Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): nummer '8'

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Vandaag komen we aan bij de centrale middenvelder, ofte ‘nummer 8’. De opties worden steeds talrijker, waardoor we heel wat spelers onrecht moeten aandoen door ze niet te selecteren, of op een andere positie moeten uitspelen. Zo kan u voor deze positie kiezen uit onderstaande namen, waar spelers als Vormer, Milinkovic-Savic of andere Baseggio's al uit de boot zijn gevallen.

Intussen kan u ook nog altijd stemmen voor: beste doelman, rechtsachter, linksachter, cv rechts, cv links en de verdedigende middenvelder.

Yaya Touré



Behoorde tot eerste lichting Ivorianen die in 2001 bij KSK Beveren aankwamen. Touré was ongetwijfeld de meest getalenteerde van de hele bende, en bouwde een schitterende carrière uit bij onder meer FC Barcelona en Manchester City.

Marouane Fellaini



Onderdeel van de gouden driehoek op het middenveld van Standard met Defour en Witsel. Was de eerste die vertrok, destijds voor een recordbedrag van 20 miljoen euro naar Everton. Was ook vaste waarde bij de Rode Duivels.

Vadis Odjidja



Misschien een gecontesteerde naam, maar Odjidja heeft toch zijn strepen al verdiend in België. Speelde enkele wedstrijden bij Anderlecht, maar kwam pas echt aan de oppervlakte bij Club Brugge waar hij bijna 200 wedstrijden speelde. Na een woelige buitenlandse periode nu ook bij AA Gent de absolute patron.

Hans Vanaken



Uiteraard eerder een nummer tien, maar zoals gezegd moeten we sommige spelers uit positie zetten. En wat ons betreft heeft Vanaken absoluut zijn plaats in deze lijst. Nog net iets meer dan ploegmaat Ruud Vormer. Ieder seizoen opnieuw absolute top in België.

Alejandro Pozuelo



Net zoals Vanaken speelt hij eerder hoger op het veld, maar in tegenstelling tot de Bruggeling kan Pozuelo ook zeker zijn streng trekken als een nummer ‘8’. Qua capaciteit één van de beste voetballers die de JPL de laatste jaren heeft gezien.

Youri Tielemans



Uiteraard mocht ook deze naam niet ontbreken, en won hij eigenlijk het pleit van zijn makker Dennis Praet. Behoort bij de grootste talenten die Anderlecht ooit heeft voortgebracht, en wordt aanzien als de toekomstige patron van de Duivels.

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Voor wie kiest u?

Meest recent

Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

77
77
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

194
194
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

288
288
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

56
56
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

19
19
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

291
291
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

253
253
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

45
45
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

526
526
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

533
533
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

155
155
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

296
296
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

407
407
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

93
93
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

73
73
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

85
85
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

288
288
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

279
279
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

123
123
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

384
384
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

651
651
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

288
288
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

154
154
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

115
115

Meer sportnieuws