Exit Van Holsbeeck: 16 prijzen, Neerpede, Biglia & co en Bayat

231
Exit Van Holsbeeck: 16 prijzen, Neerpede, Biglia & co en Bayat

Herman Van Holsbeeck heeft afscheid genomen van Anderlecht en de erfenis die hij achterlaat is meer dan in orde.


Van Holsbeeck nam in 2003 over van Michel Verschueren won in 15 jaar 8 titels, 1 Beker van België en 7 supercups: 16 prijzen in 15 jaar. Zeer straf! Luc Devroe weet wat hem te doen staat. Van Holsbeeck leverde jarenlang goed werk en vooral de mercato van 2006 zal de fans van RSCA bijblijven. Toen kwamen Lucas Biglia, Ahmed Hassan, Mbark Boussoufa, Mémé Tchité, Jelle Van Damme en Nicolas Pareja in één transferperiode naar Anderlecht. Het was de strafste mercato van Van Holsbeeck.

Van Holsbeeck was ook één van de bezielers van het nieuwe oefencentrum in Neerpede en de visie om eigen jeugd meer kansen te geven. Jongens als Vincent Kompany, Anthony Vanden Borre, Romelu Lukaku, Dennis Praet, Massimo Bruno en Youri Tielemans leverden titels én geld op. Leander Dendoncker is de volgende in de rij.



Makelaars
Van Holsbeeck ging de afgelopen jaren echter ook de mist in. De laatste jaren ging de manager steeds vaker in zee met makelaars en de eigen scouting werd achteruit geduwd. Dat leverde wel spelers op als Dieumerci Mbokani, Milan Jovanovic, Sven Kums & co, maar ook vele dure miskopen zoals David Pollet, Sebastian De Maio en anderen.

De relatie met de fans raakte ook verzuurd en dat bereikte een dieptepunt met de komst van Steven Defour. Sindsdien kwam het nooit meer echt goed tussen de fans en Van Holsbeeck en toen hij vooral nog Mogi Bayat inschakelde bij transfers, zat het helemaal mis. De afgelopen drie seizoenen verkocht Anderlecht nog zeer goed, maar aan ingaande zijde was het niet meer veel soeps. Ook de vele huurspelers waren geen succes en de loonmassa werd ook te hoog.



Een nieuwe wind was wel degelijk nodig, net zoals dat 15 jaar geleden het geval was. Toch mag Van Holsbeeck terugblikken op een zeer goed parcours bij Anderlecht. Het afscheid via de achterdeur verdient hij zeker niet, dat had Marc Coucke anders kunnen aanpakken.

In januari maakten we nog een special over 15 jaar Van Holsbeeck bij Anderlecht. We zetten zijn 15 beste en slechtste transfers op een rijtje. We blikten ook terug op zijn vijf duurste in- en uitgaande transfers en maakten de sportieve balans op.



Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Hoe deed Van Holsbeeck het in 15 jaar bij Anderlecht?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

0
0
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

10
10
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

168
168
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

77
77
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

91
91
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

103
103
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

42
42
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

123
123
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

137
137
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

67
67
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

20
20
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

92
92
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

234
234
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

168
168
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

386
386
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

328
328
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

132
132
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

144
144
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

241
241
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

213
213
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

279
279
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

331
331
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

235
235
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws