Van KV Mechelen tot Anderlecht: "Gaat speciaal seizoen worden"

door
Van KV Mechelen tot Anderlecht:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KV Mechelen, RSC Anderlecht, Standard en KRC Genk wacht er een belangrijk seizoen. Halen ze Play-Off I? Spelen ze alsnog mee voor de titel?


KV Mechelen: bevestigen met Belgische transfers

Eerst en vooral willen we de club een pluim geven vanwege zijn Belgische transfers. Gaetan Coucke, Siemen Voet, Niklo Dailly, Jordi Vanlerberghe en Rocky Bushiri. Het kon Idrissa Kaboré voor 4,5 miljoen verkopen aan Man City en huurt hem een jaar. Als er aanvallend nog iets bij komt (Zinho Gano?) is er weer goed gewerkt. Toch zal het niet makkelijk worden om die zesde plaats van vorig seizoen te evenaren, dat denkt ook ex-spits Alex Czerniatynski.

"Het gaat een speciaal seizoen worden met het spelen zonder fans. Ik ben blij dat ik in deze tijden niet meer voetbal. Zonder fans… (blaast). Voor KV Mechelen is dat wel een groot aandeel, want ze hebben toch een fanatieke aanhang. Het gaat een speciaal seizoen worden en ik verwacht misschien toch wat verrassende uitslagen. De motivatie zonder publiek is toch helemaal anders. KV Mechelen kende een goed seizoen en het zal niet makkelijk worden om te bevestigen. Ik hoop van wel, alvast."

Beste transfer: Rocky Bushiri (Norwich City)
Grootste verlies: Arjen Swinkels (VVV)

Mogelijk elftal: Coucke, Kaboré, Bushiri, Peyre, Bijker, Kaya, Vranckx, Van Damme, Schoofs, Storm, Togui


RSC Anderlecht: evenwicht in de kern

Anderlecht heeft zich op het eerste zicht degelijk versterkt. Met Timon Wellenreuther, Ilias Takidine, Derrick Luckassen (nog een jaar gehuurd), Percy Tau, Bogdan Mykhaylichenko en Mustapha Bundu kwamen er een aantal nieuwe namen. Vooral die laatste twee waren nodig vanwege de problemen met Kemar Lawrence en het vertrek van Nacer Chadli. Er komt nog een diepe spits bij na het vertrek van Kemar Roofe. Nog een goede transfer: Damian Roden. De Performance Manager zou voor minder blessureleed moeten zorgen, vorig jaar hét probleem. Toen waren er bij momenten 12-13 spelers out… Anderlecht staat een heel stuk verder dan een jaar geleden, maar de titel is nog een stap te ver. Dit RSCA moet inzake kern voorlopig wel niet onderdoen voor ploegen als Antwerp, KRC Genk of Standard.

Yannis Anastiasiou, ex-spits bij RSCA, ziet het wel zitten dit jaar. "Voor de coronacrisis was Anderlecht goed bezig en hopelijk gaan ze verder op dat elan. Vincent Kompany heeft wat meer ervaring als coach en dat Frank Vercauteren er deze keer van het begin bij was, is een grote meerwaarde. Ze missen nog altijd wat ervaring in de ploeg, maar er lijkt nu wel een juiste balans in de ploeg te zitten. Volgens mij kunnen ze een zeer stabiel seizoen draaien."

Beste transfer: Mustapha Bundu (Aarhus)
Grootste verlies: Nacer Chadli (terug naar AS Monaco)

Mogelijk elftal: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Luckassen, Mykhaylichenko, Kana, Lokonga, Doku, Vlap, Bundu, Dimata


KRC Genk: big spender

Vorig jaar investeerde Genk in de zomer ruim 35 miljoen euro en nu staat de teller alweer op 13,5 miljoen euro. Die bijna 50 miljoen euro moet renderen, er zijn geen excuses. Cyriel Dessers moet de vervanger worden van Ally Samatta en met Daniel Munoz en Gerardo Arteaga haalde Genk twee zeer interessante Zuid-Amerikaanse spelers. De kern is breed en Genk begint met druk aan het seizoen. Top vier is nodig, anders is het seizoen mislukt. De kwaliteit is er alvast, ook met de eigen jeugd. Dit seizoen moet er van al die talentvolle eigen jongeren iemand stilaan kansen gaan krijgen. Anders zou dat op termijn wel eens gevolgen kunnen hebben voor jonge Belgische talenten die naar Genk willen gaan.

Beste transfer: Daniel Munoz (Atletico Nacional)
Grootste verlies: Ianis Hagi (Rangers)

Mogelijk elftal: Vukovic, Maehle, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Munoz, Heynen, Hrosovsky, Bongonda, Dessers, Ito


Standard: wisselvalligheid bannen

Standard was onder Michel Preud’homme zeer wisselvallig. De ene keer top, de andere keer onder de ondergrens. De Rouches spelen niet mee voor de titel, maar een plaats in de top vier is het doel. Als iedereen blijft én fit blijft, is dat mogelijk. Aan ingaande zijde kwam enkel Laurent Henkinet en aan uitgaande zijde bleef het rustig. Standard hoopt zijn sterkhouders te houden, wat nodig is om zijn ambities waar te maken. Het is uitkijken of de nieuwe coach Philippe Montanier de eigen jeugd wel volop kansen geeft. Enkele jonge talenten uit de Academie deden het goed in de voorbereiding. Voormalig Rouche Alex Czerniatynski is van mening dat er toch wat druk ligt bij Standard.

"Standard kende een wisselvallig seizoen en het was misschien wel typisch Standard: de ene keer goed en de andere slecht. Er veranderde niet veel binnen de spelersgroep, maar met Michel Preud’homme verloren ze wel een grote meneer als trainer. Voor Philippe Montanier zal het niet makkelijk worden dit seizoen, want de druk is toch groot. Standard is het aan zijn standing immers verplicht om bij de eerste drie of vier te eindigen."

Beste transfer: Philippe Montanier
Grootste verlies: Michel Preud’homme

Mogelijk elftal: Bodart, Gavory, Laifis, Vanheusden, Vojvoda, Amallah, Bastien, Cimirot, Lestienne, Avenatti, Carcela


LEES OOK: Van STVV tot KV Oostende: Tot mooie dingen in staat"
LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

Wie van deze ploegen gaat toch meespelen voor de titel?

Meest recent

Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

85
85
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

72
72
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

263
263
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

27
27
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

114
114
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

140
140
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

362
362
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

94
94
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

230
230
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

254
254
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

87
87
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1845
1845
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

476
476
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

206
206
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

161
161
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

677
677
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

68
68
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

30
30
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

45
45
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

398
398
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

257
257
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

659
659
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

93
93
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

281
281

Meer sportnieuws