Twee Belgische jonkies schitteren in Nederland: "Hier meer kansen"

142 stemmen
Twee Belgische jonkies schitteren in Nederland:

Dries Mertens, Nacer Chadli, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld,... De lijst is veel te lang als we het moeten hebben over de huidige Rode Duivels die een verleden hebben bij onze noorderburen. In de Nederlandse competitie spelen al jaren heel wat Belgen, en af en toe komt er ook wel eens een Belgisch talentje naar boven in ons buurland. 


De Belg Arno Verschueren is hier een voorbeeld van. In 2016 verliet de 21-jarige middenvelder Westerlo voor het Nederlandse NAC. In Breda heeft hij het voorlopig serieus naar zijn zin. Hij verzamelde er dit seizoen al 23 basisplaatsen onder Stijn Vreven. De polyvalentie van Verschueren is zijn kracht. "Ik speelde dit seizoen al regelmatig als rechtsachter. De coach weet dat hij mij ook daar mag zetten, al speel ik wel liever op het middenveld." Verder gaf de jongeling ook aan in Het Nieuwsblad dat een plaats bij de Rode Duivels een ultieme droom is voor hem. 

Een andere Belg die het zeer goed doet in Nederland is Elton Kabangu. De 20-jarige aanvaller wordt door KAA Gent verhuurd aan FC Eindhoven. De club komt uit in de Nederlandse tweede divisie en staat daar momenteel op een teleurstellende zeventiende plaats. Al zal dat niet aan Kabangu gelegen hebben, de Belg is immers al goed voor 10 doelpunten en 10 assists in 34 wedstrijden. "Het is mijn droom om binnen vijf jaar een basisspeler te zijn bij KAA Gent. Het was nu de goede keuze om naar Nederland te gaan. Hier krijgt de jeugd veel meer kansen dan in België", aldus Kabangu aan het Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Moet de jeugd in België meer kansen krijgen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

97
97
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

54
54
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

89
89
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

187
187
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

83
83
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

465
465
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

544
544
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

652
652
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

167
167
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

458
458
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

516
516
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws