Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

4366
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

U kan momenteel al stemmen voor:

De beste doelman
De beste rechtsback
De beste centrale verdediger (rechts)
De beste centrale verdediger (links)

Vandaag voegen we daar de linksachter aan toe. Westerlo-legende Jefke Delen haalde onze selectie nét niet, onderstaande vijf namen deden dat wél.

Ivica Dragutinovic



Eind jaren negentig was hij actief voor AA Gent, maar na de eeuwwisseling vertrok hij naar Standard. Daar verbleef hij iets meer dan vijf jaar, en groeide uit tot een clubicoon. Speelde ook als centrale verdediger, maar ook de linksachter was hem zeker niet vreemd.

Peter Van Der Heyden



Uiteraard één van de pionnen in het succesvolle Club Brugge van Trond Sollied begin jaren 2000. Speelde 150 wedstrijden voor Blauw-Zwart en was 21-voudig international.

Olivier Deschacht



Intussen al een echte routinier, want draait dan ook al mee sinds 2001, wanneer hij zijn debuut maakte voor Anderlecht. Werd een absoluut clubicoon met zeventien jaar dienst. In het begin van zijn carrière linksachter, later verschoof hij naar het centrum.

Sebastien Pocognoli



Stapte in de jeugd over van Standard naar Racing Genk, waar hij twee jaar later zijn profdebuut maakte en vier jaar verbleef. Na een periode bij AZ terug op Sclessin om ook daar zo’n vier jaar te spelen. Kende nog een buitenlandse periode, en speelde daarna nog eens drie seizoenen voor Standard.

Nana Asare



Intussen een boegbeeld van het huidige AA Gent, maar kwam in België aan de oppervlakte bij KV Mechelen. Kende daar vier succesvolle seizoenen die hem een transfer naar Utrecht opleverden. Daar haalden de Buffalo’s hem weg in 2013 en is hij daar intussen goed voor meer dan 250 wedstrijden.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Wie moet het halen volgens u?

Meest recent

Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

212
212
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

39
39
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

120
120
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

86
86
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

34
34
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

151
151
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

66
66
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

92
92
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

30
30
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

183
183
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

145
145
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

172
172
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1071
1071
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

86
86
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

51
51
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

204
204
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

103
103
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

187
187
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

197
197
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

83
83
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

451
451
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

287
287

Meer sportnieuws