OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

door
OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

Het heeft pittige onderhandelingen en een aantal stemrondes gekost, maar uiteindelijk is men op de Algemene Vergadering van de Pro League dan toch tot een akkoord gekomen. Zo krijgen we een 1A-reeks met 18 ploegen en mini play-offs, terwijl in 1B naar 7 clubs gaan. Deze formule zou voor twee jaar gelden.


Op een persconferentie zal vrijdagnamiddag alles officieel uit de doeken worden gedaan, maar inmiddels is al heel wat informatie naar buiten gekomen. VoetbalNieuws zette voor u de belangrijkste beslissingen op een rijtje:

  •  In de Jupiler Pro League zullen volgend seizoen 18 clubs aantreden. Waasland-Beveren ontloopt dus de degradatie, terwijl OH Leuven en Beerschot VA (de periodekampioenen van het voorbije seizoen in 1B) mogen promoveren.
  • In de Proximus League gaan we naar 7 clubs, waardoor elk weekend één ploeg vrij zal zijn. Het gaat om alle resterende ploegen die een proflicentie bemachtigden: Seraing, Union, RWDM, Westerlo, Lommel, Deinze en ook Lierse Kempenzonen.
  • Op het einde van het seizoen in 1A zal een verkorte versie van de Play-Offs volgen. De nummers 1 tot en met 4 zullen daarin voor de titel strijden, de nummers 5 tot en met 8 voor het laatste Europese ticket.
  •  De laatste van volgend seizoen in 1A zakt automatisch naar 1B, waar de kampioen rechtstreeks promoveert. De voorlaatste van 1A zal barragewedstrijden spelen tegen de nummer twee uit 1B.
  •  Deze regeling zal twee seizoenen gelden. In 2022 zullen drie ploegen degraderen en vervolgens gaan we in 1A weer naar een format met 16 clubs en uitgebreide PO's. Hoe 1B er dan zal uitzien is voorlopig niet duidelijk.
  •  De promotiefinale van zondag tussen OHL en Beerschot zou toch gewoon doorgaan. Om te bepalen welke club de titel achter zijn naam mag zetten, maar ook om zich in te dekken tegen eventuele juridische stappen van pakweg Westerlo.

LEES OOK: D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Vindt u dit een goed akkoord?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

55
55
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

32
32
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

403
403
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

77
77
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

263
263
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

75
75
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

366
366
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

350
350
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

121
121
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

430
430
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

247
247
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

453
453
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

509
509
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

425
425
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

184
184
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

260
260
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

345
345
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

226
226
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

94
94
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

223
223
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

689
689
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

664
664

Meer sportnieuws