Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

door
Ook geen kampioen in Nederland: rechtszaak dreigt

Hoewel Antwerp-voorzitter Paul Gheysens nog roet in het eten wil strooien, streeft het merendeel van de Pro League maandag in principe naar een definitieve stopzetting van de Jupiler Pro League. Nadien moeten wel nog de precieze details over promotie en degradatie, het kampioenschap én de Europese tickets worden vastgelegd. Een discussie die vandaag in Nederland al op het programma stond.


Onze noorderburen gaven daarmee meteen een goed voorbeeld hoe moeilijk de hele kwestie te regelen valt. Zo werd eerder al beslist dat er dit jaar géén stijgers of dalers zullen worden aangeduid, waarmee de actie van de voorbije maanden op dat vlak dus min of meer teniet wordt gedaan. Nu werd ook meer informatie over de verdicten bovenin het klassement gelost, waar Ajax om te beginnen níét tot landskampioen zal worden uitgeroepen. Een slecht voorteken voor leider in ons land Club Brugge dus, al heeft Blauw-Zwart wel een veel grotere voorsprong op het nummer twee dan de Amsterdammers. Die stonden qua punten immers gelijk met AZ.

Wel krijg Ajax als nummer één het beste Europese ticket uit de Eredivisie, wat een plekje in de groepsfase van de Champions League kan opleveren. Voor de verdeling van de deelnemers aan het kampioenenbal en de Europa League kijkt de KNVB op die manier dus wél naar de huidige stand als leidraad, wat betekent dat de top vijf de zitjes onder elkaar verdeeld. Met dat besluit dreigt meteen ook de eerste rechtszaak, want nummer zes FC Utrecht – dat nog een match tegoed heeft én ook in de bekerfinale stond, wat aan de situatie van Antwerp doet denken – zou al van plan zijn juridische stappen te ondernemen. De Pro League is dus alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Zal de Pro League tot een betere regeling dan in Nederland komen?

Meest recent

Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

6
6
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

47
47
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

72
72
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

140
140
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

116
116
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

286
286
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

151
151
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

303
303
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

170
170
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

323
323
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

37
37
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

104
104
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

200
200
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

161
161
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

151
151
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

613
613
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

203
203
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

477
477
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

423
423
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

581
581
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

217
217
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

422
422
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

313
313
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

579
579
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

674
674

Meer sportnieuws