Anderlechticoon rekent af met Vanden Stock: "Zo belachelijk"

door stemmen
Anderlechticoon rekent af met Vanden Stock:

Roger Vanden Stock nam vorige maand na 22 jaar afscheid als voorzitter van Anderlecht. Bij zijn vertrek werd hij vanuit vele hoeken bewierookt voor de rol die hij in dat tijdperk bij zijn club en voor het Belgische voetbal speelde, maar een Anderlechticoon heeft nog een rekening openstaan met Vanden Stock.


In zijn biografie rekent Arie Haan stevig af met zijn ex-voorzitter, die niet mals was geweest na zijn ontslag als trainer in 1998. "Het probleem bij Anderlecht was dat Zetterberg en Scifo niet goed konden samenspelen.  Ruim een jaar later wonnen ze een uitduel bij Standard, terwijl ze allebei speelden en riep Zetterberg dat hij het ongelijk van Haan bewezen had. Die gedachte had hij meegenomen in zijn boek. Het was een soort afrekening. In zijn boek schreef hij onder meer dat ik stonk naar drank. (...) Zetterberg was het lievelingetje van de zoon van Constant en diens vrouw. Van hen mocht je niet aan Zetterberg komen", publiceert Het Nieuwsblad.

"
Dat boek heb ik nooit gelezen, maar ik wist van die uitspraak over drank. Roger had ook een duit in het zakje gedaan in een groot interview op de dag dat ze kampioen konden worden door te zeggen dat Haan goed was als trainer voor het vrouwenvoetbal. Al was het een paar jaar later, ik vond het een aanleiding om naar de rechter te stappen. Dat interview kwam erbij op het moment dat ik al voor het gerecht stond en ik zei tegen de advocaat: Pak die voorzitter ook maar aan, dat laat ik niet op mij zitten."

"Ik vond het zo belachelijk wat Roger liet opschrijven in de krant, zeker nadat ik zo veel voor die club had betekend. In tien jaar tijd negen prijzen, wie heeft het beter gedaan voor die club? Uiteindelijk heb ik die zaak gewonnen. Het ging mij niet om het bedrag dat ik mocht ontvangen, maar om mijn gelijk te krijgen. Sindsdien word ik niet meer door de club uitgenodigd. Als je ziet wat ik heb betekend, lijkt het mij wel respectvol als ze dat zouden doen. Roger Vanden Stock ziet mij liever niet, want ik had de brutaliteit hem aan te pakken. Wellicht aangemoedigd door zijn vrouw. Zij was een beetje een fluisteraar voor hem."

LEES OOK: Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

Had Vanden Stock dat niet moeten doen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

3
3
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

29
29
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

30
30
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

114
114
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

151
151
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

120
120
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

116
116
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

447
447
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

646
646
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

386
386
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

199
199
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

119
119
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

204
204
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

405
405
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

289
289
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

275
275
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

428
428
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

432
432
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

293
293
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

168
168

Meer sportnieuws