"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club"

145 stemmen

FC Barcelona-trainer Ernesto Valverde heeft zijn eerste half jaar als trainer van de Spaanse topclub erop zitten. Een goed moment voor hem om terug te blikken op zijn eerste maanden bij Barcelona, dat hem afgelopen zomer overnam van Athletic de Bilbao. Het begin was lastig voor Valverde, daar hij bijna direct werd geconfronteerd met de megatransfer van Neymar naar Paris Saint-Germain voor 222 miljoen euro.

"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club”, vertelt hij in een interview met de officiële website van Barcelona. "Dat kunnen we niet ontkennen." Als opvolger haalde Barcelona Ousmane Dembélé van Borussia Dortmund. De aanvaller werd met 105 miljoen euro de duurste aankoop uit de geschiedenis van Barcelona, maar hij is al maanden geblesseerd. Hij is echter op de weg terug.

“Hij kan binnenkort zijn rentree maken. Zijn blessure was een grote tegenslag. Het was moeilijk, vooral voor hem. Hij is jong en getalenteerd, maar na zo’n grote transfer was er ook veel spanning voor hem”, vervolgde Valverde, die niet weet of hij een aanpassing in het systeem gaat doen als Dembélé terug is.

“Dat zullen we nog gaan beoordelen. We moeten er rekening mee houden dat de aanvallende posities nu bezet zijn door Lionel Messi en Luis Suárez. We zullen ons moeten aanpassen en we weten dat Messi overal kan spelen, maar we willen hem op een plek waarbij hij zoveel mogelijk deelneemt aan onze aanvallen”, aldus Valverde, die met Barcelona ruim aan kop gaat in Spanje met negen punten meer dan achtervolger Atlético Madrid.

LEES OOK: Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Mist Barcelona Neymar?

Meest recent

'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

0
0
Marc Coucke is plots de meest begeerde Vlaming

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

1
1
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

15
15
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

13
13
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

141
141
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

34
34
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

213
213
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

167
167
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

170
170
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

193
193
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

174
174
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

296
296
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

468
468
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

80
80
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

250
250
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

240
240
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

303
303
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1174
1174
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

119
119
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

304
304
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

603
603
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

337
337
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

282
282
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

320
320

Meer sportnieuws