Van Ranst: "Sluit niet uit dat er in juni weer gevoetbald wordt"

283 stemmen
Van Ranst:

De Nationale Veiligheidsraad besliste woensdag dat er geen massa-evenementen worden toegelaten tot begin september. Dat geldt dus ook voor voetbalwedstrijden mét publiek. Vanuit politieke hoek werd echter al bevestigd dat de optie wordt onderzocht om duels achter gesloten deuren te laten doorgaan.


Dat lijkt dan vooral betrekking te hebben op het volgende seizoen, de Raad van Bestuur van de Pro League adviseerde vorige week immers om de huidige jaargang stop te zetten. Maar dat advies lijkt toch een beetje voorbarig. Ook de bekende viroloog Marc Van Ranst, die in eerste instantie nochtans voorstander was van de stopzetting van het seizoen, stelt dat er misschien te snel conclusies zijn getrokken. "Ik durf mijn hand niet in het vuur steken over welke richting het uitgaat. Er is wel veel druk van de UEFA om de competities af te werken. En het kan perfect zijn dat we binnen een paar weken, wanneer we in een andere fase zitten en misschien wat meer gerust zijn over welke kant het opgaat, er helemaal anders over denken. Met een epidemie is dat normaal", klonk het bij Play Sports Kot.

Het merendeel van de clubs is wel nog steeds voorstander van de stopzetting. Toch sluit Van Ranst niet uit dat er in juni weer gespeeld wordt. "Zonder publiek zijn er meer dingen mogelijk. Er zullen veel zaken weer opgestart worden in onze gemeenschap en sport hoort daar ook bij. Dat maakt inderdaad ook deel uit van de economie. Dat sportclubs nu weer beginnen te trainen, zullen ze ook wel met een bedoeling doen. Gezien de omstandigheden zullen ze even nodig hebben om de ploegen fit te krijgen. Nog even wachten met een beslissing? Dat zou mijn voorstel wel zijn. Het was nooit eenvoudig, maar de deur stond ook nooit volledig dicht."

EINDE NOG NIET IN ZICHT
Maar buiten het besmettingsgevaar, spelen ook nog andere elementen een rol. Zo waarschuwt Van Ranst voor het psychologische effect. "Hoop doet leven, dus ik durf niet uitsluiten dat er juni weer gevoetbald wordt. Langs de andere kant is er één ding dat me doet twijfelen. Deze epidemie is nog niet gedaan. Als we te veel gaan praten over zaken terug op te starten, gaan we in een mindset geraken van 'het is hier gedaan'. En dat is gevaarlijk, dan heb je de mogelijkheid dat de epidemie terug omhoog gaat. En dan gaan we naar nog zwaardere maatregelen."

LEES OOK: 'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

11
11
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

32
32
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

166
166
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

123
123
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

396
396
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

377
377
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

112
112
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

72
72
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

219
219
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

115
115
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

75
75
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

306
306
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

238
238
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

96
96
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

262
262
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

164
164
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

401
401
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

138
138
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

92
92
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

218
218
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

36
36
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

536
536
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236

Meer sportnieuws