AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

door
AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

Eupen heeft vandaag nagelaten om een gouden zaak gedaan met het oog op het behoud. Tegen een wisselvallig AA Gent hadden de Panda's lange tijd uitzicht op een zege, in de slotminuut slikte het echter nog de dure gelijkmaker. Ook ploeg-in-vorm, KV Kortrijk, boekte opnieuw een zege onder De Boeck en lijkt klaar voor de terugwedstrijd in de halve finales van de beker.


AA Gent boekte vorige week een prestigezege tegen Club Brugge en wil graag nog zoveel mogelijk punten sprokkelen voor het aan Play-Off I mag beginnen. De Buffalo's dromen stiekem nog van de tweede plaats. Bij de bezoekers was er maar één wijziging: Dejaegere verving de geblesseerde Kalu. Eupen van zijn kant wou graag drie punten bonus pakken vandaag met het oog op de levensbelangrijke wedstrijd van volgende week tegen degradatieconcurrent KV Mechelen. Coach Makélélé voerde ook maar één wissel door: Peybernes kwam in de plaats van Valiente.

Slotoffensief van bezoekers wordt beloond
De bezoekers begonnen het beste aan de partij en na een kleine tien minuten spelen dwong Yaremchuk doelman Van Crombrugge tot een prima parade. Eupen herstelde nadien het evenwicht en het was wachten tot diep in de eerste helft voor we nog eens een grote kans zagen: eerst vergat Kubo om in de draai te scoren, aan de overzijde vond Koné wel de weg naar de netten. Met een prachtig hakje zorgde hij ervoor dat de Panda's met een voorsprong de rust ingingen: 1-0.


Halfweg zitten ze bij AA Gent met de handen in het haar.

AA Gent kwam gedreven uit de kleedkamers maar kreeg weinig open kansen. Op de counter verzuimde Eupen een paar keer om de wedstrijd helemaal te beslissen, dat kon hun nog eens zuur opbreken toen Koné een domme tweede gele kaart pakte. De Buffalo's zetten nu alles op alles en kregen een paar halve kansen. Uiteindelijk werd de moordende druk van de bezoekers beloond met de gelijkmaker van Janga die knap raak kopte: 1-1. Daar bleef het ook bij, al bij al billijk.

Scoreverloop:
1-0 (44') Koné, 1-1 (90') Janga
Bijzonderheid:
Koné krijgt een tweede gele kaart(72')
KV Kortrijk blijft druk zetten op top-zes

STVV deed nog volop mee voor Play-Off I en kon met Kortrijk een rechtstreekse concurrent buitenspel zetten. Op Stayen begonnen de Kanaries ook prima met onder meer grote kansen voor Vetokele en Dussaut, scoren lukte echter niet. Aan de overzijde had Kortrijk weinig in de pap te brokken maar halfweg de eerste helft was de eerste kans wel raak toen goaltjesdief Perbet de netten deed trillen. Ondanks nog een pak mogelijkheden voor STVV moest het halfweg achtervolgen.
Na de pauze vergat Azouni al snel om de wedstrijd dood te maken, hij stootte op Steppe. Op het uur verdubbelde Perbet de score met zijn tweede van de avond: 0-2. De thuisploeg leek aangeslagen en kon geen vuist meer maken. Bij KV Kortrijk doen ze nog steeds volop mee voor Play-Off I, volgende week kan met de bekerfinale al een eerste bekroning volgen.
Scoreverloop:
0-1 (22') Perbet, 0-2 (60') Perbet




LEES OOK: 1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Redt Eupen zich?

Meest recent

Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

12
12
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

77
77
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

103
103
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

71
71
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

110
110
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

257
257
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

192
192
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

88
88
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

77
77
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

143
143
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

87
87
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

703
703
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

86
86
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

391
391
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

143
143
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

242
242
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

187
187
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

510
510
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

344
344
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

101
101
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

182
182

Meer sportnieuws