Beerschot-Wilrijk rekent op sterkhouder: "Hij is met voorsprong de beste in 1B"

door
Beerschot-Wilrijk rekent op sterkhouder:

Beerschot-Wilrijk kan zaterdag de promotie naar de Jupiler Pro League afdwingen nadat het in de heenwedstrijd tegen Cercle Brugge een uitstekende uitgangspositie wist af te dwingen. De hoofdrol was weggelegd voor Cercle-doelman Nardi, die met een blunder het enige doelpunt inleidde.


Bram Verbist, ex-doelman van Beerschot én Cercle en tegenwoordig keeperstrainer bij Beerschot-Wilrijk, vindt de Fransman wel één van de beste doelmannen van 1B. Uiteraard net als Beerschot-keeper Rafael Romo. "Maar daar moet ik dan onmiddellijk aan toevoegen dat Rafa met voorsprong de beste van de twee is", zegt Verbist op de website van de club.

"
Ik vind hem een straffe keeper. Hij heeft van alle doelmannen in 1B zonder twijfel de meeste punten voor zijn team gepakt. Veertien clean sheets, da's één op twee, die cijfers kunnen niet duidelijker zijn. Hij is sterk op z'n lijn, organiseert en anticipeert goed, straalt rust en klasse uit, heeft goede reflexen ook."

Verbist gelooft dan ook in een goede afloop. "
Het feit dat we thuis de nul wisten te houden is een bonus, dat kan en mag je niet ontkennen. Zoiets blijkt elke keer weer in dubbele confrontaties. Dus, we trekken met een relatief goede uitgangspositie naar ginder. Maar het wordt sowieso een moeilijke opdracht. Ik ga geen uitspraken doen over wie gaat winnen of uiteindelijk zal promoveren maar ben wel gematigd optimistisch wat onze kansen betreft. En als we onder druk komen te staan, zullen we ongetwijfeld weer kunnen rekenen op Rafa Romo. Want zoals die weer naar die finalewedstrijden toeleeft, da's niet normaal..."

Zal Beerschot het afmaken?

Meest recent

Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

4
4
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

24
24
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

86
86
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

163
163
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

115
115
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

118
118
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

125
125
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

44
44
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

980
980
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

37
37
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

40
40
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

286
286
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

118
118
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

185
185
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

225
225
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

49
49
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

205
205
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

384
384
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

874
874
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

156
156
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

45
45
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

420
420
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

110
110
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

588
588
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

687
687

Meer sportnieuws