Royal Antwerp FC

Met het stamnummer één komt de op papier oudste Belgische voetbalclub niet toevallig uit dé metropool van Vlaanderen. Antwerp Football Club, oorspronkelijk opgericht door leden van een cricketclub, staat eind 19de eeuw zelfs mee aan de wieg van de nationale voetbalbond. Het wordt ook de eerste vice-landskampioen uit de geschiedenis van het Belgische voetbal. In 1920 krijgt de club de koninklijke titel, vanaf dat moment gaat ze door het leven als Royal Antwerp FC.

Lange tijd moet het stamnummer één wel zijn meerdere erkennen in die andere Antwerpse club Beerschot, maar in 1929 wordt dan toch de eerste landstitel gepakt. De tweede zou amper twee jaar later al volgen. Antwerp, dat inmiddels het Bosuil-stadion heeft als uitvalsbasis, blijft vervolgens jarenlang meedraaien aan de top van de hoogste divisie. In 1955 wordt ook de eerste beker van België gewonnen. En twee jaar later wordt beslag gelegd op de vierde en tot dusver laatste landstitel.

Ondertussen bezorgt clublegende Vic Mees de Great Old ook zijn eerste Gouden Schoen. Maar de successen blijven niet duren en in de jaren ‘60 degradeert de club voor het eerst. Antwerp toont echter veerkracht en verovert al snel weer een ticket naar de hoogste divisie. Vanaf daaropvolgende decennium begint RAFC zich ook steeds meer te roeren op het Europese niveau. De wedstrijd tegen Vitosha Sofia, waarin een 1-3-achterstand in de extra tijd nog wordt omgebogen tot een 4-3-overwinning, zal voor altijd de geschiedenisboeken ingaan als het ‘Mirakel van Vitosha’.

Begin jaren ‘90 wordt met de beker van België eindelijk weer een grote prijs gehaald. En in het daaropvolgende seizoen wordt zowaar de finale van de beker der bekerwinnaars bereikt. In de finale op Wembley wordt echter verloren van Parma. En mede door de wispelturigheid van toenmalig voorzitter Eddy Wauters, gaat het nadien opnieuw bergaf. Uiteindelijk degradeert de Great Old zelfs terug naar de tweede divisie.

De club krijgt bovendien af te rekenen met financiële problemen, wat een negatieve invloed heeft op de resultaten. De definitieve ommekeer wordt echter ingezet wanneer de Great Old in handen komt van vastgoedmagnaat Paul Gheysens. Hij zorgt voor een pak extra middelen en die worden goed gebruikt. In 2017 is een nieuwe promotie naar de eerste klasse een feit.

Dankzij de inbreng van Gheysens kan Antwerp in een mum van tijd ook weer aansluiten bij de Belgische top. De ene grote naam na de andere wordt naar de Bosuil gehaald, zowel voor de omkadering als voor de spelersselectie, en de successen blijven niet uit. RAFC blijft vervolgens vlot meedraaien aan de top van het klassement en pakt in 2020 zijn derde beker van België. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens de vijfde landstitel wordt behaald.

25 Juli 2025

20:45 Royal Antwerp FC 1 - 1 RU Saint-Gilloise

03 Augustus 2025

13:30 KRC Genk 1 - 1 Royal Antwerp FC

10 Augustus 2025

19:15 Royal Antwerp FC 3 - 1 Oud-Heverlee Leuven

17 Augustus 2025

18:30 Sporting du Pays de Charleroi 1 - 1 Royal Antwerp FC

24 Augustus 2025

13:30 Royal Antwerp FC 2 - 1 Yellow-Red KV Mechelen

30 Augustus 2025

18:15 KVC Westerlo 2 - 0 Royal Antwerp FC

14 September 2025

13:30 Royal Antwerp FC 1 - 2 KAA Gent

20 September 2025

20:45 RSC Anderlecht 0 - 0 Royal Antwerp FC

27 September 2025

16:00 SV Zulte-Waregem 2 - 0 Royal Antwerp FC

04 Oktober 2025

20:45 Royal Antwerp FC 1 - 1 Cercle Brugge KSV

20 Oktober 2025

15:00 Royal Standard de Liège 1 - 0 Royal Antwerp FC

26 Oktober 2025

13:30 Royal Antwerp FC 0 - 1 Club Brugge KV

29 Oktober 2025

20:30 Royal Antwerp FC 3 - 1 KAS Eupen

02 November 2025

18:30 K. Sint-Truidense VV 1 - 0 Royal Antwerp FC

08 November 2025

20:45 Royal Antwerp FC 3 - 1 RAAL La Louvière

23 November 2025

16:00 Royal Antwerp FC 1 - 2 FC Verbroedering Dender EH

30 November 2025

13:30 Club Brugge KV 0 - 1 Royal Antwerp FC

03 December 2025

20:30 Royal Antwerp FC 3 - 3 K. Sint-Truidense VV

07 December 2025

18:30 Royal Antwerp FC 3 - 0 KRC Genk

14 December 2025

13:30 KAA Gent 0 - 2 Royal Antwerp FC

21 December 2025

18:30 Royal Antwerp FC 2 - 2 RSC Anderlecht

27 December 2025

13:30 Royal Antwerp FC 2 - 1 SV Zulte-Waregem

13 Januari 2026

20:30 Royal Antwerp FC 2 - 1 RAAL La Louvière

18 Januari 2026

16:00 FC Verbroedering Dender EH 1 - 0 Royal Antwerp FC

25 Januari 2026

13:30 Royal Antwerp FC 0 - 2 Sporting du Pays de Charleroi

31 Januari 2026

16:00 Cercle Brugge KSV 0 - 4 Royal Antwerp FC

05 Februari 2026

20:30 RSC Anderlecht 0 - 1 Royal Antwerp FC

08 Februari 2026

19:15 Yellow-Red KV Mechelen 2 - 0 Royal Antwerp FC

12 Februari 2026

20:30 Royal Antwerp FC 0 - 4 RSC Anderlecht

15 Februari 2026

16:00 Royal Antwerp FC 0 - 2 KVC Westerlo

21 Februari 2026

20:45 RU Saint-Gilloise 2 - 1 Royal Antwerp FC

28 Februari 2026

18:15 Royal Antwerp FC 1 - 0 K. Sint-Truidense VV

06 Maart 2026

20:45 RAAL La Louvière 0 - 0 Royal Antwerp FC

15 Maart 2026

16:00 Royal Antwerp FC 1 - 1 Royal Standard de Liège

22 Maart 2026

18:30 Oud-Heverlee Leuven 1 - 0 Royal Antwerp FC

03 April 2026

20:45 Royal Antwerp FC 1 - 2 KRC Genk

10 April 2026

20:45 Sporting du Pays de Charleroi 2 - 1 Royal Antwerp FC

18 April 2026

16:00 Royal Antwerp FC 2 - 0 Oud-Heverlee Leuven

21 April 2026

20:30 Royal Standard de Liège 1 - 2 Royal Antwerp FC

25 April 2026

20:45 KVC Westerlo 2 - 4 Royal Antwerp FC

03 Mei 2026

16:00 Royal Antwerp FC 0 - 5 Royal Standard de Liège

10 Mei 2026

16:00 Royal Antwerp FC 0 - 1 Sporting du Pays de Charleroi

15 Mei 2026

20:45 Oud-Heverlee Leuven 3 - 0 Royal Antwerp FC

19 Mei 2026

20:30 KRC Genk 0 - 0 Royal Antwerp FC

23 Mei 2026

20:45 Royal Antwerp FC 2 - 0 KVC Westerlo

Spelers

Programma

Royal Antwerp FC Nieuws

Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

164
164
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ni...

718
718
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter Vandenhau...

910
910
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ho...

121
121
Antwerp tussen hoop en vrees:

Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline voo...

538
538
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en erva...

526
526
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

443
443
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen naa...

250
250
Goots waarschuwt Antwerp:

Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van n...

282
282
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien mil...

644
644
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken m...

858
858
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby Ald...

563
563
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn toeko...

608
608
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig hertek...

546
546
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de onduideli...

736
736