Is de kritiek op Dendoncker terecht? "Ja en neen"

door
Is de kritiek op Dendoncker terecht?

Leander Dendoncker speelde een povere wedstrijd tegen AA Gent en achteraf was er veel kritiek op de speler van RSC Anderlecht. Maar is die kritiek terecht?


We beginnen met ‘ja’. Dendoncker kon dit seizoen zowel op het middenveld als in de defensie nooit een hoog niveau aanhouden, ook niet in Europa. De Rode Duivel kan veel beter en zelf focuste hij veel te lang op een transfer, maar er moeten ook geen wonderen van hem verwachten worden.

En dan komen we bij ‘neen’ uit. Dendoncker is een dienende speler, een moderne versie van Timmy Simons. Vorig jaar speelde hij goed, maar vooral in de schaduw van Youri Tielemans. Dendoncker speelde ook toen mindere wedstrijden – wat logisch is op zijn leeftijd – maar Tielemans was toen de man over wie het ging in bijna alle media. Dit seizoen zijn de ogen op Dendoncker gericht en waarnemers dachten dat hij de ploeg bij de hand zou nemen, zoals Tielemans dat deed. Dat zijn verwachtingen die een dienende speler niet kan inlossen. Dendoncker is het best als hij lange afstanden kan overbruggen en met zijn werkkracht de spelers voor hem het leven makkelijker kan maken. Daarom is de kritiek ook overdreven, want het verwachtingspatroon ligt ook ongemeen hoog. Dat heeft ook te maken met zijn statuut als Rode Duivel.



Dendoncker staat wel voor een zéér belangrijke zomer. Als hij het als middenvelder wil blijven proberen, dan moet zijn handelingssnelheid (ook vorig jaar vaak een probleem) veel hoger liggen. Dat heeft echter met zuiver voetbaltalent te maken, al kan daar ook aan gewerkt worden. Kijk maar naar Romelu Lukaku. Engeland is dan zeker een optie. Iemand als Cheikhou Kouyaté blijft er ook zeer makkelijk overeind.

Als Dendoncker het als verdediger wil proberen, raden we hem Italië aan. Dendoncker heeft veel kwaliteiten: sterk in duel, kopkracht, redelijk wendbaar voor zijn lengte en hij is zeker niet traag. De Serie A zou een perfecte leerschool zijn, zeker inzake tactiek en positiespel. Dat kan eventueel ook als middenvelder, iemand als Dennis Praet werd er al stukken beter. Nadien kan hij nog een stap hogerop zetten. Dendoncker lijkt als verdediger een grotere toekomst te hebben dan als middenvelder. Misschien moet hij eens ten rade gaan bij Vincent Kompany en Jan Vertonghen. Zij wilden ook graag op het middenveld spelen, maar de definitieve keuze als centrale verdediger heeft hen geen windeieren gelegd….

CR

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Welke competitie zou het best bij Dendoncker passen?

Meest recent

'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

0
0
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

53
53
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

152
152
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

126
126
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

149
149
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

27
27
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

32
32
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

560
560
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

649
649
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

94
94
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

282
282
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

342
342
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

451
451
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

357
357
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

338
338
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

487
487
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

394
394
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

431
431
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

223
223
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

124
124
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

353
353
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

175
175
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

231
231
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

192
192

Meer sportnieuws