City Group bezorgt Lommel nieuwe hoofdtrainer

door
City Group bezorgt Lommel nieuwe hoofdtrainer

Lommel SK leek goed op weg om naast een proflicentie voor volgend seizoen te grijpen, maar kreeg plots een helpende hand uit een onverwachte hoek. Zo werd de Limburgse 1B-club overgenomen door City Football Group. En de investeringsmaatschappij achter onder andere Manchester City heeft grote plannen aan de Gestelsedijk.


De City Group wil in Lommel jonge talenten stallen die van daaruit kunnen doorgroeien naar één van de andere zusterclubs. Het moet de club zelf in staat stellen om vlot mee te draaien in 1B en eventueel zelfs mee te doen voor promotie. Daarnaast zal City Group ook de sportieve omkadering voorzien. Vrijdag werd alvast een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Engelsman Liam Manning komt over van de Academy van New York City FC.

Ook zijn landgenoot Nick Cushing, assistent-trainer bij NYCFC, werd genoemd maar de keuze viel dus op Manning. "Ik ben blij dat ik Lommel SK kan vervoegen en deze nieuwe reis in de geschiedenis van de club kan leiden onder de paraplu van de City Football Group. Lommel SK is een club met een gevestigde geschiedenis in het Belgische voetbal, met een solide basis en een enorm groeipotentieel", reageert de 34-jarige op de webstek van zijn nieuwe werkgever.

Volgens sportief Directeur Ronny van Geneugden moet dit ook voor Manning een opstap worden binnen zijn trainerscarrière. "City Football Group heeft bewezen ervaring te hebben met het aanbieden van meerdere trajecten, niet alleen voor spelers maar ook voor coaches. Er zijn enkele voorbeelden van succesvolle carrières binnen CFG, zoals onder andere Patrick Vieira, Domenech Torrent en Nick Cushing. We hopen dat Liam dezelfde weg kan volgen en zijn stempel kan drukken op de implementatie van CFG's voetbalstijl en ons helpt om als team te groeien."

LEES OOK: 'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

Denkt u dat Lommel gaat meedoen voor de titel in 1B?

Meest recent

Taravel over Tzolis-incident: "Dat is onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

31
31
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

70
70
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

67
67
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

110
110
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

161
161
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

20
20
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

129
129
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

271
271
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

149
149
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

75
75
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

303
303
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

74
74
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

191
191
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

315
315
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

103
103
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

154
154
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

76
76
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

113
113
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

215
215
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

188
188
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

703
703

Meer sportnieuws