De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

door
De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

Nu de beker –en promotiefinale achter ons liggen, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart zonder verdere ongelukken eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons de komende dagen daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen met het oog op het unieke seizoen dat ons te wachten staat. Met vandaag de vraag: wie kroont zich tot Gouden Stier?


Op zoek naar een opvolger voor Dieumerci Mbokani dus, die zelf uiteraard ook opnieuw tot de favorieten behoort om de titel van topschutter in de wacht te slepen. Het ervaren speerpunt kwam in de bekertriomf tegen Club Brugge zelf niet tot scoren, maar liet wel zien klaar te zijn om het gewicht van de Antwerpse voorhoede weer op zijn schouders te torsen. Dat zal nodig zijn ook, want voorlopig heeft Ivan Leko daar nog altijd geen alternatief voorhanden. Zelfs als Luciano D'Onofrio een waardige doublure in huis haalt, wordt op de Bosuil echter toch vooral op de doelpunten van Dieu gerekend om de ambities waar te maken.

GENTS & GENKS GESCHUT
Die andere titeluitdager AA Gent hoopt daarvoor dan weer Jonathan David aan boord te kunnen houden, een missie die hoe langer hoe moeilijker lijkt te worden. Mochten de Buffalo's er toch in slagen, is de co-topscorer van de voorbije campagne alvast eveneens terug een uitgelezen kandidaat. Met elk 18 treffers in respectievelijk 28 en 27 matchen trapten Mbokani en David vorig seizoen trouwens allebei gemiddeld twee keer raak per drie optredens, een efficiëntie waar niemand met minstens vijf goals aan kon tippen. Een van de weinige spitsen die nog enigszins in de buurt kwam, vertoeft opvallend genoeg ook al in de Ghelamco Arena – waar Jess Thorup niet zomaar over de dodelijkste aanval in de Jupiler Pro League beschikt.



Indien hij ditmaal fit kan blijven, dichten we Roman Yaremchuk dus een aardige kans toe om nu bovenaan het pak te eindigen. Al zal hij zijn doelpunten allicht wel moeten delen met Laurent Depoitre, Anderson Niangbo en nieuwkomer Tim Kleindienst, in de tweede Bundesliga vorig jaar goed voor 14 stuks in 27 duels. De Duitser is vooralsnog een van de zeldzame nieuwe gezichten in de categorie van nummer negens, waar KRC Genk met Cyriel Dessers de grootste vis binnen hengelde. De topschutter van de Eredivisie moet dat kunstje hier nu overdoen, eventueel in een tandem met Paul Onuachu. Zij het dan wel met de bedenking dat zijn rapport van 15 treffers in 26 wedstrijden, een historisch laag totaal in Nederland, niet zal volstaan.

VRAGEN BIJ RSCA & CLUB
Anderlecht duimt dan weer vooral voor minder blessurelast bij Kemar Roofe, Landry Dimata en Antoine Colassin, een trio dat in principe stuk voor stuk uit het juiste hout gesneden is om aanspraak te maken op het hoogste schavot. Helaas lijkt dat slechts ijdele hoop, want met die eerste twee moet nu al voorzichtig worden omgesprongen. Ook met Colassin neemt Paars-Wit best geen risico's, zeker omdat een jacht op de Gouden Stier ondanks zijn blitzdebuut net te vroeg komt voor de tiener. Dan verwachten we misschien nog meer van Michel Vlap, die in de afgelopen jaargang zijn neus voor goals al etaleerde met 10 stuks. De Nederlander liet toen zelfs nog drie strafschoppen over aan Roofe, kansen die hij nu niet meer zal laten liggen.



Een soortgelijk verhaal in Brugge, waar Hans Vanaken zich zowaar tot topschutter van de landskampioen kroonde. De draaischijf eindigt altijd wel in de dubbele cijfers, maar liefst ziet Club toch een van de spitsen beter doen. David Okereke en Michael Krmencik boezemen tot dusver echter weinig vertrouwen in, voor Youssouph Badji geldt ondanks zijn prima voorbereiding hetzelfde als voor Colassin. Na de ontgoocheling in de bekerfinale, zou het ons dus niet verbazen mocht Blauw-Zwart op zoek gaan naar een betrouwbare killer. Behalve David, Vlap en Vanaken was Antwerp-held Lior Refaelov vorig jaar overigens het enige non-speerpunt die minstens 10 keer raak trof. Als schaduwspits kan hij onder Leko wie weet nog beter doen.

OUTSIDERS BIJ DE REST
Bij de topclubs aan Waalse zijde rekent Charleroi ditmaal van bij de start op Kaveh Rezaei, met 12 goals in 22 optredens na Yaremchuk – en vertrokken STVV-spits Yohan Boli – de best of the rest achter David en Mbokani. Standard hoopt tot slot vooral op een herboren Felipe Avenatti, die in de voorbije oefenpartijen de indruk wekte terug zijn oude vorm van bij KV Kortrijk beet te hebben. Vermits Jérémy Perbet en Hamdi Harbaoui het afgelopen decennium bewezen dat de Gouden Stier evenwel niet per se op de rug van een PO I-kandidaat hoeft te pronken, houden we daar ook Terem Moffi in de gaten. Indien hij blijft, zijn we benieuwd of de jonge sensatie een vervolg kan breien aan zijn vier doelpunten in zeven duels na nieuwjaar.



Daarmee zijn alle namen die vorig seizoen een ratio van minstens 0,4 treffers per match voorlegden, vaker dan twee keer in actie kwamen én nog actief zijn in ons land de revue gepasseerd. Tenzij huurlingen Nacer Chadli, Stipe Perica of Smail Prevljak terugkeren, wat we van Boli, Mbaye Diagne en Renaud Emond – de overige namen in de lijst – niet verwachten. Veel vers bloed in de kuip om naar uit te kijken is er dus echter evenmin, al kan KV Oostende-aanwinst Makhtar Gueye of oude bekende Harlem Gnohéré bij Moeskroen altijd verrassen. Daarnaast zetten William Togui, Yuma Suzuki en Shamar Nicholson wie weet wel grote stappen in Mechelen, Sint-Truiden en Charleroi, of vindt Jelle Vossen zijn vizier terug bij Zulte Waregem.

DE VOORSPELLING VAN VN
Iets meer dan twaalf maanden geleden legden we onze eieren in de man van David, een voorspelling die niet helemaal correct bleek maar toch aardig dichtbij kwam. Gezien de omstandigheden is het dit keer nog moeilijker om een favoriet naar voren te schuiven, zeker omdat we ervan uitgaan dat de Canadees alsnog vertrekt. Dan toch maar een tweede bekroning op rij voor Mbokani? De goalgetter van Antwerp kan in theorie profiteren van Leko zijn aanvalsdrang ten opzichte van voorganger Laszlo Bölöni, al had de Kroaat bij Club Brugge wel nooit een topschutter onder zijn hoede. De bedoeling is dan ook dat de Great Old net minder afhankelijk wordt van het speerpunt en het gevaar op de Bosuil wat meer uit alle hoeken loert.



Hoewel dat ook in Gent het geval is, zien we de voornaamste dreiging toch weer vanuit de Ghelamco Arena komen. Daar moet na David tenslotte Yaremchuk de volgende worden die voor een pak miljoenen de deur uitwandelt. Indien de 24-jarige Oekraïner niet vroeg of laat opnieuw tegen een blessure aanloopt, lijkt hij alvast klaar om diens rol als focuspunt van Thorup zijn offensieve machine over te nemen. Het talent was immers altijd al aanwezig, sinds vorig seizoen koppelt de rijzige spits met de fikse versnelling die intrinsieke kwaliteiten ook alsmaar meer aan de nodige efficiëntie. Wij rekenen er dus op dat Yaremchuk die lijn doortrekt en zien in hem daarom dé grootste uitdager voor de Gouden Stier 2020/21.

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Wie wordt volgens u de Gouden Stier 2020/21?

Meest recent

Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

196
196
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

4
4
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

507
507
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

67
67
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

67
67
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

53
53
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

98
98
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

129
129
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

270
270
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

37
37
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

136
136
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

247
247
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

127
127
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

142
142
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

252
252
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

96
96
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

413
413
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

625
625
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

124
124
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

339
339
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

203
203
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

358
358

Meer sportnieuws