Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

door
Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

RSC Anderlecht bevond zich eerder al in vieze papieren, maar de huidige coronacrisis deed de financiële situatie nog meer escaleren. Paars-Wit spartelt dan ook om zich heen om de balansen in evenwicht te brengen, met daarbij ook een strategiewijziging in het transferbeleid. Nieuwkomers worden voortaan geplafonneerd op een transfersom van maximaal 2,5 miljoen, op zich geen slecht idee. Wij gingen alvast op zoek naar vijf interessante opties op vijf verschillende posities.

GK: Marius MÜLLER (FC Luzern) – € 1,6 MLN

Hendrik Van Crombrugge wordt momenteel gevolgd door vier clubs (LEES MEER). Hoewel Anderlecht hem liever aan boord houdt, kan een vertrek van de 26-jarige sterkhouder tussen de palen alvast voor iets meer ademruimte zorgen. Leeftijdsgenoot Marius Müller zou in dat geval een geschikte vervanger zijn. Het jeugdproduct van Kaiserslautern brak de voorbije jaren maar niet door bij RB Leipzig, maar gooit nu terug grote ogen bij FC Luzern. De liftploeg bezet momenteel de zesde plaats in Zwitserland, en dat is vooral dankzij Muller.



De Duitse doelman liet in deze jaargang zien een betrouwbaar sluitstuk én een puntenpakker te zijn, ondanks de 30 tegentreffers die hij slikte. Per wedstrijd moest hij immers 12 pogingen zien te stuiten, waar hij in 56 procent van de gevallen ook in slaagde. Een knap save-percentage waarmee Müller niet alleen tot de beste goalies in Zwitserland behoort, maar dat tevens in het verlengde ligt van wat Van Crombrugge (57%) dit seizoen presteerde. Met een marktwaarde van een luttele 1,6 miljoen en een contract tot 2022 een koopje.

CV: Luka BOGDAN (Livorno) – € 900.000

Centraal achterin heeft Anderlecht binnenkort allicht weinig opties voorhanden. Philippe Sandler gaat waarschijnlijk terug naar Manchester City, Derrick Luckassen zijn optie lijkt te duur, Elias Cobbaut moet liefst vertrekken en Vincent Kompany blijft erg blessuregevoelig. Vermits Marco Kana het gewicht van de verdediging nog niet op zijn eentje dragen, is wat extra versterking in het defensieve compartiment meer dan welgekomen. Wij schuiven dan graag Luka Bogdan naar voren, al twee jaar lang sterkhouder bij Livorno in de Serie B.

Dat staat nu allerlaatste, maar de 24-jarige Kroaat is niet van plan om mee te zakken naar het derde niveau in Italië. Diverse teams uit de hogere regionen hebben zich dan ook al gemeld voor zijn diensten, van mede-tweedeklasser Salernitana tot Serie A-clubs als Brescia en zelfs Lazio. Hen is niet ontgaan dat Bogdan gemiddeld het meeste defensieve duels wint én de meeste ballen recupereert van alle verdedigers in de Serie B. Toch bedraagt zijn marktwaarde net geen miljoen, waar mits degradatie zelfs nog een hap vanaf kan.

CAM: Isaiah 'Izzy' BROWN (Chelsea) - € 2 MLN

Over naar het middenveld, waar Frank Vercauteren met Peter Zulj, Sambi Lokonga en Michel Vlap een goede driehoek vond. Wat extra creativiteit en technisch vernuft blijft echter geen overbodige luxe, iets waar Izzy Brown voor kan zorgen. De 23-jarige Engelsman stond ooit geboekstaafd als een enorm talent en vierde zeven jaar geleden reeds zijn profdebuut bij West Bromwich, waarmee hij de op één na jongste debutant ooit in de Premier League werd. Nadien volgde een droomtransfer naar Chelsea, zij het zonder veel succes.



Wat volgde is immers een traject dat doet denken aan Charly Musonda Jr. Brown kwam op Stamford Bridge niet verder dan één invalbeurt en werd achtereenvolgens verhuurd aan een resem van clubs. Dit jaar verdedigde hij de kleuren van Luton Town, dat flirt met degradatie uit de Championship. Toch zorgde de spelmaker er voor zes assists en toonde hij weer vlagen van zijn klasse. In Londen loopt zijn contract volgende zomer af, en dus dringt een definitieve oplossing zich op. Misschien kan Kompany zijn contacten nog eens aanspreken.

LB: Haissem HASSAN (Châteauroux) - € 900.000

Ook op de flanken moet Anderlecht op zoek naar minstens één nieuwe kracht. Met Haissem Hassan kan het alvast blijven inzetten op de jeugd, want de beloftevolle winger is amper 18 jaar. Voorlopig moet hij het bij Châteauroux in de Ligue 2 dan ook stellen met een rol als supersub en pronkt hij met statistieken – slechts één assist – die niet overweldigend zijn. Toch geniet de Franse jeugdinternational, die op 16-jarige leeftijd reeds voor het eerst mocht proeven van het grote werk, al een ijzersterke reputatie in zijn thuisland.

Zo stond Hassan volgens L’Équipe vorige zomer op het lijstje van Valencia en zelfs FC Barcelona, terwijl Watford 2,5 miljoen zou hebben geboden. Châteauroux hoopte toen naar verluidt op meer, maar gezien zijn sporadische speelkansen dit seizoen liggen de kaarten nu mogelijk anders. Wellicht moet de vinnige linkspoot wel nog altijd meer kosten dan zijn geschatte waarde, maar onder het plafond blijven zou moeten lukken. Een potentieel goudhaantje en dus precies het soort transfer waar Peter Verbeke naar op zoek moet gaan.

SP: Lukas HINTERSEER (Hamburger SV) - € 1,6 MLN

Uiteraard kon een vlot scorende spits, die gezien het vele jonge geweld dat al aanwezig is gerust over wat ervaring mocht beschikken, hier niet ontbreken. Ons oog viel daarom op Lukas Hinterseer, in de vorige twee seizoenen goed voor opgeteld 35 goals voor VfL Bochum. Sinds vorige zomer trapt de 29-jarige targetman voor Hamburger SV ballen tegen de touwen, al bleef zijn productie daar wel beperkt tot tien stuks. De Oostenrijker heeft daar wel bitter weinig kansen voor nodig, want één kans op vier hangt tegen de touwen.



Hinterseer is daarmee de op één na efficiëntste aanvaller van de hele 2. Bundesliga, maar desondanks geen onbetwiste titularis bij het nummer drie in de Duitse tweede klasse. Vermits hij daar bovendien nog maar een jaar onder contract ligt en al flink wat kritiek moest incasseren, oogt zijn toekomst dan ook onzeker. Met zijn marktwaarde van ruim anderhalf miljoen een buitenkans voor clubs die op korte termijn een garantie op doelpunten willen. Zoals Anderlecht dus, dat in de huidige kern geen spits van zijn postuur – dat wat doet denken aan Laurent Depoitre – in huis heeft.

LEES OOK: Kompany glundert: Bayern haalt snoeihard uit tegen HSV

Wie is zéker een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

26
26
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

55
55
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

170
170
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

49
49
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

107
107
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

269
269
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

43
43
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

369
369
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

47
47
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1058
1058
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

494
494
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

240
240
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

212
212
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

121
121
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

246
246
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

73
73
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

527
527
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

604
604
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

156
156
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

199
199
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

155
155
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

352
352
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

144
144
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

306
306

Meer sportnieuws