Van STVV tot KV Oostende: "Tot mooie dingen in staat"

door
Van STVV tot KV Oostende:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KAS Eupen, KV Oostende, STVV, Zulte Waregem en KV Kortrijk zijn de verwachtingen niet al te hoog. Verrassen ze? Moeten ze strijden voor de degradatie?


KV Oostende: Heel nieuw begin

The Pacific Media Group nam KV Oostende over en alles veranderde binnen de club. Trainer Aleksander Blessin krijgt de moeilijke taak om KVO in 1A te houden. De club haalde, via datagerichte scouting, een karrenvracht aan buitenlandse spelers in huis. Niemand kan echt de waarde van KVO inschatten, dus het is koffiedik kijken waar de ambities mogen liggen. Voorlopig lijkt handhaving in 1A een goed begin.

Ex-speler Paul Okon hoopt dat KVO eindelijk stabiliteit heeft gevonden. "Er veranderde inderdaad heel veel bij KV Oostende en dat maakt het begin niet makkelijk. Het is alvast niet ideaal. De afgelopen jaren was er veel onrust bij KVO met bijna elk jaar een groot spelersverloop, telkens een nieuwe coach, de al dan niet invloed van Marc Coucke bij het stadiondossier… Het was altijd wat. De beste prestaties komen er met stabiliteit en ik hoop dat KVO met de nieuwe eigenaars nu die eerste stappen heeft gezet naar een stabiele toekomst", zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

Beste transfer: Makhtar Gueye (Saint-Etienne)
Grootste verlies: Wout Faes (Stade Reims)

Mogelijk elftal KV Oostende: Hubert, Bataille, Jäkel, Hendry, Skulason, Vandendriessche, D’Arpino, Bätzner, Hjulsager, Gueye, Sakala


STVV: Trage mercato

STVV maakt geen indruk op de transfermarkt. Met het vertrek van Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Thibault De Smet vertrokken er belangrijke pionnen. Ingaand blijft het vrij stil. Chris Durkin en Facundo Colidio bleven, met Jonathan Buatu en Keito Nakamura (goede voorbereiding) kwamen er twee nieuwe namen. Te weinig om de ambities, meestrijden voor PO I, waar te maken. Coach Kevin Muscat staat met deze kern voor een zwaar seizoen, zeker op aanvallend vlak. De club zal nog wat spelers aantrekken.

Beste transfer: Facundo Colidio (Inter, huur)
Grootste verlies: Jordan Botaka (AA Gent)

Mogelijk elftal STVV: Steppe, Sankhon, Teixeira, Garcia, Matsubara, De Ridder, Colombatto, Durkin, Colidio, Nazon, Nakamura


KV Kortrijk: sterkhouders blijven

KV Kortrijk voert al jaren een goed beleid en kent zelden problemen, financieel en sportief. Ook nu blijft het rustig. Met Gilles Dewaele en Michiel Jonckheere kwamen er twee goede Belgische krachten. De beste transfer tot op heden blijft het behouden van Julien De Sart en Terem Moffi. Met Hakim Luqman (18) hoopt men een nieuwe diamant beet te hebben.

Ex-trainer Yannis Anastasiou sprak over de Kerels. "Kortrijk behield de as van de ploeg en het gaat verder met dezelfde coach, wat hen een voordeel geeft op een aantal andere ploegen. Om beter te doen, richting de top zes, zal niet makkelijk worden. Misschien kunnen ze opnieuw voor een mooi bekerparcours gaan, want ze behaalden de afgelopen vier jaar toch twee keer de halve finales", aldus de clubloze trainer aan onze redactie.

Beste transfer: Gilles Dewaele (Westerlo)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal: Jakubech, Dewaele, Golubovic, Derijck, D'Haene, Van der Bruggen, Makarenko, De Sart, Ocansey, Moffi, Mboyo


Zulte Waregem: niet versterkt uit de mercato

Zulte Waregem had vorig jaar met Cyle Larin en Godfried Mensah twee huurlingen die het zeer goed deden. Zij verlieten de club, Larin was te duur, en het is afwachten hoe hun vertrek werd opgevangen. Jelle Vossen, die in januari al kwam, wordt dé sterkhouder in de spits. Laurens De Bock moet Mensah vervangen, maar die zal een pak beter moeten gaan spelen dan de afgelopen jaren. Een risico. William Bianda (huurling van AS Roma) kan het Olivier Deschacht moeilijk maken en op rechts is het uitkijken naar Daniel Opare. Indien topfit is hij een meerwaarde en zou hij het vertrek van Davy De fauw (gestopt) zonder problemen moeten kunnen opvangen. Wel een domper: de blessure van Sammy Bossut.

Beste transfer: Daniel Opare (Antwerp)
Grootste verlies: Cyle Larin (terug Besiktas)

Mogelijk elftal: Bossut, Opare, Pletinckx, Deschacht, De Bock, Seck, Govea, Bruno, Berahino, Srarfi, Vossen


KAS Eupen: potentiële revelatie

KAS Eupen zou wel eens de verrassing van het seizoen kunnen worden. Met Knowledge Musona, Senna Miangue, Amara Baby, Stef Peeters en Benoit Poulain heeft het zich stevig versterkt. Er moet wel nog een nieuwe spits komen. Opvallend: er staat een zeer stevige Belgische basis en Jens Cools ziet het helemaal zitten.

"Ik acht de ploeg absoluut sterker dan vorig jaar. De start zal alvast weer belangrijk zijn. Wij hopen, in tegenstelling tot vorig seizoen, beter uit de startblokken te komen en ons zo snel mogelijk naar een veilige zone te voetballen. Vandaar uit kijken we dan weer verder, maar ik ben ervan overtuigd dat het team op dit moment al verder staat dan aan de start van vorig seizoen. Mits er aanvallend nog wat kwaliteit kan toegevoegd worden (een diepe spits, nvdr.) aan de groep, acht ik de ploeg tot mooie dingen in staat dit jaar."

De namen die al kwamen zorgen toch voor verbazing. Cools ziet een aantal potentiële smaakmakers. "Dan lonk ik vooral naar Stef Peeters en Knowledge Musona. Twee mooie transfers van de club. Spelbepalende jongens met ervaring in onze competitie. Beiden een goede mentaliteit waardoor ze vlot integreerden. Met hun vista en uitmuntende techniek merk je gewoon meteen dat ze een toegevoegde waarde geven aan dit team en ons naar een hoger niveau kunnen duwen."

Beste transfer: Stef Peeters (Cercle Brugge)
Grootste verlies: Danijel Milicevic (vrij)

Mogelijk elftal Eupen: De Wolf, Miangue, Poulain, Amat, Beck, Schouterden, Peeters, Cools, Baby, Musona, N’Dri


LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

Wie gaat volgens jullie verrassen?

Meest recent

'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

37
37
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

232
232
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

318
318
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

136
136
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

169
169
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

426
426
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

744
744
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

136
136
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

102
102
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

258
258
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

66
66
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

258
258
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

91
91
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

932
932
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

520
520
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

227
227
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1664
1664
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

549
549
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

341
341
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1131
1131
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2967
2967
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

884
884
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1379
1379
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1209
1209
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

2305
2305

Meer sportnieuws