Gezichtsverlies in Gent: de boemerang van Bölöni

door
Gezichtsverlies in Gent: de boemerang van Bölöni

Ergens in Denemarken lacht Jess Thorup in zijn vuistje. De ex-coach van AA Gent betaalde na amper twee speeldagen het gelag voor de slechte seizoensstart, maar ziet nu hoe zijn opvolger het niet veel langer uithield. Slechts 25 dagen en drie wedstrijden stond Laszlo Bölöni aan het roer bij de Buffalo’s, die onder interne én externe druk zopas alweer afscheid namen van de Roemeen. Gezichtsverlies in de Ghelamco Arena dus.


Al deed Ivan De Witte wel nog een poging om de meubelen enigszins te redden. De voorzitter erkende zijn fout en overhaaste beslissing van enkele weken geleden, waarbij hij mogelijk niet louter verwijst naar de aanstelling van Bölöni maar tevens het ontslag van Thorup. Samen met Michel Louwagie sloeg De Witte dan ook mea culpa voor deze nogal lachwekkende soap en gaf hij toe dat de 'miscast' gerust op zijn conto mag worden geschreven. Hier en daar sijpelden er nog wat excuses door in zijn betoog, met onder meer verwijten richting pers en verwijzingen naar het parcours dat AA Gent reeds aflegde onder het bewind van het huidige bestuur, maar zijn verantwoordelijkheid ontlopen deed De Witte niet. Net zomin als Bölöni volledig met de grond gelijkmaken trouwens.

PANIEKVOETBAL
Het neemt niet weg dat we razend benieuwd zijn naar wat de ervaren trainer zélf te vertellen heeft over deze gang van zaken. Voorlopig is het nog wachten op een reactie uit zijn hoek, al kunnen we ons voorstellen dat het weer knallende quotes zal regenen eens hij zijn kant van het verhaal uit de doeken doet. Zoals zijn nu ex-voorzitter meermaals aangaf, ligt behalve onvrede bij de fans immers vooral de slechte 'fit' met de spelers aan de grondslag van zijn C4. In plaats van Roman Yaremchuk, die als eerste aan de alarmbel trok en zelfs een transferverzoek indiende, is het zo Bölöni die zich richting exit mag begeven.



Een flink potje paniekvoetbal dus, net zoals het eerdere afscheid van Thorup in die categorie past. De Witte gaf tenslotte zelfs toe dat er ondanks de slechte resultaten van een ontslag gisteren nog geen sprake was, maar dat het zware verdict na gesprekken met de stakeholders en het doorsijpelen van 'belangrijke informatie' – lees: een duidelijk signaal vanuit de spelerskern – in een stroomversnelling geraakte. Het maakt allemaal deel uit van de krampachtige manier waarop AA Gent de forse ambities die voor het seizoen werden geuit, met name de titel en kwalificatie voor de Champions League, waar wil maken.

BLAMAGE VOOR BESTUUR
Na het ontslag van Thorup hadden we het daarom al over grootheidswaanzin in de Ghelamco Arena, waar geduld net zoals bij de allergrootste clubs op deze planeet blijkbaar ineens een ijdel woord is. Van een langetermijnvisie lijkt op die manier dan ook weinig sprake, wat tevens gepaard gaat met de nodige geldverspilling. Zo kocht Gent eerst een bataljon aan spelers voor Thorup zijn systeem zonder wingers, waarna de komst van Bölöni ervoor zorgde dat Louwagie plots alsnog op zoek moest naar versterking op de flank. Transfers afstemmen op een trainer zonder krediet: het is eigenlijk te gek voor woorden.



Termen als amateurisme en wanbeleid tieren dan ook welig in het rond, de successen in het verleden ten spijt niet geheel onterecht. Een blamage dus voor het bestuur, die intussen ook al zowat de helft van de recordsom voor Jonathan David alweer spendeerde aan tot dusver matige nieuwkomers. Wim De Decker, die de touwtjes al dan niet tijdelijk in handen krijgt, zal alvast minder dan zijn voorganger kunnen vragen om een nieuwe transferslag. Met deze jongens zal hij het moeten doen, te beginnen met de cruciale opdracht tegen Rapid Wien van morgen. Qua timing kan de gebarsten bom alleszins wel tellen.

VOORBEELD AAN CLUB
Allicht krijgt ook De Decker nu wel voor een langere periode zijn kans. Of gereputeerde namen zoals Frank Vercauteren of Hein Vanhaezebrouck, die onvermijdelijk in de wandelgangen circuleren, zich willen wagen aan deze warboel in de Ghelamco Arena valt per slot van rekening te betwijfelen. Zeker nu blijkt dat hun lot zomaar in handen van spelers, pers en aanhang kan komen te liggen. AA Gent ontsloeg op een paar weken tijd nu trouwens twee van de drie coaches die in januari nog op het podium stonden bij de verkiezing van Trainer v/h Jaar. Gelukkig geniet Philippe Clement bij Club Brugge meer krediet.



De Witte en Louwagie staan te popelen om Blauw-Zwart bij te benen als toonaangevende ploeg in ons land. Misschien moeten ze dan dus toch beginnen met een voorbeeld te nemen aan Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert, die al jarenlang een standvastige strategie aanhouden en sinds het ontslag van Juan Carlos Garrido in september 2013 amper drie T1's (Clement, Ivan Leko en Michel Preud'homme) versleten. Ooit luisterden ook zij naar de roep van het publiek om Adrie Koster aan boord te houden, net zoals de muiterij vanuit de kleedkamer tegen Georges Leekens een jaar later vrij snel gehoor kreeg.

BOEMERANG VAN BÖLÖNI
De ene beslissing bleek al wat beter dan de andere. Zoals Louwagie aanhaalt, is voetbal dan ook geen exacte wetenschap. In die zin tonen we begrip voor de fout van de Gentse bobo's, die zelf dus tevens hun schuld schoorvoetend toegeven. Laten we hopen dat het een eerste stap vormt richting wat meer stabiliteit in de Ghelamco Arena, waar alleen resultaten nu soelaas kunnen brengen. In de tussentijd keren de grootspraak voor het seizoen, de keuzes om Thorup te ontslaan en Bölöni als zijn vervanger aan te duiden en het gepoch met de recordverkoop van David echter wel als een boemerang in hun gezicht terug.

LEES OOK: ‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

Wat was volgens u de grootste fout bij AA Gent?

Meest recent

Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

17
17
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

22
22
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

102
102
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

61
61
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

21
21
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

270
270
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

172
172
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

123
123
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

124
124
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

422
422
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

91
91
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

65
65
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

567
567
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

131
131
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

247
247
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

457
457
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

453
453
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

61
61
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

269
269
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

605
605
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

109
109

Meer sportnieuws