OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

1179 stemmen
OVERZICHT: Lierse naar 1B, promotiefinale gaat gewoon door

Het heeft pittige onderhandelingen en een aantal stemrondes gekost, maar uiteindelijk is men op de Algemene Vergadering van de Pro League dan toch tot een akkoord gekomen. Zo krijgen we een 1A-reeks met 18 ploegen en mini play-offs, terwijl in 1B naar 7 clubs gaan. Deze formule zou voor twee jaar gelden.


Op een persconferentie zal vrijdagnamiddag alles officieel uit de doeken worden gedaan, maar inmiddels is al heel wat informatie naar buiten gekomen. VoetbalNieuws zette voor u de belangrijkste beslissingen op een rijtje:

  •  In de Jupiler Pro League zullen volgend seizoen 18 clubs aantreden. Waasland-Beveren ontloopt dus de degradatie, terwijl OH Leuven en Beerschot VA (de periodekampioenen van het voorbije seizoen in 1B) mogen promoveren.
  • In de Proximus League gaan we naar 7 clubs, waardoor elk weekend één ploeg vrij zal zijn. Het gaat om alle resterende ploegen die een proflicentie bemachtigden: Seraing, Union, RWDM, Westerlo, Lommel, Deinze en ook Lierse Kempenzonen.
  • Op het einde van het seizoen in 1A zal een verkorte versie van de Play-Offs volgen. De nummers 1 tot en met 4 zullen daarin voor de titel strijden, de nummers 5 tot en met 8 voor het laatste Europese ticket.
  •  De laatste van volgend seizoen in 1A zakt automatisch naar 1B, waar de kampioen rechtstreeks promoveert. De voorlaatste van 1A zal barragewedstrijden spelen tegen de nummer twee uit 1B.
  •  Deze regeling zal twee seizoenen gelden. In 2022 zullen drie ploegen degraderen en vervolgens gaan we in 1A weer naar een format met 16 clubs en uitgebreide PO's. Hoe 1B er dan zal uitzien is voorlopig niet duidelijk.
  •  De promotiefinale van zondag tussen OHL en Beerschot zou toch gewoon doorgaan. Om te bepalen welke club de titel achter zijn naam mag zetten, maar ook om zich in te dekken tegen eventuele juridische stappen van pakweg Westerlo.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
104

Vindt u dit een goed akkoord?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

0
0
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

126
126
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

154
154
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

128
128
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

35
35
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

98
98
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

290
290
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

438
438
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

403
403
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

366
366
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

170
170
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

99
99
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

104
104
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

565
565
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

127
127
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

119
119
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

88
88
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

86
86
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

256
256
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

254
254
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

762
762
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

340
340
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

179
179

Meer sportnieuws