UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

442 stemmen
UPDATE: 'Beerschot tekent voorbehoud aan bij terugmatch tegen Cercle'

Cercle Brugge en KFCO Beerschot Wilrijk voeren zaterdagavond de ultieme strijd voor promotie naar de Jupiler Pro League. Maar op juridisch niveau zijn de twee clubs nu al aan het gevecht begonnen. Zo is er heel wat te doen omtrent de al dan niet schorsing van Alexander Maes.

De middenvelder van Beerschot werd in de heenmatch terecht met een rode kaart van het veld gestuurd. Dinsdag werd hij daarvoor gesanctioneerd met één speeldag schorsing. Maar Het Nieuwsblad meldt nu dat Beerschot een fout in de procedures heeft ontdekt. Zo zou Maes door de KBVB op een niet correcte manier hebben opgeroepen voor de zitting. De club beweert nu dat de zaak daardoor pas volgende week kan voorkomen, waardoor de speler zaterdagavond wel speelgerechtigd zou zijn.

Daar gaat Cercle Brugge dan weer niet mee akkoord en dus was de voetbalbond naar verluidt bereid een uitzondering te maken en de bewuste zitting voor één keer op zaterdag te laten plaatsvinden. Maar dat vindt Beerschot op zijn beurt niet kunnen omdat de eventuele wedstrijdvoorbereiding van Maes dan serieus in het gedrang komt, zeker wanneer er uren gediscussieerd wordt over de strafmaat.

UPDATE 17u03
Het Laatste Nieuws meldt nu dat Beerschot-Wilrijk voorbehoud zal aantekenen bij de match op Cercle als de KBVB de schorsing van Maes bevestigd. Beerschot argumenteert dat het pas woensdagochtend op de hoogte gebracht werd van de beslissing van de Geschillencommissie, waardoor het tot deze middag had om in beroep te gaan.

"Kort voor de middag tekenden we effectief beroep aan. Maar Alex Maes kon dan natuurlijk niet meer tijdig worden opgeroepen voor de Beroepscommissie, die normaal vrijdagnamiddag zetelt", aldus bestuurslid Walter Damen. De KBVB besliste daarom om uitzonderlijk een zitting zaterdagochtend te organiseren. "Maar dit kan volgens ons reglementair niet", zegt Damen nog.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'
98

Heeft Beerschot gelijk?

Meest recent

'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

2
2
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

30
30
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

40
40
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

147
147
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

174
174
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

18
18
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

790
790
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

29
29
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

32
32
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

74
74
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

331
331
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

123
123
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

135
135
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

63
63
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

99
99
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

61
61
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

58
58
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

232
232
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

142
142
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

120
120
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

39
39
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

299
299
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

191
191
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

65
65
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22

Meer sportnieuws