"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club"

door

FC Barcelona-trainer Ernesto Valverde heeft zijn eerste half jaar als trainer van de Spaanse topclub erop zitten. Een goed moment voor hem om terug te blikken op zijn eerste maanden bij Barcelona, dat hem afgelopen zomer overnam van Athletic de Bilbao. Het begin was lastig voor Valverde, daar hij bijna direct werd geconfronteerd met de megatransfer van Neymar naar Paris Saint-Germain voor 222 miljoen euro.

"Neymar's vertrek was een moeilijk moment voor de club”, vertelt hij in een interview met de officiële website van Barcelona. "Dat kunnen we niet ontkennen." Als opvolger haalde Barcelona Ousmane Dembélé van Borussia Dortmund. De aanvaller werd met 105 miljoen euro de duurste aankoop uit de geschiedenis van Barcelona, maar hij is al maanden geblesseerd. Hij is echter op de weg terug.

“Hij kan binnenkort zijn rentree maken. Zijn blessure was een grote tegenslag. Het was moeilijk, vooral voor hem. Hij is jong en getalenteerd, maar na zo’n grote transfer was er ook veel spanning voor hem”, vervolgde Valverde, die niet weet of hij een aanpassing in het systeem gaat doen als Dembélé terug is.

“Dat zullen we nog gaan beoordelen. We moeten er rekening mee houden dat de aanvallende posities nu bezet zijn door Lionel Messi en Luis Suárez. We zullen ons moeten aanpassen en we weten dat Messi overal kan spelen, maar we willen hem op een plek waarbij hij zoveel mogelijk deelneemt aan onze aanvallen”, aldus Valverde, die met Barcelona ruim aan kop gaat in Spanje met negen punten meer dan achtervolger Atlético Madrid.

LEES OOK: Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

Mist Barcelona Neymar?

Meest recent

Grote kuis bij Standard: Euvrard laat koppen rollen

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

0
0
AA Gent slikt bittere pil: zware blessure toptalent

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

15
15
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

112
112
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

113
113
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

79
79
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

360
360
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

204
204
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

134
134
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

114
114
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

170
170
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

57
57
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

573
573
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

48
48
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

68
68
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

95
95
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

390
390
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

58
58
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

102
102
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

164
164
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

349
349
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

354
354
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

267
267
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

120
120

Meer sportnieuws