AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

door
AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

Eupen heeft vandaag nagelaten om een gouden zaak gedaan met het oog op het behoud. Tegen een wisselvallig AA Gent hadden de Panda's lange tijd uitzicht op een zege, in de slotminuut slikte het echter nog de dure gelijkmaker. Ook ploeg-in-vorm, KV Kortrijk, boekte opnieuw een zege onder De Boeck en lijkt klaar voor de terugwedstrijd in de halve finales van de beker.


AA Gent boekte vorige week een prestigezege tegen Club Brugge en wil graag nog zoveel mogelijk punten sprokkelen voor het aan Play-Off I mag beginnen. De Buffalo's dromen stiekem nog van de tweede plaats. Bij de bezoekers was er maar één wijziging: Dejaegere verving de geblesseerde Kalu. Eupen van zijn kant wou graag drie punten bonus pakken vandaag met het oog op de levensbelangrijke wedstrijd van volgende week tegen degradatieconcurrent KV Mechelen. Coach Makélélé voerde ook maar één wissel door: Peybernes kwam in de plaats van Valiente.

Slotoffensief van bezoekers wordt beloond
De bezoekers begonnen het beste aan de partij en na een kleine tien minuten spelen dwong Yaremchuk doelman Van Crombrugge tot een prima parade. Eupen herstelde nadien het evenwicht en het was wachten tot diep in de eerste helft voor we nog eens een grote kans zagen: eerst vergat Kubo om in de draai te scoren, aan de overzijde vond Koné wel de weg naar de netten. Met een prachtig hakje zorgde hij ervoor dat de Panda's met een voorsprong de rust ingingen: 1-0.


Halfweg zitten ze bij AA Gent met de handen in het haar.

AA Gent kwam gedreven uit de kleedkamers maar kreeg weinig open kansen. Op de counter verzuimde Eupen een paar keer om de wedstrijd helemaal te beslissen, dat kon hun nog eens zuur opbreken toen Koné een domme tweede gele kaart pakte. De Buffalo's zetten nu alles op alles en kregen een paar halve kansen. Uiteindelijk werd de moordende druk van de bezoekers beloond met de gelijkmaker van Janga die knap raak kopte: 1-1. Daar bleef het ook bij, al bij al billijk.

Scoreverloop:
1-0 (44') Koné, 1-1 (90') Janga
Bijzonderheid:
Koné krijgt een tweede gele kaart(72')
KV Kortrijk blijft druk zetten op top-zes

STVV deed nog volop mee voor Play-Off I en kon met Kortrijk een rechtstreekse concurrent buitenspel zetten. Op Stayen begonnen de Kanaries ook prima met onder meer grote kansen voor Vetokele en Dussaut, scoren lukte echter niet. Aan de overzijde had Kortrijk weinig in de pap te brokken maar halfweg de eerste helft was de eerste kans wel raak toen goaltjesdief Perbet de netten deed trillen. Ondanks nog een pak mogelijkheden voor STVV moest het halfweg achtervolgen.
Na de pauze vergat Azouni al snel om de wedstrijd dood te maken, hij stootte op Steppe. Op het uur verdubbelde Perbet de score met zijn tweede van de avond: 0-2. De thuisploeg leek aangeslagen en kon geen vuist meer maken. Bij KV Kortrijk doen ze nog steeds volop mee voor Play-Off I, volgende week kan met de bekerfinale al een eerste bekroning volgen.
Scoreverloop:
0-1 (22') Perbet, 0-2 (60') Perbet




LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Redt Eupen zich?

Meest recent

'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

5
5
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

134
134
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

43
43
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

15
15
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

58
58
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

109
109
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

178
178
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

521
521
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

462
462
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

198
198
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

157
157
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

339
339
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

164
164
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

310
310
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

216
216
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

196
196
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

366
366
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

263
263
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

424
424
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

199
199
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

186
186
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

634
634
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

219
219
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

177
177
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

677
677

Meer sportnieuws