Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Linksback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

U kan momenteel al stemmen voor:

De beste doelman
De beste rechtsback
De beste centrale verdediger (rechts)
De beste centrale verdediger (links)

Vandaag voegen we daar de linksachter aan toe. Westerlo-legende Jefke Delen haalde onze selectie nét niet, onderstaande vijf namen deden dat wél.

Ivica Dragutinovic



Eind jaren negentig was hij actief voor AA Gent, maar na de eeuwwisseling vertrok hij naar Standard. Daar verbleef hij iets meer dan vijf jaar, en groeide uit tot een clubicoon. Speelde ook als centrale verdediger, maar ook de linksachter was hem zeker niet vreemd.

Peter Van Der Heyden



Uiteraard één van de pionnen in het succesvolle Club Brugge van Trond Sollied begin jaren 2000. Speelde 150 wedstrijden voor Blauw-Zwart en was 21-voudig international.

Olivier Deschacht



Intussen al een echte routinier, want draait dan ook al mee sinds 2001, wanneer hij zijn debuut maakte voor Anderlecht. Werd een absoluut clubicoon met zeventien jaar dienst. In het begin van zijn carrière linksachter, later verschoof hij naar het centrum.

Sebastien Pocognoli



Stapte in de jeugd over van Standard naar Racing Genk, waar hij twee jaar later zijn profdebuut maakte en vier jaar verbleef. Na een periode bij AZ terug op Sclessin om ook daar zo’n vier jaar te spelen. Kende nog een buitenlandse periode, en speelde daarna nog eens drie seizoenen voor Standard.

Nana Asare



Intussen een boegbeeld van het huidige AA Gent, maar kwam in België aan de oppervlakte bij KV Mechelen. Kende daar vier succesvolle seizoenen die hem een transfer naar Utrecht opleverden. Daar haalden de Buffalo’s hem weg in 2013 en is hij daar intussen goed voor meer dan 250 wedstrijden.

LEES OOK: 'Pro League beeft: Anderlecht doet rel ontploffen'

Wie moet het halen volgens u?

Meest recent

Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

30
30
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

20
20
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

154
154
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

200
200
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

61
61
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

179
179
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

78
78
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

329
329
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

54
54
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

115
115
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

181
181
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

47
47
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

193
193
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

541
541
Italianen geloven ogen niet na actie De Bruyne in 74ste minuut

Kevin De Bruyne toonde zich woensdagavond de grote man bij zijn club SSC Napoli. Met twee fraaie ...

339
339
Pijnlijke aftocht: Union-sterkhouder met grond gelijk gemaakt

Daags na de slipper van Club Brugge op Atalanta BC, heeft ook Union SG zijn eerste nederlaag in de ...

234
234
'Rampenplan Club Brugge: exit Jackers, nieuwe doelman?'

Club Brugge speelt met vuur op de meest impactvolle positie. De rotatie tussen Mignolet en Jackers ...

636
636
Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

Binnen iets meer dan een week nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië en Wales. Voor ...

163
163
De Bruyne-bommetje bij AA Gent: Leko rolt spierballen

Met twee assists tegen Sporting vereffende Kevin De Bruyne woensdag in de Champions League zijn ...

142
142
Lotte Vanwezemael doet spraakmakende Courtois-onthulling

Hoe diep ging Lotte Vanwezemael écht met Courtois? In haar radioshow BLOOT onthult ze plots ...

171
171
'Antwerp luidt alarmbel: Overmars legt Wils ultimatum op'

Het gaat van kwaad naar erger bij Antwerp, dat na de nederlaag tegen Zulte Waregem achterblijft met ...

456
456
Fink slaakt zucht van opluchting: 5 wissels in Genk?

De crisis is verbannen bij KRC Genk, dat in de Europa League donderdag Ferencvaros over de vloer ...

142
142
Brusselmans zet BV-wereld op zijn kop: "Levensgevaarlijk!"

Herman Brusselmans kreeg het de afgelopen tijd al zwaar te verduren. De BV stond in het oog van een ...

123
123
'Club Brugge keert kar: nieuw toptarget op verlanglijst'

Club Brugge leek op weg naar een nieuwe stunt in de Champions League, tot Atalanta foutjes van Cisse ...

1112
1112
Coucke kan cashen: Anderlecht deels in Qatarese handen?

Het is ondertussen bijna een maand geleden dat Wouter Vandenhaute aan de kant werd geschoven als ...

982
982

Meer sportnieuws