De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

971
De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

Nu de beker –en promotiefinale achter ons liggen, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart zonder verdere ongelukken eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons de komende dagen daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen met het oog op het unieke seizoen dat ons te wachten staat. Met vandaag de vraag: wie kroont zich tot Gouden Stier?


Op zoek naar een opvolger voor Dieumerci Mbokani dus, die zelf uiteraard ook opnieuw tot de favorieten behoort om de titel van topschutter in de wacht te slepen. Het ervaren speerpunt kwam in de bekertriomf tegen Club Brugge zelf niet tot scoren, maar liet wel zien klaar te zijn om het gewicht van de Antwerpse voorhoede weer op zijn schouders te torsen. Dat zal nodig zijn ook, want voorlopig heeft Ivan Leko daar nog altijd geen alternatief voorhanden. Zelfs als Luciano D'Onofrio een waardige doublure in huis haalt, wordt op de Bosuil echter toch vooral op de doelpunten van Dieu gerekend om de ambities waar te maken.

GENTS & GENKS GESCHUT
Die andere titeluitdager AA Gent hoopt daarvoor dan weer Jonathan David aan boord te kunnen houden, een missie die hoe langer hoe moeilijker lijkt te worden. Mochten de Buffalo's er toch in slagen, is de co-topscorer van de voorbije campagne alvast eveneens terug een uitgelezen kandidaat. Met elk 18 treffers in respectievelijk 28 en 27 matchen trapten Mbokani en David vorig seizoen trouwens allebei gemiddeld twee keer raak per drie optredens, een efficiëntie waar niemand met minstens vijf goals aan kon tippen. Een van de weinige spitsen die nog enigszins in de buurt kwam, vertoeft opvallend genoeg ook al in de Ghelamco Arena – waar Jess Thorup niet zomaar over de dodelijkste aanval in de Jupiler Pro League beschikt.



Indien hij ditmaal fit kan blijven, dichten we Roman Yaremchuk dus een aardige kans toe om nu bovenaan het pak te eindigen. Al zal hij zijn doelpunten allicht wel moeten delen met Laurent Depoitre, Anderson Niangbo en nieuwkomer Tim Kleindienst, in de tweede Bundesliga vorig jaar goed voor 14 stuks in 27 duels. De Duitser is vooralsnog een van de zeldzame nieuwe gezichten in de categorie van nummer negens, waar KRC Genk met Cyriel Dessers de grootste vis binnen hengelde. De topschutter van de Eredivisie moet dat kunstje hier nu overdoen, eventueel in een tandem met Paul Onuachu. Zij het dan wel met de bedenking dat zijn rapport van 15 treffers in 26 wedstrijden, een historisch laag totaal in Nederland, niet zal volstaan.

VRAGEN BIJ RSCA & CLUB
Anderlecht duimt dan weer vooral voor minder blessurelast bij Kemar Roofe, Landry Dimata en Antoine Colassin, een trio dat in principe stuk voor stuk uit het juiste hout gesneden is om aanspraak te maken op het hoogste schavot. Helaas lijkt dat slechts ijdele hoop, want met die eerste twee moet nu al voorzichtig worden omgesprongen. Ook met Colassin neemt Paars-Wit best geen risico's, zeker omdat een jacht op de Gouden Stier ondanks zijn blitzdebuut net te vroeg komt voor de tiener. Dan verwachten we misschien nog meer van Michel Vlap, die in de afgelopen jaargang zijn neus voor goals al etaleerde met 10 stuks. De Nederlander liet toen zelfs nog drie strafschoppen over aan Roofe, kansen die hij nu niet meer zal laten liggen.



Een soortgelijk verhaal in Brugge, waar Hans Vanaken zich zowaar tot topschutter van de landskampioen kroonde. De draaischijf eindigt altijd wel in de dubbele cijfers, maar liefst ziet Club toch een van de spitsen beter doen. David Okereke en Michael Krmencik boezemen tot dusver echter weinig vertrouwen in, voor Youssouph Badji geldt ondanks zijn prima voorbereiding hetzelfde als voor Colassin. Na de ontgoocheling in de bekerfinale, zou het ons dus niet verbazen mocht Blauw-Zwart op zoek gaan naar een betrouwbare killer. Behalve David, Vlap en Vanaken was Antwerp-held Lior Refaelov vorig jaar overigens het enige non-speerpunt die minstens 10 keer raak trof. Als schaduwspits kan hij onder Leko wie weet nog beter doen.

OUTSIDERS BIJ DE REST
Bij de topclubs aan Waalse zijde rekent Charleroi ditmaal van bij de start op Kaveh Rezaei, met 12 goals in 22 optredens na Yaremchuk – en vertrokken STVV-spits Yohan Boli – de best of the rest achter David en Mbokani. Standard hoopt tot slot vooral op een herboren Felipe Avenatti, die in de voorbije oefenpartijen de indruk wekte terug zijn oude vorm van bij KV Kortrijk beet te hebben. Vermits Jérémy Perbet en Hamdi Harbaoui het afgelopen decennium bewezen dat de Gouden Stier evenwel niet per se op de rug van een PO I-kandidaat hoeft te pronken, houden we daar ook Terem Moffi in de gaten. Indien hij blijft, zijn we benieuwd of de jonge sensatie een vervolg kan breien aan zijn vier doelpunten in zeven duels na nieuwjaar.



Daarmee zijn alle namen die vorig seizoen een ratio van minstens 0,4 treffers per match voorlegden, vaker dan twee keer in actie kwamen én nog actief zijn in ons land de revue gepasseerd. Tenzij huurlingen Nacer Chadli, Stipe Perica of Smail Prevljak terugkeren, wat we van Boli, Mbaye Diagne en Renaud Emond – de overige namen in de lijst – niet verwachten. Veel vers bloed in de kuip om naar uit te kijken is er dus echter evenmin, al kan KV Oostende-aanwinst Makhtar Gueye of oude bekende Harlem Gnohéré bij Moeskroen altijd verrassen. Daarnaast zetten William Togui, Yuma Suzuki en Shamar Nicholson wie weet wel grote stappen in Mechelen, Sint-Truiden en Charleroi, of vindt Jelle Vossen zijn vizier terug bij Zulte Waregem.

DE VOORSPELLING VAN VN
Iets meer dan twaalf maanden geleden legden we onze eieren in de man van David, een voorspelling die niet helemaal correct bleek maar toch aardig dichtbij kwam. Gezien de omstandigheden is het dit keer nog moeilijker om een favoriet naar voren te schuiven, zeker omdat we ervan uitgaan dat de Canadees alsnog vertrekt. Dan toch maar een tweede bekroning op rij voor Mbokani? De goalgetter van Antwerp kan in theorie profiteren van Leko zijn aanvalsdrang ten opzichte van voorganger Laszlo Bölöni, al had de Kroaat bij Club Brugge wel nooit een topschutter onder zijn hoede. De bedoeling is dan ook dat de Great Old net minder afhankelijk wordt van het speerpunt en het gevaar op de Bosuil wat meer uit alle hoeken loert.



Hoewel dat ook in Gent het geval is, zien we de voornaamste dreiging toch weer vanuit de Ghelamco Arena komen. Daar moet na David tenslotte Yaremchuk de volgende worden die voor een pak miljoenen de deur uitwandelt. Indien de 24-jarige Oekraïner niet vroeg of laat opnieuw tegen een blessure aanloopt, lijkt hij alvast klaar om diens rol als focuspunt van Thorup zijn offensieve machine over te nemen. Het talent was immers altijd al aanwezig, sinds vorig seizoen koppelt de rijzige spits met de fikse versnelling die intrinsieke kwaliteiten ook alsmaar meer aan de nodige efficiëntie. Wij rekenen er dus op dat Yaremchuk die lijn doortrekt en zien in hem daarom dé grootste uitdager voor de Gouden Stier 2020/21.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Wie wordt volgens u de Gouden Stier 2020/21?

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

43
43
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

54
54
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

24
24
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

86
86
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

171
171
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

65
65
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

33
33
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

239
239
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

319
319
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

93
93
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

101
101
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

180
180
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

77
77
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

268
268
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

347
347
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

51
51
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

481
481
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

380
380
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

119
119
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

201
201
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws