UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

door
UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

Cercle Brugge en KFCO Beerschot Wilrijk voeren zaterdagavond de ultieme strijd voor promotie naar de Jupiler Pro League. Maar op juridisch niveau zijn de twee clubs nu al aan het gevecht begonnen. Zo is er heel wat te doen omtrent de al dan niet schorsing van Alexander Maes.

De middenvelder van Beerschot werd in de heenmatch terecht met een rode kaart van het veld gestuurd. Dinsdag werd hij daarvoor gesanctioneerd met één speeldag schorsing. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Beerschot een fout in de procedures heeft ontdekt. Zo zou Maes door de KBVB op een niet correcte manier hebben opgeroepen voor de zitting. De club beweert nu dat de zaak daardoor pas volgende week kan voorkomen, waardoor de speler zaterdagavond wel speelgerechtigd zou zijn.

Daar gaat Cercle Brugge dan weer niet mee akkoord en dus was de voetbalbond naar verluidt bereid een uitzondering te maken en de bewuste zitting voor één keer op zaterdag te laten plaatsvinden. Maar dat vindt Beerschot op zijn beurt niet kunnen omdat de eventuele wedstrijdvoorbereiding van Maes dan serieus in het gedrang komt, zeker wanneer er uren gediscussieerd wordt over de strafmaat.

UPDATE 17u03
Het Laatste Nieuws meldt nu dat Beerschot-Wilrijk voorbehoud zal aantekenen bij de match op Cercle als de KBVB de schorsing van Maes bevestigd. Beerschot argumenteert dat het pas woensdagochtend op de hoogte gebracht werd van de beslissing van de Geschillencommissie, waardoor het tot deze middag had om in beroep te gaan.

"Kort voor de middag tekenden we effectief beroep aan. Maar Alex Maes kon dan natuurlijk niet meer tijdig worden opgeroepen voor de Beroepscommissie, die normaal vrijdagnamiddag zetelt", aldus bestuurslid Walter Damen. De KBVB besliste daarom om uitzonderlijk een zitting zaterdagochtend te organiseren. "Maar dit kan volgens ons reglementair niet", zegt Damen nog.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"
62

Heeft Beerschot gelijk?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

62
62
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

27
27
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

32
32
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

33
33
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

106
106
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

66
66
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

19
19
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

168
168
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

205
205
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

51
51
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

366
366
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

59
59
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

277
277
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

220
220
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

79
79
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

213
213
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

108
108
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

87
87
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

138
138
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

417
417
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

171
171

Meer sportnieuws