Anderlecht is al kampioen, maar dat maakt de strijd om plaats twee niet minder spannend.
Club Brugge heeft alles in eigen handen en kan, mits winst tegen Racing Genk, zich verzekeren van de tweede plek en dus van een ticket voor de voorrondes van de Champions League. In Luik krijgt Standard donderdag een allerlaatste kans om volgend seizoen Europees voetbal te spelen.
De Rouches nemen het op tegen AA Gent.
Racing Genk – Club Brugge
Op de vorige speeldag werd het kampioenschap al beslist en woensdagavond om 22u15 kan dat ook voor de tweede plaats het geval zijn. Als Club Brugge wint op het veld van de uittredende landskampioen, dan is het zeker van deelname aan de voorrondes van de Champions League. Racing Genk zal dit echter niet zomaar laten gebeuren.
Mario Been zal vooral naar Jelle Vossen en Christian Benteke kijken. De twee aanvallers hebben zich ontpopt tot het aanvallersduo van deze tijd en scoren redelijk makkelijk. Dat weet ook Victor Vázquez: "We moeten toegeven dat hun spitsen Vossen en Benteke tegenwoordig in een supervorm steken", zei hij in
Het Nieuwsblad. Er zijn bij Genk heel wat blessures (onder andere Torben Joneleit, Kevin de Bruyne en Elyaniv Barda), maar het kan volgens Mario Been wel met een sterk elftal starten.
Club Brugge verloor op de vorige speeldag de titel en wil de tweede plaats ook niet verliezen. Oefenmeester Christoph Daum kan rekenen op een zo goed als volledig fitte kern. Jonathan Blondel zal normaal niet spelen. Over Lior Refaelov wordt pas woensdag een beslissing genomen. Vázquez, Joseph Akpala en Carl Hoefkens trainden opnieuw mee met de groep en zij zullen wellicht wel in actie kunnen komen. Thomas Meunier en Niki Zimling zouden normaal ook opnieuw aansluiten bij de groep.
Standard Luik – AA Gent
Voor Standard Luik is het alles of niets tegen AA Gent. De Waalse club moet de twee resterende wedstrijden winnen om nog aanspraak te kunnen maken op de vierde plaats. Tegen de
Buffalo's kunnen ze het in ieder geval al opnemen tegen de rechtstreekse concurrent.
José Riga zal het tegen Gent niet eenvoudig krijgen om een goede aanvalslinie op te stellen. Naast Mémé Tchité en Gohi Bo 'Cyriac' - die beide geblesseerd zijn - zit Michy Batshuayi een schorsing uit. Imoh Ezekiel - die net een driejarig contract getekend heeft bij Standard - heeft ook last van een blessure.
Bij de Gentenaars is het vooral uitkijken of Elimane Coulibaly alsnog aan de aftrap verschijnt of niet. De aanvaller zou tegen Standard niet in de basis starten en liet zijn ongenoegen duidelijk merken. Trond Sollied liet verstaan dat hij nog niet weet welke elf spelers aan de wedstrijd zullen beginnen.
KV Kortrijk – RSC Anderlecht
Voor Anderlecht staat er niets meer op het spel. KV Kortrijk maakt dan weer enkel nog mathematisch kans op de vierde plaats. Als de ploeg van Hein Vanhaezebrouck alsnog de vierde plek wil pakken dan moet het winnen van de nieuwe landskampioen.
Ariël Jacobs, de oefenmeester van de kersverse landskampioen, zal met zekerheid moeten puzzelen tegen Kortrijk. Dennis Praet komt zeker niet in actie nadat hij een blessure opliep tijdens de beloftenwedstrijd. Verder sukkelen ook Dieumerci Mbokani (rug), Matias Suárez (knie) en Cheikhou Kouyaté (knie) met blessures. Ook Hugue Bedi Mbenza, Kanu, Denis Odoi en Sacha Kljestan zijn onzeker. Lamisha Musonda zit dan weer wel in de voorlopige kern. Ten slotte zal ook Marcin Wasilewski niet in actie komen. De Poolse verdediger is geschorst en sloot intussen aan bij de Poolse selectie voor het EK.
Net als Anderlecht mist ook Kortrijk enkele spelers. Kersvers ‘Trainer van het jaar’ Hein Vanhaezebrouck kan niet rekenen op de geblesseerde Kristof van Hout, David Vandenbrouck, Landry Mulemo en Alassane També. Anderlecht-huurling Dalibor Veselinovic is niet speelgerechtigd.
LEES OOK:
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in