Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

103
Heerlijk spektakelstuk op Sclessin eindigt onbeslist

Na een geweldige partij voetbal hebben Standard en Anderlecht de punten gedeeld in de Belgische 'Clasico'. De Rouches waren bij momenten heer en meester, maar troffen een weergaloze Hanni op hun weg. Voor Sa Pinto en co wacht nog een moeilijke strijd om in Play-Off I te geraken, Vanhaezebrouck komt met zijn ploeg dan weer één puntje dichter bij Club Brugge.


Hein Vanhaezebrouck koos voor een ploeg zonder diepe spits: Hanni mocht de honneurs waarnemen voorin. Verder viel vooral de basisplaats voor Lokonga op, hij is de jongere broer van Mpoku. Coach Sa Pinto dropte dan weer nieuwkomer Cimirot meteen in de basis, ook Cop, Ochoa en Fai kregen een basisplaats van hun trainer.
Rouches domineren in spektakelstuk, maar botsen op fenomenale Hanni
Standard ging als een wervelwind van start en werd al na zes minuten spelen beloond met een doelpunt toen Sa een kopbal van Emond in doel verlengde: 1-0 en een droomstart voor de Rouches. Anderlecht leek even aangedaan en ontsnapte aan de 2-0 toen Emond vrij mocht inkoppen. Na een klein kwartier spelen herstelden de bezoekers het evenwicht en bij de eerste kans maakte het weer gelijk: Appiah vond Hanni aan de tweede paal en die kon rustig de bal naast Ochoa schuiven: 1-1. We kregen een uiterst aangenaam eerste kwartier te zien in een sfeervol Sclessin. De thuisploeg kreeg een paar minuten later weer een uitstekende kans toen Emond aan de rand van de zestien meter vrij mocht uithalen, Sels was bij de pinken. Het was slechts uitstel van executie voor Paars-Wit want Luyindama maakte er even later met een fenomenale omhaal 2-1 van. Standard verzuimde nadien om de wedstrijd 'dood' te maken met kansen van Mpoku en Emond en op slag van rust was een zeer efficiënt Anderlecht plots weer daar: Hanni maakte er eerst overhoeks 2-2 van na een prachtige pas van Saief en even later stond het zowaar 2-3 toen de Algerijn opnieuw kon profiteren van gestuntel in de Luikse defensie: 2-3. We zagen een pracht van een eerste helft in Luik met een verrassende tussenstand.


Anderlecht ligt onder in de eerste helft, maar kan rekenen op een fenomenale Hanni.
Luyindama zorgt voor gerechtigheid
Ook na de pauze ging het spektakel aanvankelijk door op Sclessin, na een paar minuten spelen was er al een uitstekende kans voor Emond, zijn poging werd nog afgeblokt door een verdedigend been. Aan de overzijde moest Ochoa een afstandsschot van Trebel stoppen. Nog voor er een uur gespeeld was leek Cimirot de bordjes in evenwicht te hangen, zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Cop, die voor Sels stond.(een discutabele fase) Opnieuw slechts uitstel van executie voor Anderlecht want even later maakte Luyindama er ruim verdiend 3-3 van na een knappe assist van Marin. Even later probeerde Cop de omhaal van zijn ploegmaat in de eerste helft na te doen, de uitvoering was echter minder. Standard bleef nu drukken en Paars-Wit had enorm veel moeite om er nog eens uit te komen. Bij de thuisploeg was een hard werkende Emond een gesel voor de bezoekende defensie, voorlopig had de spits van de thuisploeg echter enorm veel pech bij de afwerking. Op een paar minuten van het einde kreeg Anderlecht zowaar nog een uitstekende kans om de zege te pakken. Invaller Ganvoula miste echter een opgelegde kopkans, zodat het uiteindelijk bij een gelijkspel bleef na een uiterst genietbare partij.
Scoreverloop:
1-0 (6') Sa, 1-1 (14') Hanni, 2-1 (24') Luyindama, 2-2 (41') Hanni, 2-3 (44') Hanni, 3-3 (63') Luyindama

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Wie verdiende er meer?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

32
32
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

143
143
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

118
118
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

144
144
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

35
35
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

197
197
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

75
75
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

28
28
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

25
25
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

27
27
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

91
91
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

79
79
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

30
30
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

33
33
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

121
121
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

44
44
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

251
251
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

107
107
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

211
211
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

83
83
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

75
75

Meer sportnieuws