Genk blijft hongerig: extravert talent met flink prijskaartje

1069
Genk blijft hongerig: extravert talent met flink prijskaartje

De coronacrisis sloeg diepe wonden in de Belgische maatschappij en ook de voetbalclubs moeten op financieel vlak een rigide beleid doorvoeren. Ook bij KRC Genk is de crisis voelbaar maar in Limburg kunnen ze rekenen op een groot spaarpotje dankzij de vele lucratieve transfers van de voorbije jaren. Daarom kon Genk reeds uithalen met Eboue Kouassi, Cyriel Dessers en Daniel Munoz die gezamenlijk maar liefst 10 miljoen euro kostten. En daar zal het niet bij blijven, want volgens verschillende Vlaamse en buitenlandse media wordt Gerardo Arteaga de vierde zomertransfer van KRC Genk. Wij namen de kwaliteiten van de Mexicaan onder de loep.

MARKTWAARDE: 3,5 MILJOEN 

Het Mexicaanse Santos Laguna scheerde vorig seizoen hoge toppen in de plaatselijke Liga MX, en Los Laguneros worden stilaan een vaste waarde in de top van het klassement. Ook talrijke Europese clubs zijn deze steile evolutie niet ontgaan en sturen daarom vaak een scout af naar Mexico om daar het lokale talent te komen bekijken. Zo werd Gerardo Arteaga nadrukkelijk gescout door KRC Genk, terwijl ook ploegmaats Brian Lozano en Fernando Gorriaran indruk maakten op respectievelijk FC Porto en verschillende clubs uit de Italiaanse Serie A. Toch lijkt Arteaga de eerste vertrekker te worden van het drietal, iets wat al bevestigd werd door meerdere Vlaamse media. 



Foto Instagram: gerardoarteaga7

Als Santos Laguna het talentvolle trio laat vertrekken dan zal dat uiteraard een fikse sportieve aderlating betekenen. Anderzijds kan de Mexicaanse club flink cashen want de marktwaarde van Lozano en Gorriaran wordt namelijk geschat op respectievelijk 7,5 en 5 miljoen euro. De actuele waardering van Genk-doelwit Arteaga wordt iets minder hoog bepaald met 3,5 miljoen euro, wat op zich wel een aanzienlijke transfersom blijft in het huidige corona-tijdperk. Als de uiteindelijke transfersom voor Arteaga zou schommelen rond zijn actuele marktwaarde, dan zou de totale transferuitgave van de Genkies in de zomermercato al 13,5 miljoen euro bedragen. Qua ambities voor het komene seizoen kan dat wel tellen.

21 JAAR EN AL 5 A-CAPS VOOR MEXICO  

Met de komst van Eboue Kouassi en Daniel Munoz heeft Genk reeds goed aankopend werk geleverd, terwijl rond Cyriel Dessers eerder nog wat vraagtekens hangen. Over de kwaliteiten van Arteaga kan ook worden gediscussieerd, maar de 21-jarige linksachter bewees al redelijk wat in zijn mars te hebben. Dat bewijzen de meer dan honderd officiële wedstrijden die hij reeds speelde voor Santos Laguna, de club waarvoor hij als achttienjarige debuteerde én tevens zijn jeugdopleiding genoot.



Foto Instagram: gerardoarteaga7

Twee jaar na zijn vroege debuut bij Santos Laguna volgde zijn grote vuurdoop voor de nationale ploeg van Mexico – Arteaga was toen nog steeds maar twintig jaar en vijf dagen nota bene. Ondanks zijn jeugdige leeftijd aarzelde toenmalig bondscoach Ricardo Ferretti niet om de linksachter in de basis te droppen tijdens een oefeninterland tegen de Verenigde Staten. Momenteel tikt de interland-teller van Arteaga af op vijf caps en mag het duidelijk zijn dat hij beschikt over een ruime progressiemarge. Iets wat volledig past in het aankoopbeleid van KRC Genk.

EXTRAVERT NAAST HET VELD 

Op het veld draaft Arteaga tomeloos zijn linkerflank af, waarbij hij het defensieve werk steeds op de eerste plaats stelt. De 21-jarige biedt ook wel grote extra's door zijn team ook van offensieve impulsen te voorzien, waardoor Arteaga omschreven kan worden als een complete full-back. Maar ook naast het veld laat hij vaak van zich spreken. Niet meteen door groteske of buitensporige wandaden, maar eerder wegens impulsieve en opvallende randzaken.

Zo zette Arteaga onlangs nog een in het oog springende tatoeage op zijn keel, met als tekst '1998', het jaar van zijn geboorte. Op social media zorgde deze opmerkelijke tattoo voor heel wat beroering en spaarden zijn volgers hun kritiek bijgevolg niet. Ook verschillende haarstijlen zijn Arteaga niet vreemd, zo ruilde hij recentelijk zijn natuurlijke zwarte kapsel in voor een gedurfde nieuwe tint dat misschien het best omschreven als een platinum-kleur. Als de transfer naar KRC Genk afgerond zal worden, dan hebben de fans alvast iets om te zien tussen de lijnen.





Foto Instagram: gerardoarteaga7

BETERE VERSIE VAN URONEN 

Ook al geeft Arteaga blijk van een extravert karakter, het zijn vooral de prestaties op het veld die de doorslag zullen geven. De 21-jarige springt daar vooral in het oog door zijn snelheid, toewijding en voetballende kwaliteiten, waardoor hij eenzelfde profiel bezit zoals rechtsachters Joakim Maehle en Daniel Munoz. Op de linkerkant van de verdediging bezit Genk evenwel niet diezelfde luxe met een tegenvallende Jere Uronen, Neto Borges en Casper De Norre. De komst van Arteaga wordt dan ook vooral gezien om de positie van linksachter een flinke maar broodnodige kwaliteitsinjectie te geven.



Arteaga schaart zich op verschillende onderdelen in de top tien van de linksachters uit de Mexicaanse MX Liga, waarbij vooral zijn goede passing eruit steekt. Zo lijkt de huidige speler van Santos Laguna over heel wat opbouwend vermogen te beschikken, en dat blijkt uit de 81% geslaagde passes in voorwaartse richting. Daarmee is Arteaga de derde beste linksachter van de MX Liga, en overtreft hij zowel Uronen, De Norre, Borges als gelegenheidslinksachter Dries Wouters op basis van deze belangrijke parameter. Bovendien troeft Arteaga ook Uronen – de huidige Genkse nummer één op de linksachter - af op algemene defensieve en aanvallende statistieken.

HET VOLLEDIG PLAATJE KLOPT 

Als er één positie is waar KRC Genk zich broodnodig moet versterken, dan is het wel op de linksachter. Jere Uronen kon zijn goede prestaties van het kampioenenjaar 2018-2019 niet bevestigen, ondanks een heropflakkering tijdens de terugronde van het voorbije seizoen. Ook Casper De Norre liet geen onvergetelijke indruk na, net als Neto Borges die stilaan naar de Genkse uitgang wordt geforceerd. Dries Wouters deed het dan wel aardig als depanneur, maar hij blijft toch vooral een defensieve middenvelder. 



Daarom was het niet erg vreemd toen de Genkse interesse in Gerardo Artega bekend raakte, nadat het stilaan duidelijk werd dat Gideon Mensah binnenhalen een té moeilijke en complexe opdracht zou worden. De keuze voor Arteaga mag dan wel eerder op een plan B lijken, toch bezit de 21-jarige Mexicaanse international over meer dan voldoende ervaring én kwaliteiten om zich te onderscheiden in Limburg. Arteaga voldoet bijvoorbeeld perfect aan de strenge aanwervingsvoorwaarden dat Genk zichzelf oplegt:een jong talent mét ervaring en een veelbelovend profiel met een ruime progressiemarge. 

Bovendien bezit Arteaga ook de dubbele Spaans-Mexicaanse nationaliteit, wat hem des te interessanter maakt met het oog op een eventuele doorverkoop aan een grotere Europese club. Daarnaast wordt Arteaga vertegenwoordigd door het managementbureau You First Sports, dat onder andere Uche Agbo (Standard) en Martin Hongla (Antwerp) in hun portefeuille heeft steken. Alles lijkt er dus op te wijzen dat KRC Genk een logische aankoop zal realiseren, en lijkt weinig een effectieve transfer dan ook in de weg staan. 

LEES OOK: Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

Is de komst van Arteaga een grote gok voor KRC Genk?

Meest recent

Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

5
5
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

41
41
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

93
93
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

32
32
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

39
39
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

248
248
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1082
1082
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

431
431
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

447
447
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

458
458
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

47
47
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

124
124
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

141
141
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

485
485
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

206
206
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

198
198
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

144
144
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

173
173
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

126
126
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

285
285
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

676
676
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

63
63
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

241
241
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

171
171
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

140
140

Meer sportnieuws