Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

door
Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

Antwerp mag zich minstens voor een paar weken 'de ploeg van 't stad noemen'. The Great Old legde in een zenuwachtige wedstrijd Beerschot Wilrijk over de knie. De thuisploeg toonde zich doorlopend de betere ploeg, maar kwam maar moeilijk tot kansen. De Mannekes waren offensief quasi onbestaande en moesten zich neerleggen bij de nederlaag.

Eindelijk stond nog eens de clash op het programma tussen rivalen Antwerp en Beerschot. De Kielse Ratten mochten in het hol van de leeuw aantreden tegen The Great Old voor een volle Bosuil. Bij de thuisploeg ging Bolöni met de grove borstel door zijn opstelling: Haroun, Arslanagic en Borgen betaalden het gelag van de zware nederlaag op het veld van STVV. In hun plaats speelden onder meer Ardaiz en Rodrigues. Bij de bezoekers, die maar nipt de promotie misten, nam Swinkels de plaats van Van den Bergh in centraal achterin. Geen Losada bij Beerschot Wilrijk, ook Messoudi zat op de bank.


Voor een vol stadion gingen Antwerp en Beerschot op zoek naar een prestigieuze zege.
Antwerp doet stadion eerste keer 'ontploffen'
Het eerste kwartier van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg: eerst kon Owusu tot twee maal toe niet afwerken, op het kwartier schoot Siani een uitstekende kans binnen het bereik van Romo. De bezoekers herstelden nadien het evenwicht en kregen via ex-Antwerp speler Dom ook een kans, Bolat bracht redding met de vingertoppen. Op het halfuur ontplofte de Bosuil dan toch toen Owusu met een gelukje de bal meenam en in het dak van het doel schoot: 1-0. De bezoekers slaagden er voor de rust niet meer in om te reageren zodat Rood-Wit halfweg al iets te vieren had.


De thuisaanhang mag na een halfuur spelen voor de eerste keer juichen.
Beerschot-Wilrijk kan geen vuist maken
Bij de bezoekers nam Messoudi na de rust de plaats in van de bleke Octavio. Ook Antwerp moest na een paar minuten noodgedwongen wisselen toen de geblesseerde Pitropia het veld verliet, Niangadou kwam in zijn plaats. Ook de eerste mogelijkheid na de pauze was voor de thuisploeg toen Ardaiz vlotjes Swinkels in de wind zette en op een sterke Romo botste. Beerschot Wilrijk had moeite om onder de druk van Antwerp uit te komen en slaagde er nauwelijks in om een voldragen aanval in elkaar te boksen. De thuisploeg kreeg nog een paar halve kansen om de voorsprong uit te diepen, maar hield vooral de controle over de wedstrijd. In de slotminuten verdubbelde de thuisploeg alsnog de voorsprong toen Owusu na een warrige fase zijn tweede van de namiddag tegen de netten schoot. Zo pakt Rood-Wit een verdiende derbyzege na een al bij al matige partij.
Scoreverloop:
1-0 (31') Owusu, 2-0 (88') Owusu

LEES OOK: Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Terechte derbyzege voor Antwerp?

Meest recent

'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

78
78
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

55
55
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

41
41
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

132
132
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

100
100
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

307
307
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

248
248
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

74
74
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

405
405
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

114
114
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

424
424
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

202
202
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

350
350
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

542
542
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

253
253
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

278
278
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

59
59
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

425
425
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

368
368
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

395
395
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

190
190
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

215
215

Meer sportnieuws