Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

103 stemmen
Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

Na een geweldige partij voetbal hebben Standard en Anderlecht de punten gedeeld in de Belgische 'Clasico'. De Rouches waren bij momenten heer en meester, maar troffen een weergaloze Hanni op hun weg. Voor Sa Pinto en co wacht nog een moeilijke strijd om in Play-Off I te geraken, Vanhaezebrouck komt met zijn ploeg dan weer één puntje dichter bij Club Brugge.


Hein Vanhaezebrouck koos voor een ploeg zonder diepe spits: Hanni mocht de honneurs waarnemen voorin. Verder viel vooral de basisplaats voor Lokonga op, hij is de jongere broer van Mpoku. Coach Sa Pinto dropte dan weer nieuwkomer Cimirot meteen in de basis, ook Cop, Ochoa en Fai kregen een basisplaats van hun trainer.
Rouches domineren in spektakelstuk, maar botsen op fenomenale Hanni
Standard ging als een wervelwind van start en werd al na zes minuten spelen beloond met een doelpunt toen Sa een kopbal van Emond in doel verlengde: 1-0 en een droomstart voor de RouchesAnderlecht leek even aangedaan en ontsnapte aan de 2-0 toen Emond vrij mocht inkoppen. Na een klein kwartier spelen herstelden de bezoekers het evenwicht en bij de eerste kans maakte het weer gelijk: Appiah vond Hanni aan de tweede paal en die kon rustig de bal naast Ochoa schuiven: 1-1. We kregen een uiterst aangenaam eerste kwartier te zien in een sfeervol Sclessin. De thuisploeg kreeg een paar minuten later weer een uitstekende kans toen Emond aan de rand van de zestien meter vrij mocht uithalen, Sels was bij de pinken. Het was slechts uitstel van executie voor Paars-Wit want Luyindama maakte er even later met een fenomenale omhaal 2-1 van. Standard verzuimde nadien om de wedstrijd 'dood' te maken met kansen van Mpoku en Emond en op slag van rust was een zeer efficiënt Anderlecht plots weer daar: Hanni maakte er eerst overhoeks 2-2 van na een prachtige pas van Saief en even later stond het zowaar 2-3 toen de Algerijn opnieuw kon profiteren van gestuntel in de Luikse defensie: 2-3. We zagen een pracht van een eerste helft in Luik met een verrassende tussenstand.


Anderlecht ligt onder in de eerste helft, maar kan rekenen op een fenomenale Hanni.
Luyindama zorgt voor gerechtigheid
Ook na de pauze ging het spektakel aanvankelijk door op Sclessin, na een paar minuten spelen was er al een uitstekende kans voor Emond, zijn poging werd nog afgeblokt door een verdedigend been. Aan de overzijde moest Ochoa een afstandsschot van Trebel stoppen. Nog voor er een uur gespeeld was leek Cimirot de bordjes in evenwicht te hangen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Cop, die voor Sels stond.(een discutabele fase) Opnieuw slechts uitstel van executie voor Anderlecht want even later maakte Luyindama er ruim verdiend 3-3 van na een knappe assist van Marin. Even later probeerde Cop de omhaal van zijn ploegmaat in de eerste helft na te doen, de uitvoering was echter minder. Standard bleef nu drukken en Paars-Wit had enorm veel moeite om er nog eens uit te komen. Bij de thuisploeg was een hard werkende Emond een gesel voor de bezoekende defensie, voorlopig had de spits van de thuisploeg echter enorm veel pech bij de afwerking. Op een paar minuten van het einde kreeg Anderlecht zowaar nog een uitstekende kans om de zege te pakken. Invaller Ganvoula miste echter een opgelegde kopkans, zodat het uiteindelijk bij een gelijkspel bleef na een uiterst genietbare partij.
Scoreverloop:
1-0 (6') Sa, 1-1 (14') Hanni, 2-1 (24') Luyindama, 2-2 (41') Hanni, 2-3 (44') Hanni, 3-3 (63') Luyindama

LEES OOK: Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

🚀

Wie verdiende er meer?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

423
423
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

70
70
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

77
77
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

69
69
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

70
70
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

222
222
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

96
96
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

293
293
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

32
32
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

87
87
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

81
81
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

275
275
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

66
66
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

181
181
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

182
182
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

682
682
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

267
267
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

511
511
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

43
43
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

104
104
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

134
134
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

30
30
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

628
628

Meer sportnieuws