Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

415 stemmen
Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

Felice Mazzu heeft zijn revanche beet met Charleroi. De Karolo's maakten er samen met AA Gent een aangename wedstrijd van maar waren iets efficiënter op de beslissende momenten. Door deze zege is de strijd om plaats twee nog wat spannender geworden met vijf ploegen die binnen de vier punten van elkaar staan. Club Brugge van zijn kant loopt weer wat verder uit.

Charleroi en AA Gent hadden niet hun beste periode in deze Play-Offs achter de rug. De Buffalo's begonnen nog wel sterk aan Play-Off I maar kenden nadien een serieuze terugval. De Karolo's speelden al vanaf nieuwjaar onherkenbaar. Coach Mazzu ging alvast met de grove borstel door zijn basisopstelling: maar liefst zes nieuwe namen stonden aan de aftrap. Ook Yves Vanderhaeghe verraste en hield onder meer Dejaegere en Janga op de bank, Andrijasevic en Tsjakvetadze begonnen aan de wedstrijd.
VAR geeft niet thuis in openingsfase, Charleroi recht de rug
De thuisploeg begon ondanks de slechte reeks niet slecht en had na een paar minuten al pech dat scheidsrechter Van Driessche geen strafschop floot na een twijfelachtige ingreep van Gigot. De VAR was blijkbaar niet beschikbaar vanwege technische problemen. AA Gent reageerde na goed tien minuten spelen met een geplaatst schot van Kubo. Penneteau was geklopt maar de paal bracht redding. De wedstrijd ging goed over en weer en aan de overzijde had Kalinic een goede save in huis op een vluchtschot van Pollet. Nog steeds in het eerste kwartier konden Kubo en Kalu een dubbele kans niet afwerken. Charleroi opende uiteindelijk de debatten halfweg de eerste helft met de openingsgoal van Fall die na een knappe aanval raak trof: 1-0. Ondertussen was ook de VAR in ere hersteld. Jaremtsjoek knalde een volgende Gentse kant op de voet van Penneteau. De Buffalo's speelden lang niet slecht maar verzuimden voorlopig om te scoren. Halfweg leek Charleroi op weg naar revanche na de smadelijke nederlaag in Brugge.


Charleroi kan eindelijk nog eens vieren: Fall brengt de thuisploeg op voorsprong.
Buffalo's missen efficiëntie en krijgen nieuwe dreun
AA Gent begon ook na de rust het beste en kreeg al snel een uitstekende kans via Kubo die na een knappe actie van Andrijasevic te centraal besloot om gevaarlijk te zijn. Het was echter Charleroi dat opnieuw scherp counterde: Ilaimaharitra vond Pollet en die kon oog in oog met Kalinic de 2-0 in doel schieten. AA Gent stond plots met de rug tegen de muur maar reageerde op het uur met de aansluitingstreffer toen Kubo in de rebound raak trof: 2-1. Een meer dan verdiend doelpunt voor Blauw-Wit dat plots nieuwe moed kreeg en Charleroi bij de keel greep. Op een kwartier van het einde was er opnieuw een kans voor AA Gent toen Tsjakvetadze zich vrij kapte in de zestien meter maar zijn poging via een voet zag overgaan. Ondanks veel goede wil en een degelijke prestatie slikten de bezoekers een nieuwe nederlaag. Eentje die hard aankomt aangezien zowel Standard, Racing Genk als Charleroi in de nek van AA Gent hijgen.
Scoreverloop:
1-0 (23') Fall, 2-0 (54') Pollet, 2-1 (59') Kubo

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Wie pakt plaats 2?

Meest recent

Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

39
39
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

32
32
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

229
229
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

361
361
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

52
52
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

100
100
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

191
191
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

228
228
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

259
259
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

73
73
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

52
52
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

254
254
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

99
99
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

277
277
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

330
330
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

72
72
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

61
61
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

574
574
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

73
73
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

186
186
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

412
412
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

64
64
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

174
174
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

328
328
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

54
54

Meer sportnieuws