Van STVV tot KV Oostende: "Tot mooie dingen in staat"

209 stemmen
Van STVV tot KV Oostende:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor KAS Eupen, KV Oostende, STVV, Zulte Waregem en KV Kortrijk zijn de verwachtingen niet al te hoog. Verrassen ze? Moeten ze strijden voor de degradatie?


KV Oostende: Heel nieuw begin

The Pacific Media Group nam KV Oostende over en alles veranderde binnen de club. Trainer Aleksander Blessin krijgt de moeilijke taak om KVO in 1A te houden. De club haalde, via datagerichte scouting, een karrenvracht aan buitenlandse spelers in huis. Niemand kan echt de waarde van KVO inschatten, dus het is koffiedik kijken waar de ambities mogen liggen. Voorlopig lijkt handhaving in 1A een goed begin.

Ex-speler Paul Okon hoopt dat KVO eindelijk stabiliteit heeft gevonden. "Er veranderde inderdaad heel veel bij KV Oostende en dat maakt het begin niet makkelijk. Het is alvast niet ideaal. De afgelopen jaren was er veel onrust bij KVO met bijna elk jaar een groot spelersverloop, telkens een nieuwe coach, de al dan niet invloed van Marc Coucke bij het stadiondossier… Het was altijd wat. De beste prestaties komen er met stabiliteit en ik hoop dat KVO met de nieuwe eigenaars nu die eerste stappen heeft gezet naar een stabiele toekomst", zegt de voormalige topverdediger aan onze redactie.

Beste transfer: Makhtar Gueye (Saint-Etienne)
Grootste verlies: Wout Faes (Stade Reims)

Mogelijk elftal KV Oostende: Hubert, Bataille, Jäkel, Hendry, Skulason, Vandendriessche, D’Arpino, Bätzner, Hjulsager, Gueye, Sakala


STVV: Trage mercato

STVV maakt geen indruk op de transfermarkt. Met het vertrek van Jordan Botaka, Alexandre De Bruyn en Thibault De Smet vertrokken er belangrijke pionnen. Ingaand blijft het vrij stil. Chris Durkin en Facundo Colidio bleven, met Jonathan Buatu en Keito Nakamura (goede voorbereiding) kwamen er twee nieuwe namen. Te weinig om de ambities, meestrijden voor PO I, waar te maken. Coach Kevin Muscat staat met deze kern voor een zwaar seizoen, zeker op aanvallend vlak. De club zal nog wat spelers aantrekken.

Beste transfer: Facundo Colidio (Inter, huur)
Grootste verlies: Jordan Botaka (AA Gent)

Mogelijk elftal STVV: Steppe, Sankhon, Teixeira, Garcia, Matsubara, De Ridder, Colombatto, Durkin, Colidio, Nazon, Nakamura


KV Kortrijk: sterkhouders blijven

KV Kortrijk voert al jaren een goed beleid en kent zelden problemen, financieel en sportief. Ook nu blijft het rustig. Met Gilles Dewaele en Michiel Jonckheere kwamen er twee goede Belgische krachten. De beste transfer tot op heden blijft het behouden van Julien De Sart en Terem Moffi. Met Hakim Luqman (18) hoopt men een nieuwe diamant beet te hebben.

Ex-trainer Yannis Anastasiou sprak over de Kerels. "Kortrijk behield de as van de ploeg en het gaat verder met dezelfde coach, wat hen een voordeel geeft op een aantal andere ploegen. Om beter te doen, richting de top zes, zal niet makkelijk worden. Misschien kunnen ze opnieuw voor een mooi bekerparcours gaan, want ze behaalden de afgelopen vier jaar toch twee keer de halve finales", aldus de clubloze trainer aan onze redactie.

Beste transfer: Gilles Dewaele (Westerlo)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal: Jakubech, Dewaele, Golubovic, Derijck, D'Haene, Van der Bruggen, Makarenko, De Sart, Ocansey, Moffi, Mboyo


Zulte Waregem: niet versterkt uit de mercato

Zulte Waregem had vorig jaar met Cyle Larin en Godfried Mensah twee huurlingen die het zeer goed deden. Zij verlieten de club, Larin was te duur, en het is afwachten hoe hun vertrek werd opgevangen. Jelle Vossen, die in januari al kwam, wordt dé sterkhouder in de spits. Laurens De Bock moet Mensah vervangen, maar die zal een pak beter moeten gaan spelen dan de afgelopen jaren. Een risico. William Bianda (huurling van AS Roma) kan het Olivier Deschacht moeilijk maken en op rechts is het uitkijken naar Daniel Opare. Indien topfit is hij een meerwaarde en zou hij het vertrek van Davy De fauw (gestopt) zonder problemen moeten kunnen opvangen. Wel een domper: de blessure van Sammy Bossut.

Beste transfer: Daniel Opare (Antwerp)
Grootste verlies: Cyle Larin (terug Besiktas)

Mogelijk elftal: Bossut, Opare, Pletinckx, Deschacht, De Bock, Seck, Govea, Bruno, Berahino, Srarfi, Vossen


KAS Eupen: potentiële revelatie

KAS Eupen zou wel eens de verrassing van het seizoen kunnen worden. Met Knowledge Musona, Senna Miangue, Amara Baby, Stef Peeters en Benoit Poulain heeft het zich stevig versterkt. Er moet wel nog een nieuwe spits komen. Opvallend: er staat een zeer stevige Belgische basis en Jens Cools ziet het helemaal zitten.

"Ik acht de ploeg absoluut sterker dan vorig jaar. De start zal alvast weer belangrijk zijn. Wij hopen, in tegenstelling tot vorig seizoen, beter uit de startblokken te komen en ons zo snel mogelijk naar een veilige zone te voetballen. Vandaar uit kijken we dan weer verder, maar ik ben ervan overtuigd dat het team op dit moment al verder staat dan aan de start van vorig seizoen. Mits er aanvallend nog wat kwaliteit kan toegevoegd worden (een diepe spits, nvdr.) aan de groep, acht ik de ploeg tot mooie dingen in staat dit jaar."

De namen die al kwamen zorgen toch voor verbazing. Cools ziet een aantal potentiële smaakmakers. "Dan lonk ik vooral naar Stef Peeters en Knowledge Musona. Twee mooie transfers van de club. Spelbepalende jongens met ervaring in onze competitie. Beiden een goede mentaliteit waardoor ze vlot integreerden. Met hun vista en uitmuntende techniek merk je gewoon meteen dat ze een toegevoegde waarde geven aan dit team en ons naar een hoger niveau kunnen duwen."

Beste transfer: Stef Peeters (Cercle Brugge)
Grootste verlies: Danijel Milicevic (vrij)

Mogelijk elftal Eupen: De Wolf, Miangue, Poulain, Amat, Beck, Schouterden, Peeters, Cools, Baby, Musona, N’Dri


LEES OOK: Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"
LEES OOK: wie wordt kampioen?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie dreigt te degraderen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: 'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

Wie gaat volgens jullie verrassen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

4
4
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

21
21
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

22
22
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

32
32
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

59
59
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

126
126
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

158
158
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

531
531
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

281
281
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

135
135
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

152
152
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

122
122
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

154
154
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

140
140
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

55
55
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

388
388
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

221
221
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

246
246
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

393
393
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

537
537
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

113
113
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

314
314
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

186
186

Meer sportnieuws