De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

971 stemmen
De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

Nu de beker –en promotiefinale achter ons liggen, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart zonder verdere ongelukken eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons de komende dagen daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen met het oog op het unieke seizoen dat ons te wachten staat. Met vandaag de vraag: wie kroont zich tot Gouden Stier?


Op zoek naar een opvolger voor Dieumerci Mbokani dus, die zelf uiteraard ook opnieuw tot de favorieten behoort om de titel van topschutter in de wacht te slepen. Het ervaren speerpunt kwam in de bekertriomf tegen Club Brugge zelf niet tot scoren, maar liet wel zien klaar te zijn om het gewicht van de Antwerpse voorhoede weer op zijn schouders te torsen. Dat zal nodig zijn ook, want voorlopig heeft Ivan Leko daar nog altijd geen alternatief voorhanden. Zelfs als Luciano D'Onofrio een waardige doublure in huis haalt, wordt op de Bosuil echter toch vooral op de doelpunten van Dieu gerekend om de ambities waar te maken.

GENTS & GENKS GESCHUT
Die andere titeluitdager AA Gent hoopt daarvoor dan weer Jonathan David aan boord te kunnen houden, een missie die hoe langer hoe moeilijker lijkt te worden. Mochten de Buffalo's er toch in slagen, is de co-topscorer van de voorbije campagne alvast eveneens terug een uitgelezen kandidaat. Met elk 18 treffers in respectievelijk 28 en 27 matchen trapten Mbokani en David vorig seizoen trouwens allebei gemiddeld twee keer raak per drie optredens, een efficiëntie waar niemand met minstens vijf goals aan kon tippen. Een van de weinige spitsen die nog enigszins in de buurt kwam, vertoeft opvallend genoeg ook al in de Ghelamco Arena – waar Jess Thorup niet zomaar over de dodelijkste aanval in de Jupiler Pro League beschikt.



Indien hij ditmaal fit kan blijven, dichten we Roman Yaremchuk dus een aardige kans toe om nu bovenaan het pak te eindigen. Al zal hij zijn doelpunten allicht wel moeten delen met Laurent Depoitre, Anderson Niangbo en nieuwkomer Tim Kleindienst, in de tweede Bundesliga vorig jaar goed voor 14 stuks in 27 duels. De Duitser is vooralsnog een van de zeldzame nieuwe gezichten in de categorie van nummer negens, waar KRC Genk met Cyriel Dessers de grootste vis binnen hengelde. De topschutter van de Eredivisie moet dat kunstje hier nu overdoen, eventueel in een tandem met Paul Onuachu. Zij het dan wel met de bedenking dat zijn rapport van 15 treffers in 26 wedstrijden, een historisch laag totaal in Nederland, niet zal volstaan.

VRAGEN BIJ RSCA & CLUB
Anderlecht duimt dan weer vooral voor minder blessurelast bij Kemar Roofe, Landry Dimata en Antoine Colassin, een trio dat in principe stuk voor stuk uit het juiste hout gesneden is om aanspraak te maken op het hoogste schavot. Helaas lijkt dat slechts ijdele hoop, want met die eerste twee moet nu al voorzichtig worden omgesprongen. Ook met Colassin neemt Paars-Wit best geen risico's, zeker omdat een jacht op de Gouden Stier ondanks zijn blitzdebuut net te vroeg komt voor de tiener. Dan verwachten we misschien nog meer van Michel Vlap, die in de afgelopen jaargang zijn neus voor goals al etaleerde met 10 stuks. De Nederlander liet toen zelfs nog drie strafschoppen over aan Roofe, kansen die hij nu niet meer zal laten liggen.



Een soortgelijk verhaal in Brugge, waar Hans Vanaken zich zowaar tot topschutter van de landskampioen kroonde. De draaischijf eindigt altijd wel in de dubbele cijfers, maar liefst ziet Club toch een van de spitsen beter doen. David Okereke en Michael Krmencik boezemen tot dusver echter weinig vertrouwen in, voor Youssouph Badji geldt ondanks zijn prima voorbereiding hetzelfde als voor Colassin. Na de ontgoocheling in de bekerfinale, zou het ons dus niet verbazen mocht Blauw-Zwart op zoek gaan naar een betrouwbare killer. Behalve David, Vlap en Vanaken was Antwerp-held Lior Refaelov vorig jaar overigens het enige non-speerpunt die minstens 10 keer raak trof. Als schaduwspits kan hij onder Leko wie weet nog beter doen.

OUTSIDERS BIJ DE REST
Bij de topclubs aan Waalse zijde rekent Charleroi ditmaal van bij de start op Kaveh Rezaei, met 12 goals in 22 optredens na Yaremchuk – en vertrokken STVV-spits Yohan Boli – de best of the rest achter David en Mbokani. Standard hoopt tot slot vooral op een herboren Felipe Avenatti, die in de voorbije oefenpartijen de indruk wekte terug zijn oude vorm van bij KV Kortrijk beet te hebben. Vermits Jérémy Perbet en Hamdi Harbaoui het afgelopen decennium bewezen dat de Gouden Stier evenwel niet per se op de rug van een PO I-kandidaat hoeft te pronken, houden we daar ook Terem Moffi in de gaten. Indien hij blijft, zijn we benieuwd of de jonge sensatie een vervolg kan breien aan zijn vier doelpunten in zeven duels na nieuwjaar.



Daarmee zijn alle namen die vorig seizoen een ratio van minstens 0,4 treffers per match voorlegden, vaker dan twee keer in actie kwamen én nog actief zijn in ons land de revue gepasseerd. Tenzij huurlingen Nacer Chadli, Stipe Perica of Smail Prevljak terugkeren, wat we van Boli, Mbaye Diagne en Renaud Emond – de overige namen in de lijst – niet verwachten. Veel vers bloed in de kuip om naar uit te kijken is er dus echter evenmin, al kan KV Oostende-aanwinst Makhtar Gueye of oude bekende Harlem Gnohéré bij Moeskroen altijd verrassen. Daarnaast zetten William Togui, Yuma Suzuki en Shamar Nicholson wie weet wel grote stappen in Mechelen, Sint-Truiden en Charleroi, of vindt Jelle Vossen zijn vizier terug bij Zulte Waregem.

DE VOORSPELLING VAN VN
Iets meer dan twaalf maanden geleden legden we onze eieren in de man van David, een voorspelling die niet helemaal correct bleek maar toch aardig dichtbij kwam. Gezien de omstandigheden is het dit keer nog moeilijker om een favoriet naar voren te schuiven, zeker omdat we ervan uitgaan dat de Canadees alsnog vertrekt. Dan toch maar een tweede bekroning op rij voor Mbokani? De goalgetter van Antwerp kan in theorie profiteren van Leko zijn aanvalsdrang ten opzichte van voorganger Laszlo Bölöni, al had de Kroaat bij Club Brugge wel nooit een topschutter onder zijn hoede. De bedoeling is dan ook dat de Great Old net minder afhankelijk wordt van het speerpunt en het gevaar op de Bosuil wat meer uit alle hoeken loert.



Hoewel dat ook in Gent het geval is, zien we de voornaamste dreiging toch weer vanuit de Ghelamco Arena komen. Daar moet na David tenslotte Yaremchuk de volgende worden die voor een pak miljoenen de deur uitwandelt. Indien de 24-jarige Oekraïner niet vroeg of laat opnieuw tegen een blessure aanloopt, lijkt hij alvast klaar om diens rol als focuspunt van Thorup zijn offensieve machine over te nemen. Het talent was immers altijd al aanwezig, sinds vorig seizoen koppelt de rijzige spits met de fikse versnelling die intrinsieke kwaliteiten ook alsmaar meer aan de nodige efficiëntie. Wij rekenen er dus op dat Yaremchuk die lijn doortrekt en zien in hem daarom dé grootste uitdager voor de Gouden Stier 2020/21.

LEES OOK: Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

Wie wordt volgens u de Gouden Stier 2020/21?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

45
45
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

173
173
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

217
217
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

54
54
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

193
193
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

87
87
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

410
410
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

332
332
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

182
182
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

435
435
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

196
196
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

625
625
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

455
455
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

255
255
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

371
371
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

477
477
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

94
94
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

252
252
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

476
476
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

145
145
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

638
638
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

400
400
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

284
284
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

437
437

Meer sportnieuws