Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

3356 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Vandaag komen we aan bij de centrale middenvelder, ofte ‘nummer 8’. De opties worden steeds talrijker, waardoor we heel wat spelers onrecht moeten aandoen door ze niet te selecteren, of op een andere positie moeten uitspelen. Zo kan u voor deze positie kiezen uit onderstaande namen, waar spelers als Vormer, Milinkovic-Savic of andere Baseggio's al uit de boot zijn gevallen.

Intussen kan u ook nog altijd stemmen voor: beste doelman, rechtsachter, linksachter, cv rechts, cv links en de verdedigende middenvelder.

Yaya Touré



Behoorde tot eerste lichting Ivorianen die in 2001 bij KSK Beveren aankwamen. Touré was ongetwijfeld de meest getalenteerde van de hele bende, en bouwde een schitterende carrière uit bij onder meer FC Barcelona en Manchester City.

Marouane Fellaini



Onderdeel van de gouden driehoek op het middenveld van Standard met Defour en Witsel. Was de eerste die vertrok, destijds voor een recordbedrag van 20 miljoen euro naar Everton. Was ook vaste waarde bij de Rode Duivels.

Vadis Odjidja



Misschien een gecontesteerde naam, maar Odjidja heeft toch zijn strepen al verdiend in België. Speelde enkele wedstrijden bij Anderlecht, maar kwam pas echt aan de oppervlakte bij Club Brugge waar hij bijna 200 wedstrijden speelde. Na een woelige buitenlandse periode nu ook bij AA Gent de absolute patron.

Hans Vanaken



Uiteraard eerder een nummer tien, maar zoals gezegd moeten we sommige spelers uit positie zetten. En wat ons betreft heeft Vanaken absoluut zijn plaats in deze lijst. Nog net iets meer dan ploegmaat Ruud Vormer. Ieder seizoen opnieuw absolute top in België.

Alejandro Pozuelo



Net zoals Vanaken speelt hij eerder hoger op het veld, maar in tegenstelling tot de Bruggeling kan Pozuelo ook zeker zijn streng trekken als een nummer ‘8’. Qua capaciteit één van de beste voetballers die de JPL de laatste jaren heeft gezien.

Youri Tielemans



Uiteraard mocht ook deze naam niet ontbreken, en won hij eigenlijk het pleit van zijn makker Dennis Praet. Behoort bij de grootste talenten die Anderlecht ooit heeft voortgebracht, en wordt aanzien als de toekomstige patron van de Duivels.

LEES OOK: Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Voor wie kiest u?

Meest recent

Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

17
17
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

9
9
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

183
183
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

130
130
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

115
115
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

300
300
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

513
513
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

304
304
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3281
3281
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

59
59
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

65
65
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

144
144
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

54
54
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

194
194
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

68
68
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

23
23
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

205
205
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

192
192
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

167
167
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

102
102
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

36
36
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

122
122
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

128
128
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120

Meer sportnieuws