Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

door
Antwerp kroont zich tot ploeg van 't stad na derbyzege

Antwerp mag zich minstens voor een paar weken 'de ploeg van 't stad noemen'. The Great Old legde in een zenuwachtige wedstrijd Beerschot Wilrijk over de knie. De thuisploeg toonde zich doorlopend de betere ploeg, maar kwam maar moeilijk tot kansen. De Mannekes waren offensief quasi onbestaande en moesten zich neerleggen bij de nederlaag.

Eindelijk stond nog eens de clash op het programma tussen rivalen Antwerp en Beerschot. De Kielse Ratten mochten in het hol van de leeuw aantreden tegen The Great Old voor een volle Bosuil. Bij de thuisploeg ging Bolöni met de grove borstel door zijn opstelling: Haroun, Arslanagic en Borgen betaalden het gelag van de zware nederlaag op het veld van STVV. In hun plaats speelden onder meer Ardaiz en Rodrigues. Bij de bezoekers, die maar nipt de promotie misten, nam Swinkels de plaats van Van den Bergh in centraal achterin. Geen Losada bij Beerschot Wilrijk, ook Messoudi zat op de bank.


Voor een vol stadion gingen Antwerp en Beerschot op zoek naar een prestigieuze zege.
Antwerp doet stadion eerste keer 'ontploffen'
Het eerste kwartier van de wedstrijd was volledig voor de thuisploeg: eerst kon Owusu tot twee maal toe niet afwerken, op het kwartier schoot Siani een uitstekende kans binnen het bereik van Romo. De bezoekers herstelden nadien het evenwicht en kregen via ex-Antwerp speler Dom ook een kans, Bolat bracht redding met de vingertoppen. Op het halfuur ontplofte de Bosuil dan toch toen Owusu met een gelukje de bal meenam en in het dak van het doel schoot: 1-0. De bezoekers slaagden er voor de rust niet meer in om te reageren zodat Rood-Wit halfweg al iets te vieren had.


De thuisaanhang mag na een halfuur spelen voor de eerste keer juichen.
Beerschot-Wilrijk kan geen vuist maken
Bij de bezoekers nam Messoudi na de rust de plaats in van de bleke Octavio. Ook Antwerp moest na een paar minuten noodgedwongen wisselen toen de geblesseerde Pitropia het veld verliet, Niangadou kwam in zijn plaats. Ook de eerste mogelijkheid na de pauze was voor de thuisploeg toen Ardaiz vlotjes Swinkels in de wind zette en op een sterke Romo botste. Beerschot Wilrijk had moeite om onder de druk van Antwerp uit te komen en slaagde er nauwelijks in om een voldragen aanval in elkaar te boksen. De thuisploeg kreeg nog een paar halve kansen om de voorsprong uit te diepen, maar hield vooral de controle over de wedstrijd. In de slotminuten verdubbelde de thuisploeg alsnog de voorsprong toen Owusu na een warrige fase zijn tweede van de namiddag tegen de netten schoot. Zo pakt Rood-Wit een verdiende derbyzege na een al bij al matige partij.
Scoreverloop:
1-0 (31') Owusu, 2-0 (88') Owusu

LEES OOK: Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

🚀

Terechte derbyzege voor Antwerp?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

61
61
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

58
58
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

174
174
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

221
221
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

80
80
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

176
176
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

103
103
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

13
13
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

262
262
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

194
194
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

198
198
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

35
35
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

60
60
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

37
37
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

99
99
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

79
79
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

177
177

Meer sportnieuws