'Guardiola wou van hem de beste speler ter wereld maken'

274 stemmen
'Guardiola wou van hem de beste speler ter wereld maken'

Martin Ödegaard stond een paar jaar terug in de belangstelling van vrijwel alle Europese grootmachten. De Noor koos uiteindelijk voor Real Madrid, maar ook Bayern München wilde hem maar al te graag hebben. Oefenmeester Josep Guardiola (op dat moment actief in de Allianz Arena) had een onderhoud met de coach van de Noorse nationale selectie.


Jan Age Fjörtoft haalt herinneringen op in gesprek met de Daily Mail. "In 2014 was ik de manager van de Noorse ploeg en ik wilde onze bondscoach een van de beste clubs ter wereld laten bestuderen. We mochten Bayern München volgen tijdens hun trainingskamp in Doha, Qatar. Ik heb gespeeld in vier verschillende landen en heb veel grote clubs gevolgd. Maar ik heb nog nooit zoiets meegemaakt als vijf dagen met Pep Guardiola. De intensiteit en snelheid van zijn trainingen verbaasde ons. Iedere oefening leek een kwestie van leven of dood. Voor Guardiola is dat ook zo."

De coach gaat verder: "Tijdens die trip in Doha was Ödegaard het grootste talent in het Noorse voetbal. Hij moest een keuze gaan maken waar hij het volgende seizoen zou gaan spelen. Op zestienjarige leeftijd was hij een doelwit van de grootste clubs, inclusief Bayern”, aldus Fjörtoft. “Guardiola wilde over hem praten. In zijn enthousiasme tikte hij mij op mijn borst en zei: ik maak van hem de beste voetballer ter wereld. Ik was verbaasd dat een van de meest succesvolle trainers ter wereld dat zei over een Noors kind."

Had hij dit kunnen klaarspelen?

Meest recent

'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

61
61
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

433
433
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

96
96
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

42
42
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

112
112
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

27
27
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

51
51
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

323
323
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

156
156
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

197
197
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

252
252
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

163
163
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

61
61
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

319
319
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

411
411
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

35
35
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

221
221
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

113
113
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

417
417
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

305
305
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

324
324
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

377
377
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

50
50
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

439
439
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

104
104

Meer sportnieuws