EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos: "Volgens mij keert hij terug naar België"

door
EXCL: Drie Belgen weg bij Olympiacos:

Olympiacos kent een zeer zwak seizoen. Silvio Proto, Björn Engels – genoemd bij Anderlecht, Vadis Odjidja, Kevin Mirallas en Guillaume Gillet zijn er actief en enkel Proto liet een zeer goede indruk achter. We spraken met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos, die de situatie van de spelers schetst.


Silvio Proto: "De meest betrouwbare en productieve speler van de Belgen is Proto. Hij werd al snel eerste doelman en iedereen wil dat hij blijft. Proto is dit seizoen één van de weinige spelers van Olympiacos die echt vecht voor het team. Hij is de enige Belgische speler die zeker is dat hij mag blijven."

Vadis Odjidja: "Een geweldige speler, daar bestaat geen twijfel over. Hij startte zeer goed, maar in de tweede helft van het seizoen waren zijn prestaties zeer pover en het bestuur is zeer teleurgesteld, omdat ze denken dat dit door desinteresse komt en dat hij weg wil. De waarheid is dat hij na een inbraak in een shock verkeerde en na dat incident wilde hij de club verlaten. Eigenaar Evangelos Marinakis wist hem in januari toch te overtuigen om te blijven. In de zomer zal hij de club verlaten, maar enkel als een club de juiste som op tafel legt. Anders is de enige optie een huurdeal met aankoopoptie. Volgens mij keert hij terug naar België."
Nota: Vadis werd al gelinkt aan Anderlecht, Club Brugge en AA Gent.



Kevin Mirallas: "Hij keerde in januari terug en houdt echt van de club, maar het is niet meer dezelfde speler die in zijn eerste periode zo schitterde. In negen competitiematchen scoorde hij één goal en leverde nul assists. Olympiacos haalde hem om het niveau van het team op te prikken, maar dat deed hij niet. Het is bijna onmogelijk voor hem om te blijven, zeker als ze 5 miljoen euro moeten betalen aan Everton. Mirallas was heel populair bij de fans, maar door zijn prestaties sinds zijn terugkeer kreeg zijn status toch een deuk. Het zou een zeer grote verrassing zijn als hij mag blijven."
Nota: Standard wordt in de wandelgangen genoemd.

Guillaume Gillet: "Hij tekende voor twee seizoenen, maar het is de bedoeling om dat contract te verbreken. Gillet is niet gelukkig. Er waren grote verwachtingen toen hij werd aangetrokken, maar hij kon die niet inlossen"
Nota: Vorig jaar nog in beeld bij KV Oostende, werd nu al gelinkt aan Anderlecht en AA Gent.



Hasi en Carcela
Eerder op het seizoen werden Besnik Hasi (coach) en Mehdi Carcela (huurdeal vroegtijdig opgezegd) al doorgestuurd.

Besnik Hasi: "Het positieve was dat hij Olympiacos naar de Champions League bracht, maar zijn coaching was niet goed. Hij liet zeker geen goede indruk achter en ze wrijven hem vooral tactische fouten aan en een verkeerde samenstelling van de kern. Het voetbal dat Olympiacos onder zijn hoede op de mat bracht, was zeker niet attractief. Daarom bleef hij amper 109 dagen."

Mehdi Carcela: “Ik kan mijn ogen niet geloven als ik hem bij Standard zie spelen. Een compleet andere speler. Daar werd hij weer een speler van een hoog niveau, bij Olympiacos kon hij het verschil niet maken. Het was een speler die goed met de bal overweg kon, maar niet wist wat hij daarmee moest doen. Een zeer grijze speler in Olympiacos, die terug kleur kreeg bij Standard. Dat is voetbal."

LEES OOK: Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Zou Vadis een meerwaarde zijn voor elke Belgische topclub?

Meest recent

Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

36
36
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

306
306
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

31
31
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

92
92
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

48
48
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

162
162
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

156
156
'Anderlecht velt verdict: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

233
233
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

252
252
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

134
134
Tottenham en Man Utd verwennen fans met waanzinnig slot

Manchester United is de laatste weken goed bezig. Ze hoopten namiddag in de (sub)topper tegen ...

50
50
RSCA-revelatie geeft toe: “Renard overtuigde me”

Bij RSC Anderlecht maakte Olivier Renard nog niet héél veel indruk. De sportieve baas ...

136
136
'Coucke gooit bom bij Anderlecht: topnaam op komst?'

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zullen tegen Club Brugge voor het eerst als de nieuwe CEO en ...

665
665
Kompany verovert Bayern: topman breekt stilzwijgen

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De coach tekende onlangs twee jaar bij ...

134
134
Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

230
230
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

77
77
'Gevolgen na Barça-stunt: dubbele winterbom bij Club'

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door het grote FC Barcelona ...

339
339
"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

272
272
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

145
145
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

454
454
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

301
301
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

259
259
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

196
196
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

240
240
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

348
348

Meer sportnieuws