Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

124 stemmen
Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

Vincent Kompany keerde in de zomer van 2019 terug bij RSC Anderlecht. Hij kreeg veel macht, maar een jaar later gaat het nog een stap verder. Kompany heeft op 25 jaar tijd alles meegemaakt. Een voetbalsprookje, alleen is het nog afwachten hoe het einde verloopt.


Kompany is een kind van Anderlecht. Hij doorliep de jeugdreeksen van Anderlecht en maakte zijn eerste grote droom waar: doorbreken bij RSCA. Dat deed hij met verve en Kompany versierde voor 8 miljoen euro een transfer naar Hamburg. Hij verliet België met twee landstitels en hij won de Gouden Schoen, de Ebbenhouten Schoen, werd Jonge Profvoetballer van het Jaar en Profvoetballer van het Jaar. Het Park nam afscheid van zijn Prins.

In de zomer van 2003 maakte België kennis met toptalent Kompany (17).

Na mislukte jaren in Duitsland trok hij naar Manchester City, dat toen nog geen topclub was. Dat veranderde en Kompany werd een boegbeeld van de club en bleef er 11 jaar. U kan hier zijn afscheidsmatch herbeleven. Kompany werd een grootheid in het Engelse voetbal en wordt aanzien als één van de beste centrale verdedigers die er heeft rondgelopen.

Dan zorgde Kompany voor dé transfer van RSCA van de afgelopen jaren. Kompany, die nochtans tal van aanbiedingen had gekregen, keerde terug naar Anderlecht. De Brusselaars verkeerden in nood en de Rode Duivel ging zijn ploeg helpen. Hij werd niet meer aanzien als een Prins, maar de Koning keerde terug. Zo omschreven de fans het. Het eerste jaar ging met ups en downs, de keuze om ook trainer te worden was de verkeerde, maar er zat progressie in.

Kompany maakte het waar op het veld en versierde transfers naar Hamburg en Man City.

Anderlecht was in 2020 weer leuk om zien en begon te winnen, maar toen sloeg corona toe… Naast het veld ging het van kwaad naar erger. De financiële status was dramatisch en Kompany liet zich opmerken door de club te willen helpen om de spelers te laten inleveren. Hij was zelfs bereid om bij te springen voor de spelers die niet wilden, zo werd hij nog populairder bij de aanhang.

Op 28 mei 2020, een jaar na zijn Grote Terugkeer, kwam er dan het nieuws waar de fans op hoopten. Vincent Kompany investeert in Anderlecht en gaat ook na zijn spelerscarrière (hij zal tot 2022 blijven voetballen bij Anderlecht) actief blijven. Samen met Wouter Vandenhaute en Karel Van Eetvelt moet hij Paars-Wit weer naar de top loodsen en mede dankzij de financiële inbreng van Kompany kan Anderlecht op financieel vlak weer wat ademen.



Als Kompany, samen met Vandenhaute en Van Eetvelt, binnen een aantal jaren RSCA weer naar de top zou kunnen loodsen, dan gaan de fans ongetwijfeld aandringen op een standbeeld. Van jeugdspeler naar topspeler naar grote baas (samen met Vandenhaute). Als dit project slaagt, dan is er een echt voetbalsprookje geschreven. Het enthousiasme bij de fans is alvast zeer groot, nu afwachten of Kompany het ook naast het veld kan waarmaken. Afspraak op december 2022? Dan zullen we de balans opmaken van het eerste deel van ‘Het Plan 2020-2025’.

CR

LEES OOK: Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Straf parcours?

Meest recent

Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

5
5
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

97
97
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

132
132
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

36
36
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

188
188
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

119
119
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

223
223
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

413
413
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

163
163
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

59
59
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

585
585
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

743
743
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

396
396
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

366
366
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

185
185
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

706
706
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

595
595
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

794
794
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

601
601
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

109
109
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

234
234
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

76
76
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

89
89
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

493
493
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

234
234

Meer sportnieuws