Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

door
Strijd om plaats twee razend spannend na eerste winst Charleroi

Felice Mazzu heeft zijn revanche beet met Charleroi. De Karolo's maakten er samen met AA Gent een aangename wedstrijd van maar waren iets efficiënter op de beslissende momenten. Door deze zege is de strijd om plaats twee nog wat spannender geworden met vijf ploegen die binnen de vier punten van elkaar staan. Club Brugge van zijn kant loopt weer wat verder uit.

Charleroi en AA Gent hadden niet hun beste periode in deze Play-Offs achter de rug. De Buffalo's begonnen nog wel sterk aan Play-Off I maar kenden nadien een serieuze terugval. De Karolo's speelden al vanaf nieuwjaar onherkenbaar. Coach Mazzu ging alvast met de grove borstel door zijn basisopstelling: maar liefst zes nieuwe namen stonden aan de aftrap. Ook Yves Vanderhaeghe verraste en hield onder meer Dejaegere en Janga op de bank, Andrijasevic en Tsjakvetadze begonnen aan de wedstrijd.
VAR geeft niet thuis in openingsfase, Charleroi recht de rug
De thuisploeg begon ondanks de slechte reeks niet slecht en had na een paar minuten al pech dat scheidsrechter Van Driessche geen strafschop floot na een twijfelachtige ingreep van Gigot. De VAR was blijkbaar niet beschikbaar vanwege technische problemen. AA Gent reageerde na goed tien minuten spelen met een geplaatst schot van Kubo. Penneteau was geklopt maar de paal bracht redding. De wedstrijd ging goed over en weer en aan de overzijde had Kalinic een goede save in huis op een vluchtschot van Pollet. Nog steeds in het eerste kwartier konden Kubo en Kalu een dubbele kans niet afwerken. Charleroi opende uiteindelijk de debatten halfweg de eerste helft met de openingsgoal van Fall die na een knappe aanval raak trof: 1-0. Ondertussen was ook de VAR in ere hersteld. Jaremtsjoek knalde een volgende Gentse kant op de voet van Penneteau. De Buffalo's speelden lang niet slecht maar verzuimden voorlopig om te scoren. Halfweg leek Charleroi op weg naar revanche na de smadelijke nederlaag in Brugge.


Charleroi kan eindelijk nog eens vieren: Fall brengt de thuisploeg op voorsprong.
Buffalo's missen efficiëntie en krijgen nieuwe dreun
AA Gent begon ook na de rust het beste en kreeg al snel een uitstekende kans via Kubo die na een knappe actie van Andrijasevic te centraal besloot om gevaarlijk te zijn. Het was echter Charleroi dat opnieuw scherp counterde: Ilaimaharitra vond Pollet en die kon oog in oog met Kalinic de 2-0 in doel schieten. AA Gent stond plots met de rug tegen de muur maar reageerde op het uur met de aansluitingstreffer toen Kubo in de rebound raak trof: 2-1. Een meer dan verdiend doelpunt voor Blauw-Wit dat plots nieuwe moed kreeg en Charleroi bij de keel greep. Op een kwartier van het einde was er opnieuw een kans voor AA Gent toen Tsjakvetadze zich vrij kapte in de zestien meter maar zijn poging via een voet zag overgaan. Ondanks veel goede wil en een degelijke prestatie slikten de bezoekers een nieuwe nederlaag. Eentje die hard aankomt aangezien zowel Standard, Racing Genk als Charleroi in de nek van AA Gent hijgen.
Scoreverloop:
1-0 (23') Fall, 2-0 (54') Pollet, 2-1 (59') Kubo

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Wie pakt plaats 2?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

75
75
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

80
80
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

24
24
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

243
243
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

83
83
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

45
45
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

123
123
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

108
108
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

58
58
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

336
336
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

732
732
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

557
557
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

416
416
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

368
368
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

260
260
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

633
633
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

270
270
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

90
90
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

330
330
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

89
89
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

459
459
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

216
216
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

77
77
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

49
49
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

77
77

Meer sportnieuws