Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV links

4060
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV links

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

U kan momenteel al stemmen voor:

De beste doelman
De beste rechtsback
De beste centrale verdediger (rechts)

Vandaag voegen we daar de linksvoetige centrale verdediger aan toe.

Dante Bonfim



Kwam in ons land terecht via Sporting Charleroi, maar vertrok al na één seizoen naar Sclessin. Behaalde daar twee titels op rij met het sterkste Standard van de laatste 30 jaar. Versierde een transfer naar Duitsland, waar hij onder meer actief was voor Bayern München.

Nicolas Lombaerts



Keerde enkele seizoenen geleden terug naar België bij KV Oostende, maar dat werd geen succes. In zijn beginperiode bij AA Gent was dat wel anders. Speelde drie seizoenen in het Jules-Ottenstadion, vooraleer hij naar Rusland trok. Heeft ook 39 interlands bij de Duivels achter zijn naam.

Jelle Van Damme 



Een man met tonnen ervaring in onze hoogste klasse. kwam in 2006 bij Anderlecht terecht, waar hij vier seizoenen actief was. Na een mislukte passage in de Premier League, koos hij voor diens aartsrivaal Standard, waar hij vijf jaar vertoefde. Was de laatste jaren nog actief bij Antwerp en Sporting Lokeren.

Eliaquim Mangala



Stevige verdediger die zijn potentieel toch (nog) niet helemaal waarmaakte. Na drie seizoenen bij Standard, was hij ook bij FC Porto erg sterk, maar de stap naar Manchester City verteerde hij toch moeilijker. Werd uitgeleend aan Valencia, waar hij nu permanent actief is.

Stefano Denswil



Had zichzelf toch al enige naam gegeven bij Ajax toen hij in 2015 bij Club Brugge aanspoelde. Bleef daar uiteindelijk vier seizoenen en was goed voor meer dan 100 wedstrijden. Vierde ook hun eerste titel in 11 jaar, en voegde daar nog één aan toe. Vertrok afgelopen zomer naar Bologna.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Wie draagt uw voorkeur weg?

Meest recent

Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

1
1
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

10
10
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

17
17
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

34
34
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

59
59
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

178
178
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

44
44
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

114
114
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

94
94
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

352
352
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

149
149
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

195
195
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

100
100
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

386
386
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

156
156
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

321
321
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

225
225
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

188
188
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

132
132
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

226
226
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

308
308
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

108
108
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

142
142
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121

Meer sportnieuws