Anderlechticoon rekent af met Vanden Stock: "Zo belachelijk"

201 stemmen
Anderlechticoon rekent af met Vanden Stock:

Roger Vanden Stock nam vorige maand na 22 jaar afscheid als voorzitter van Anderlecht. Bij zijn vertrek werd hij vanuit vele hoeken bewierookt voor de rol die hij in dat tijdperk bij zijn club en voor het Belgische voetbal speelde, maar een Anderlechticoon heeft nog een rekening openstaan met Vanden Stock.


In zijn biografie rekent Arie Haan stevig af met zijn ex-voorzitter, die niet mals was geweest na zijn ontslag als trainer in 1998. "Het probleem bij Anderlecht was dat Zetterberg en Scifo niet goed konden samenspelen.  Ruim een jaar later wonnen ze een uitduel bij Standard, terwijl ze allebei speelden en riep Zetterberg dat hij het ongelijk van Haan bewezen had. Die gedachte had hij meegenomen in zijn boek. Het was een soort afrekening. In zijn boek schreef hij onder meer dat ik stonk naar drank. (...) Zetterberg was het lievelingetje van de zoon van Constant en diens vrouw. Van hen mocht je niet aan Zetterberg komen", publiceert Het Nieuwsblad.

"
Dat boek heb ik nooit gelezen, maar ik wist van die uitspraak over drank. Roger had ook een duit in het zakje gedaan in een groot interview op de dag dat ze kampioen konden worden door te zeggen dat Haan goed was als trainer voor het vrouwenvoetbal. Al was het een paar jaar later, ik vond het een aanleiding om naar de rechter te stappen. Dat interview kwam erbij op het moment dat ik al voor het gerecht stond en ik zei tegen de advocaat: Pak die voorzitter ook maar aan, dat laat ik niet op mij zitten."

"Ik vond het zo belachelijk wat Roger liet opschrijven in de krant, zeker nadat ik zo veel voor die club had betekend. In tien jaar tijd negen prijzen, wie heeft het beter gedaan voor die club? Uiteindelijk heb ik die zaak gewonnen. Het ging mij niet om het bedrag dat ik mocht ontvangen, maar om mijn gelijk te krijgen. Sindsdien word ik niet meer door de club uitgenodigd. Als je ziet wat ik heb betekend, lijkt het mij wel respectvol als ze dat zouden doen. Roger Vanden Stock ziet mij liever niet, want ik had de brutaliteit hem aan te pakken. Wellicht aangemoedigd door zijn vrouw. Zij was een beetje een fluisteraar voor hem."

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Had Vanden Stock dat niet moeten doen?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

39
39
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

56
56
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

54
54
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

179
179
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

395
395
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

62
62
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

257
257
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

389
389
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

349
349
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

350
350
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

236
236
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

454
454
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

310
310
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

79
79
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

501
501

Meer sportnieuws