EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos: "Volgens mij keert hij terug naar België"

477 stemmen
EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos:

Olympiacos kent een zeer zwak seizoen. Silvio Proto, Björn Engels – genoemd bij Anderlecht, Vadis Odjidja, Kevin Mirallas en Guillaume Gillet zijn er actief en enkel Proto liet een zeer goede indruk achter. We spraken met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos, die de situatie van de spelers schetst.


Silvio Proto: "De meest betrouwbare en productieve speler van de Belgen is Proto. Hij werd al snel eerste doelman en iedereen wil dat hij blijft. Proto is dit seizoen één van de weinige spelers van Olympiacos die echt vecht voor het team. Hij is de enige Belgische speler die zeker is dat hij mag blijven."

Vadis Odjidja: "Een geweldige speler, daar bestaat geen twijfel over. Hij startte zeer goed, maar in de tweede helft van het seizoen waren zijn prestaties zeer pover en het bestuur is zeer teleurgesteld, omdat ze denken dat dit door desinteresse komt en dat hij weg wil. De waarheid is dat hij na een inbraak in een shock verkeerde en na dat incident wilde hij de club verlaten. Eigenaar Evangelos Marinakis wist hem in januari toch te overtuigen om te blijven. In de zomer zal hij de club verlaten, maar enkel als een club de juiste som op tafel legt. Anders is de enige optie een huurdeal met aankoopoptie. Volgens mij keert hij terug naar België."
Nota: Vadis werd al gelinkt aan Anderlecht, Club Brugge en AA Gent.



Kevin Mirallas: "Hij keerde in januari terug en houdt echt van de club, maar het is niet meer dezelfde speler die in zijn eerste periode zo schitterde. In negen competitiematchen scoorde hij één goal en leverde nul assists. Olympiacos haalde hem om het niveau van het team op te prikken, maar dat deed hij niet. Het is bijna onmogelijk voor hem om te blijven, zeker als ze 5 miljoen euro moeten betalen aan Everton. Mirallas was heel populair bij de fans, maar door zijn prestaties sinds zijn terugkeer kreeg zijn status toch een deuk. Het zou een zeer grote verrassing zijn als hij mag blijven."
Nota: Standard wordt in de wandelgangen genoemd.

Guillaume Gillet: "Hij tekende voor twee seizoenen, maar het is de bedoeling om dat contract te verbreken. Gillet is niet gelukkig. Er waren grote verwachtingen toen hij werd aangetrokken, maar hij kon die niet inlossen"
Nota: Vorig jaar nog in beeld bij KV Oostende, werd nu al gelinkt aan Anderlecht en AA Gent.



Hasi en Carcela
Eerder op het seizoen werden Besnik Hasi (coach) en Mehdi Carcela (huurdeal vroegtijdig opgezegd) al doorgestuurd.

Besnik Hasi: "Het positieve was dat hij Olympiacos naar de Champions League bracht, maar zijn coaching was niet goed. Hij liet zeker geen goede indruk achter en ze wrijven hem vooral tactische fouten aan en een verkeerde samenstelling van de kern. Het voetbal dat Olympiacos onder zijn hoede op de mat bracht, was zeker niet attractief. Daarom bleef hij amper 109 dagen."

Mehdi Carcela: “Ik kan mijn ogen niet geloven als ik hem bij Standard zie spelen. Een compleet andere speler. Daar werd hij weer een speler van een hoog niveau, bij Olympiacos kon hij het verschil niet maken. Het was een speler die goed met de bal overweg kon, maar niet wist wat hij daarmee moest doen. Een zeer grijze speler in Olympiacos, die terug kleur kreeg bij Standard. Dat is voetbal."

LEES OOK: Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

Zou Vadis een meerwaarde zijn voor elke Belgische topclub?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

9
9
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

32
32
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

27
27
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

93
93
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

304
304
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

456
456
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

430
430
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

70
70
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

386
386
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

508
508
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

242
242
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

57
57
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

224
224
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

448
448
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

708
708
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

214
214
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

244
244
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

562
562
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

389
389
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

733
733
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

619
619
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

728
728
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179

Meer sportnieuws