UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

door
UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

Cercle Brugge en KFCO Beerschot Wilrijk voeren zaterdagavond de ultieme strijd voor promotie naar de Jupiler Pro League. Maar op juridisch niveau zijn de twee clubs nu al aan het gevecht begonnen. Zo is er heel wat te doen omtrent de al dan niet schorsing van Alexander Maes.

De middenvelder van Beerschot werd in de heenmatch terecht met een rode kaart van het veld gestuurd. Dinsdag werd hij daarvoor gesanctioneerd met één speeldag schorsing. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Beerschot een fout in de procedures heeft ontdekt. Zo zou Maes door de KBVB op een niet correcte manier hebben opgeroepen voor de zitting. De club beweert nu dat de zaak daardoor pas volgende week kan voorkomen, waardoor de speler zaterdagavond wel speelgerechtigd zou zijn.

Daar gaat Cercle Brugge dan weer niet mee akkoord en dus was de voetbalbond naar verluidt bereid een uitzondering te maken en de bewuste zitting voor één keer op zaterdag te laten plaatsvinden. Maar dat vindt Beerschot op zijn beurt niet kunnen omdat de eventuele wedstrijdvoorbereiding van Maes dan serieus in het gedrang komt, zeker wanneer er uren gediscussieerd wordt over de strafmaat.

UPDATE 17u03
Het Laatste Nieuws meldt nu dat Beerschot-Wilrijk voorbehoud zal aantekenen bij de match op Cercle als de KBVB de schorsing van Maes bevestigd. Beerschot argumenteert dat het pas woensdagochtend op de hoogte gebracht werd van de beslissing van de Geschillencommissie, waardoor het tot deze middag had om in beroep te gaan.

"Kort voor de middag tekenden we effectief beroep aan. Maar Alex Maes kon dan natuurlijk niet meer tijdig worden opgeroepen voor de Beroepscommissie, die normaal vrijdagnamiddag zetelt", aldus bestuurslid Walter Damen. De KBVB besliste daarom om uitzonderlijk een zitting zaterdagochtend te organiseren. "Maar dit kan volgens ons reglementair niet", zegt Damen nog.

Heeft Beerschot gelijk?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

71
71
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

87
87
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

127
127
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

104
104
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

76
76
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

43
43
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

220
220
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

341
341
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

80
80
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

532
532
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

273
273
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

106
106
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

413
413
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

95
95
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

333
333
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

298
298
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

89
89
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

295
295
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws