Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

317
Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

Hoewel Antwerp-voorzitter Paul Gheysens nog roet in het eten wil strooien, streeft het merendeel van de Pro League maandag in principe naar een definitieve stopzetting van de Jupiler Pro League. Nadien moeten wel nog de precieze details over promotie en degradatie, het kampioenschap én de Europese tickets worden vastgelegd. Een discussie die vandaag in Nederland al op het programma stond.


Onze noorderburen gaven daarmee meteen een goed voorbeeld hoe moeilijk de hele kwestie te regelen valt. Zo werd eerder al beslist dat er dit jaar géén stijgers of dalers zullen worden aangeduid, waarmee de actie van de voorbije maanden op dat vlak dus min of meer teniet wordt gedaan. Nu werd ook meer informatie over de verdicten bovenin het klassement gelost, waar Ajax om te beginnen níét tot landskampioen zal worden uitgeroepen. Een slecht voorteken voor leider in ons land Club Brugge dus, al heeft Blauw-Zwart wel een veel grotere voorsprong op het nummer twee dan de Amsterdammers. Die stonden qua punten immers gelijk met AZ.

Wel krijg Ajax als nummer één het beste Europese ticket uit de Eredivisie, wat een plekje in de groepsfase van de Champions League kan opleveren. Voor de verdeling van de deelnemers aan het kampioenenbal en de Europa League kijkt de KNVB op die manier dus wél naar de huidige stand als leidraad, wat betekent dat de top vijf de zitjes onder elkaar verdeeld. Met dat besluit dreigt meteen ook de eerste rechtszaak, want nummer zes FC Utrecht – dat nog een match tegoed heeft én ook in de bekerfinale stond, wat aan de situatie van Antwerp doet denken – zou al van plan zijn juridische stappen te ondernemen. De Pro League is dus alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Zal de Pro League tot een betere regeling dan in Nederland komen?

Meest recent

Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

17
17
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

6
6
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

155
155
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

247
247
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

161
161
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

215
215
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

143
143
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

53
53
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

232
232
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

85
85
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

112
112
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

35
35
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

236
236
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

171
171
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

54
54
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

185
185
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1117
1117
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

92
92
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

211
211
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

193
193
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

202
202
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48

Meer sportnieuws