Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

door
Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

Antwerp mag zich minstens voor een paar weken 'de ploeg van 't stad noemen'. The Great Old legde in een zenuwachtige wedstrijd Beerschot Wilrijk over de knie. De thuisploeg toonde zich doorlopend de betere ploeg, maar kwam maar moeilijk tot kansen. De Mannekes waren offensief quasi onbestaande en moesten zich neerleggen bij de nederlaag.

Eindelijk stond nog eens de clash op het programma tussen rivalen Antwerp en Beerschot. De Kielse Ratten mochten in het hol van de leeuw aantreden tegen The Great Old voor een volle Bosuil. Bij de thuisploeg ging Bolöni met de grove borstel door zijn opstelling: Haroun, Arslanagic en Borgen betaalden het gelag van de zware nederlaag op het veld van STVV. In hun plaats speelden onder meer Ardaiz en Rodrigues. Bij de bezoekers, die maar nipt de promotie misten, nam Swinkels de plaats van Van den Bergh in centraal achterin. Geen Losada bij Beerschot Wilrijk, ook Messoudi zat op de bank.


Voor een vol stadion gingen Antwerp en Beerschot op zoek naar een prestigieuze zege.
Antwerp doet stadion eerste keer 'ontploffen'
Het eerste kwartier van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg: eerst kon Owusu tot twee maal toe niet afwerken, op het kwartier schoot Siani een uitstekende kans binnen het bereik van Romo. De bezoekers herstelden nadien het evenwicht en kregen via ex-Antwerp speler Dom ook een kans, Bolat bracht redding met de vingertoppen. Op het halfuur ontplofte de Bosuil dan toch toen Owusu met een gelukje de bal meenam en in het dak van het doel schoot: 1-0. De bezoekers slaagden er voor de rust niet meer in om te reageren zodat Rood-Wit halfweg al iets te vieren had.


De thuisaanhang mag na een halfuur spelen voor de eerste keer juichen.
Beerschot-Wilrijk kan geen vuist maken
Bij de bezoekers nam Messoudi na de rust de plaats in van de bleke Octavio. Ook Antwerp moest na een paar minuten noodgedwongen wisselen toen de geblesseerde Pitropia het veld verliet, Niangadou kwam in zijn plaats. Ook de eerste mogelijkheid na de pauze was voor de thuisploeg toen Ardaiz vlotjes Swinkels in de wind zette en op een sterke Romo botste. Beerschot Wilrijk had moeite om onder de druk van Antwerp uit te komen en slaagde er nauwelijks in om een voldragen aanval in elkaar te boksen. De thuisploeg kreeg nog een paar halve kansen om de voorsprong uit te diepen, maar hield vooral de controle over de wedstrijd. In de slotminuten verdubbelde de thuisploeg alsnog de voorsprong toen Owusu na een warrige fase zijn tweede van de namiddag tegen de netten schoot. Zo pakt Rood-Wit een verdiende derbyzege na een al bij al matige partij.
Scoreverloop:
1-0 (31') Owusu, 2-0 (88') Owusu

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀

Terechte derbyzege voor Antwerp?

Meest recent

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

9
9
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

60
60
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

172
172
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

19
19
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

28
28
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

81
81
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

161
161
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

28
28
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

75
75
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

59
59
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

105
105
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

63
63
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

498
498
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

98
98
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

334
334
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

91
91
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

159
159
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

124
124
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

146
146
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

444
444
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

92
92
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

88
88

Meer sportnieuws