Van Ranst: "Sluit niet uit dat er in juni weer gevoetbald wordt"

door
Van Ranst:

De Nationale Veiligheidsraad besliste woensdag dat er geen massa-evenementen worden toegelaten tot begin september. Dat geldt dus ook voor voetbalwedstrijden mét publiek. Vanuit politieke hoek werd echter al bevestigd dat de optie wordt onderzocht om duels achter gesloten deuren te laten doorgaan.


Dat lijkt dan vooral betrekking te hebben op het volgende seizoen, de Raad van Bestuur van de Pro League adviseerde vorige week immers om de huidige jaargang stop te zetten. Maar dat advies lijkt toch een beetje voorbarig. Ook de bekende viroloog Marc Van Ranst, die in eerste instantie nochtans voorstander was van de stopzetting van het seizoen, stelt dat er misschien te snel conclusies zijn getrokken. "Ik durf mijn hand niet in het vuur steken over welke richting het uitgaat. Er is wel veel druk van de UEFA om de competities af te werken. En het kan perfect zijn dat we binnen een paar weken, wanneer we in een andere fase zitten en misschien wat meer gerust zijn over welke kant het opgaat, er helemaal anders over denken. Met een epidemie is dat normaal", klonk het bij Play Sports Kot.

Het merendeel van de clubs is wel nog steeds voorstander van de stopzetting. Toch sluit Van Ranst niet uit dat er in juni weer gespeeld wordt. "Zonder publiek zijn er meer dingen mogelijk. Er zullen veel zaken weer opgestart worden in onze gemeenschap en sport hoort daar ook bij. Dat maakt inderdaad ook deel uit van de economie. Dat sportclubs nu weer beginnen te trainen, zullen ze ook wel met een bedoeling doen. Gezien de omstandigheden zullen ze even nodig hebben om de ploegen fit te krijgen. Nog even wachten met een beslissing? Dat zou mijn voorstel wel zijn. Het was nooit eenvoudig, maar de deur stond ook nooit volledig dicht."

EINDE NOG NIET IN ZICHT
Maar buiten het besmettingsgevaar, spelen ook nog andere elementen een rol. Zo waarschuwt Van Ranst voor het psychologische effect. "Hoop doet leven, dus ik durf niet uitsluiten dat er juni weer gevoetbald wordt. Langs de andere kant is er één ding dat me doet twijfelen. Deze epidemie is nog niet gedaan. Als we te veel gaan praten over zaken terug op te starten, gaan we in een mindset geraken van 'het is hier gedaan'. En dat is gevaarlijk, dan heb je de mogelijkheid dat de epidemie terug omhoog gaat. En dan gaan we naar nog zwaardere maatregelen."

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

76
76
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

99
99
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

56
56
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

145
145
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

55
55
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

89
89
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

93
93
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

224
224
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

74
74
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

51
51
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

56
56
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

68
68
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

50
50
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

510
510
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

141
141
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

539
539
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

606
606
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

309
309
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

330
330

Meer sportnieuws