Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

door
Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

Felice Mazzu heeft zijn revanche beet met Charleroi. De Karolo's maakten er samen met AA Gent een aangename wedstrijd van maar waren iets efficiënter op de beslissende momenten. Door deze zege is de strijd om plaats twee nog wat spannender geworden met vijf ploegen die binnen de vier punten van elkaar staan. Club Brugge van zijn kant loopt weer wat verder uit.

Charleroi en AA Gent hadden niet hun beste periode in deze Play-Offs achter de rug. De Buffalo's begonnen nog wel sterk aan Play-Off I maar kenden nadien een serieuze terugval. De Karolo's speelden al vanaf nieuwjaar onherkenbaar. Coach Mazzu ging alvast met de grove borstel door zijn basisopstelling: maar liefst zes nieuwe namen stonden aan de aftrap. Ook Yves Vanderhaeghe verraste en hield onder meer Dejaegere en Janga op de bank, Andrijasevic en Tsjakvetadze begonnen aan de wedstrijd.
VAR geeft niet thuis in openingsfase, Charleroi recht de rug
De thuisploeg begon ondanks de slechte reeks niet slecht en had na een paar minuten al pech dat scheidsrechter Van Driessche geen strafschop floot na een twijfelachtige ingreep van Gigot. De VAR was blijkbaar niet beschikbaar vanwege technische problemen. AA Gent reageerde na goed tien minuten spelen met een geplaatst schot van Kubo. Penneteau was geklopt maar de paal bracht redding. De wedstrijd ging goed over en weer en aan de overzijde had Kalinic een goede save in huis op een vluchtschot van Pollet. Nog steeds in het eerste kwartier konden Kubo en Kalu een dubbele kans niet afwerken. Charleroi opende uiteindelijk de debatten halfweg de eerste helft met de openingsgoal van Fall die na een knappe aanval raak trof: 1-0. Ondertussen was ook de VAR in ere hersteld. Jaremtsjoek knalde een volgende Gentse kant op de voet van Penneteau. De Buffalo's speelden lang niet slecht maar verzuimden voorlopig om te scoren. Halfweg leek Charleroi op weg naar revanche na de smadelijke nederlaag in Brugge.


Charleroi kan eindelijk nog eens vieren: Fall brengt de thuisploeg op voorsprong.
Buffalo's missen efficiëntie en krijgen nieuwe dreun
AA Gent begon ook na de rust het beste en kreeg al snel een uitstekende kans via Kubo die na een knappe actie van Andrijasevic te centraal besloot om gevaarlijk te zijn. Het was echter Charleroi dat opnieuw scherp counterde: Ilaimaharitra vond Pollet en die kon oog in oog met Kalinic de 2-0 in doel schieten. AA Gent stond plots met de rug tegen de muur maar reageerde op het uur met de aansluitingstreffer toen Kubo in de rebound raak trof: 2-1. Een meer dan verdiend doelpunt voor Blauw-Wit dat plots nieuwe moed kreeg en Charleroi bij de keel greep. Op een kwartier van het einde was er opnieuw een kans voor AA Gent toen Tsjakvetadze zich vrij kapte in de zestien meter maar zijn poging via een voet zag overgaan. Ondanks veel goede wil en een degelijke prestatie slikten de bezoekers een nieuwe nederlaag. Eentje die hard aankomt aangezien zowel Standard, Racing Genk als Charleroi in de nek van AA Gent hijgen.
Scoreverloop:
1-0 (23') Fall, 2-0 (54') Pollet, 2-1 (59') Kubo

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Wie pakt plaats 2?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

41
41
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

18
18
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

27
27
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

290
290
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

36
36
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

230
230
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

95
95
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

177
177
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

89
89
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

78
78
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

359
359
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

63
63
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

227
227
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

387
387
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

471
471
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

593
593
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

131
131
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

442
442
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

280
280
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

356
356
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

293
293
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

57
57
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

79
79
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

215
215
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

159
159

Meer sportnieuws