Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

103
Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

Na een geweldige partij voetbal hebben Standard en Anderlecht de punten gedeeld in de Belgische 'Clasico'. De Rouches waren bij momenten heer en meester, maar troffen een weergaloze Hanni op hun weg. Voor Sa Pinto en co wacht nog een moeilijke strijd om in Play-Off I te geraken, Vanhaezebrouck komt met zijn ploeg dan weer één puntje dichter bij Club Brugge.


Hein Vanhaezebrouck koos voor een ploeg zonder diepe spits: Hanni mocht de honneurs waarnemen voorin. Verder viel vooral de basisplaats voor Lokonga op, hij is de jongere broer van Mpoku. Coach Sa Pinto dropte dan weer nieuwkomer Cimirot meteen in de basis, ook Cop, Ochoa en Fai kregen een basisplaats van hun trainer.
Rouches domineren in spektakelstuk, maar botsen op fenomenale Hanni
Standard ging als een wervelwind van start en werd al na zes minuten spelen beloond met een doelpunt toen Sa een kopbal van Emond in doel verlengde: 1-0 en een droomstart voor de RouchesAnderlecht leek even aangedaan en ontsnapte aan de 2-0 toen Emond vrij mocht inkoppen. Na een klein kwartier spelen herstelden de bezoekers het evenwicht en bij de eerste kans maakte het weer gelijk: Appiah vond Hanni aan de tweede paal en die kon rustig de bal naast Ochoa schuiven: 1-1. We kregen een uiterst aangenaam eerste kwartier te zien in een sfeervol Sclessin. De thuisploeg kreeg een paar minuten later weer een uitstekende kans toen Emond aan de rand van de zestien meter vrij mocht uithalen, Sels was bij de pinken. Het was slechts uitstel van executie voor Paars-Wit want Luyindama maakte er even later met een fenomenale omhaal 2-1 van. Standard verzuimde nadien om de wedstrijd 'dood' te maken met kansen van Mpoku en Emond en op slag van rust was een zeer efficiënt Anderlecht plots weer daar: Hanni maakte er eerst overhoeks 2-2 van na een prachtige pas van Saief en even later stond het zowaar 2-3 toen de Algerijn opnieuw kon profiteren van gestuntel in de Luikse defensie: 2-3. We zagen een pracht van een eerste helft in Luik met een verrassende tussenstand.


Anderlecht ligt onder in de eerste helft, maar kan rekenen op een fenomenale Hanni.
Luyindama zorgt voor gerechtigheid
Ook na de pauze ging het spektakel aanvankelijk door op Sclessin, na een paar minuten spelen was er al een uitstekende kans voor Emond, zijn poging werd nog afgeblokt door een verdedigend been. Aan de overzijde moest Ochoa een afstandsschot van Trebel stoppen. Nog voor er een uur gespeeld was leek Cimirot de bordjes in evenwicht te hangen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Cop, die voor Sels stond.(een discutabele fase) Opnieuw slechts uitstel van executie voor Anderlecht want even later maakte Luyindama er ruim verdiend 3-3 van na een knappe assist van Marin. Even later probeerde Cop de omhaal van zijn ploegmaat in de eerste helft na te doen, de uitvoering was echter minder. Standard bleef nu drukken en Paars-Wit had enorm veel moeite om er nog eens uit te komen. Bij de thuisploeg was een hard werkende Emond een gesel voor de bezoekende defensie, voorlopig had de spits van de thuisploeg echter enorm veel pech bij de afwerking. Op een paar minuten van het einde kreeg Anderlecht zowaar nog een uitstekende kans om de zege te pakken. Invaller Ganvoula miste echter een opgelegde kopkans, zodat het uiteindelijk bij een gelijkspel bleef na een uiterst genietbare partij.
Scoreverloop:
1-0 (6') Sa, 1-1 (14') Hanni, 2-1 (24') Luyindama, 2-2 (41') Hanni, 2-3 (44') Hanni, 3-3 (63') Luyindama

LEES OOK: Lardot geeft toe: Essevee bestolen, pech voor Standard

Wie verdiende er meer?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: revelatie al in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

111
111
Lardot geeft toe: Essevee bestolen, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

88
88
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

222
222
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

484
484
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

67
67
Van Bommel loert mee: 'Supertansfers Fofana én Moreira'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

102
102
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

415
415
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

125
125
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1178
1178
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

69
69
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

585
585
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

858
858
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

845
845
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

1000
1000
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

379
379
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

518
518
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

791
791
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

527
527
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

235
235
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

297
297
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

391
391
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

68
68
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

536
536
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

73
73
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

348
348

Meer sportnieuws