Waarom Stanciu flopte bij RSCA: "Die zijn er niet geweest"

231 stemmen
Waarom Stanciu flopte bij RSCA:

Vandaag wordt de transfer van Nicolae Stanciu naar Sparta Praag in principe helemaal afgerond. De recordaankoop verdwijnt zo al na anderhalf jaar roemloos bij Anderlecht, waar hij zijn prijskaartje van 10 miljoen euro nooit kon waarmaken. De teller van Stanciu strandt uiteindelijk op 52 wedstrijden, negen doelpunten en zeven assists.


"Het is geen succesverhaal geweest", beseft ook Rudi Verkempinck bij Sporza. Hij kent Stanciu goed, want hij was van juli 2016 tot september 2017 assistent-bondscoach bij Roemenië. "Ik betreur dat, vooral voor Anderlecht, want zij hebben toch serieus geïnvesteerd in die jongen. Maar je ziet dat een speler niet in elke context zijn maximale prestatie levert. Je moet daar ook de kansen voor krijgen. Nicolae is een jongen die veel warmte moet voelen en die voldoende kansen moet krijgen om zich te kunnen ontplooien. Die zijn er niet geweest."

"
In de periode onder Weiler stond het middenveld met Tielemans en Dendoncker goed. Toen had hij geen recht van spreken. Ik vond het een correcte keuze van Weiler om hem niet te laten spelen. Ik dacht dat hij dit seizoen toch zijn kans zou krijgen, maar dat is niet gebeurd. Het vertrouwen is weggegaan en dan is Nicolae in een neerwaartse spiraal terechtgekomen.""Hij zat er wel mee. Hij had het beste voor. Ik voelde bij hem ook altijd de hoop en het geloof dat hij het kon keren, maar dat is niet gelukt. Ik hoop dat het wel lukt in Praag."

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Heeft Stanciu onvoldoende kansen gekregen dit seizoen?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

76
76
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

36
36
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

50
50
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

71
71
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

51
51
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

89
89
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

68
68
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

242
242
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

72
72
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

48
48
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

110
110
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

751
751
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

463
463
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

41
41
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

414
414
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

324
324
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

222
222
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

566
566
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

426
426
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

298
298
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

278
278

Meer sportnieuws