Van STVV tot KV Oostende: "Tot mooie dingen in staat"

door
Van STVV tot KV Oostende:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KAS Eupen, KV Oostende, STVV, Zulte Waregem en KV Kortrijk zijn de verwachtingen niet al te hoog. Verrassen ze? Moeten ze strijden voor de degradatie?


KV Oostende: Heel nieuw begin

The Pacific Media Group nam KV Oostende over en alles veranderde binnen de club. Trainer Aleksander Blessin krijgt de moeilijke taak om KVO in 1A te houden. De club haalde, via datagerichte scouting, een karrenvracht aan buitenlandse spelers in huis. Niemand kan echt de waarde van KVO inschatten, dus het is koffiedik kijken waar de ambities mogen liggen. Voorlopig lijkt handhaving in 1A een goed begin.

Ex-speler Paul Okon hoopt dat KVO eindelijk stabiliteit heeft gevonden. "Er veranderde inderdaad heel veel bij KV Oostende en dat maakt het begin niet makkelijk. Het is alvast niet ideaal. De afgelopen jaren was er veel onrust bij KVO met bijna elk jaar een groot spelersverloop, telkens een nieuwe coach, de al dan niet invloed van Marc Coucke bij het stadiondossier… Het was altijd wat. De beste prestaties komen er met stabiliteit en ik hoop dat KVO met de nieuwe eigenaars nu die eerste stappen heeft gezet naar een stabiele toekomst", zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

Beste transfer: Makhtar Gueye (Saint-Etienne)
Grootste verlies: Wout Faes (Stade Reims)

Mogelijk elftal KV Oostende: Hubert, Bataille, Jäkel, Hendry, Skulason, Vandendriessche, D’Arpino, Bätzner, Hjulsager, Gueye, Sakala


STVV: Trage mercato

STVV maakt geen indruk op de transfermarkt. Met het vertrek van Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Thibault De Smet vertrokken er belangrijke pionnen. Ingaand blijft het vrij stil. Chris Durkin en Facundo Colidio bleven, met Jonathan Buatu en Keito Nakamura (goede voorbereiding) kwamen er twee nieuwe namen. Te weinig om de ambities, meestrijden voor PO I, waar te maken. Coach Kevin Muscat staat met deze kern voor een zwaar seizoen, zeker op aanvallend vlak. De club zal nog wat spelers aantrekken.

Beste transfer: Facundo Colidio (Inter, huur)
Grootste verlies: Jordan Botaka (AA Gent)

Mogelijk elftal STVV: Steppe, Sankhon, Teixeira, Garcia, Matsubara, De Ridder, Colombatto, Durkin, Colidio, Nazon, Nakamura


KV Kortrijk: sterkhouders blijven

KV Kortrijk voert al jaren een goed beleid en kent zelden problemen, financieel en sportief. Ook nu blijft het rustig. Met Gilles Dewaele en Michiel Jonckheere kwamen er twee goede Belgische krachten. De beste transfer tot op heden blijft het behouden van Julien De Sart en Terem Moffi. Met Hakim Luqman (18) hoopt men een nieuwe diamant beet te hebben.

Ex-trainer Yannis Anastasiou sprak over de Kerels. "Kortrijk behield de as van de ploeg en het gaat verder met dezelfde coach, wat hen een voordeel geeft op een aantal andere ploegen. Om beter te doen, richting de top zes, zal niet makkelijk worden. Misschien kunnen ze opnieuw voor een mooi bekerparcours gaan, want ze behaalden de afgelopen vier jaar toch twee keer de halve finales", aldus de clubloze trainer aan onze redactie.

Beste transfer: Gilles Dewaele (Westerlo)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal: Jakubech, Dewaele, Golubovic, Derijck, D'Haene, Van der Bruggen, Makarenko, De Sart, Ocansey, Moffi, Mboyo


Zulte Waregem: niet versterkt uit de mercato

Zulte Waregem had vorig jaar met Cyle Larin en Godfried Mensah twee huurlingen die het zeer goed deden. Zij verlieten de club, Larin was te duur, en het is afwachten hoe hun vertrek werd opgevangen. Jelle Vossen, die in januari al kwam, wordt dé sterkhouder in de spits. Laurens De Bock moet Mensah vervangen, maar die zal een pak beter moeten gaan spelen dan de afgelopen jaren. Een risico. William Bianda (huurling van AS Roma) kan het Olivier Deschacht moeilijk maken en op rechts is het uitkijken naar Daniel Opare. Indien topfit is hij een meerwaarde en zou hij het vertrek van Davy De fauw (gestopt) zonder problemen moeten kunnen opvangen. Wel een domper: de blessure van Sammy Bossut.

Beste transfer: Daniel Opare (Antwerp)
Grootste verlies: Cyle Larin (terug Besiktas)

Mogelijk elftal: Bossut, Opare, Pletinckx, Deschacht, De Bock, Seck, Govea, Bruno, Berahino, Srarfi, Vossen


KAS Eupen: potentiële revelatie

KAS Eupen zou wel eens de verrassing van het seizoen kunnen worden. Met Knowledge Musona, Senna Miangue, Amara Baby, Stef Peeters en Benoit Poulain heeft het zich stevig versterkt. Er moet wel nog een nieuwe spits komen. Opvallend: er staat een zeer stevige Belgische basis en Jens Cools ziet het helemaal zitten.

"Ik acht de ploeg absoluut sterker dan vorig jaar. De start zal alvast weer belangrijk zijn. Wij hopen, in tegenstelling tot vorig seizoen, beter uit de startblokken te komen en ons zo snel mogelijk naar een veilige zone te voetballen. Vandaar uit kijken we dan weer verder, maar ik ben ervan overtuigd dat het team op dit moment al verder staat dan aan de start van vorig seizoen. Mits er aanvallend nog wat kwaliteit kan toegevoegd worden (een diepe spits, nvdr.) aan de groep, acht ik de ploeg tot mooie dingen in staat dit jaar."

De namen die al kwamen zorgen toch voor verbazing. Cools ziet een aantal potentiële smaakmakers. "Dan lonk ik vooral naar Stef Peeters en Knowledge Musona. Twee mooie transfers van de club. Spelbepalende jongens met ervaring in onze competitie. Beiden een goede mentaliteit waardoor ze vlot integreerden. Met hun vista en uitmuntende techniek merk je gewoon meteen dat ze een toegevoegde waarde geven aan dit team en ons naar een hoger niveau kunnen duwen."

Beste transfer: Stef Peeters (Cercle Brugge)
Grootste verlies: Danijel Milicevic (vrij)

Mogelijk elftal Eupen: De Wolf, Miangue, Poulain, Amat, Beck, Schouterden, Peeters, Cools, Baby, Musona, N’Dri


LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Ex-JPL sterkhouder krijgt verschrikkelijk nieuws te horen

Wie gaat volgens jullie verrassen?

Meest recent

Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

15
15
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

43
43
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

137
137
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

167
167
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

80
80
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

213
213
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

76
76
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

41
41
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

383
383
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

361
361
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

67
67
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

246
246
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

169
169
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

43
43
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

287
287
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

55
55
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

642
642
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

614
614
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

235
235
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

191
191
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

219
219
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

342
342
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

305
305
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

84
84
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

432
432

Meer sportnieuws