Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

124
Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

Vincent Kompany keerde in de zomer van 2019 terug bij RSC Anderlecht. Hij kreeg veel macht, maar een jaar later gaat het nog een stap verder. Kompany heeft op 25 jaar tijd alles meegemaakt. Een voetbalsprookje, alleen is het nog afwachten hoe het einde verloopt.


Kompany is een kind van Anderlecht. Hij doorliep de jeugdreeksen van Anderlecht en maakte zijn eerste grote droom waar: doorbreken bij RSCA. Dat deed hij met verve en Kompany versierde voor 8 miljoen euro een transfer naar Hamburg. Hij verliet België met twee landstitels en hij won de Gouden Schoen, de Ebbenhouten Schoen, werd Jonge Profvoetballer van het Jaar en Profvoetballer van het Jaar. Het Park nam afscheid van zijn Prins.

In de zomer van 2003 maakte België kennis met toptalent Kompany (17).

Na mislukte jaren in Duitsland trok hij naar Manchester City, dat toen nog geen topclub was. Dat veranderde en Kompany werd een boegbeeld van de club en bleef er 11 jaar. U kan hier zijn afscheidsmatch herbeleven. Kompany werd een grootheid in het Engelse voetbal en wordt aanzien als één van de beste centrale verdedigers die er heeft rondgelopen.

Dan zorgde Kompany voor dé transfer van RSCA van de afgelopen jaren. Kompany, die nochtans tal van aanbiedingen had gekregen, keerde terug naar Anderlecht. De Brusselaars verkeerden in nood en de Rode Duivel ging zijn ploeg helpen. Hij werd niet meer aanzien als een Prins, maar de Koning keerde terug. Zo omschreven de fans het. Het eerste jaar ging met ups en downs, de keuze om ook trainer te worden was de verkeerde, maar er zat progressie in.

Kompany maakte het waar op het veld en versierde transfers naar Hamburg en Man City.

Anderlecht was in 2020 weer leuk om zien en begon te winnen, maar toen sloeg corona toe… Naast het veld ging het van kwaad naar erger. De financiële status was dramatisch en Kompany liet zich opmerken door de club te willen helpen om de spelers te laten inleveren. Hij was zelfs bereid om bij te springen voor de spelers die niet wilden, zo werd hij nog populairder bij de aanhang.

Op 28 mei 2020, een jaar na zijn Grote Terugkeer, kwam er dan het nieuws waar de fans op hoopten. Vincent Kompany investeert in Anderlecht en gaat ook na zijn spelerscarrière (hij zal tot 2022 blijven voetballen bij Anderlecht) actief blijven. Samen met Wouter Vandenhaute en Karel Van Eetvelt moet hij Paars-Wit weer naar de top loodsen en mede dankzij de financiële inbreng van Kompany kan Anderlecht op financieel vlak weer wat ademen.



Als Kompany, samen met Vandenhaute en Van Eetvelt, binnen een aantal jaren RSCA weer naar de top zou kunnen loodsen, dan gaan de fans ongetwijfeld aandringen op een standbeeld. Van jeugdspeler naar topspeler naar grote baas (samen met Vandenhaute). Als dit project slaagt, dan is er een echt voetbalsprookje geschreven. Het enthousiasme bij de fans is alvast zeer groot, nu afwachten of Kompany het ook naast het veld kan waarmaken. Afspraak op december 2022? Dan zullen we de balans opmaken van het eerste deel van ‘Het Plan 2020-2025’.

CR

LEES OOK: Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Straf parcours?

Meest recent

Burgess helpt KAA Gent ook financieel: "Héél belangrijk"

Christian Burgess kwam transfervrij over van Union SG en de centrale verdediger is direct onmisbaar ...

14
14
Defour ruilt voetbalveld voor iets wat hij nog nooit deed

Steven Defour staat binnenkort voor een uitdaging die helemaal anders is dan wat hij de voorbije ...

5
5
Verhaeghe sneert naar FIFA: “Miljoenenverlies Club Brugge”

Club Brugge zag heel wat spelers naar het WK vertrekken. Blauw-Zwart kon zo de prijs opdrijven voor ...

195
195
Vitor Bruno vergelijkt Anderlecht met Europese topclub

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor de League Phase van de Europa League. Het Kazachse Kairat ...

241
241
De Mil vreest struikelblok KAA Gent: “Groot probleem”

KAA Gent wist zich op het nippertje te plaatsen voor de League Phase van de Conference League. Het ...

108
108
‘Veel lof voor Penders: Chelsea deelt toch mokerslag uit’

Mike Penders mocht in de tweede ronde van de League Cup onder de lat beginnen bij Chelsea. In de ...

133
133
Tresoldi en Seys nog weg bij Club? Verhaeghe is duidelijk

Club Brugge droomt ervan om opnieuw de league phase in de Champions League te overleven, maar ...

328
328
Einde verhaal voor ervaren Duivel? "Het wordt moeilijk"

Binnen enkele weken moet Mark van Bommel zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendmaken, want ...

118
118
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

163
163
Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

57
57
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

237
237
Meunier doet Duivelse bekentenis: "Ik haatte het"

De Rode Duivels nemen in september een frisse start in de Nations League, want met Mark van Bommel ...

179
179
Europese domper STVV: De Meyer duidt oorzaak aan

Het werd donderdag net geen perfecte avond voor de Belgische clubs in Europa. Terwijl Anderlecht en ...

123
123
Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Het werd donderdag voor Anderlecht een zeer geslaagde avond. Het rekende opnieuw probleemloos af met ...

649
649
'Union heeft beet en dokt miljoenen voor Belg'

Union was deze zomer zeer vroeg zeer actief op de transfermarkt, wat maakt dat de Brusselaars met ...

140
140
‘Club Brugge-speler moet meteen weg door enorme blunder’

Club Brugge wil deze zomer koste wat kost af van een dure speler. Maar de harde aanpak van ...

1029
1029
'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

93
93
Baro na Gentse thriller: "Paar jaar van mijn leven gekost"

Het is een vrijwel perfecte Europese zomer geworden voor het Belgische voetbal, want alle vijf de ...

234
234
Coosemans duidt grote verschil met vorig seizoen aan

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaats voor de league phase van de Europa League en dat deed ...

389
389
Verhaeghe uit straffe ambitie ondanks pittige loting

Club Brugge stond donderdagavond weer te blinken tussen de allergrootste clubs van Europa bij de ...

275
275
Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

798
798
Loting UECL: interessante opportuniteiten voor Gent en STVV

Dit seizoen zullen opnieuw twee clubs uit de Jupiler Pro League deelnemen aan de League Phase van de ...

265
265
Penders helpt Chelsea met clean-sheet; foutloze start Barça

FC Barcelona is foutloos begonnen aan zijn campagne in La Liga. De Spaanse titelverdediger legde ...

201
201
Loting UEL: Anderlecht en Union kennen potentiële tegenstanders

De League Phase van de Europa League zal dit seizoen twee Belgische deelnemers tellen. RSC ...

344
344
AA Gent redt zijn vel in Europa na waanzinnige rollercoaster

Na een knettergekke rollercoaster mag AA Gent richting de poulefase van de Conference League. De ...

204
204

Meer sportnieuws