AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

door
AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

Eupen heeft vandaag nagelaten om een gouden zaak gedaan met het oog op het behoud. Tegen een wisselvallig AA Gent hadden de Panda's lange tijd uitzicht op een zege, in de slotminuut slikte het echter nog de dure gelijkmaker. Ook ploeg-in-vorm, KV Kortrijk, boekte opnieuw een zege onder De Boeck en lijkt klaar voor de terugwedstrijd in de halve finales van de beker.


AA Gent boekte vorige week een prestigezege tegen Club Brugge en wil graag nog zoveel mogelijk punten sprokkelen voor het aan Play-Off I mag beginnen. De Buffalo's dromen stiekem nog van de tweede plaats. Bij de bezoekers was er maar één wijziging: Dejaegere verving de geblesseerde Kalu. Eupen van zijn kant wou graag drie punten bonus pakken vandaag met het oog op de levensbelangrijke wedstrijd van volgende week tegen degradatieconcurrent KV Mechelen. Coach Makélélé voerde ook maar één wissel door: Peybernes kwam in de plaats van Valiente.

Slotoffensief van bezoekers wordt beloond
De bezoekers begonnen het beste aan de partij en na een kleine tien minuten spelen dwong Yaremchuk doelman Van Crombrugge tot een prima parade. Eupen herstelde nadien het evenwicht en het was wachten tot diep in de eerste helft voor we nog eens een grote kans zagen: eerst vergat Kubo om in de draai te scoren, aan de overzijde vond Koné wel de weg naar de netten. Met een prachtig hakje zorgde hij ervoor dat de Panda's met een voorsprong de rust ingingen: 1-0.


Halfweg zitten ze bij AA Gent met de handen in het haar.

AA Gent kwam gedreven uit de kleedkamers maar kreeg weinig open kansen. Op de counter verzuimde Eupen een paar keer om de wedstrijd helemaal te beslissen, dat kon hun nog eens zuur opbreken toen Koné een domme tweede gele kaart pakte. De Buffalo's zetten nu alles op alles en kregen een paar halve kansen. Uiteindelijk werd de moordende druk van de bezoekers beloond met de gelijkmaker van Janga die knap raak kopte: 1-1. Daar bleef het ook bij, al bij al billijk.

Scoreverloop:
1-0 (44') Koné, 1-1 (90') Janga
Bijzonderheid:
Koné krijgt een tweede gele kaart(72')
KV Kortrijk blijft druk zetten op top-zes

STVV deed nog volop mee voor Play-Off I en kon met Kortrijk een rechtstreekse concurrent buitenspel zetten. Op Stayen begonnen de Kanaries ook prima met onder meer grote kansen voor Vetokele en Dussaut, scoren lukte echter niet. Aan de overzijde had Kortrijk weinig in de pap te brokken maar halfweg de eerste helft was de eerste kans wel raak toen goaltjesdief Perbet de netten deed trillen. Ondanks nog een pak mogelijkheden voor STVV moest het halfweg achtervolgen.
Na de pauze vergat Azouni al snel om de wedstrijd dood te maken, hij stootte op Steppe. Op het uur verdubbelde Perbet de score met zijn tweede van de avond: 0-2. De thuisploeg leek aangeslagen en kon geen vuist meer maken. Bij KV Kortrijk doen ze nog steeds volop mee voor Play-Off I, volgende week kan met de bekerfinale al een eerste bekroning volgen.
Scoreverloop:
0-1 (22') Perbet, 0-2 (60') Perbet




LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Redt Eupen zich?

Meest recent

Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

4
4
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

98
98
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

322
322
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

118
118
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

245
245
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

60
60
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

52
52
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

50
50
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

35
35
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

191
191
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

66
66
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

139
139
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

205
205
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

393
393
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

120
120
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

178
178
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

128
128
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

655
655
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

622
622
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

47
47
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

403
403
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

194
194
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

218
218
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

257
257
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

497
497

Meer sportnieuws