Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

172
Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

Antwerp mag zich minstens voor een paar weken 'de ploeg van 't stad noemen'. The Great Old legde in een zenuwachtige wedstrijd Beerschot Wilrijk over de knie. De thuisploeg toonde zich doorlopend de betere ploeg, maar kwam maar moeilijk tot kansen. De Mannekes waren offensief quasi onbestaande en moesten zich neerleggen bij de nederlaag.

Eindelijk stond nog eens de clash op het programma tussen rivalen Antwerp en Beerschot. De Kielse Ratten mochten in het hol van de leeuw aantreden tegen The Great Old voor een volle Bosuil. Bij de thuisploeg ging Bolöni met de grove borstel door zijn opstelling: Haroun, Arslanagic en Borgen betaalden het gelag van de zware nederlaag op het veld van STVV. In hun plaats speelden onder meer Ardaiz en Rodrigues. Bij de bezoekers, die maar nipt de promotie misten, nam Swinkels de plaats van Van den Bergh in centraal achterin. Geen Losada bij Beerschot Wilrijk, ook Messoudi zat op de bank.


Voor een vol stadion gingen Antwerp en Beerschot op zoek naar een prestigieuze zege.
Antwerp doet stadion eerste keer 'ontploffen'
Het eerste kwartier van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg: eerst kon Owusu tot twee maal toe niet afwerken, op het kwartier schoot Siani een uitstekende kans binnen het bereik van Romo. De bezoekers herstelden nadien het evenwicht en kregen via ex-Antwerp speler Dom ook een kans, Bolat bracht redding met de vingertoppen. Op het halfuur ontplofte de Bosuil dan toch toen Owusu met een gelukje de bal meenam en in het dak van het doel schoot: 1-0. De bezoekers slaagden er voor de rust niet meer in om te reageren zodat Rood-Wit halfweg al iets te vieren had.


De thuisaanhang mag na een halfuur spelen voor de eerste keer juichen.
Beerschot-Wilrijk kan geen vuist maken
Bij de bezoekers nam Messoudi na de rust de plaats in van de bleke Octavio. Ook Antwerp moest na een paar minuten noodgedwongen wisselen toen de geblesseerde Pitropia het veld verliet, Niangadou kwam in zijn plaats. Ook de eerste mogelijkheid na de pauze was voor de thuisploeg toen Ardaiz vlotjes Swinkels in de wind zette en op een sterke Romo botste. Beerschot Wilrijk had moeite om onder de druk van Antwerp uit te komen en slaagde er nauwelijks in om een voldragen aanval in elkaar te boksen. De thuisploeg kreeg nog een paar halve kansen om de voorsprong uit te diepen, maar hield vooral de controle over de wedstrijd. In de slotminuten verdubbelde de thuisploeg alsnog de voorsprong toen Owusu na een warrige fase zijn tweede van de namiddag tegen de netten schoot. Zo pakt Rood-Wit een verdiende derbyzege na een al bij al matige partij.
Scoreverloop:
1-0 (31') Owusu, 2-0 (88') Owusu

LEES OOK: Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Terechte derbyzege voor Antwerp?

Meest recent

"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

1
1
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

6
6
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

17
17
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

34
34
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

48
48
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

44
44
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

56
56
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

240
240
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

292
292
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

91
91
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

107
107
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

77
77
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

369
369
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

159
159
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

158
158
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

157
157
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

63
63
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

129
129
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

41
41
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

106
106
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

357
357

Meer sportnieuws