Charleroi slaagt er niet in om extra druk te zetten op Club

door
Charleroi slaagt er niet in om extra druk te zetten op Club

Charleroi staat nog steeds op de tweede plaats, maar lijkt het winnen wat verleerd de laatste weken. Op het veld van Lokeren stond het lange tijd op achterstand, in de tweede helft kon het echter nog een verdiend punt uit de brand slepen. Peter Maes en co blijven ondertussen kamperen in de middenmoot en verliezen voeling met de eerste zes ploegen.

Lokeren stond voorlopig in de brede middenmoot en heeft na de komst van Peter Maes een sprongetje gemaakt in het klassement. In de basiself van Maes kreeg de jonge Benchaib zijn kans. Bij Charleroi voerde Mazzu maar liefst vijf wijzigingen door na de 2-2 thuis tegen Eupen. Met N'Ganga, Dessoleil, Ilaimaharitra, Lukebakio en Pollet keerden een deel basisspelers terug in de ploeg.

De Karolo's begonnen dramatisch aan de partij en stonden al na goed twee minuten spelen op achterstand toen een afgeweken voorzet van Söder bij De Ridder kwam en die kon er rustig 1-0 van maken. Charleroi reageerde al snel met kansen van Lukebakio en Pollet, maar ei zo na keek het tegen een dubbele achterstand aan toen Benchaib vrij voor Verhulst opdook en nipt naast schoot. De wedstrijd verwaterde nadien wat maar op slag van rust was er nog eens een goede kans voor De Ridder die alleen voor Peneteau verscheen, de Fransman toonde zich de sterkste. Halfweg keek de ploeg van Felice Mazzu tegen een achterstand aan en zo moest het vrezen voor zijn tweede plaats in het klassement.

Pollet werd na de rust in de kleedkamers gehouden, in zijn plaats kwam Benavente. Ook na de rust had Charleroi enorm veel moeite om door de afweergordel van Lokeren te geraken. Na goed tien minuten spelen moest Verhulst toch eens ingrijpen op een schot van Lukebakio. Iets voorbij het uur brak Benavente dan toch de ban voor de bezoekers door de bal na een heerlijke aanval in de verste hoek te plaatsen: 1-1. De Karolo's  gingen nu het meeste op zoek naar de drie punten en op tien minuten van het einde werd een goal van Rezaei nog afgekeurd wegens (terecht gefloten) buitenspel. Uiteindelijk bleef het bij een billijk gelijkspel en daar schiet geen van beide ploegen veel mee op. Charleroi blijft wel tweede staan achter de voorlopig ongenaakbare leider Club Brugge.

Scoreverloop:

1-0 (2') De Ridder
1-1 (66') Benavente

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Terecht uitslag?

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

8
8
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

21
21
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

65
65
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

106
106
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

298
298
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

217
217
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

213
213
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

176
176
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

155
155
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

134
134
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

86
86
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

270
270
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

428
428
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

174
174
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

211
211
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

289
289
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

474
474
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

277
277
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

887
887
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

244
244
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

277
277
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws