'Pro League vindt voorlopige opvolger voor Vanden Stock'

door
'Pro League vindt voorlopige opvolger voor Vanden Stock'

Bij de Pro League staan er de komende weken een aantal veranderingen op til. Er moet een opvolger gevonden worden voor Roger Vanden Stock, die na zijn afscheid bij Anderlecht ook zijn functie als voorzitter van de Pro League neerlegt. Maar er zijn nog meer vertrekkers.


Uit de Raad van Bestuur verdwijnen immers ook Patrick Janssens en Luc Devroe, nadat zij respectievelijk ontslagen werden bij KRC Genk en opstapten bij KV Oostende. Die clubs willen een vervanger uit eigen rangen sturen met Peter Croonen en Patrick Orlans, maar er zijn kapers op de kust.

Standard en Antwerp zouden immers ook de zitjes azen. Bruno Venanzi zou ook kandidaat zijn voor het plaatsje van Janssens, terwijl D'Onofrio dingt naar het zitje van Devroe. Mehdi Bayat (Charleroi), Joseph Allijns (KV Kortrijk), Michel Louwagie (AA Gent), Vincent Mannaert (Club Brugge), Johan Timmermans (KV Mechelen), Paul Van der Schueren (OHL) en Herman Van Holsbeeck (Anderlecht) zitten al in de raad.

UPDATE 19/03
Een voorlopige opvolger voor Vanden Stock is er alvast gevonden, want Het Nieuwsblad meldt dat Johan Timmermans voorzitter ad interim van de Pro League wordt. De voorzitter van KV Mechelen blijft aan tot de verkiezingen in juni. Verder werd er ook beslist over de twee vrijgekomen zitjes in de Raad van Bestuur, die gewoon bij Genk en KV Oostende blijven. Peter Croonen vervangt Patrick Janssens, Patrick Orlans neemt het plaatsje van Luc Devroe over.

LEES OOK: Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Goede beslissing?

Meest recent

Kapblok staat al klaar: volgend trainersontslag in JPL?

De interland-periode staat opnieuw voor de deur en dat is geen goed nieuws voor coaches die moeten ...

31
31
Opstellingen: Hayen wisselt één keer tegen avontuurlijk RSCA

Daags voor de laatste interland-periode van het kalenderjaar, staat een absolute kraker op het ...

119
119
Vanaken verklapt: 'Dáárom speel ik zo graag tegen Anderlecht'

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een bijzonder fraaie affiche op het programma. Met RSC ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Mythische transfer Lewandowski, winterleegloop Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

124
124
Anderlecht-Club Brugge: Hasi & Hayen hakken knopen door

Alle ogen zijn straks gericht op de kraker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. In aanloop naar dat ...

193
193
'Anderlecht en Club Brugge strijden om ruwe diamant'

Om 13u30 staat dé klassieker op het programma, want in een uitverkocht Lotto Park ontvangt ...

172
172
Uitstel van executie: Wils alsnog weg bij Antwerp?

Een zucht van opluchting zaterdag op de Bosuil, waar Antwerp met 3-1 won van La Louvière. ...

101
101
Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Na intensief overleg tussen vertegenwoordigers uit het profvoetbal stelde Bernard Quintin, minister ...

81
81
'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Terwijl de discussie omtrent de tv-rechten volop aan de gang is wordt er binnen de Pro League achter ...

195
195
Anderlecht meldt groot nieuws: Vandenhaute verlaat de club

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de topper tegen Club Brugge, maar enkele uren voor deze ...

405
405
Bosz haalt snoeihard uit na ontslag Heitinga

John Heitinga werd ontslagen bij Ajax. Peter Bosz is trainer van grote rivaal PSV en werkte in het ...

66
66
'Miljoenenbom bij Anderlecht: transferwaanzin voor topspits'

Anderlecht voelt een miljoenenbom tikken onder zijn winterplan: een 17-jarige linksbuiten uit Polen ...

397
397
Union SG aan zet: breekt het eindelijk de vloek?

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar de Spanjaarden waren veel ...

51
51
Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

108
108
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

118
118
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

133
133
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

166
166
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

185
185
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

259
259
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

85
85
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

390
390
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

54
54
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

161
161
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

72
72
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

80
80

Meer sportnieuws