over Rensenbrink verscheen het volgende: "Rob Rensenbrink had tijdens het duel met Brazilië een zweepslag (spierscheur in de kuit, nvdr.) opgelopen. Robbie trainde nog extra bij het hotel en op de finaledag werd hij nog getest door Michels. Hij moest sprintjes trekken en zeggen hoe het ging. Robbie vond het prima gaan, want hij wilde in die finale staan. Rensenbrink is aan de wedstrijd begonnen, maar heeft de hele eerste helft bijna niets gedaan. Hij is geen enkele keer Schwarzenbeck voorbij gekomen, een jaar later kon hij dat wel met Anderlecht in de Super Cup-wedstrijd tegen Bayern. Toen maakte hij die Duitser helemaal gek. Dat zegt toch wel iets. Anderlecht won met 4-1. Er werd gezegd dat hij overstag ging om te spelen, omdat hij tienduizend gulden (ruim 4.500 euro, nvdr.) kreeg van zijn sponsor Puma. Als hij niet zou spelen, kreeg hij niets. Dus, wat doe je dan? Moeilijk."

Reactie Haan: "Ik wil even reageren op de uitlatingen van Gille en Robbie. Er wordt heel vaak van een mug een olifant gemaakt en dat komt door de manier waarop een krant reageert op wat ik zeg. Ze reageren echter niet op wat ik zeg, maar wat zij vinden. Ik beschuldig Van Binst niet, maar hij beschuldigt eigenlijk zichzelf. Ik zeg nog tegen Gille ‘lul, wat zeg je nou’. Ik zeg niet dat het zo is, misschien verzon hij het toen aan de bar en heeft hij mij goed liggen gehad. Dat staat zo ook in het boek. Zo was hij ook, hij kon vanalles uit zijn duim zuigen. Als Gille zegt: 'Ik heb je iets op de mouw gespeld', dan is de story toch over? Als het een geintje was, dan is het ook zo. Ik ben dan plots een hypocriet..." 

Rensenbrink had het dan weer over 'leugens'. "Robbie zegt in zijn boek ook geen aardige dingen over mij. Robbie was er toen niet bij toen Gille dat zei, dus dat ik een leugenaar ben, kan hij dus niet bepalen. Ik heb enkel gezegd wat hij toen gezegd heeft, niet wat ik vind. Het is allemaal niks bijzonder. Ze moeten allemaal niet zo kwaad zijn, ze moeten gewoon de stukken eens lezen in het boek."

'Terug naar Finsterwolde'. Auteur: Jules van der Wardt. 384 blz., uitgeverij Edicola. U kan het boek voor 19,95 euro aanschaffen.

LEES OOK: RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Valt Haan iets te verwijten?

Meest recent

Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

2
2
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

29
29
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

67
67
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

123
123
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

57
57
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

52
52
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

67
67
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

71
71
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

93
93
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

72
72
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

105
105
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

208
208
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

136
136
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

126
126
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

47
47
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

173
173
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

324
324
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

305
305
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

231
231
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

224
224
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

169
169
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

270
270
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

189
189
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

132
132

Meer sportnieuws