Anderlechticoon rekent af met Vanden Stock: "Zo belachelijk"

door
Anderlechticoon rekent af met Vanden Stock:

Roger Vanden Stock nam vorige maand na 22 jaar afscheid als voorzitter van Anderlecht. Bij zijn vertrek werd hij vanuit vele hoeken bewierookt voor de rol die hij in dat tijdperk bij zijn club en voor het Belgische voetbal speelde, maar een Anderlechticoon heeft nog een rekening openstaan met Vanden Stock.


In zijn biografie rekent Arie Haan stevig af met zijn ex-voorzitter, die niet mals was geweest na zijn ontslag als trainer in 1998. "Het probleem bij Anderlecht was dat Zetterberg en Scifo niet goed konden samenspelen.  Ruim een jaar later wonnen ze een uitduel bij Standard, terwijl ze allebei speelden en riep Zetterberg dat hij het ongelijk van Haan bewezen had. Die gedachte had hij meegenomen in zijn boek. Het was een soort afrekening. In zijn boek schreef hij onder meer dat ik stonk naar drank. (...) Zetterberg was het lievelingetje van de zoon van Constant en diens vrouw. Van hen mocht je niet aan Zetterberg komen", publiceert Het Nieuwsblad.

"
Dat boek heb ik nooit gelezen, maar ik wist van die uitspraak over drank. Roger had ook een duit in het zakje gedaan in een groot interview op de dag dat ze kampioen konden worden door te zeggen dat Haan goed was als trainer voor het vrouwenvoetbal. Al was het een paar jaar later, ik vond het een aanleiding om naar de rechter te stappen. Dat interview kwam erbij op het moment dat ik al voor het gerecht stond en ik zei tegen de advocaat: Pak die voorzitter ook maar aan, dat laat ik niet op mij zitten."

"Ik vond het zo belachelijk wat Roger liet opschrijven in de krant, zeker nadat ik zo veel voor die club had betekend. In tien jaar tijd negen prijzen, wie heeft het beter gedaan voor die club? Uiteindelijk heb ik die zaak gewonnen. Het ging mij niet om het bedrag dat ik mocht ontvangen, maar om mijn gelijk te krijgen. Sindsdien word ik niet meer door de club uitgenodigd. Als je ziet wat ik heb betekend, lijkt het mij wel respectvol als ze dat zouden doen. Roger Vanden Stock ziet mij liever niet, want ik had de brutaliteit hem aan te pakken. Wellicht aangemoedigd door zijn vrouw. Zij was een beetje een fluisteraar voor hem."

LEES OOK: Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

Had Vanden Stock dat niet moeten doen?

Meest recent

'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

6
6
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

3
3
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

10
10
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

67
67
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

119
119
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

66
66
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

222
222
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

206
206
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

258
258
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

400
400
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

239
239
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

124
124
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

79
79
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

219
219
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

429
429
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

376
376
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

158
158
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

218
218
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

549
549
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

939
939
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

102
102

Meer sportnieuws