Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Vandaag komen we aan bij de centrale middenvelder, ofte ‘nummer 8’. De opties worden steeds talrijker, waardoor we heel wat spelers onrecht moeten aandoen door ze niet te selecteren, of op een andere positie moeten uitspelen. Zo kan u voor deze positie kiezen uit onderstaande namen, waar spelers als Vormer, Milinkovic-Savic of andere Baseggio's al uit de boot zijn gevallen.

Intussen kan u ook nog altijd stemmen voor: beste doelman, rechtsachter, linksachter, cv rechts, cv links en de verdedigende middenvelder.

Yaya Touré



Behoorde tot eerste lichting Ivorianen die in 2001 bij KSK Beveren aankwamen. Touré was ongetwijfeld de meest getalenteerde van de hele bende, en bouwde een schitterende carrière uit bij onder meer FC Barcelona en Manchester City.

Marouane Fellaini



Onderdeel van de gouden driehoek op het middenveld van Standard met Defour en Witsel. Was de eerste die vertrok, destijds voor een recordbedrag van 20 miljoen euro naar Everton. Was ook vaste waarde bij de Rode Duivels.

Vadis Odjidja



Misschien een gecontesteerde naam, maar Odjidja heeft toch zijn strepen al verdiend in België. Speelde enkele wedstrijden bij Anderlecht, maar kwam pas echt aan de oppervlakte bij Club Brugge waar hij bijna 200 wedstrijden speelde. Na een woelige buitenlandse periode nu ook bij AA Gent de absolute patron.

Hans Vanaken



Uiteraard eerder een nummer tien, maar zoals gezegd moeten we sommige spelers uit positie zetten. En wat ons betreft heeft Vanaken absoluut zijn plaats in deze lijst. Nog net iets meer dan ploegmaat Ruud Vormer. Ieder seizoen opnieuw absolute top in België.

Alejandro Pozuelo



Net zoals Vanaken speelt hij eerder hoger op het veld, maar in tegenstelling tot de Bruggeling kan Pozuelo ook zeker zijn streng trekken als een nummer ‘8’. Qua capaciteit één van de beste voetballers die de JPL de laatste jaren heeft gezien.

Youri Tielemans



Uiteraard mocht ook deze naam niet ontbreken, en won hij eigenlijk het pleit van zijn makker Dennis Praet. Behoort bij de grootste talenten die Anderlecht ooit heeft voortgebracht, en wordt aanzien als de toekomstige patron van de Duivels.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Voor wie kiest u?

Meest recent

Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

19
19
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

20
20
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

375
375
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

284
284
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

248
248
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

36
36
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

128
128
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

196
196
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

328
328
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

234
234
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

71
71
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

323
323
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

153
153
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

417
417
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

259
259
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

497
497
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

195
195
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

405
405
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

98
98
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

77
77
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

573
573
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

936
936
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

119
119

Meer sportnieuws