Van Ranst: "Sluit niet uit dat er in juni weer gevoetbald wordt"

door
Van Ranst:

De Nationale Veiligheidsraad besliste woensdag dat er geen massa-evenementen worden toegelaten tot begin september. Dat geldt dus ook voor voetbalwedstrijden mét publiek. Vanuit politieke hoek werd echter al bevestigd dat de optie wordt onderzocht om duels achter gesloten deuren te laten doorgaan.


Dat lijkt dan vooral betrekking te hebben op het volgende seizoen, de Raad van Bestuur van de Pro League adviseerde vorige week immers om de huidige jaargang stop te zetten. Maar dat advies lijkt toch een beetje voorbarig. Ook de bekende viroloog Marc Van Ranst, die in eerste instantie nochtans voorstander was van de stopzetting van het seizoen, stelt dat er misschien te snel conclusies zijn getrokken. "Ik durf mijn hand niet in het vuur steken over welke richting het uitgaat. Er is wel veel druk van de UEFA om de competities af te werken. En het kan perfect zijn dat we binnen een paar weken, wanneer we in een andere fase zitten en misschien wat meer gerust zijn over welke kant het opgaat, er helemaal anders over denken. Met een epidemie is dat normaal", klonk het bij Play Sports Kot.

Het merendeel van de clubs is wel nog steeds voorstander van de stopzetting. Toch sluit Van Ranst niet uit dat er in juni weer gespeeld wordt. "Zonder publiek zijn er meer dingen mogelijk. Er zullen veel zaken weer opgestart worden in onze gemeenschap en sport hoort daar ook bij. Dat maakt inderdaad ook deel uit van de economie. Dat sportclubs nu weer beginnen te trainen, zullen ze ook wel met een bedoeling doen. Gezien de omstandigheden zullen ze even nodig hebben om de ploegen fit te krijgen. Nog even wachten met een beslissing? Dat zou mijn voorstel wel zijn. Het was nooit eenvoudig, maar de deur stond ook nooit volledig dicht."

EINDE NOG NIET IN ZICHT
Maar buiten het besmettingsgevaar, spelen ook nog andere elementen een rol. Zo waarschuwt Van Ranst voor het psychologische effect. "Hoop doet leven, dus ik durf niet uitsluiten dat er juni weer gevoetbald wordt. Langs de andere kant is er één ding dat me doet twijfelen. Deze epidemie is nog niet gedaan. Als we te veel gaan praten over zaken terug op te starten, gaan we in een mindset geraken van 'het is hier gedaan'. En dat is gevaarlijk, dan heb je de mogelijkheid dat de epidemie terug omhoog gaat. En dan gaan we naar nog zwaardere maatregelen."

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

7
7
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

32
32
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

141
141
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

134
134
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

36
36
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

257
257
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

58
58
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

503
503
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

422
422
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

429
429
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

571
571
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

410
410
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

319
319
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

183
183
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

489
489
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

671
671
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

138
138
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

481
481
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

443
443
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

604
604
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

231
231
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

148
148
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

532
532
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

98
98
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

286
286

Meer sportnieuws