Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Vandaag komen we aan bij de centrale middenvelder, ofte ‘nummer 8’. De opties worden steeds talrijker, waardoor we heel wat spelers onrecht moeten aandoen door ze niet te selecteren, of op een andere positie moeten uitspelen. Zo kan u voor deze positie kiezen uit onderstaande namen, waar spelers als Vormer, Milinkovic-Savic of andere Baseggio's al uit de boot zijn gevallen.

Intussen kan u ook nog altijd stemmen voor: beste doelman, rechtsachter, linksachter, cv rechts, cv links en de verdedigende middenvelder.

Yaya Touré



Behoorde tot eerste lichting Ivorianen die in 2001 bij KSK Beveren aankwamen. Touré was ongetwijfeld de meest getalenteerde van de hele bende, en bouwde een schitterende carrière uit bij onder meer FC Barcelona en Manchester City.

Marouane Fellaini



Onderdeel van de gouden driehoek op het middenveld van Standard met Defour en Witsel. Was de eerste die vertrok, destijds voor een recordbedrag van 20 miljoen euro naar Everton. Was ook vaste waarde bij de Rode Duivels.

Vadis Odjidja



Misschien een gecontesteerde naam, maar Odjidja heeft toch zijn strepen al verdiend in België. Speelde enkele wedstrijden bij Anderlecht, maar kwam pas echt aan de oppervlakte bij Club Brugge waar hij bijna 200 wedstrijden speelde. Na een woelige buitenlandse periode nu ook bij AA Gent de absolute patron.

Hans Vanaken



Uiteraard eerder een nummer tien, maar zoals gezegd moeten we sommige spelers uit positie zetten. En wat ons betreft heeft Vanaken absoluut zijn plaats in deze lijst. Nog net iets meer dan ploegmaat Ruud Vormer. Ieder seizoen opnieuw absolute top in België.

Alejandro Pozuelo



Net zoals Vanaken speelt hij eerder hoger op het veld, maar in tegenstelling tot de Bruggeling kan Pozuelo ook zeker zijn streng trekken als een nummer ‘8’. Qua capaciteit één van de beste voetballers die de JPL de laatste jaren heeft gezien.

Youri Tielemans



Uiteraard mocht ook deze naam niet ontbreken, en won hij eigenlijk het pleit van zijn makker Dennis Praet. Behoort bij de grootste talenten die Anderlecht ooit heeft voortgebracht, en wordt aanzien als de toekomstige patron van de Duivels.

LEES OOK: Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

Voor wie kiest u?

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

84
84
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

65
65
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

127
127
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

74
74
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

148
148
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

43
43
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

108
108
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

219
219
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

260
260
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

261
261
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

357
357
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

310
310
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

148
148
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

57
57
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

260
260
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

70
70
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

551
551
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

456
456
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

171
171
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1005
1005
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

152
152
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

597
597

Meer sportnieuws