AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

door
AA Gent pakt in extremis een punt, KV Kortrijk zet straffe reeks verder

Eupen heeft vandaag nagelaten om een gouden zaak gedaan met het oog op het behoud. Tegen een wisselvallig AA Gent hadden de Panda's lange tijd uitzicht op een zege, in de slotminuut slikte het echter nog de dure gelijkmaker. Ook ploeg-in-vorm, KV Kortrijk, boekte opnieuw een zege onder De Boeck en lijkt klaar voor de terugwedstrijd in de halve finales van de beker.


AA Gent boekte vorige week een prestigezege tegen Club Brugge en wil graag nog zoveel mogelijk punten sprokkelen voor het aan Play-Off I mag beginnen. De Buffalo's dromen stiekem nog van de tweede plaats. Bij de bezoekers was er maar één wijziging: Dejaegere verving de geblesseerde Kalu. Eupen van zijn kant wou graag drie punten bonus pakken vandaag met het oog op de levensbelangrijke wedstrijd van volgende week tegen degradatieconcurrent KV Mechelen. Coach Makélélé voerde ook maar één wissel door: Peybernes kwam in de plaats van Valiente.

Slotoffensief van bezoekers wordt beloond
De bezoekers begonnen het beste aan de partij en na een kleine tien minuten spelen dwong Yaremchuk doelman Van Crombrugge tot een prima parade. Eupen herstelde nadien het evenwicht en het was wachten tot diep in de eerste helft voor we nog eens een grote kans zagen: eerst vergat Kubo om in de draai te scoren, aan de overzijde vond Koné wel de weg naar de netten. Met een prachtig hakje zorgde hij ervoor dat de Panda's met een voorsprong de rust ingingen: 1-0.


Halfweg zitten ze bij AA Gent met de handen in het haar.

AA Gent kwam gedreven uit de kleedkamers maar kreeg weinig open kansen. Op de counter verzuimde Eupen een paar keer om de wedstrijd helemaal te beslissen, dat kon hun nog eens zuur opbreken toen Koné een domme tweede gele kaart pakte. De Buffalo's zetten nu alles op alles en kregen een paar halve kansen. Uiteindelijk werd de moordende druk van de bezoekers beloond met de gelijkmaker van Janga die knap raak kopte: 1-1. Daar bleef het ook bij, al bij al billijk.

Scoreverloop:
1-0 (44') Koné, 1-1 (90') Janga
Bijzonderheid:
Koné krijgt een tweede gele kaart(72')
KV Kortrijk blijft druk zetten op top-zes

STVV deed nog volop mee voor Play-Off I en kon met Kortrijk een rechtstreekse concurrent buitenspel zetten. Op Stayen begonnen de Kanaries ook prima met onder meer grote kansen voor Vetokele en Dussaut, scoren lukte echter niet. Aan de overzijde had Kortrijk weinig in de pap te brokken maar halfweg de eerste helft was de eerste kans wel raak toen goaltjesdief Perbet de netten deed trillen. Ondanks nog een pak mogelijkheden voor STVV moest het halfweg achtervolgen.
Na de pauze vergat Azouni al snel om de wedstrijd dood te maken, hij stootte op Steppe. Op het uur verdubbelde Perbet de score met zijn tweede van de avond: 0-2. De thuisploeg leek aangeslagen en kon geen vuist meer maken. Bij KV Kortrijk doen ze nog steeds volop mee voor Play-Off I, volgende week kan met de bekerfinale al een eerste bekroning volgen.
Scoreverloop:
0-1 (22') Perbet, 0-2 (60') Perbet




LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Redt Eupen zich?

Meest recent

'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

21
21
Plottwist in bekerfinale-soap: onvoorziene kandidaat duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

20
20
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

75
75
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

27
27
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

39
39
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

35
35
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

114
114
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

77
77
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

20
20
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

181
181
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

217
217
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

53
53
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

117
117
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

377
377
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

61
61
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

284
284
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

224
224
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

88
88
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

84
84
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

214
214
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

109
109
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

88
88
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

141
141
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

419
419

Meer sportnieuws