"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club"

145 stemmen

FC Barcelona-trainer Ernesto Valverde heeft zijn eerste half jaar als trainer van de Spaanse topclub erop zitten. Een goed moment voor hem om terug te blikken op zijn eerste maanden bij Barcelona, dat hem afgelopen zomer overnam van Athletic de Bilbao. Het begin was lastig voor Valverde, daar hij bijna direct werd geconfronteerd met de megatransfer van Neymar naar Paris Saint-Germain voor 222 miljoen euro.

"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club”, vertelt hij in een interview met de officiële website van Barcelona. "Dat kunnen we niet ontkennen." Als opvolger haalde Barcelona Ousmane Dembélé van Borussia Dortmund. De aanvaller werd met 105 miljoen euro de duurste aankoop uit de geschiedenis van Barcelona, maar hij is al maanden geblesseerd. Hij is echter op de weg terug.

“Hij kan binnenkort zijn rentree maken. Zijn blessure was een grote tegenslag. Het was moeilijk, vooral voor hem. Hij is jong en getalenteerd, maar na zo’n grote transfer was er ook veel spanning voor hem”, vervolgde Valverde, die niet weet of hij een aanpassing in het systeem gaat doen als Dembélé terug is.

“Dat zullen we nog gaan beoordelen. We moeten er rekening mee houden dat de aanvallende posities nu bezet zijn door Lionel Messi en Luis Suárez. We zullen ons moeten aanpassen en we weten dat Messi overal kan spelen, maar we willen hem op een plek waarbij hij zoveel mogelijk deelneemt aan onze aanvallen”, aldus Valverde, die met Barcelona ruim aan kop gaat in Spanje met negen punten meer dan achtervolger Atlético Madrid.

LEES OOK: ‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Mist Barcelona Neymar?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

98
98
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

75
75
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

92
92
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

46
46
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

174
174
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

41
41
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

349
349
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

340
340
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

147
147
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

195
195
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

372
372
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

414
414
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

412
412
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

644
644
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

752
752
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

294
294
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws