Supporters Antwerp: "We will survive!"

Foto: Supporters Antwerp:

R Antwerp FC zit in nauwe schoentjes. Eerder deze week werd bekend dat de oudste club van het land een boete moet betalen tussen de één en de twee miljoen euro. Velen vrezen het einde van Stamnummer 1. De supportersfederatie probeert de gemoederen te bedaren met een brief. "Supporters, Zaterdag hadden wij een uitgebreid gesprek met Gunther Hofmans en Jan Michel over het arrest dat vrijdag geveld werd door het Hof van Beroep inzake het dispuut tussen RAFC en Tony Gram. Veel supporters zijn ongerust. Daarom vinden wij het belangrijk om iedereen te informeren over wat er aan de hand is en hoe het nu verder moet. Een eerste positief punt was dat zowel Gunther als Jan zeer strijdvaardig waren en er zo in slaagden om ons gerust te stellen dat deze zaak NIET het einde van stamnummer 1 zal betekenen. Vrijdag werd Gram door de pers alle kansen gegeven om paniek te zaaien bij iedereen die Antwerp-gezind is. De berichtgeving was eenzijdig en onjuist. Gram beweerde dat de club tussen 1 en 2 miljoen euro moet betalen, dat dit ongetwijfeld het einde van de club betekende en dat de groep rond Gunther Hofmans de Bosuil zou verlaten. In de eerste plaats is het exacte bedrag dat moet betaald worden nog niet bekend. Uit het vonnis zal moeten blijken wat de totale som is. De club heeft het vonnis nog niet ontvangen. Van zodra men dit heeft zal de tekst met de clubadvocaten grondig bestudeerd worden om te bekijken of men hoger beroep zal aantekenen. Indien Antwerp inderdaad een groot bedrag moet betalen ontkent niemand dat dit een zware slag is voor de club maar deze zaak zal niet “het einde van Antwerp” betekenen. De club is de voorbije jaren met heel ernstige bedreiging geconfronteerd. Gunther en Jan hebben ons overtuigd dat ook deze zaak Antwerp niet zal kapot krijgen, al geven zij toe dat er hard zal moeten gewerkt worden om ook deze slag te boven te komen. Waar Gram de inspiratie heeft gehaald om dan ook nog eens te beweren dat Gunther & C° de Bosuil zullen verlaten is niet geweten, in elk geval bevestigt Gunther dat zij de inspanningen van het voorbije jaar niet verloren zullen laten gaan en even gedreven verder zullen werken aan de toekomst van de club. Wel roepen Gunther en Jan op om de club maximaal te steunen bij de wederopbouw. Er is een heel eenvoudige manier om dat te doen: een abonnement kopen. Een groot aantal abonnees is op financiëel vlak heel belangrijk en voor de spelers is het een prachtig vooruitzicht om een heel seizoen in een goed gevulde Bosuil te spelen. Ook wat de inhoud van het dispuut betreft is de club heel open naar de supporters: het feit dat er nu nog een grote som moet betaald worden is te wijten aan een soort “boetesysteem” waar Eddy Wauters zich mee akkoord verklaard heeft bij het afsluiten van de lening met Gram. Wauters is er mee akkoord gegaan dat Antwerp een boete van 25.000 euro moet betalen per maand dat er betalingsachterstand was. Indien er gedurende een jaar dus een bedrag open stond dat al betaald had moeten zijn dan is er alleen voor dat jaar al een boete van 300.000,00 euro (25.000,00 x 12). Vermits Antwerp gedurende meerdere jaren te laat of zelf niet betaald heeft aan Gram is de bestraffing zeer zwaar. Het is onbegrijpelijk dat Wauters bij het afsluiten van het contract zich akkoord verklaard heeft met deze bepaling. Antwerp had steeds betalingsachterstand. Hoe is het dan mogelijk dat je u akkoord verklaart met deze bepaling. Wie nog denkt dat onze gewezen voorzitter onze club als “een goed huisvader” bestuurd heeft komt door deze zaak hopelijk toch tot andere inzichten. Gunther en Jan roepen iedereen op om zich 100% achter de nieuwe project te scharen. Dat een andere club die zich bedreigd voelt door ons toekomstproject ons aanvalt dat kan je nog verwachten maar het feit dat ex-voorzitter Eddy Wauters heeft angekondigd dat hij deze zomer al het geld zal terugeisen dat via hem aan de club de voorbije jaren ter beschikking gesteld is. Wauters heeft zich vorig jaar akkoord verklaard met het feit dat hij gedurende 3 jaar niets zou terugeisen. Hij kondigt aan dat hij dat nu wel zal doen. Dit is totaal onaanvaardbaar. De club roep Wauters op om terug te komen op zijn voornemen en zich constructief op te stellen. Tot slot benadrukken we dat wij zaterdag met een heel stijdvaardig clubbestuur hebben geproken dat klaar is om keihard verder te werken aan de toekomst. Het wordt een heel belangrijk seizoen. Het is absoluut nodig om dit jaar wel mee te strijden voor de promotie. Goed nieuws is alvast dat vrijdag in Lyon aan Gunther bevestigd is dat de samenwerking met Lyon zal verder gezet worden. Tot slot bevestigen wij dat wij ons bestuur voor 100% blijven steunen. We roepen onze supporters op om mee te helpen om dat ook te doen en Antwerp terug te brengen naar waar ze thuishoort: in eerste klasse. We will survive. Julien De Ridder, voorzitter FAS(c)"

Maak nu je account aan bij Unibet en beleef wedstrijden zo nog intenser.
MEER SPORTNIEUWS

AS: "Real geeft Hazard opvallende nieuwe rol"

TRANSFERUURTJE: 'Club sluit topdeals, Messi weg bij PSG'

Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

Vandaag 01 Juli 2022

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Club gaat hard: 3 JPL-toppers voor 1 plaats

De zomermercato opent morgen haar deuren maar Club Brugge haalde met Bjorn Meijer en Ferran Jutgla ...

742
{insert image alt}

Toptransfer Antwerp zorgt voor bijzondere wending

Royal Antwerp FC pakte dinsdag uit met de komst van Christopher Scott. De 18-jarige middenvelder ...

526
{insert image alt}

Kompany shopt bij Man City en moet wachten op Standard-duo

Het wordt een drukke zomer voor Vincent Kompany bij Burnley, want na de degradatie uit de Premier ...

2
{insert image alt}

AS: "Real geeft Hazard opvallende nieuwe rol"

Het wordt uitkijken naar wat Eden Hazard volgend seizoen vermag bij Real Madrid. De aanvoerder van ...

36
{insert image alt}

TRANSFERUURTJE: 'Club sluit topdeals, Messi weg bij PSG'

Nu het nieuwe seizoen weer dichter komt, draait de transfercarrousel op volle toeren. Zowel in ...

103
{insert image alt}

Mitrovic heeft na exit bij Club verrassende uitdaging beet

Matej Mitrovic vond enkele weken geleden een akkoord met Club Brugge om het contract in onderling ...

49
{insert image alt}

KV Mechelen stalt drie spelers in Nederland

KV Mechelen werkt al een tijdje samen met de Nederlandse tweedeklasser Helmond Sport en laat er ...

20
{insert image alt}

'Ten Hag stuurt 8 spelers door bij Manchester United'

Manchester United gaat nog maar eens een schoonmaak houden in de spelerskern in een poging om weer ...

70
{insert image alt}

'Club Brugge duwt miskoop naar de uitgang'

Club Brugge stoomt zich klaar voor het komende seizoen. De landskampioen doet dat onder nieuwbakken ...

162
{insert image alt}

Mazzu krijgt uitstekend nieuws bij Anderlecht

RSC Anderlecht oefent zaterdag tegen het Nederlandse Roda JC. Dat duel zal niet doorgaan in ...

141
{insert image alt}

STVV vindt nieuwe verdediger in België

Sint-Truiden zal komende zomer een metamorfose ondergaan. Naast nieuwe assistenten voor trainer ...

25
{insert image alt}

'Broers Mpenza duiken op bij verrassende Belgische club'

Afgelopen seizoen probeerden de broers Mpenza zich opnieuw te lanceren in het Belgische voetbal, ...

85
{insert image alt}

'PSG veegt sensationeel transferplan van tafel'

Het is al een zeer bewogen transferzomer geweest bij Paris Saint-Germain, dat al uitpakte met de ...

60
{insert image alt}

'Kompany wil Anderlecht van toptalent beroven'

Vincent Kompany is bij Burnley al begonnen met het samenstellen van de kern die de club meteen terug ...

232
{insert image alt}

Frenkie zet Barça helemaal te kijk

Frenkie de Jong en FC Barcelona: in 2019 leek het een droomhuwelijk te worden. Maar 3 jaar later is ...

86
{insert image alt}

'AA Gent vindt opmerkelijke uitweg voor Chakvetadze'

In vergelijking met vorig seizoen wacht AA Gent straks een rustig seizoensbegin, met enkel de ...

97
{insert image alt}

Cercle Brugge heeft nieuwe spits helemaal beet

Cercle Brugge was één van de revelaties van de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League, want ...

57

Gisteren 30 Juni 2022

{insert image alt}

Westerlo haalt nieuwe aanvaller bij topclub

KVC Westerlo mag volgend seizoen opnieuw aan de slag op het hoogste Belgische niveau. De Kemphanen ...

75
{insert image alt}

Kenny Saief vindt opmerkelijke nieuwe club

Kenny Saief landde in 2014 ooit bij KAA Gent. Daarna kocht RSC Anderlecht hem. Daar loopt zijn ...

98
{insert image alt}

'Atlético bepaalt prijskaartje Carrasco'

Atlético Madrid heeft met Yannick Carrasco (28) al één Rode Duivel in zijn rangen. Naar verluidt ...

83
{insert image alt}

'Europese topclubs vechten om sterkhouder Clement'

Philippe Clement begon aarzelend bij AS Monaco, maar kreeg de trein dan toch op de rails in het ...

50
{insert image alt}

MARCA maakt 25 beste jonge spelers bekend, één Belg in lijst

Het seizoen zit er ondertussen (al even) op en dat is traditioneel het moment van verschillende ...

244
{insert image alt}

'Inter vindt nieuwe huurclub voor Tibo Persyn'

Tibo Persyn werd in de zomer van vorig jaar door Club Brugge naar België gehaald. De jonge ...

92
{insert image alt}

PSG slaat toe: aanwinst gespot op hoofdkwartier

Paris Saint-Germain kon vorige maand een enorme slag slaan door het contract van Kylian Mbappé ...

79
{insert image alt}

'Kompany bezorgt Standard aardige transfersom'

Standard wil deze zomer een complete doorstart nemen. De Luikenaars kwamen onlangs immers in de ...

98
{insert image alt}

'Club Brugge nadert oplossing Okereke'

Hoewel de landskampioen gespaard blijft van Europese voorrondes, draaien ook bij Club Brugge de ...

289
{insert image alt}

'Barça gaat tot uiterste met ultiem miljoenenbod'

FC Barcelona heeft het seizoen in La Liga afgesloten op de tweede plaats, waardoor het volgend ...

80
{insert image alt}

Mazzu in de wolken: selectie eindelijk compleet

RSC Anderlecht wil zich komend seizoen verzekeren van een Europees najaar en zal er binnen enkele ...

471
{insert image alt}

'Overmars-effect: Antwerp betaalt schijntje voor aanwinst'

Antwerp FC staat voor enkele drukke dagen in zijn voorbereiding op het komende seizoen. Aanstaande ...

311
{insert image alt}

'Pochettino miljonair na PSG-ontslag'

Paris Saint-Germain slaagde er tot ieders verbazing in om Kylian Mbappé uit de handen van Real ...

192
{insert image alt}

'Club Brugge verbrijzelt Belgisch transferrecord'

Club Brugge werkt komend weekend een vriendschappelijke partij af tegen Beerschot VA, vervolgens ...

901
{insert image alt}

'KVM wint transferstrijd om JPL-uitblinker'

Ook bij KV Mechelen draait de voorbereiding op het komende seizoen inmiddels op volle toeren. Nieuwe ...

284