Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

door
Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

Felice Mazzu heeft zijn revanche beet met Charleroi. De Karolo's maakten er samen met AA Gent een aangename wedstrijd van maar waren iets efficiënter op de beslissende momenten. Door deze zege is de strijd om plaats twee nog wat spannender geworden met vijf ploegen die binnen de vier punten van elkaar staan. Club Brugge van zijn kant loopt weer wat verder uit.

Charleroi en AA Gent hadden niet hun beste periode in deze Play-Offs achter de rug. De Buffalo's begonnen nog wel sterk aan Play-Off I maar kenden nadien een serieuze terugval. De Karolo's speelden al vanaf nieuwjaar onherkenbaar. Coach Mazzu ging alvast met de grove borstel door zijn basisopstelling: maar liefst zes nieuwe namen stonden aan de aftrap. Ook Yves Vanderhaeghe verraste en hield onder meer Dejaegere en Janga op de bank, Andrijasevic en Tsjakvetadze begonnen aan de wedstrijd.
VAR geeft niet thuis in openingsfase, Charleroi recht de rug
De thuisploeg begon ondanks de slechte reeks niet slecht en had na een paar minuten al pech dat scheidsrechter Van Driessche geen strafschop floot na een twijfelachtige ingreep van Gigot. De VAR was blijkbaar niet beschikbaar vanwege technische problemen. AA Gent reageerde na goed tien minuten spelen met een geplaatst schot van Kubo. Penneteau was geklopt maar de paal bracht redding. De wedstrijd ging goed over en weer en aan de overzijde had Kalinic een goede save in huis op een vluchtschot van Pollet. Nog steeds in het eerste kwartier konden Kubo en Kalu een dubbele kans niet afwerken. Charleroi opende uiteindelijk de debatten halfweg de eerste helft met de openingsgoal van Fall die na een knappe aanval raak trof: 1-0. Ondertussen was ook de VAR in ere hersteld. Jaremtsjoek knalde een volgende Gentse kant op de voet van Penneteau. De Buffalo's speelden lang niet slecht maar verzuimden voorlopig om te scoren. Halfweg leek Charleroi op weg naar revanche na de smadelijke nederlaag in Brugge.


Charleroi kan eindelijk nog eens vieren: Fall brengt de thuisploeg op voorsprong.
Buffalo's missen efficiëntie en krijgen nieuwe dreun
AA Gent begon ook na de rust het beste en kreeg al snel een uitstekende kans via Kubo die na een knappe actie van Andrijasevic te centraal besloot om gevaarlijk te zijn. Het was echter Charleroi dat opnieuw scherp counterde: Ilaimaharitra vond Pollet en die kon oog in oog met Kalinic de 2-0 in doel schieten. AA Gent stond plots met de rug tegen de muur maar reageerde op het uur met de aansluitingstreffer toen Kubo in de rebound raak trof: 2-1. Een meer dan verdiend doelpunt voor Blauw-Wit dat plots nieuwe moed kreeg en Charleroi bij de keel greep. Op een kwartier van het einde was er opnieuw een kans voor AA Gent toen Tsjakvetadze zich vrij kapte in de zestien meter maar zijn poging via een voet zag overgaan. Ondanks veel goede wil en een degelijke prestatie slikten de bezoekers een nieuwe nederlaag. Eentje die hard aankomt aangezien zowel Standard, Racing Genk als Charleroi in de nek van AA Gent hijgen.
Scoreverloop:
1-0 (23') Fall, 2-0 (54') Pollet, 2-1 (59') Kubo

LEES OOK: Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

Wie pakt plaats 2?

Meest recent

'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

35
35
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

27
27
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

113
113
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

118
118
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

123
123
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

381
381
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

286
286
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

456
456
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

431
431
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

560
560
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

130
130
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

493
493
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1077
1077
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

715
715
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

229
229
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

435
435
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

303
303
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

586
586
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

950
950
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

331
331
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

818
818
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

655
655
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

349
349
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

98
98

Meer sportnieuws