Lokeren verzuipt in de Brugse modderpoel

door
Lokeren verzuipt in de Brugse modderpoel

Na een dolle eerste vijfentwintig minuten heeft Blauw-Zwart vlot de maat genomen van een zeer zwak Lokeren. De bezoekers begonnen als een geslagen hond aan de wedstrijd en waren één helft lang de speelbal van de competitieleider. In een betere tweede helft deden de bezoekers nog wat terug, maar na vandaag zijn de manschappen van Peter Maes plots weer een degradatiekandidaat.

Ivan Leko vroeg een reactie van zijn team na de matige prestatie vorige week op het veld van Eupen. Daar kon de competitieleider pas in het absolute slot een punt uit de brand slepen tegen de hekkensluiter. Bij de thuisploeg kwamen Denswil, Diaby, Limbombe en Clasie aan de aftrap in vergelijking met vorige week. Peter Maes en zijn team hadden ook dringend nood aan wat punten, de degradatiestress loerde weer om de hoek op Daknam. Bij de bezoekers verving Terki op het middenveld Kehli. De wedstrijd kon ondanks de zware sneeuwval toch doorgaan.

Met man en macht werd het veld net op tijd sneeuwvrij gemaakt.

Lokeren geeft niet thuis op Jan Breydel
De bezoekers begonnen dramatisch aan de wedstrijd, al na twee minuten spelen kreeg Vanaken veel teveel ruimte aan de rand van de zestien meter en de Brugse middenvelder krulde de bal heerlijk in de verste hoek: 1-0 en meteen een droomstart voor de thuisploeg. Club Brugge bleef er vol voor gaan en na amper tien minuten spelen leek de wedstrijd al beslist toen Poulain er moederziel alleen 2-0 van maakte. Lokeren zag alle kleuren van de regenboog en moest nog voor het halfuur een derde treffer slikken toen Diaby oog in oog met Verhulst koel bleef: 3-0. Leko had zijn ploeg duidelijk opgenaaid en in het resterend deel van de eerste helft mochten de bezoekers vooral blij zijn dat de score niet nog hoger opliep.


Lokeren geeft een belabberde indruk op het veld van Club Brugge.

Lokeren recht de rug maar verliest kansloos
De bezoekers kwamen niet als een geslagen hond uit de kleedkamers en probeerden toch nog iets van hun wedstrijd te maken. Op het uur bracht De Ridder de spanning wat terug door er fraai met de kop 3-1 van te maken. Het goede spel van Blauw-Zwart was na de rust gesmolten als sneeuw voor de zon en de thuisploeg kon nog nauwelijks voor gevaar zorgen. Lokeren kon nog eens dreigen met een knal van Skulason die nog ruim naast vloog. Aan de overzijde was er een fraaie combinatie tussen Clasie en Dennis, die laatste schoot wild naast de kooi van Verhulst. Een laat doelpunt van De Ridder werd nog terecht afgekeurd wegens buitenspel. Uiteindelijk hield Club Brugge vrij moeiteloos stand en won het verdiend van een, vooral in de eerste helft, ondermaats Lokeren. Maes en co komen stilaan in acuut degradatiegevaar.
Scoreverloop:
1-0 (2') Vanaken, 2-0 (11') Poulain, 3-0 (24') Diaby, 3-1 (59') De Ridder

LEES OOK: Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Club op weg naar de titel?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

7
7
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

51
51
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

46
46
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

32
32
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

50
50
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

231
231
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

93
93
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

283
283
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

285
285
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

155
155
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

249
249
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

69
69
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

51
51
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

83
83
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

765
765
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

150
150
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

447
447
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

308
308
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

160
160
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

260
260
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

130
130
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

604
604
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

239
239

Meer sportnieuws