Van KV Mechelen tot Anderlecht: "Gaat speciaal seizoen worden"

257 stemmen
Van KV Mechelen tot Anderlecht:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KV Mechelen, RSC Anderlecht, Standard en KRC Genk wacht er een belangrijk seizoen. Halen ze Play-Off I? Spelen ze alsnog mee voor de titel?


KV Mechelen: bevestigen met Belgische transfers

Eerst en vooral willen we de club een pluim geven vanwege zijn Belgische transfers. Gaetan Coucke, Siemen Voet, Niklo Dailly, Jordi Vanlerberghe en Rocky Bushiri. Het kon Idrissa Kaboré voor 4,5 miljoen verkopen aan Man City en huurt hem een jaar. Als er aanvallend nog iets bij komt (Zinho Gano?) is er weer goed gewerkt. Toch zal het niet makkelijk worden om die zesde plaats van vorig seizoen te evenaren, dat denkt ook ex-spits Alex Czerniatynski.

"Het gaat een speciaal seizoen worden met het spelen zonder fans. Ik ben blij dat ik in deze tijden niet meer voetbal. Zonder fans… (blaast). Voor KV Mechelen is dat wel een groot aandeel, want ze hebben toch een fanatieke aanhang. Het gaat een speciaal seizoen worden en ik verwacht misschien toch wat verrassende uitslagen. De motivatie zonder publiek is toch helemaal anders. KV Mechelen kende een goed seizoen en het zal niet makkelijk worden om te bevestigen. Ik hoop van wel, alvast."

Beste transfer: Rocky Bushiri (Norwich City)
Grootste verlies: Arjen Swinkels (VVV)

Mogelijk elftal: Coucke, Kaboré, Bushiri, Peyre, Bijker, Kaya, Vranckx, Van Damme, Schoofs, Storm, Togui


RSC Anderlecht: evenwicht in de kern

Anderlecht heeft zich op het eerste zicht degelijk versterkt. Met Timon Wellenreuther, Ilias Takidine, Derrick Luckassen (nog een jaar gehuurd), Percy Tau, Bogdan Mykhaylichenko en Mustapha Bundu kwamen er een aantal nieuwe namen. Vooral die laatste twee waren nodig vanwege de problemen met Kemar Lawrence en het vertrek van Nacer Chadli. Er komt nog een diepe spits bij na het vertrek van Kemar Roofe. Nog een goede transfer: Damian Roden. De Performance Manager zou voor minder blessureleed moeten zorgen, vorig jaar hét probleem. Toen waren er bij momenten 12-13 spelers out… Anderlecht staat een heel stuk verder dan een jaar geleden, maar de titel is nog een stap te ver. Dit RSCA moet inzake kern voorlopig wel niet onderdoen voor ploegen als Antwerp, KRC Genk of Standard.

Yannis Anastiasiou, ex-spits bij RSCA, ziet het wel zitten dit jaar. "Voor de coronacrisis was Anderlecht goed bezig en hopelijk gaan ze verder op dat elan. Vincent Kompany heeft wat meer ervaring als coach en dat Frank Vercauteren er deze keer van het begin bij was, is een grote meerwaarde. Ze missen nog altijd wat ervaring in de ploeg, maar er lijkt nu wel een juiste balans in de ploeg te zitten. Volgens mij kunnen ze een zeer stabiel seizoen draaien."

Beste transfer: Mustapha Bundu (Aarhus)
Grootste verlies: Nacer Chadli (terug naar AS Monaco)

Mogelijk elftal: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Luckassen, Mykhaylichenko, Kana, Lokonga, Doku, Vlap, Bundu, Dimata


KRC Genk: big spender

Vorig jaar investeerde Genk in de zomer ruim 35 miljoen euro en nu staat de teller alweer op 13,5 miljoen euro. Die bijna 50 miljoen euro moet renderen, er zijn geen excuses. Cyriel Dessers moet de vervanger worden van Ally Samatta en met Daniel Munoz en Gerardo Arteaga haalde Genk twee zeer interessante Zuid-Amerikaanse spelers. De kern is breed en Genk begint met druk aan het seizoen. Top vier is nodig, anders is het seizoen mislukt. De kwaliteit is er alvast, ook met de eigen jeugd. Dit seizoen moet er van al die talentvolle eigen jongeren iemand stilaan kansen gaan krijgen. Anders zou dat op termijn wel eens gevolgen kunnen hebben voor jonge Belgische talenten die naar Genk willen gaan.

Beste transfer: Daniel Munoz (Atletico Nacional)
Grootste verlies: Ianis Hagi (Rangers)

Mogelijk elftal: Vukovic, Maehle, Cuesta, Lucumi, Arteaga, Munoz, Heynen, Hrosovsky, Bongonda, Dessers, Ito


Standard: wisselvalligheid bannen

Standard was onder Michel Preud’homme zeer wisselvallig. De ene keer top, de andere keer onder de ondergrens. De Rouches spelen niet mee voor de titel, maar een plaats in de top vier is het doel. Als iedereen blijft én fit blijft, is dat mogelijk. Aan ingaande zijde kwam enkel Laurent Henkinet en aan uitgaande zijde bleef het rustig. Standard hoopt zijn sterkhouders te houden, wat nodig is om zijn ambities waar te maken. Het is uitkijken of de nieuwe coach Philippe Montanier de eigen jeugd wel volop kansen geeft. Enkele jonge talenten uit de Academie deden het goed in de voorbereiding. Voormalig Rouche Alex Czerniatynski is van mening dat er toch wat druk ligt bij Standard.

"Standard kende een wisselvallig seizoen en het was misschien wel typisch Standard: de ene keer goed en de andere slecht. Er veranderde niet veel binnen de spelersgroep, maar met Michel Preud’homme verloren ze wel een grote meneer als trainer. Voor Philippe Montanier zal het niet makkelijk worden dit seizoen, want de druk is toch groot. Standard is het aan zijn standing immers verplicht om bij de eerste drie of vier te eindigen."

Beste transfer: Philippe Montanier
Grootste verlies: Michel Preud’homme

Mogelijk elftal: Bodart, Gavory, Laifis, Vanheusden, Vojvoda, Amallah, Bastien, Cimirot, Lestienne, Avenatti, Carcela


LEES OOK: Van STVV tot KV Oostende: Tot mooie dingen in staat"
LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

Wie van deze ploegen gaat toch meespelen voor de titel?

Meest recent

Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

0
0
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

34
34
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

11
11
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

33
33
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

62
62
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

146
146
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

156
156
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

59
59
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

108
108
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

197
197
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

230
230
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

417
417
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

217
217
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

414
414
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

138
138
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

51
51
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

231
231
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

255
255
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

552
552
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

301
301
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

457
457
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

129
129
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

322
322
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

315
315
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

282
282

Meer sportnieuws