Terug in de tijd: Vercauteren & Vanhaezebrouck naar Genk & Gent?

1510
Terug in de tijd: Vercauteren & Vanhaezebrouck naar Genk & Gent?

Voorlopig mag hij zich nog steeds coach van KRC Genk noemen, maar zowat iedereen is het erover eens: Hannes Wolf mag straks zijn koffers pakken in de Luminus Arena. De Duitser wordt op die manier wellicht al de vierde trainer die sneuvelt in dit prille seizoen, na Jess Thorup en Laszlo Bölöni bij AA Gent en Frank Vercauteren in Anderlecht. Wie weet maakt die laatste zo straks wel de cirkel rond. En luidt hij mogelijk de eerste van twee opvallende comebacks in.


De vliegen vallen blijkbaar telkens in paren bij onze topclubs. Na speeldag twee mochten Vercauteren en Thorup reeds beschikken in het Lotto Park en de Ghelamco Arena, nu lijkt de vijfde speelronde koppen te kosten. In het geval van Wolf moet het doek wel nog definitief vallen, Bölöni kreeg zijn verdict dan weer al te horen. In één klap geraakte ook bekend wie hem zou opvolgen bij de Buffalo's. Het is te zeggen: Wim De Decker, jarenlang trouwe T2 van de excentrieke Roemeen, neemt met behulp van Peter Balette zijn taken over. Een unieke kans om zich te tonen aan de top van het Belgisch voetbal, aldus voorzitter Ivan De Witte, al durft niemand voorspellen hoeveel tijd de jonge coach precies krijgt.

TEST VOOR DE DECKER
Of toch. Gezien het gezichtsverlies dat de Gentenaren zopas leden, moet de volgende volwaardige T1 hoe dan ook een voltreffer worden. Zelfs bij een nederlaag vanavond tegen Rapid Wien, het absolute rampscenario voor de vicekampioen en diens Champions League-ambities, zullen De Witte en Michel Louwagie dus behoedzaam zijn om niet opnieuw overhaast te werk te gaan. Pas als de resultaten in de komende weken in dezelfde lijn zouden blijven liggen, bijvoorbeeld met een nieuwe drie op 15, dringt een derde druk op de noodstop zich op. Anders zingt De Decker het allicht zeker tot de winterstop uit.



Of hij ook nadien aan het roer mag blijven staan, valt daarentegen af te wachten. Louter een trainer ad interim durfde De Witte hem dan wel niet noemen, wie tussen de lijnen leest ziet dat De Decker nu vooral een soort testperiode wacht. Eentje waar hij best met grote onderscheiding voor slaagt indien hij ook na nieuwjaar de teugels in handen wil houden, want dan pas komt de gedoodverfde redder van de Buffalo's weer in beeld. Ex-kampioenenmaker Hein Vanhaezebrouck, tegenwoordig als analist aan de slag maar voorbestemd om snel terug langs het veld te staan, lijkt tenslotte kandidaat nummer één.

HEIMWEE NAAR HEIN
Zij het nog niet vandaag, want eerder gaf HVH reeds aan dat hij zich omwille van een medische ingreep ten vroegste begin 2021 opnieuw aan het trainerschap wil wagen. Een buitenlandse ploeg of iets lager aangeschreven ploeg in onze eigen competitie leek dan de bestemming, maar tenzij De Decker er plots in slaagt om AA Gent weer naar de top te loodsen dient zich wie weet wel een rentree door de grote poort in de Ghelamco Arena aan. Hoewel het vorige huwelijk uiteindelijk enigszins in mineur tot een einde kwam, gingen beide partijen toen per slot van rekening nog in goede verstandhouding uit elkaar.



De verdiensten van Vanhaezebrouck zijn dan ook nog lang niet vergeten in Gent, noch door het bestuur of de fans – naar wiens stem dus klaarblijkelijk geluisterd wordt. Net zoals de spelerskern duidelijk een grote invloed heeft op de beslissingen van bovenaf. In de kleedkamer zitten met Sven Kums en Laurent Depoitre – en in mindere mate de overbodige Nana Asare – alvast enkele belangrijke adepten van zijn succesvolle regime bij de Buffalo's. Bovendien is het materiaal prima geschikt voor HVH zijn geliefde 3-5-2 formatie. Alle ingrediënten zijn dus aanwezig voor een terugkeer naar de glorieperiode van 2015.

WOLF OUT, FRANKY IN?
In de Luminus Arena draaien ze de klok mogelijk zelfs nog wat verder terug. Mocht Wolf daadwerkelijk de deur gewezen worden, zal het immers niet lang duren vooraleer Vercauteren weer ter sprake komt. Hij bezorgde Genk in 2011 de derde landstitel in het clubbestaan, om vervolgens als een dief in de nacht naar Abu Dhabi te verhuizen. Een vertrek dat hem niet bepaald in dank werd afgenomen, maar intussen waait er natuurlijk al even een nieuwe wind in Limburg. Ook de aanhang heeft de nodige tijd gehad om zijn vlucht op de luchthaven van Israël te verwerken. Een hereniging is dus niet ondenkbaar.



Zeker niet omdat de namen die een jaar geleden op het verlanglijstje pronkten om Felice Mazzu op te volgen – met name Bernd Storck, Besnik Hasi en Wouter Vrancken, die het dus moesten afleggen tegen Wolf – nu niet beschikbaar zijn. In de zoektocht naar andere kandidaten zou Dimitri de Condé dan ook wel eens vlug kunnen uitkomen bij Vercauteren, die zijn strepen in de Jupiler Pro League meer dan verdiend heeft en haast garant staat voor succes. Na zijn geslaagde passage bij OH Leuven in 1B, liet hij vorig seizoen tevens in Anderlecht alleszins zien het vak nog lang niet verleerd te zijn. Integendeel.

BEPROEFDE RECEPTEN
Niet iedereen is fan van zijn aanpak, maar resultaten weet Vercauteren wel te boeken. Zo pakte Paars-Wit in de voorbije campagne na zijn terugkeer nog 37 op 60, goed voor een winstpercentage van bijna 62 procent. Geen gemiddelde om de titel te pakken, maar wel in lijn met wat AA Gent, Charleroi en Antwerp over de hele jaargang bij elkaar sprokkelden. Vercauteren weet dus hoe hij een ontspoorde titelpretendent weer ietwat op de rails kan zetten. Indien ze bij Genk een wanhopige poging willen ondernemen om een van de schaarse PO I-tickets beet te krijgen, is hij de geschikte man voor de job.



Tenminste, als Wolf effectief het gelag betaalt voor de teleurstellende vijf op 15. Ondanks de malaise mag hij wat ons betreft namelijk misschien nog net iets langer krediet krijgen, al valt best te begrijpen dat het geduld ook bij het publiek stilaan op geraakt. Wellicht zijn zij dan ook bereid om het verleden te vergeten en staan ze gerust open voor een comeback van Vercauteren, net zoals Vanhaezebrouck in Gent met open armen zou worden verwelkomd. Alles om de scheve situatie van vandaag snel om te buigen tenslotte. Een beproefd recept kan dan wonderen doen. Zelfs al liet het destijds een wrange nasmaak na.

LEES OOK: Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Welke comeback ziet u nog gebeuren?

Meest recent

Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

21
21
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

60
60
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

97
97
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

43
43
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

209
209
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

137
137
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

117
117
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

43
43
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

50
50
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

92
92
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

183
183
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

305
305
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

55
55
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

544
544
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

178
178
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

497
497
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

88
88
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

738
738
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

118
118
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

284
284
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

380
380
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

38
38
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

616
616
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

388
388

Meer sportnieuws