Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

door
Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

Hoewel Antwerp-voorzitter Paul Gheysens nog roet in het eten wil strooien, streeft het merendeel van de Pro League maandag in principe naar een definitieve stopzetting van de Jupiler Pro League. Nadien moeten wel nog de precieze details over promotie en degradatie, het kampioenschap én de Europese tickets worden vastgelegd. Een discussie die vandaag in Nederland al op het programma stond.


Onze noorderburen gaven daarmee meteen een goed voorbeeld hoe moeilijk de hele kwestie te regelen valt. Zo werd eerder al beslist dat er dit jaar géén stijgers of dalers zullen worden aangeduid, waarmee de actie van de voorbije maanden op dat vlak dus min of meer teniet wordt gedaan. Nu werd ook meer informatie over de verdicten bovenin het klassement gelost, waar Ajax om te beginnen níét tot landskampioen zal worden uitgeroepen. Een slecht voorteken voor leider in ons land Club Brugge dus, al heeft Blauw-Zwart wel een veel grotere voorsprong op het nummer twee dan de Amsterdammers. Die stonden qua punten immers gelijk met AZ.

Wel krijg Ajax als nummer één het beste Europese ticket uit de Eredivisie, wat een plekje in de groepsfase van de Champions League kan opleveren. Voor de verdeling van de deelnemers aan het kampioenenbal en de Europa League kijkt de KNVB op die manier dus wél naar de huidige stand als leidraad, wat betekent dat de top vijf de zitjes onder elkaar verdeeld. Met dat besluit dreigt meteen ook de eerste rechtszaak, want nummer zes FC Utrecht – dat nog een match tegoed heeft én ook in de bekerfinale stond, wat aan de situatie van Antwerp doet denken – zou al van plan zijn juridische stappen te ondernemen. De Pro League is dus alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Zal de Pro League tot een betere regeling dan in Nederland komen?

Meest recent

Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

10
10
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

86
86
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

328
328
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

218
218
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

104
104
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

92
92
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

51
51
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

131
131
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

391
391
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

141
141
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

88
88
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

594
594
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

548
548
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

578
578
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

267
267
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

180
180
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

177
177
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

484
484
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

397
397
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

200
200
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

295
295
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

164
164
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

563
563

Meer sportnieuws