Van KV Mechelen tot Anderlecht: "Gaat speciaal seizoen worden"

257 stemmen
Van KV Mechelen tot Anderlecht:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KV Mechelen, RSC Anderlecht, Standard en KRC Genk wacht er een belangrijk seizoen. Halen ze Play-Off I? Spelen ze alsnog mee voor de titel?


KV Mechelen: bevestigen met Belgische transfers

Eerst en vooral willen we de club een pluim geven vanwege zijn Belgische transfers. Gaetan Coucke, Siemen Voet, Niklo Dailly, Jordi Vanlerberghe en Rocky Bushiri. Het kon Idrissa Kaboré voor 4,5 miljoen verkopen aan Man City en huurt hem een jaar. Als er aanvallend nog iets bij komt (Zinho Gano?) is er weer goed gewerkt. Toch zal het niet makkelijk worden om die zesde plaats van vorig seizoen te evenaren, dat denkt ook ex-spits Alex Czerniatynski.

"Het gaat een speciaal seizoen worden met het spelen zonder fans. Ik ben blij dat ik in deze tijden niet meer voetbal. Zonder fans… (blaast). Voor KV Mechelen is dat wel een groot aandeel, want ze hebben toch een fanatieke aanhang. Het gaat een speciaal seizoen worden en ik verwacht misschien toch wat verrassende uitslagen. De motivatie zonder publiek is toch helemaal anders. KV Mechelen kende een goed seizoen en het zal niet makkelijk worden om te bevestigen. Ik hoop van wel, alvast."

Beste transfer: Rocky Bushiri (Norwich City)
Grootste verlies: Arjen Swinkels (VVV)

Mogelijk elftal: Coucke, Kaboré, Bushiri, Peyre, Bijker, Kaya, Vranckx, Van Damme, Schoofs, Storm, Togui


RSC Anderlecht: evenwicht in de kern

Anderlecht heeft zich op het eerste zicht degelijk versterkt. Met Timon Wellenreuther, Ilias Takidine, Derrick Luckassen (nog een jaar gehuurd), Percy Tau, Bogdan Mykhaylichenko en Mustapha Bundu kwamen er een aantal nieuwe namen. Vooral die laatste twee waren nodig vanwege de problemen met Kemar Lawrence en het vertrek van Nacer Chadli. Er komt nog een diepe spits bij na het vertrek van Kemar Roofe. Nog een goede transfer: Damian Roden. De Performance Manager zou voor minder blessureleed moeten zorgen, vorig jaar hét probleem. Toen waren er bij momenten 12-13 spelers out… Anderlecht staat een heel stuk verder dan een jaar geleden, maar de titel is nog een stap te ver. Dit RSCA moet inzake kern voorlopig wel niet onderdoen voor ploegen als Antwerp, KRC Genk of Standard.

Yannis Anastiasiou, ex-spits bij RSCA, ziet het wel zitten dit jaar. "Voor de coronacrisis was Anderlecht goed bezig en hopelijk gaan ze verder op dat elan. Vincent Kompany heeft wat meer ervaring als coach en dat Frank Vercauteren er deze keer van het begin bij was, is een grote meerwaarde. Ze missen nog altijd wat ervaring in de ploeg, maar er lijkt nu wel een juiste balans in de ploeg te zitten. Volgens mij kunnen ze een zeer stabiel seizoen draaien."

Beste transfer: Mustapha Bundu (Aarhus)
Grootste verlies: Nacer Chadli (terug naar AS Monaco)

Mogelijk elftal: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Luckassen, Mykhaylichenko, Kana, Lokonga, Doku, Vlap, Bundu, Dimata


KRC Genk: big spender

Vorig jaar investeerde Genk in de zomer ruim 35 miljoen euro en nu staat de teller alweer op 13,5 miljoen euro. Die bijna 50 miljoen euro moet renderen, er zijn geen excuses. Cyriel Dessers moet de vervanger worden van Ally Samatta en met Daniel Munoz en Gerardo Arteaga haalde Genk twee zeer interessante Zuid-Amerikaanse spelers. De kern is breed en Genk begint met druk aan het seizoen. Top vier is nodig, anders is het seizoen mislukt. De kwaliteit is er alvast, ook met de eigen jeugd. Dit seizoen moet er van al die talentvolle eigen jongeren iemand stilaan kansen gaan krijgen. Anders zou dat op termijn wel eens gevolgen kunnen hebben voor jonge Belgische talenten die naar Genk willen gaan.

Beste transfer: Daniel Munoz (Atletico Nacional)
Grootste verlies: Ianis Hagi (Rangers)

Mogelijk elftal: Vukovic, Maehle, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Munoz, Heynen, Hrosovsky, Bongonda, Dessers, Ito


Standard: wisselvalligheid bannen

Standard was onder Michel Preud’homme zeer wisselvallig. De ene keer top, de andere keer onder de ondergrens. De Rouches spelen niet mee voor de titel, maar een plaats in de top vier is het doel. Als iedereen blijft én fit blijft, is dat mogelijk. Aan ingaande zijde kwam enkel Laurent Henkinet en aan uitgaande zijde bleef het rustig. Standard hoopt zijn sterkhouders te houden, wat nodig is om zijn ambities waar te maken. Het is uitkijken of de nieuwe coach Philippe Montanier de eigen jeugd wel volop kansen geeft. Enkele jonge talenten uit de Academie deden het goed in de voorbereiding. Voormalig Rouche Alex Czerniatynski is van mening dat er toch wat druk ligt bij Standard.

"Standard kende een wisselvallig seizoen en het was misschien wel typisch Standard: de ene keer goed en de andere slecht. Er veranderde niet veel binnen de spelersgroep, maar met Michel Preud’homme verloren ze wel een grote meneer als trainer. Voor Philippe Montanier zal het niet makkelijk worden dit seizoen, want de druk is toch groot. Standard is het aan zijn standing immers verplicht om bij de eerste drie of vier te eindigen."

Beste transfer: Philippe Montanier
Grootste verlies: Michel Preud’homme

Mogelijk elftal: Bodart, Gavory, Laifis, Vanheusden, Vojvoda, Amallah, Bastien, Cimirot, Lestienne, Avenatti, Carcela


LEES OOK: Van STVV tot KV Oostende: Tot mooie dingen in staat"
LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Wie van deze ploegen gaat toch meespelen voor de titel?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

88
88
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

92
92
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

104
104
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

557
557
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

292
292
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

140
140
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

136
136
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

75
75
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

195
195
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

181
181
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

517
517
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

612
612
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

309
309
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

566
566
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

464
464
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

650
650
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

291
291
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

94
94
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

704
704

Meer sportnieuws