Van Antwerp tot Club Brugge: "Er moet kwaliteit bij"

door
Van Antwerp tot Club Brugge:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Van Sporting Charleroi, AA Gent, Royal Antwerp en Club Brugge wordt er veel verwacht. Eén van deze vier ploegen pakt wellicht de titel. Wie stopt Club?

Royal Antwerp FC: nog geen titelkandidaat

Met de huidige kern speelt Royal Antwerp FC niet mee voor de landstitel. De Great Old gaat nog nieuwe spelers halen, maar jongens als Nill De Pauw, Jean Butez, Frank Boya Birger Verstraete en Alireza Beiranvand zullen Antwerp niet naar de titel loodsen. Tegen Club Brugge speelde Antwerp goed, maar aanvallend ligt alle gewicht op de schouders van Lior Refaelov en Dieumerci Mbokani. Didier Lamkel Zé zijn toekomst is een vraagteken. Antwerp heeft nood aan een extra spits, een flankaanvaller (Nacer Chadli?) en ook achteraan moet er nog heel wat bij. Wesley Hoedt en Dino Arslanagic zijn weg. Neen, Luciano D’Onofrio heeft nog veel werk. Met Europees voetbal in aantocht is er in de diepte nog te weinig kwaliteit. Dat is ook de mening van ex-publiekslieveling Cisse Severeyns.

"Het is zeer goed dat ze Mbokani hebben kunnen houden, maar hij wordt wel een jaartje ouder. Toch moet er nog wat extra kwaliteit bij, dat is zeker. We weten dat Antwerp tijdens de mercato vaak wat later transfers doet, dat was de afgelopen jaren ook zo", aldus de ex-spits aan onze redactie. "Iemand als Verstraete bewees al dat hij zeer goed kan voetballen. Bij FC Keulen werd hij de laatste maanden toch wat weggeduwd. Een fittere versie dan Defour? Ja, misschien wel. Steven kampt toch al vele jaren met aardig was blessures. Bij Antwerp, Burnley, ook bij Anderlecht… De Pauw vind ik een zeer goede voetballer, maar hij heeft één gebrek: doelpunten maken. Het is iemand die zeer slim loopt, maar hij scoort toch wat moeilijk. Ik vergelijk hem wat met Lorenzo Staelens, maar die maakte het wel af. De Pauw dwingt heel veel kansen af en het is zeker een nuttige speler voor Antwerp. Alleen zouden ze nog iemand extra moeten halen die de weg naar de netten weet te vinden.”

Beste transfer: Birger Verstraete (FC Köln)
Grootste verlies: Wesley Hoedt (terug Southampton)

Mogelijk elftal: Butez, Seck, Pius, De Laet, Buta, Haroun, Verstraete, Juklerod, Refaelov, Mbokani, Lamkel Zé


Sporting Charleroi: bevestigen

Sporting Charleroi was vorig jaar een aangename verrassing. Kan het bevestigen? Met Nurio Fortuna verloor het een sterkhouder en de onbekende Bulgaar Ivan Goranov kwam hem vervangen. Een gok. Kevah Rezaei bleef (nog een jaar gehuurd van Club Brugge) en Guillaume Gillet (start hij in de basis?) brengt een pak ervaring bij. Daarnaast werden met Amine Benchaib en Lucas Ribeiro twee talentvolle spelers voor de breedte gehaald. Karim Belhocine kende geen makkelijke voorbereiding, maar Charleroi zal ongetwijfeld weer een stabiel seizoen kennen. Of dat genoeg is voor de top vier, dat is afwachten.

Ex-spits Alex Czerniatynski is van mening dat de fans de lat nu hoger leggen. "Voor Charleroi is het het seizoen van de bevestiging, nadat ze vorig jaar toch de positieve verrassing waren. Voor clubs als Charleroi of Zulte Waregem is het niet makkelijk om na een topseizoen te bevestigen. Ze verloren Nurio, maar voor de rest veranderde er niet veel. Bovendien is Mehdi Bayat heel ambitieus en hij wil nog meer. De fans van Charleroi willen ook altijd meer en het is niet altijd makkelijk om aan hun eisen te voldoen. Ik ben benieuwd en na 5-6 wedstrijden zullen we weten wat we dit seizoen mogen verwachten van hen."

Beste transfer: Guillaume Gillet (RC Lens)
Grootste verlies: Nurio Fortuna (AA Gent)

Mogelijk elftal: Penneteau, Busi, Willems, Dessoleil, Goranov, Morioka, Ilaimaharitra, Gholizadeh, Fall, Nicholson, Rezaei


AA Gent: geen excuses, tijd voor een prijs

AA Gent haalde vreemd genoeg weer een karrrenvracht aan spelers binnen. Nochtans had de club al een brede kern. Voor aanwinsten Davy Roef, Alexandre De Bruyn en Dino Arslanagic zal het seizoen beginnen op de bank of mogelijk zelfs de tribune. Zij werden vooral gehaald wegens een gebrek aan ‘voetbalBelgen’. Jordan Botaka kan mogelijk wél in de basis starten. Gent ziet Jonathan David vertrekken, een enorm groot verlies. Niklas Dorsch en Tim Kleindienst moeten dat vertrek opvangen. Die laatste moet voor de goals zorgen, maar scoorde in zijn carrière nog maar twee keer meer dan 10 goals. Toch is Gent een te duchten tegenstander voor Club Brugge, die na al die investeringen een prijs moet pakken: titel of beker.

Beste aanwinst: Niklas Dorsch (Heidendeim)
Grootste verlies: wellicht Jonathan David

Mogelijk elftal: Kaminski, Castro-Montes, Plastun, Ngadeu, Nurio, Kums, Owusu, Dorsch, Vadis, Yaremchuk, Depoitre/Kleindienst


Club Brugge: wie stopt hen?

Bij Club Brugge amper in- en uitgaande transfers. Daar moet alles nog losbarsten. De ploeg staat als een huis, maar in de spits heeft het een probleem. Blauw-Zwart mist een goalgetter en zal daar nog iets halen. Voorts blijft het afwachten of Emmanuel Dennis en Krépin Diatta blijven. Met de huidige kern is Club Brugge ook dit jaar dé titelfavoriet. Voormalig topverdediger Paul Okon geeft dat ook aan.

"Club Brugge begint uiteraard als de grote favoriet aan het seizoen, met AA Gent als grootste uitdager. Toch is het moeilijk om iets te voorspellen, want het kan wel eens een heel raar seizoen worden. Zo kan Club bijvoorbeeld thuis niet rekenen op zijn trouwe aanhang, waardoor toch een belangrijk element wegvalt. Dat geldt ook voor kleine clubs, die het thuis grote ploegen moeilijk willen maken door er op hun manier een ‘heksenketel’ van te maken. Het zou wel eens een seizoen kunnen worden met bizarre uitslagen. In de Bundesliga zag ik een statistiek dat er heel wat minder thuisploegen konden winnen. Benieuwd hoe dat in België gaat evolueren."

Beste transfer: /

Grootste verlies: Loïs Openda (Vitesse)

Mogelijk elftal: Mignolet, Mata, Mechele, Deli, Sobol, Rits, Vormer, Dennis, Vanaken, Diatta, Badji

LEES OOK: Van KV Mechelen tot Anderlecht: "Gaat speciaal seizoen worden"
LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Wie gaat Club het vuur aan de schenen leggen?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

3
3
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

7
7
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

283
283
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

29
29
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

34
34
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

227
227
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

47
47
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

281
281
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

347
347
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

48
48
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

151
151
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

125
125
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

74
74
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

263
263
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

301
301
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

227
227
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

292
292
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

689
689
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

286
286
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

155
155

Meer sportnieuws