Charleroi slaagt er niet in om extra druk te zetten op Club

13 stemmen
Charleroi slaagt er niet in om extra druk te zetten op Club

Charleroi staat nog steeds op de tweede plaats, maar lijkt het winnen wat verleerd de laatste weken. Op het veld van Lokeren stond het lange tijd op achterstand, in de tweede helft kon het echter nog een verdiend punt uit de brand slepen. Peter Maes en co blijven ondertussen kamperen in de middenmoot en verliezen voeling met de eerste zes ploegen.

Lokeren stond voorlopig in de brede middenmoot en heeft na de komst van Peter Maes een sprongetje gemaakt in het klassement. In de basiself van Maes kreeg de jonge Benchaib zijn kans. Bij Charleroi voerde Mazzu maar liefst vijf wijzigingen door na de 2-2 thuis tegen Eupen. Met N'Ganga, Dessoleil, Ilaimaharitra, Lukebakio en Pollet keerden een deel basisspelers terug in de ploeg.

De Karolo's begonnen dramatisch aan de partij en stonden al na goed twee minuten spelen op achterstand toen een afgeweken voorzet van Söder bij De Ridder kwam en die kon er rustig 1-0 van maken. Charleroi reageerde al snel met kansen van Lukebakio en Pollet, maar ei zo na keek het tegen een dubbele achterstand aan toen Benchaib vrij voor Verhulst opdook en nipt naast schoot. De wedstrijd verwaterde nadien wat maar op slag van rust was er nog eens een goede kans voor De Ridder die alleen voor Peneteau verscheen, de Fransman toonde zich de sterkste. Halfweg keek de ploeg van Felice Mazzu tegen een achterstand aan en zo moest het vrezen voor zijn tweede plaats in het klassement.

Pollet werd na de rust in de kleedkamers gehouden, in zijn plaats kwam Benavente. Ook na de rust had Charleroi enorm veel moeite om door de afweergordel van Lokeren te geraken. Na goed tien minuten spelen moest Verhulst toch eens ingrijpen op een schot van Lukebakio. Iets voorbij het uur brak Benavente dan toch de ban voor de bezoekers door de bal na een heerlijke aanval in de verste hoek te plaatsen: 1-1. De Karolo's  gingen nu het meeste op zoek naar de drie punten en op tien minuten van het einde werd een goal van Rezaei nog afgekeurd wegens (terecht gefloten) buitenspel. Uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel en daar schiet geen van beide ploegen veel mee op. Charleroi blijft wel tweede staan achter de voorlopig ongenaakbare leider Club Brugge.

Scoreverloop:

1-0 (2') De Ridder
1-1 (66') Benavente

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Terecht uitslag?

Meest recent

Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

9
9
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

178
178
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

291
291
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

252
252
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

17
17
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

112
112
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

37
37
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

67
67
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

101
101
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

56
56
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

82
82
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

64
64
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

359
359
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

999
999
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

392
392
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

386
386
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

331
331
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

40
40
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

245
245
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

247
247
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

100
100

Meer sportnieuws