Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

317
Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

Hoewel Antwerp-voorzitter Paul Gheysens nog roet in het eten wil strooien, streeft het merendeel van de Pro League maandag in principe naar een definitieve stopzetting van de Jupiler Pro League. Nadien moeten wel nog de precieze details over promotie en degradatie, het kampioenschap én de Europese tickets worden vastgelegd. Een discussie die vandaag in Nederland al op het programma stond.


Onze noorderburen gaven daarmee meteen een goed voorbeeld hoe moeilijk de hele kwestie te regelen valt. Zo werd eerder al beslist dat er dit jaar géén stijgers of dalers zullen worden aangeduid, waarmee de actie van de voorbije maanden op dat vlak dus min of meer teniet wordt gedaan. Nu werd ook meer informatie over de verdicten bovenin het klassement gelost, waar Ajax om te beginnen níét tot landskampioen zal worden uitgeroepen. Een slecht voorteken voor leider in ons land Club Brugge dus, al heeft Blauw-Zwart wel een veel grotere voorsprong op het nummer twee dan de Amsterdammers. Die stonden qua punten immers gelijk met AZ.

Wel krijg Ajax als nummer één het beste Europese ticket uit de Eredivisie, wat een plekje in de groepsfase van de Champions League kan opleveren. Voor de verdeling van de deelnemers aan het kampioenenbal en de Europa League kijkt de KNVB op die manier dus wél naar de huidige stand als leidraad, wat betekent dat de top vijf de zitjes onder elkaar verdeeld. Met dat besluit dreigt meteen ook de eerste rechtszaak, want nummer zes FC Utrecht – dat nog een match tegoed heeft én ook in de bekerfinale stond, wat aan de situatie van Antwerp doet denken – zou al van plan zijn juridische stappen te ondernemen. De Pro League is dus alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Zal de Pro League tot een betere regeling dan in Nederland komen?

Meest recent

Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

0
0
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

6
6
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

45
45
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

46
46
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

71
71
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

56
56
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

56
56
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

157
157
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

103
103
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

240
240
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

74
74
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

410
410
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

461
461
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

124
124
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

202
202
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

194
194
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1715
1715
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

404
404
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310

Meer sportnieuws