Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

172
Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

Antwerp mag zich minstens voor een paar weken 'de ploeg van 't stad noemen'. The Great Old legde in een zenuwachtige wedstrijd Beerschot Wilrijk over de knie. De thuisploeg toonde zich doorlopend de betere ploeg, maar kwam maar moeilijk tot kansen. De Mannekes waren offensief quasi onbestaande en moesten zich neerleggen bij de nederlaag.

Eindelijk stond nog eens de clash op het programma tussen rivalen Antwerp en Beerschot. De Kielse Ratten mochten in het hol van de leeuw aantreden tegen The Great Old voor een volle Bosuil. Bij de thuisploeg ging Bolöni met de grove borstel door zijn opstelling: Haroun, Arslanagic en Borgen betaalden het gelag van de zware nederlaag op het veld van STVV. In hun plaats speelden onder meer Ardaiz en Rodrigues. Bij de bezoekers, die maar nipt de promotie misten, nam Swinkels de plaats van Van den Bergh in centraal achterin. Geen Losada bij Beerschot Wilrijk, ook Messoudi zat op de bank.


Voor een vol stadion gingen Antwerp en Beerschot op zoek naar een prestigieuze zege.
Antwerp doet stadion eerste keer 'ontploffen'
Het eerste kwartier van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg: eerst kon Owusu tot twee maal toe niet afwerken, op het kwartier schoot Siani een uitstekende kans binnen het bereik van Romo. De bezoekers herstelden nadien het evenwicht en kregen via ex-Antwerp speler Dom ook een kans, Bolat bracht redding met de vingertoppen. Op het halfuur ontplofte de Bosuil dan toch toen Owusu met een gelukje de bal meenam en in het dak van het doel schoot: 1-0. De bezoekers slaagden er voor de rust niet meer in om te reageren zodat Rood-Wit halfweg al iets te vieren had.


De thuisaanhang mag na een halfuur spelen voor de eerste keer juichen.
Beerschot-Wilrijk kan geen vuist maken
Bij de bezoekers nam Messoudi na de rust de plaats in van de bleke Octavio. Ook Antwerp moest na een paar minuten noodgedwongen wisselen toen de geblesseerde Pitropia het veld verliet, Niangadou kwam in zijn plaats. Ook de eerste mogelijkheid na de pauze was voor de thuisploeg toen Ardaiz vlotjes Swinkels in de wind zette en op een sterke Romo botste. Beerschot Wilrijk had moeite om onder de druk van Antwerp uit te komen en slaagde er nauwelijks in om een voldragen aanval in elkaar te boksen. De thuisploeg kreeg nog een paar halve kansen om de voorsprong uit te diepen, maar hield vooral de controle over de wedstrijd. In de slotminuten verdubbelde de thuisploeg alsnog de voorsprong toen Owusu na een warrige fase zijn tweede van de namiddag tegen de netten schoot. Zo pakt Rood-Wit een verdiende derbyzege na een al bij al matige partij.
Scoreverloop:
1-0 (31') Owusu, 2-0 (88') Owusu

LEES OOK: Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Terechte derbyzege voor Antwerp?

Meest recent

Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

0
0
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

20
20
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

22
22
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

33
33
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

22
22
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

163
163
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

97
97
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

340
340
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

168
168
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

34
34
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

26
26
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

117
117
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

161
161
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

96
96
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

184
184
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

83
83
OH Leuven voor cruciaal duel: "Winnen is een must"

In het vrouwenvoetbal staat OH Leuven voor een cruciaal duel in de Champions League. Ze nemen het ...

7
7
Barça-Real zindert na: spelleiding ging in de fout

De Spaanse scheidsrechterscommissie CTA heeft toegegeven dat João Cancelo tijdens de ...

53
53
'Waanzinnig bod van Europese topclub op Alvarez'

Gaat Julian Alvarez Arsenal dan toch verlaten in 2027? De Argentijnse aanvaller was graag naar FC ...

45
45
Dé teleurstelling in JPL tot dusver? "Met zo'n goede ploeg..."

Komend weekend zijn we al toe aan de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. Dat betekent dat de ...

159
159
Beerput bij KVDO? Apache legt gevoelige rol Vannieuwkerke bloot

Karl Vannieuwkerke is veel meer dan een bekend televisiegezicht in het verhaal rond KV Diksmuide ...

100
100
Spaanse bond grijpt in na treinramp: geen bekervoetbal

In Spanje wordt er woensdag even niet aan voetbal gedacht. Normaal zou er gevoetbald worden in de ...

0
0
Anderlecht kondigt terugkeer icoon bij RSCA Women aan

Van 2018 tot 2024 werd RSCA Women maar liefst zeven keer op rij landskampioen in de Lotto Super ...

45
45
Hét geheim achter de trainersschool van Club onthuld?

De voorbije jaren zette Club Brugge enorme stappen vooruit met zijn jeugdwerking. Club NXT levert ...

201
201
'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

73
73

Meer sportnieuws