Van KV Mechelen tot Anderlecht: "Gaat speciaal seizoen worden"

257 stemmen
Van KV Mechelen tot Anderlecht:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KV Mechelen, RSC Anderlecht, Standard en KRC Genk wacht er een belangrijk seizoen. Halen ze Play-Off I? Spelen ze alsnog mee voor de titel?


KV Mechelen: bevestigen met Belgische transfers

Eerst en vooral willen we de club een pluim geven vanwege zijn Belgische transfers. Gaetan Coucke, Siemen Voet, Niklo Dailly, Jordi Vanlerberghe en Rocky Bushiri. Het kon Idrissa Kaboré voor 4,5 miljoen verkopen aan Man City en huurt hem een jaar. Als er aanvallend nog iets bij komt (Zinho Gano?) is er weer goed gewerkt. Toch zal het niet makkelijk worden om die zesde plaats van vorig seizoen te evenaren, dat denkt ook ex-spits Alex Czerniatynski.

"Het gaat een speciaal seizoen worden met het spelen zonder fans. Ik ben blij dat ik in deze tijden niet meer voetbal. Zonder fans… (blaast). Voor KV Mechelen is dat wel een groot aandeel, want ze hebben toch een fanatieke aanhang. Het gaat een speciaal seizoen worden en ik verwacht misschien toch wat verrassende uitslagen. De motivatie zonder publiek is toch helemaal anders. KV Mechelen kende een goed seizoen en het zal niet makkelijk worden om te bevestigen. Ik hoop van wel, alvast."

Beste transfer: Rocky Bushiri (Norwich City)
Grootste verlies: Arjen Swinkels (VVV)

Mogelijk elftal: Coucke, Kaboré, Bushiri, Peyre, Bijker, Kaya, Vranckx, Van Damme, Schoofs, Storm, Togui


RSC Anderlecht: evenwicht in de kern

Anderlecht heeft zich op het eerste zicht degelijk versterkt. Met Timon Wellenreuther, Ilias Takidine, Derrick Luckassen (nog een jaar gehuurd), Percy Tau, Bogdan Mykhaylichenko en Mustapha Bundu kwamen er een aantal nieuwe namen. Vooral die laatste twee waren nodig vanwege de problemen met Kemar Lawrence en het vertrek van Nacer Chadli. Er komt nog een diepe spits bij na het vertrek van Kemar Roofe. Nog een goede transfer: Damian Roden. De Performance Manager zou voor minder blessureleed moeten zorgen, vorig jaar hét probleem. Toen waren er bij momenten 12-13 spelers out… Anderlecht staat een heel stuk verder dan een jaar geleden, maar de titel is nog een stap te ver. Dit RSCA moet inzake kern voorlopig wel niet onderdoen voor ploegen als Antwerp, KRC Genk of Standard.

Yannis Anastiasiou, ex-spits bij RSCA, ziet het wel zitten dit jaar. "Voor de coronacrisis was Anderlecht goed bezig en hopelijk gaan ze verder op dat elan. Vincent Kompany heeft wat meer ervaring als coach en dat Frank Vercauteren er deze keer van het begin bij was, is een grote meerwaarde. Ze missen nog altijd wat ervaring in de ploeg, maar er lijkt nu wel een juiste balans in de ploeg te zitten. Volgens mij kunnen ze een zeer stabiel seizoen draaien."

Beste transfer: Mustapha Bundu (Aarhus)
Grootste verlies: Nacer Chadli (terug naar AS Monaco)

Mogelijk elftal: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Luckassen, Mykhaylichenko, Kana, Lokonga, Doku, Vlap, Bundu, Dimata


KRC Genk: big spender

Vorig jaar investeerde Genk in de zomer ruim 35 miljoen euro en nu staat de teller alweer op 13,5 miljoen euro. Die bijna 50 miljoen euro moet renderen, er zijn geen excuses. Cyriel Dessers moet de vervanger worden van Ally Samatta en met Daniel Munoz en Gerardo Arteaga haalde Genk twee zeer interessante Zuid-Amerikaanse spelers. De kern is breed en Genk begint met druk aan het seizoen. Top vier is nodig, anders is het seizoen mislukt. De kwaliteit is er alvast, ook met de eigen jeugd. Dit seizoen moet er van al die talentvolle eigen jongeren iemand stilaan kansen gaan krijgen. Anders zou dat op termijn wel eens gevolgen kunnen hebben voor jonge Belgische talenten die naar Genk willen gaan.

Beste transfer: Daniel Munoz (Atletico Nacional)
Grootste verlies: Ianis Hagi (Rangers)

Mogelijk elftal: Vukovic, Maehle, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Munoz, Heynen, Hrosovsky, Bongonda, Dessers, Ito


Standard: wisselvalligheid bannen

Standard was onder Michel Preud’homme zeer wisselvallig. De ene keer top, de andere keer onder de ondergrens. De Rouches spelen niet mee voor de titel, maar een plaats in de top vier is het doel. Als iedereen blijft én fit blijft, is dat mogelijk. Aan ingaande zijde kwam enkel Laurent Henkinet en aan uitgaande zijde bleef het rustig. Standard hoopt zijn sterkhouders te houden, wat nodig is om zijn ambities waar te maken. Het is uitkijken of de nieuwe coach Philippe Montanier de eigen jeugd wel volop kansen geeft. Enkele jonge talenten uit de Academie deden het goed in de voorbereiding. Voormalig Rouche Alex Czerniatynski is van mening dat er toch wat druk ligt bij Standard.

"Standard kende een wisselvallig seizoen en het was misschien wel typisch Standard: de ene keer goed en de andere slecht. Er veranderde niet veel binnen de spelersgroep, maar met Michel Preud’homme verloren ze wel een grote meneer als trainer. Voor Philippe Montanier zal het niet makkelijk worden dit seizoen, want de druk is toch groot. Standard is het aan zijn standing immers verplicht om bij de eerste drie of vier te eindigen."

Beste transfer: Philippe Montanier
Grootste verlies: Michel Preud’homme

Mogelijk elftal: Bodart, Gavory, Laifis, Vanheusden, Vojvoda, Amallah, Bastien, Cimirot, Lestienne, Avenatti, Carcela


LEES OOK: Van STVV tot KV Oostende: Tot mooie dingen in staat"
LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

Wie van deze ploegen gaat toch meespelen voor de titel?

Meest recent

'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

3
3
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

129
129
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

34
34
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

162
162
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

247
247
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

258
258
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

304
304
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

194
194
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

173
173
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

369
369
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

266
266
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

248
248
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

276
276
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

58
58
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

177
177
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

192
192
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

167
167
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

56
56
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

309
309
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

480
480
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

389
389
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

380
380
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

57
57
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

178
178

Meer sportnieuws