AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

door
AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

Eupen heeft vandaag nagelaten om een gouden zaak gedaan met het oog op het behoud. Tegen een wisselvallig AA Gent hadden de Panda's lange tijd uitzicht op een zege, in de slotminuut slikte het echter nog de dure gelijkmaker. Ook ploeg-in-vorm, KV Kortrijk, boekte opnieuw een zege onder De Boeck en lijkt klaar voor de terugwedstrijd in de halve finales van de beker.


AA Gent boekte vorige week een prestigezege tegen Club Brugge en wil graag nog zoveel mogelijk punten sprokkelen voor het aan Play-Off I mag beginnen. De Buffalo's dromen stiekem nog van de tweede plaats. Bij de bezoekers was er maar één wijziging: Dejaegere verving de geblesseerde Kalu. Eupen van zijn kant wou graag drie punten bonus pakken vandaag met het oog op de levensbelangrijke wedstrijd van volgende week tegen degradatieconcurrent KV Mechelen. Coach Makélélé voerde ook maar één wissel door: Peybernes kwam in de plaats van Valiente.

Slotoffensief van bezoekers wordt beloond
De bezoekers begonnen het beste aan de partij en na een kleine tien minuten spelen dwong Yaremchuk doelman Van Crombrugge tot een prima parade. Eupen herstelde nadien het evenwicht en het was wachten tot diep in de eerste helft voor we nog eens een grote kans zagen: eerst vergat Kubo om in de draai te scoren, aan de overzijde vond Koné wel de weg naar de netten. Met een prachtig hakje zorgde hij ervoor dat de Panda's met een voorsprong de rust ingingen: 1-0.


Halfweg zitten ze bij AA Gent met de handen in het haar.

AA Gent kwam gedreven uit de kleedkamers maar kreeg weinig open kansen. Op de counter verzuimde Eupen een paar keer om de wedstrijd helemaal te beslissen, dat kon hun nog eens zuur opbreken toen Koné een domme tweede gele kaart pakte. De Buffalo's zetten nu alles op alles en kregen een paar halve kansen. Uiteindelijk werd de moordende druk van de bezoekers beloond met de gelijkmaker van Janga die knap raak kopte: 1-1. Daar bleef het ook bij, al bij al billijk.

Scoreverloop:
1-0 (44') Koné, 1-1 (90') Janga
Bijzonderheid:
Koné krijgt een tweede gele kaart(72')
KV Kortrijk blijft druk zetten op top-zes

STVV deed nog volop mee voor Play-Off I en kon met Kortrijk een rechtstreekse concurrent buitenspel zetten. Op Stayen begonnen de Kanaries ook prima met onder meer grote kansen voor Vetokele en Dussaut, scoren lukte echter niet. Aan de overzijde had Kortrijk weinig in de pap te brokken maar halfweg de eerste helft was de eerste kans wel raak toen goaltjesdief Perbet de netten deed trillen. Ondanks nog een pak mogelijkheden voor STVV moest het halfweg achtervolgen.
Na de pauze vergat Azouni al snel om de wedstrijd dood te maken, hij stootte op Steppe. Op het uur verdubbelde Perbet de score met zijn tweede van de avond: 0-2. De thuisploeg leek aangeslagen en kon geen vuist meer maken. Bij KV Kortrijk doen ze nog steeds volop mee voor Play-Off I, volgende week kan met de bekerfinale al een eerste bekroning volgen.
Scoreverloop:
0-1 (22') Perbet, 0-2 (60') Perbet




LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Redt Eupen zich?

Meest recent

Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

0
0
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

31
31
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

9
9
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

115
115
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

210
210
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

68
68
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

425
425
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

74
74
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

85
85
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

204
204
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

183
183
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

123
123
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

90
90
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

498
498
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

532
532
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

140
140
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

88
88
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

321
321
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

242
242
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

48
48
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

779
779
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

80
80
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

319
319
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

97
97

Meer sportnieuws