Van KV Mechelen tot Anderlecht: "Gaat speciaal seizoen worden"

257 stemmen
Van KV Mechelen tot Anderlecht:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KV Mechelen, RSC Anderlecht, Standard en KRC Genk wacht er een belangrijk seizoen. Halen ze Play-Off I? Spelen ze alsnog mee voor de titel?


KV Mechelen: bevestigen met Belgische transfers

Eerst en vooral willen we de club een pluim geven vanwege zijn Belgische transfers. Gaetan Coucke, Siemen Voet, Niklo Dailly, Jordi Vanlerberghe en Rocky Bushiri. Het kon Idrissa Kaboré voor 4,5 miljoen verkopen aan Man City en huurt hem een jaar. Als er aanvallend nog iets bij komt (Zinho Gano?) is er weer goed gewerkt. Toch zal het niet makkelijk worden om die zesde plaats van vorig seizoen te evenaren, dat denkt ook ex-spits Alex Czerniatynski.

"Het gaat een speciaal seizoen worden met het spelen zonder fans. Ik ben blij dat ik in deze tijden niet meer voetbal. Zonder fans… (blaast). Voor KV Mechelen is dat wel een groot aandeel, want ze hebben toch een fanatieke aanhang. Het gaat een speciaal seizoen worden en ik verwacht misschien toch wat verrassende uitslagen. De motivatie zonder publiek is toch helemaal anders. KV Mechelen kende een goed seizoen en het zal niet makkelijk worden om te bevestigen. Ik hoop van wel, alvast."

Beste transfer: Rocky Bushiri (Norwich City)
Grootste verlies: Arjen Swinkels (VVV)

Mogelijk elftal: Coucke, Kaboré, Bushiri, Peyre, Bijker, Kaya, Vranckx, Van Damme, Schoofs, Storm, Togui


RSC Anderlecht: evenwicht in de kern

Anderlecht heeft zich op het eerste zicht degelijk versterkt. Met Timon Wellenreuther, Ilias Takidine, Derrick Luckassen (nog een jaar gehuurd), Percy Tau, Bogdan Mykhaylichenko en Mustapha Bundu kwamen er een aantal nieuwe namen. Vooral die laatste twee waren nodig vanwege de problemen met Kemar Lawrence en het vertrek van Nacer Chadli. Er komt nog een diepe spits bij na het vertrek van Kemar Roofe. Nog een goede transfer: Damian Roden. De Performance Manager zou voor minder blessureleed moeten zorgen, vorig jaar hét probleem. Toen waren er bij momenten 12-13 spelers out… Anderlecht staat een heel stuk verder dan een jaar geleden, maar de titel is nog een stap te ver. Dit RSCA moet inzake kern voorlopig wel niet onderdoen voor ploegen als Antwerp, KRC Genk of Standard.

Yannis Anastiasiou, ex-spits bij RSCA, ziet het wel zitten dit jaar. "Voor de coronacrisis was Anderlecht goed bezig en hopelijk gaan ze verder op dat elan. Vincent Kompany heeft wat meer ervaring als coach en dat Frank Vercauteren er deze keer van het begin bij was, is een grote meerwaarde. Ze missen nog altijd wat ervaring in de ploeg, maar er lijkt nu wel een juiste balans in de ploeg te zitten. Volgens mij kunnen ze een zeer stabiel seizoen draaien."

Beste transfer: Mustapha Bundu (Aarhus)
Grootste verlies: Nacer Chadli (terug naar AS Monaco)

Mogelijk elftal: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Luckassen, Mykhaylichenko, Kana, Lokonga, Doku, Vlap, Bundu, Dimata


KRC Genk: big spender

Vorig jaar investeerde Genk in de zomer ruim 35 miljoen euro en nu staat de teller alweer op 13,5 miljoen euro. Die bijna 50 miljoen euro moet renderen, er zijn geen excuses. Cyriel Dessers moet de vervanger worden van Ally Samatta en met Daniel Munoz en Gerardo Arteaga haalde Genk twee zeer interessante Zuid-Amerikaanse spelers. De kern is breed en Genk begint met druk aan het seizoen. Top vier is nodig, anders is het seizoen mislukt. De kwaliteit is er alvast, ook met de eigen jeugd. Dit seizoen moet er van al die talentvolle eigen jongeren iemand stilaan kansen gaan krijgen. Anders zou dat op termijn wel eens gevolgen kunnen hebben voor jonge Belgische talenten die naar Genk willen gaan.

Beste transfer: Daniel Munoz (Atletico Nacional)
Grootste verlies: Ianis Hagi (Rangers)

Mogelijk elftal: Vukovic, Maehle, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Munoz, Heynen, Hrosovsky, Bongonda, Dessers, Ito


Standard: wisselvalligheid bannen

Standard was onder Michel Preud’homme zeer wisselvallig. De ene keer top, de andere keer onder de ondergrens. De Rouches spelen niet mee voor de titel, maar een plaats in de top vier is het doel. Als iedereen blijft én fit blijft, is dat mogelijk. Aan ingaande zijde kwam enkel Laurent Henkinet en aan uitgaande zijde bleef het rustig. Standard hoopt zijn sterkhouders te houden, wat nodig is om zijn ambities waar te maken. Het is uitkijken of de nieuwe coach Philippe Montanier de eigen jeugd wel volop kansen geeft. Enkele jonge talenten uit de Academie deden het goed in de voorbereiding. Voormalig Rouche Alex Czerniatynski is van mening dat er toch wat druk ligt bij Standard.

"Standard kende een wisselvallig seizoen en het was misschien wel typisch Standard: de ene keer goed en de andere slecht. Er veranderde niet veel binnen de spelersgroep, maar met Michel Preud’homme verloren ze wel een grote meneer als trainer. Voor Philippe Montanier zal het niet makkelijk worden dit seizoen, want de druk is toch groot. Standard is het aan zijn standing immers verplicht om bij de eerste drie of vier te eindigen."

Beste transfer: Philippe Montanier
Grootste verlies: Michel Preud’homme

Mogelijk elftal: Bodart, Gavory, Laifis, Vanheusden, Vojvoda, Amallah, Bastien, Cimirot, Lestienne, Avenatti, Carcela


LEES OOK: Van STVV tot KV Oostende: Tot mooie dingen in staat"
LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

🚀

Wie van deze ploegen gaat toch meespelen voor de titel?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

8
8
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

16
16
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

22
22
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

101
101
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

47
47
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

193
193
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

195
195
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

60
60
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

273
273
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

30
30
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

427
427
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

304
304
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

357
357
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

141
141
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

64
64
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

120
120
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

99
99
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

48
48
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

212
212
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

270
270
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

131
131
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

78
78
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

790
790
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

526
526
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

286
286

Meer sportnieuws