Dilemma voor Club Brugge: "Alibispeler of risico"

door
Dilemma voor Club Brugge:

Club Brugge blijft na de 3-3 kopzorgen hebben over zijn verdediging. Ook de doelman ontsnapte niet, want Vladimir Gabulov kon in zijn eerste vijf wedstrijden niet overtuigen. De roep om Kenneth Vermeer een kans te geven werd de voorbije dagen dan ook alsmaar luider en naar verluidt zou de Nederlander tegen Standard ook tussen de palen staan.


Ivan Leko hakt daarmee een bijzonder moeilijke knoop door, want bij elke keuze die hij maakt zijn er verliezers. "Als Leko verandert, verkoopt hij Gabulov een tik waar zelfs een stuurs ogende Rus eens van duizelt. Gabulov arriveerde in Brugge bulkend van het vertrouwen. Hem nu passeren betekent een potentieel einde van een doelman die 34 is en tot het einde van volgend seizoen tekende. Vermeer is huurling. Lekker zag het er niet uit, die tweede tegengoal van Charleroi. Maar een doelman verdient vertrouwen. En wat als Vermeer dan in de fout gaat? Ga je die dan ook wisselen?", weet Het Nieuwsblad.

Maar er is dus ook de andere zijde van de medaille. '
Vijf matchen heeft de Rus nu achter de rug en daarin was het eerder wachten op zijn eerste flater dan op de eerste keer dat hij punten zou pakken voor blauw-zwart. Gabulov is geen meerwaarde, eerder een alibispeler die in het doel wordt geplaatst om toch maar iemand tussen die twee palen te hebben staan. Gabulov straalt ervaring uit, maar oogt weinig atletisch, technisch lang niet volmaakt. Toen hij zondag de kans kreeg om zich bij het schot van Gaëtan Hendrickx te onderscheiden, kwam hij pijnlijk tekort. Gabulov maakt het verschil niet. En die vaststelling moet bij Club in de titelstrijd meer twijfels oproepen dan een lukrake flater."

LEES OOK: Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

Maakt Leko de juiste keuze door Vermeer in doel te zetten?

Meest recent

Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

37
37
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

111
111
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

81
81
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

43
43
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

13
13
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

436
436
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

247
247
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

352
352
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

99
99
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

497
497
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

888
888
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

270
270
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

578
578
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

296
296
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

223
223
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

120
120
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

90
90
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

57
57
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

240
240
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

36
36
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

195
195
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

245
245
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

50
50
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

142
142

Meer sportnieuws