Van STVV tot KV Oostende: "Tot mooie dingen in staat"

209
Van STVV tot KV Oostende:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KAS Eupen, KV Oostende, STVV, Zulte Waregem en KV Kortrijk zijn de verwachtingen niet al te hoog. Verrassen ze? Moeten ze strijden voor de degradatie?


KV Oostende: Heel nieuw begin

The Pacific Media Group nam KV Oostende over en alles veranderde binnen de club. Trainer Aleksander Blessin krijgt de moeilijke taak om KVO in 1A te houden. De club haalde, via datagerichte scouting, een karrenvracht aan buitenlandse spelers in huis. Niemand kan echt de waarde van KVO inschatten, dus het is koffiedik kijken waar de ambities mogen liggen. Voorlopig lijkt handhaving in 1A een goed begin.

Ex-speler Paul Okon hoopt dat KVO eindelijk stabiliteit heeft gevonden. "Er veranderde inderdaad heel veel bij KV Oostende en dat maakt het begin niet makkelijk. Het is alvast niet ideaal. De afgelopen jaren was er veel onrust bij KVO met bijna elk jaar een groot spelersverloop, telkens een nieuwe coach, de al dan niet invloed van Marc Coucke bij het stadiondossier… Het was altijd wat. De beste prestaties komen er met stabiliteit en ik hoop dat KVO met de nieuwe eigenaars nu die eerste stappen heeft gezet naar een stabiele toekomst", zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

Beste transfer: Makhtar Gueye (Saint-Etienne)
Grootste verlies: Wout Faes (Stade Reims)

Mogelijk elftal KV Oostende: Hubert, Bataille, Jäkel, Hendry, Skulason, Vandendriessche, D’Arpino, Bätzner, Hjulsager, Gueye, Sakala


STVV: Trage mercato

STVV maakt geen indruk op de transfermarkt. Met het vertrek van Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Thibault De Smet vertrokken er belangrijke pionnen. Ingaand blijft het vrij stil. Chris Durkin en Facundo Colidio bleven, met Jonathan Buatu en Keito Nakamura (goede voorbereiding) kwamen er twee nieuwe namen. Te weinig om de ambities, meestrijden voor PO I, waar te maken. Coach Kevin Muscat staat met deze kern voor een zwaar seizoen, zeker op aanvallend vlak. De club zal nog wat spelers aantrekken.

Beste transfer: Facundo Colidio (Inter, huur)
Grootste verlies: Jordan Botaka (AA Gent)

Mogelijk elftal STVV: Steppe, Sankhon, Teixeira, Garcia, Matsubara, De Ridder, Colombatto, Durkin, Colidio, Nazon, Nakamura


KV Kortrijk: sterkhouders blijven

KV Kortrijk voert al jaren een goed beleid en kent zelden problemen, financieel en sportief. Ook nu blijft het rustig. Met Gilles Dewaele en Michiel Jonckheere kwamen er twee goede Belgische krachten. De beste transfer tot op heden blijft het behouden van Julien De Sart en Terem Moffi. Met Hakim Luqman (18) hoopt men een nieuwe diamant beet te hebben.

Ex-trainer Yannis Anastasiou sprak over de Kerels. "Kortrijk behield de as van de ploeg en het gaat verder met dezelfde coach, wat hen een voordeel geeft op een aantal andere ploegen. Om beter te doen, richting de top zes, zal niet makkelijk worden. Misschien kunnen ze opnieuw voor een mooi bekerparcours gaan, want ze behaalden de afgelopen vier jaar toch twee keer de halve finales", aldus de clubloze trainer aan onze redactie.

Beste transfer: Gilles Dewaele (Westerlo)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal: Jakubech, Dewaele, Golubovic, Derijck, D'Haene, Van der Bruggen, Makarenko, De Sart, Ocansey, Moffi, Mboyo


Zulte Waregem: niet versterkt uit de mercato

Zulte Waregem had vorig jaar met Cyle Larin en Godfried Mensah twee huurlingen die het zeer goed deden. Zij verlieten de club, Larin was te duur, en het is afwachten hoe hun vertrek werd opgevangen. Jelle Vossen, die in januari al kwam, wordt dé sterkhouder in de spits. Laurens De Bock moet Mensah vervangen, maar die zal een pak beter moeten gaan spelen dan de afgelopen jaren. Een risico. William Bianda (huurling van AS Roma) kan het Olivier Deschacht moeilijk maken en op rechts is het uitkijken naar Daniel Opare. Indien topfit is hij een meerwaarde en zou hij het vertrek van Davy De fauw (gestopt) zonder problemen moeten kunnen opvangen. Wel een domper: de blessure van Sammy Bossut.

Beste transfer: Daniel Opare (Antwerp)
Grootste verlies: Cyle Larin (terug Besiktas)

Mogelijk elftal: Bossut, Opare, Pletinckx, Deschacht, De Bock, Seck, Govea, Bruno, Berahino, Srarfi, Vossen


KAS Eupen: potentiële revelatie

KAS Eupen zou wel eens de verrassing van het seizoen kunnen worden. Met Knowledge Musona, Senna Miangue, Amara Baby, Stef Peeters en Benoit Poulain heeft het zich stevig versterkt. Er moet wel nog een nieuwe spits komen. Opvallend: er staat een zeer stevige Belgische basis en Jens Cools ziet het helemaal zitten.

"Ik acht de ploeg absoluut sterker dan vorig jaar. De start zal alvast weer belangrijk zijn. Wij hopen, in tegenstelling tot vorig seizoen, beter uit de startblokken te komen en ons zo snel mogelijk naar een veilige zone te voetballen. Vandaar uit kijken we dan weer verder, maar ik ben ervan overtuigd dat het team op dit moment al verder staat dan aan de start van vorig seizoen. Mits er aanvallend nog wat kwaliteit kan toegevoegd worden (een diepe spits, nvdr.) aan de groep, acht ik de ploeg tot mooie dingen in staat dit jaar."

De namen die al kwamen zorgen toch voor verbazing. Cools ziet een aantal potentiële smaakmakers. "Dan lonk ik vooral naar Stef Peeters en Knowledge Musona. Twee mooie transfers van de club. Spelbepalende jongens met ervaring in onze competitie. Beiden een goede mentaliteit waardoor ze vlot integreerden. Met hun vista en uitmuntende techniek merk je gewoon meteen dat ze een toegevoegde waarde geven aan dit team en ons naar een hoger niveau kunnen duwen."

Beste transfer: Stef Peeters (Cercle Brugge)
Grootste verlies: Danijel Milicevic (vrij)

Mogelijk elftal Eupen: De Wolf, Miangue, Poulain, Amat, Beck, Schouterden, Peeters, Cools, Baby, Musona, N’Dri


LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: "Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

Wie gaat volgens jullie verrassen?

Meest recent

'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

1
1
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

45
45
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

31
31
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

45
45
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

38
38
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

53
53
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

192
192
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

29
29
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

45
45
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

104
104
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

195
195
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

67
67
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

184
184
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

951
951
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

170
170
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

956
956
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

156
156

Meer sportnieuws