Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

door
Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

Felice Mazzu heeft zijn revanche beet met Charleroi. De Karolo's maakten er samen met AA Gent een aangename wedstrijd van maar waren iets efficiënter op de beslissende momenten. Door deze zege is de strijd om plaats twee nog wat spannender geworden met vijf ploegen die binnen de vier punten van elkaar staan. Club Brugge van zijn kant loopt weer wat verder uit.

Charleroi en AA Gent hadden niet hun beste periode in deze Play-Offs achter de rug. De Buffalo's begonnen nog wel sterk aan Play-Off I maar kenden nadien een serieuze terugval. De Karolo's speelden al vanaf nieuwjaar onherkenbaar. Coach Mazzu ging alvast met de grove borstel door zijn basisopstelling: maar liefst zes nieuwe namen stonden aan de aftrap. Ook Yves Vanderhaeghe verraste en hield onder meer Dejaegere en Janga op de bank, Andrijasevic en Tsjakvetadze begonnen aan de wedstrijd.
VAR geeft niet thuis in openingsfase, Charleroi recht de rug
De thuisploeg begon ondanks de slechte reeks niet slecht en had na een paar minuten al pech dat scheidsrechter Van Driessche geen strafschop floot na een twijfelachtige ingreep van Gigot. De VAR was blijkbaar niet beschikbaar vanwege technische problemen. AA Gent reageerde na goed tien minuten spelen met een geplaatst schot van Kubo. Penneteau was geklopt maar de paal bracht redding. De wedstrijd ging goed over en weer en aan de overzijde had Kalinic een goede save in huis op een vluchtschot van Pollet. Nog steeds in het eerste kwartier konden Kubo en Kalu een dubbele kans niet afwerken. Charleroi opende uiteindelijk de debatten halfweg de eerste helft met de openingsgoal van Fall die na een knappe aanval raak trof: 1-0. Ondertussen was ook de VAR in ere hersteld. Jaremtsjoek knalde een volgende Gentse kant op de voet van Penneteau. De Buffalo's speelden lang niet slecht maar verzuimden voorlopig om te scoren. Halfweg leek Charleroi op weg naar revanche na de smadelijke nederlaag in Brugge.


Charleroi kan eindelijk nog eens vieren: Fall brengt de thuisploeg op voorsprong.
Buffalo's missen efficiëntie en krijgen nieuwe dreun
AA Gent begon ook na de rust het beste en kreeg al snel een uitstekende kans via Kubo die na een knappe actie van Andrijasevic te centraal besloot om gevaarlijk te zijn. Het was echter Charleroi dat opnieuw scherp counterde: Ilaimaharitra vond Pollet en die kon oog in oog met Kalinic de 2-0 in doel schieten. AA Gent stond plots met de rug tegen de muur maar reageerde op het uur met de aansluitingstreffer toen Kubo in de rebound raak trof: 2-1. Een meer dan verdiend doelpunt voor Blauw-Wit dat plots nieuwe moed kreeg en Charleroi bij de keel greep. Op een kwartier van het einde was er opnieuw een kans voor AA Gent toen Tsjakvetadze zich vrij kapte in de zestien meter maar zijn poging via een voet zag overgaan. Ondanks veel goede wil en een degelijke prestatie slikten de bezoekers een nieuwe nederlaag. Eentje die hard aankomt aangezien zowel Standard, Racing Genk als Charleroi in de nek van AA Gent hijgen.
Scoreverloop:
1-0 (23') Fall, 2-0 (54') Pollet, 2-1 (59') Kubo

LEES OOK: Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Wie pakt plaats 2?

Meest recent

'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

10
10
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

36
36
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

47
47
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

81
81
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

69
69
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

54
54
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

312
312
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

192
192
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

79
79
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

621
621
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

114
114
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

131
131
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

262
262
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

154
154
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

56
56
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

813
813
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

345
345
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

327
327
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

64
64
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

124
124
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

310
310
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

100
100
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

361
361

Meer sportnieuws