UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

442 stemmen
UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

Cercle Brugge en KFCO Beerschot Wilrijk voeren zaterdagavond de ultieme strijd voor promotie naar de Jupiler Pro League. Maar op juridisch niveau zijn de twee clubs nu al aan het gevecht begonnen. Zo is er heel wat te doen omtrent de al dan niet schorsing van Alexander Maes.

De middenvelder van Beerschot werd in de heenmatch terecht met een rode kaart van het veld gestuurd. Dinsdag werd hij daarvoor gesanctioneerd met één speeldag schorsing. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Beerschot een fout in de procedures heeft ontdekt. Zo zou Maes door de KBVB op een niet correcte manier hebben opgeroepen voor de zitting. De club beweert nu dat de zaak daardoor pas volgende week kan voorkomen, waardoor de speler zaterdagavond wel speelgerechtigd zou zijn.

Daar gaat Cercle Brugge dan weer niet mee akkoord en dus was de voetbalbond naar verluidt bereid een uitzondering te maken en de bewuste zitting voor één keer op zaterdag te laten plaatsvinden. Maar dat vindt Beerschot op zijn beurt niet kunnen omdat de eventuele wedstrijdvoorbereiding van Maes dan serieus in het gedrang komt, zeker wanneer er uren gediscussieerd wordt over de strafmaat.

UPDATE 17u03
Het Laatste Nieuws meldt nu dat Beerschot-Wilrijk voorbehoud zal aantekenen bij de match op Cercle als de KBVB de schorsing van Maes bevestigd. Beerschot argumenteert dat het pas woensdagochtend op de hoogte gebracht werd van de beslissing van de Geschillencommissie, waardoor het tot deze middag had om in beroep te gaan.

"Kort voor de middag tekenden we effectief beroep aan. Maar Alex Maes kon dan natuurlijk niet meer tijdig worden opgeroepen voor de Beroepscommissie, die normaal vrijdagnamiddag zetelt", aldus bestuurslid Walter Damen. De KBVB besliste daarom om uitzonderlijk een zitting zaterdagochtend te organiseren. "Maar dit kan volgens ons reglementair niet", zegt Damen nog.

Heeft Beerschot gelijk?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

108
108
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

43
43
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

659
659
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

117
117
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

209
209
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

165
165
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

148
148
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

263
263
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

173
173
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

234
234
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws