De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

971 stemmen
De voorspelling van VN: wie verovert de Gouden Stier?

Nu de beker –en promotiefinale achter ons liggen, is de laatste rechte lijn richting de competitiestart zonder verdere ongelukken eindelijk ingezet. Hoewel het huiswerk van heel wat ploegen nog lang niet klaar is, en we voor de sluiting van de mercato begin oktober dus nog een pak transferactiviteit mogen verwachten, wagen we ons de komende dagen daarom voorzichtig aan enkele voorspellingen met het oog op het unieke seizoen dat ons te wachten staat. Met vandaag de vraag: wie kroont zich tot Gouden Stier?


Op zoek naar een opvolger voor Dieumerci Mbokani dus, die zelf uiteraard ook opnieuw tot de favorieten behoort om de titel van topschutter in de wacht te slepen. Het ervaren speerpunt kwam in de bekertriomf tegen Club Brugge zelf niet tot scoren, maar liet wel zien klaar te zijn om het gewicht van de Antwerpse voorhoede weer op zijn schouders te torsen. Dat zal nodig zijn ook, want voorlopig heeft Ivan Leko daar nog altijd geen alternatief voorhanden. Zelfs als Luciano D'Onofrio een waardige doublure in huis haalt, wordt op de Bosuil echter toch vooral op de doelpunten van Dieu gerekend om de ambities waar te maken.

GENTS & GENKS GESCHUT
Die andere titeluitdager AA Gent hoopt daarvoor dan weer Jonathan David aan boord te kunnen houden, een missie die hoe langer hoe moeilijker lijkt te worden. Mochten de Buffalo's er toch in slagen, is de co-topscorer van de voorbije campagne alvast eveneens terug een uitgelezen kandidaat. Met elk 18 treffers in respectievelijk 28 en 27 matchen trapten Mbokani en David vorig seizoen trouwens allebei gemiddeld twee keer raak per drie optredens, een efficiëntie waar niemand met minstens vijf goals aan kon tippen. Een van de weinige spitsen die nog enigszins in de buurt kwam, vertoeft opvallend genoeg ook al in de Ghelamco Arena – waar Jess Thorup niet zomaar over de dodelijkste aanval in de Jupiler Pro League beschikt.



Indien hij ditmaal fit kan blijven, dichten we Roman Yaremchuk dus een aardige kans toe om nu bovenaan het pak te eindigen. Al zal hij zijn doelpunten allicht wel moeten delen met Laurent Depoitre, Anderson Niangbo en nieuwkomer Tim Kleindienst, in de tweede Bundesliga vorig jaar goed voor 14 stuks in 27 duels. De Duitser is vooralsnog een van de zeldzame nieuwe gezichten in de categorie van nummer negens, waar KRC Genk met Cyriel Dessers de grootste vis binnen hengelde. De topschutter van de Eredivisie moet dat kunstje hier nu overdoen, eventueel in een tandem met Paul Onuachu. Zij het dan wel met de bedenking dat zijn rapport van 15 treffers in 26 wedstrijden, een historisch laag totaal in Nederland, niet zal volstaan.

VRAGEN BIJ RSCA & CLUB
Anderlecht duimt dan weer vooral voor minder blessurelast bij Kemar Roofe, Landry Dimata en Antoine Colassin, een trio dat in principe stuk voor stuk uit het juiste hout gesneden is om aanspraak te maken op het hoogste schavot. Helaas lijkt dat slechts ijdele hoop, want met die eerste twee moet nu al voorzichtig worden omgesprongen. Ook met Colassin neemt Paars-Wit best geen risico's, zeker omdat een jacht op de Gouden Stier ondanks zijn blitzdebuut net te vroeg komt voor de tiener. Dan verwachten we misschien nog meer van Michel Vlap, die in de afgelopen jaargang zijn neus voor goals al etaleerde met 10 stuks. De Nederlander liet toen zelfs nog drie strafschoppen over aan Roofe, kansen die hij nu niet meer zal laten liggen.



Een soortgelijk verhaal in Brugge, waar Hans Vanaken zich zowaar tot topschutter van de landskampioen kroonde. De draaischijf eindigt altijd wel in de dubbele cijfers, maar liefst ziet Club toch een van de spitsen beter doen. David Okereke en Michael Krmencik boezemen tot dusver echter weinig vertrouwen in, voor Youssouph Badji geldt ondanks zijn prima voorbereiding hetzelfde als voor Colassin. Na de ontgoocheling in de bekerfinale, zou het ons dus niet verbazen mocht Blauw-Zwart op zoek gaan naar een betrouwbare killer. Behalve David, Vlap en Vanaken was Antwerp-held Lior Refaelov vorig jaar overigens het enige non-speerpunt die minstens 10 keer raak trof. Als schaduwspits kan hij onder Leko wie weet nog beter doen.

OUTSIDERS BIJ DE REST
Bij de topclubs aan Waalse zijde rekent Charleroi ditmaal van bij de start op Kaveh Rezaei, met 12 goals in 22 optredens na Yaremchuk – en vertrokken STVV-spits Yohan Boli – de best of the rest achter David en Mbokani. Standard hoopt tot slot vooral op een herboren Felipe Avenatti, die in de voorbije oefenpartijen de indruk wekte terug zijn oude vorm van bij KV Kortrijk beet te hebben. Vermits Jérémy Perbet en Hamdi Harbaoui het afgelopen decennium bewezen dat de Gouden Stier evenwel niet per se op de rug van een PO I-kandidaat hoeft te pronken, houden we daar ook Terem Moffi in de gaten. Indien hij blijft, zijn we benieuwd of de jonge sensatie een vervolg kan breien aan zijn vier doelpunten in zeven duels na nieuwjaar.



Daarmee zijn alle namen die vorig seizoen een ratio van minstens 0,4 treffers per match voorlegden, vaker dan twee keer in actie kwamen én nog actief zijn in ons land de revue gepasseerd. Tenzij huurlingen Nacer Chadli, Stipe Perica of Smail Prevljak terugkeren, wat we van Boli, Mbaye Diagne en Renaud Emond – de overige namen in de lijst – niet verwachten. Veel vers bloed in de kuip om naar uit te kijken is er dus echter evenmin, al kan KV Oostende-aanwinst Makhtar Gueye of oude bekende Harlem Gnohéré bij Moeskroen altijd verrassen. Daarnaast zetten William Togui, Yuma Suzuki en Shamar Nicholson wie weet wel grote stappen in Mechelen, Sint-Truiden en Charleroi, of vindt Jelle Vossen zijn vizier terug bij Zulte Waregem.

DE VOORSPELLING VAN VN
Iets meer dan twaalf maanden geleden legden we onze eieren in de man van David, een voorspelling die niet helemaal correct bleek maar toch aardig dichtbij kwam. Gezien de omstandigheden is het dit keer nog moeilijker om een favoriet naar voren te schuiven, zeker omdat we ervan uitgaan dat de Canadees alsnog vertrekt. Dan toch maar een tweede bekroning op rij voor Mbokani? De goalgetter van Antwerp kan in theorie profiteren van Leko zijn aanvalsdrang ten opzichte van voorganger Laszlo Bölöni, al had de Kroaat bij Club Brugge wel nooit een topschutter onder zijn hoede. De bedoeling is dan ook dat de Great Old net minder afhankelijk wordt van het speerpunt en het gevaar op de Bosuil wat meer uit alle hoeken loert.



Hoewel dat ook in Gent het geval is, zien we de voornaamste dreiging toch weer vanuit de Ghelamco Arena komen. Daar moet na David tenslotte Yaremchuk de volgende worden die voor een pak miljoenen de deur uitwandelt. Indien de 24-jarige Oekraïner niet vroeg of laat opnieuw tegen een blessure aanloopt, lijkt hij alvast klaar om diens rol als focuspunt van Thorup zijn offensieve machine over te nemen. Het talent was immers altijd al aanwezig, sinds vorig seizoen koppelt de rijzige spits met de fikse versnelling die intrinsieke kwaliteiten ook alsmaar meer aan de nodige efficiëntie. Wij rekenen er dus op dat Yaremchuk die lijn doortrekt en zien in hem daarom dé grootste uitdager voor de Gouden Stier 2020/21.

LEES OOK: Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

Wie wordt volgens u de Gouden Stier 2020/21?

Meest recent

FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

29
29
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

43
43
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

101
101
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

84
84
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

34
34
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

164
164
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

106
106
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

62
62
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

100
100
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

137
137
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

114
114
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

293
293
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

543
543
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

597
597
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

267
267
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

292
292
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

400
400
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

145
145
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

69
69
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

139
139
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

354
354
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

294
294
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

69
69
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

265
265

Meer sportnieuws