"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club"

door

FC Barcelona-trainer Ernesto Valverde heeft zijn eerste half jaar als trainer van de Spaanse topclub erop zitten. Een goed moment voor hem om terug te blikken op zijn eerste maanden bij Barcelona, dat hem afgelopen zomer overnam van Athletic de Bilbao. Het begin was lastig voor Valverde, daar hij bijna direct werd geconfronteerd met de megatransfer van Neymar naar Paris Saint-Germain voor 222 miljoen euro.

"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club”, vertelt hij in een interview met de officiële website van Barcelona. "Dat kunnen we niet ontkennen." Als opvolger haalde Barcelona Ousmane Dembélé van Borussia Dortmund. De aanvaller werd met 105 miljoen euro de duurste aankoop uit de geschiedenis van Barcelona, maar hij is al maanden geblesseerd. Hij is echter op de weg terug.

“Hij kan binnenkort zijn rentree maken. Zijn blessure was een grote tegenslag. Het was moeilijk, vooral voor hem. Hij is jong en getalenteerd, maar na zo’n grote transfer was er ook veel spanning voor hem”, vervolgde Valverde, die niet weet of hij een aanpassing in het systeem gaat doen als Dembélé terug is.

“Dat zullen we nog gaan beoordelen. We moeten er rekening mee houden dat de aanvallende posities nu bezet zijn door Lionel Messi en Luis Suárez. We zullen ons moeten aanpassen en we weten dat Messi overal kan spelen, maar we willen hem op een plek waarbij hij zoveel mogelijk deelneemt aan onze aanvallen”, aldus Valverde, die met Barcelona ruim aan kop gaat in Spanje met negen punten meer dan achtervolger Atlético Madrid.

LEES OOK: 'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

Mist Barcelona Neymar?

Meest recent

Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

4
4
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

46
46
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

98
98
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

62
62
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

191
191
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

195
195
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

231
231
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

380
380
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

229
229
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

123
123
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

214
214
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

424
424
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

366
366
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

153
153
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

215
215
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

536
536
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

927
927
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

98
98
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

357
357
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

63
63

Meer sportnieuws