Van STVV tot KV Oostende: "Tot mooie dingen in staat"

209
Van STVV tot KV Oostende:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KAS Eupen, KV Oostende, STVV, Zulte Waregem en KV Kortrijk zijn de verwachtingen niet al te hoog. Verrassen ze? Moeten ze strijden voor de degradatie?


KV Oostende: Heel nieuw begin

The Pacific Media Group nam KV Oostende over en alles veranderde binnen de club. Trainer Aleksander Blessin krijgt de moeilijke taak om KVO in 1A te houden. De club haalde, via datagerichte scouting, een karrenvracht aan buitenlandse spelers in huis. Niemand kan echt de waarde van KVO inschatten, dus het is koffiedik kijken waar de ambities mogen liggen. Voorlopig lijkt handhaving in 1A een goed begin.

Ex-speler Paul Okon hoopt dat KVO eindelijk stabiliteit heeft gevonden. "Er veranderde inderdaad heel veel bij KV Oostende en dat maakt het begin niet makkelijk. Het is alvast niet ideaal. De afgelopen jaren was er veel onrust bij KVO met bijna elk jaar een groot spelersverloop, telkens een nieuwe coach, de al dan niet invloed van Marc Coucke bij het stadiondossier… Het was altijd wat. De beste prestaties komen er met stabiliteit en ik hoop dat KVO met de nieuwe eigenaars nu die eerste stappen heeft gezet naar een stabiele toekomst", zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

Beste transfer: Makhtar Gueye (Saint-Etienne)
Grootste verlies: Wout Faes (Stade Reims)

Mogelijk elftal KV Oostende: Hubert, Bataille, Jäkel, Hendry, Skulason, Vandendriessche, D’Arpino, Bätzner, Hjulsager, Gueye, Sakala


STVV: Trage mercato

STVV maakt geen indruk op de transfermarkt. Met het vertrek van Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Thibault De Smet vertrokken er belangrijke pionnen. Ingaand blijft het vrij stil. Chris Durkin en Facundo Colidio bleven, met Jonathan Buatu en Keito Nakamura (goede voorbereiding) kwamen er twee nieuwe namen. Te weinig om de ambities, meestrijden voor PO I, waar te maken. Coach Kevin Muscat staat met deze kern voor een zwaar seizoen, zeker op aanvallend vlak. De club zal nog wat spelers aantrekken.

Beste transfer: Facundo Colidio (Inter, huur)
Grootste verlies: Jordan Botaka (AA Gent)

Mogelijk elftal STVV: Steppe, Sankhon, Teixeira, Garcia, Matsubara, De Ridder, Colombatto, Durkin, Colidio, Nazon, Nakamura


KV Kortrijk: sterkhouders blijven

KV Kortrijk voert al jaren een goed beleid en kent zelden problemen, financieel en sportief. Ook nu blijft het rustig. Met Gilles Dewaele en Michiel Jonckheere kwamen er twee goede Belgische krachten. De beste transfer tot op heden blijft het behouden van Julien De Sart en Terem Moffi. Met Hakim Luqman (18) hoopt men een nieuwe diamant beet te hebben.

Ex-trainer Yannis Anastasiou sprak over de Kerels. "Kortrijk behield de as van de ploeg en het gaat verder met dezelfde coach, wat hen een voordeel geeft op een aantal andere ploegen. Om beter te doen, richting de top zes, zal niet makkelijk worden. Misschien kunnen ze opnieuw voor een mooi bekerparcours gaan, want ze behaalden de afgelopen vier jaar toch twee keer de halve finales", aldus de clubloze trainer aan onze redactie.

Beste transfer: Gilles Dewaele (Westerlo)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal: Jakubech, Dewaele, Golubovic, Derijck, D'Haene, Van der Bruggen, Makarenko, De Sart, Ocansey, Moffi, Mboyo


Zulte Waregem: niet versterkt uit de mercato

Zulte Waregem had vorig jaar met Cyle Larin en Godfried Mensah twee huurlingen die het zeer goed deden. Zij verlieten de club, Larin was te duur, en het is afwachten hoe hun vertrek werd opgevangen. Jelle Vossen, die in januari al kwam, wordt dé sterkhouder in de spits. Laurens De Bock moet Mensah vervangen, maar die zal een pak beter moeten gaan spelen dan de afgelopen jaren. Een risico. William Bianda (huurling van AS Roma) kan het Olivier Deschacht moeilijk maken en op rechts is het uitkijken naar Daniel Opare. Indien topfit is hij een meerwaarde en zou hij het vertrek van Davy De fauw (gestopt) zonder problemen moeten kunnen opvangen. Wel een domper: de blessure van Sammy Bossut.

Beste transfer: Daniel Opare (Antwerp)
Grootste verlies: Cyle Larin (terug Besiktas)

Mogelijk elftal: Bossut, Opare, Pletinckx, Deschacht, De Bock, Seck, Govea, Bruno, Berahino, Srarfi, Vossen


KAS Eupen: potentiële revelatie

KAS Eupen zou wel eens de verrassing van het seizoen kunnen worden. Met Knowledge Musona, Senna Miangue, Amara Baby, Stef Peeters en Benoit Poulain heeft het zich stevig versterkt. Er moet wel nog een nieuwe spits komen. Opvallend: er staat een zeer stevige Belgische basis en Jens Cools ziet het helemaal zitten.

"Ik acht de ploeg absoluut sterker dan vorig jaar. De start zal alvast weer belangrijk zijn. Wij hopen, in tegenstelling tot vorig seizoen, beter uit de startblokken te komen en ons zo snel mogelijk naar een veilige zone te voetballen. Vandaar uit kijken we dan weer verder, maar ik ben ervan overtuigd dat het team op dit moment al verder staat dan aan de start van vorig seizoen. Mits er aanvallend nog wat kwaliteit kan toegevoegd worden (een diepe spits, nvdr.) aan de groep, acht ik de ploeg tot mooie dingen in staat dit jaar."

De namen die al kwamen zorgen toch voor verbazing. Cools ziet een aantal potentiële smaakmakers. "Dan lonk ik vooral naar Stef Peeters en Knowledge Musona. Twee mooie transfers van de club. Spelbepalende jongens met ervaring in onze competitie. Beiden een goede mentaliteit waardoor ze vlot integreerden. Met hun vista en uitmuntende techniek merk je gewoon meteen dat ze een toegevoegde waarde geven aan dit team en ons naar een hoger niveau kunnen duwen."

Beste transfer: Stef Peeters (Cercle Brugge)
Grootste verlies: Danijel Milicevic (vrij)

Mogelijk elftal Eupen: De Wolf, Miangue, Poulain, Amat, Beck, Schouterden, Peeters, Cools, Baby, Musona, N’Dri


LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Wie gaat volgens jullie verrassen?

Meest recent

Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

2
2
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

32
32
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

96
96
‘STVV wil stunten en gaat vol voor Belgisch toptalent’

Sint-Truiden VV zag Loic Mbe Soh naar Sparta Praag vertrekken, maar de Kanaries blijven niet bij de ...

66
66
Ruben Van Gucht legt alles op tafel: duo belooft vuurwerk

Ruben Van Gucht blijft de voorbije maanden maar opduiken op plaatsen waar je hem niet meteen zou ...

13
13
KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

133
133
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

258
258
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

600
600
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

43
43
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

136
136
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

200
200
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

59
59
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

612
612
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

908
908
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

327
327
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

302
302
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

130
130
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

628
628
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

549
549
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

133
133
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

1141
1141
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

695
695
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

659
659
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

886
886

Meer sportnieuws