Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

door
Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

Vincent Kompany keerde in de zomer van 2019 terug bij RSC Anderlecht. Hij kreeg veel macht, maar een jaar later gaat het nog een stap verder. Kompany heeft op 25 jaar tijd alles meegemaakt. Een voetbalsprookje, alleen is het nog afwachten hoe het einde verloopt.


Kompany is een kind van Anderlecht. Hij doorliep de jeugdreeksen van Anderlecht en maakte zijn eerste grote droom waar: doorbreken bij RSCA. Dat deed hij met verve en Kompany versierde voor 8 miljoen euro een transfer naar Hamburg. Hij verliet België met twee landstitels en hij won de Gouden Schoen, de Ebbenhouten Schoen, werd Jonge Profvoetballer van het Jaar en Profvoetballer van het Jaar. Het Park nam afscheid van zijn Prins.

In de zomer van 2003 maakte België kennis met toptalent Kompany (17).

Na mislukte jaren in Duitsland trok hij naar Manchester City, dat toen nog geen topclub was. Dat veranderde en Kompany werd een boegbeeld van de club en bleef er 11 jaar. U kan hier zijn afscheidsmatch herbeleven. Kompany werd een grootheid in het Engelse voetbal en wordt aanzien als één van de beste centrale verdedigers die er heeft rondgelopen.

Dan zorgde Kompany voor dé transfer van RSCA van de afgelopen jaren. Kompany, die nochtans tal van aanbiedingen had gekregen, keerde terug naar Anderlecht. De Brusselaars verkeerden in nood en de Rode Duivel ging zijn ploeg helpen. Hij werd niet meer aanzien als een Prins, maar de Koning keerde terug. Zo omschreven de fans het. Het eerste jaar ging met ups en downs, de keuze om ook trainer te worden was de verkeerde, maar er zat progressie in.

Kompany maakte het waar op het veld en versierde transfers naar Hamburg en Man City.

Anderlecht was in 2020 weer leuk om zien en begon te winnen, maar toen sloeg corona toe… Naast het veld ging het van kwaad naar erger. De financiële status was dramatisch en Kompany liet zich opmerken door de club te willen helpen om de spelers te laten inleveren. Hij was zelfs bereid om bij te springen voor de spelers die niet wilden, zo werd hij nog populairder bij de aanhang.

Op 28 mei 2020, een jaar na zijn Grote Terugkeer, kwam er dan het nieuws waar de fans op hoopten. Vincent Kompany investeert in Anderlecht en gaat ook na zijn spelerscarrière (hij zal tot 2022 blijven voetballen bij Anderlecht) actief blijven. Samen met Wouter Vandenhaute en Karel Van Eetvelt moet hij Paars-Wit weer naar de top loodsen en mede dankzij de financiële inbreng van Kompany kan Anderlecht op financieel vlak weer wat ademen.



Als Kompany, samen met Vandenhaute en Van Eetvelt, binnen een aantal jaren RSCA weer naar de top zou kunnen loodsen, dan gaan de fans ongetwijfeld aandringen op een standbeeld. Van jeugdspeler naar topspeler naar grote baas (samen met Vandenhaute). Als dit project slaagt, dan is er een echt voetbalsprookje geschreven. Het enthousiasme bij de fans is alvast zeer groot, nu afwachten of Kompany het ook naast het veld kan waarmaken. Afspraak op december 2022? Dan zullen we de balans opmaken van het eerste deel van ‘Het Plan 2020-2025’.

CR

LEES OOK: Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

Straf parcours?

Meest recent

'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

0
0
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

18
18
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

68
68
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

130
130
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

111
111
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

30
30
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

24
24
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

165
165
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

61
61
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

252
252
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

140
140
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

37
37
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

142
142
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

218
218
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

67
67
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

204
204
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

69
69
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

91
91
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

253
253
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

85
85
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

795
795
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

56
56
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

444
444
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

159
159

Meer sportnieuws