Van Ranst: "Sluit niet uit dat er in juni weer gevoetbald wordt"

283
Van Ranst:

De Nationale Veiligheidsraad besliste woensdag dat er geen massa-evenementen worden toegelaten tot begin september. Dat geldt dus ook voor voetbalwedstrijden mét publiek. Vanuit politieke hoek werd echter al bevestigd dat de optie wordt onderzocht om duels achter gesloten deuren te laten doorgaan.


Dat lijkt dan vooral betrekking te hebben op het volgende seizoen, de Raad van Bestuur van de Pro League adviseerde vorige week immers om de huidige jaargang stop te zetten. Maar dat advies lijkt toch een beetje voorbarig. Ook de bekende viroloog Marc Van Ranst, die in eerste instantie nochtans voorstander was van de stopzetting van het seizoen, stelt dat er misschien te snel conclusies zijn getrokken. "Ik durf mijn hand niet in het vuur steken over welke richting het uitgaat. Er is wel veel druk van de UEFA om de competities af te werken. En het kan perfect zijn dat we binnen een paar weken, wanneer we in een andere fase zitten en misschien wat meer gerust zijn over welke kant het opgaat, er helemaal anders over denken. Met een epidemie is dat normaal", klonk het bij Play Sports Kot.

Het merendeel van de clubs is wel nog steeds voorstander van de stopzetting. Toch sluit Van Ranst niet uit dat er in juni weer gespeeld wordt. "Zonder publiek zijn er meer dingen mogelijk. Er zullen veel zaken weer opgestart worden in onze gemeenschap en sport hoort daar ook bij. Dat maakt inderdaad ook deel uit van de economie. Dat sportclubs nu weer beginnen te trainen, zullen ze ook wel met een bedoeling doen. Gezien de omstandigheden zullen ze even nodig hebben om de ploegen fit te krijgen. Nog even wachten met een beslissing? Dat zou mijn voorstel wel zijn. Het was nooit eenvoudig, maar de deur stond ook nooit volledig dicht."

EINDE NOG NIET IN ZICHT
Maar buiten het besmettingsgevaar, spelen ook nog andere elementen een rol. Zo waarschuwt Van Ranst voor het psychologische effect. "Hoop doet leven, dus ik durf niet uitsluiten dat er juni weer gevoetbald wordt. Langs de andere kant is er één ding dat me doet twijfelen. Deze epidemie is nog niet gedaan. Als we te veel gaan praten over zaken terug op te starten, gaan we in een mindset geraken van 'het is hier gedaan'. En dat is gevaarlijk, dan heb je de mogelijkheid dat de epidemie terug omhoog gaat. En dan gaan we naar nog zwaardere maatregelen."

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

20
20
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

21
21
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

18
18
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

28
28
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

10
10
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

21
21
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

96
96
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

24
24
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

203
203
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

91
91
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

195
195
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

225
225
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

106
106
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

261
261
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

54
54
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

146
146
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

87
87
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

232
232

Meer sportnieuws