Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

2698 stemmen
Koopjes voor Anderlecht: 5 toppers voor max. 2,5 miljoen

RSC Anderlecht bevond zich eerder al in vieze papieren, maar de huidige coronacrisis deed de financiële situatie nog meer escaleren. Paars-Wit spartelt dan ook om zich heen om de balansen in evenwicht te brengen, met daarbij ook een strategiewijziging in het transferbeleid. Nieuwkomers worden voortaan geplafonneerd op een transfersom van maximaal 2,5 miljoen, op zich geen slecht idee. Wij gingen alvast op zoek naar vijf interessante opties op vijf verschillende posities.

GK: Marius MÜLLER (FC Luzern) – € 1,6 MLN

Hendrik Van Crombrugge wordt momenteel gevolgd door vier clubs (LEES MEER). Hoewel Anderlecht hem liever aan boord houdt, kan een vertrek van de 26-jarige sterkhouder tussen de palen alvast voor iets meer ademruimte zorgen. Leeftijdsgenoot Marius Müller zou in dat geval een geschikte vervanger zijn. Het jeugdproduct van Kaiserslautern brak de voorbije jaren maar niet door bij RB Leipzig, maar gooit nu terug grote ogen bij FC Luzern. De liftploeg bezet momenteel de zesde plaats in Zwitserland, en dat is vooral dankzij Muller.



De Duitse doelman liet in deze jaargang zien een betrouwbaar sluitstuk én een puntenpakker te zijn, ondanks de 30 tegentreffers die hij slikte. Per wedstrijd moest hij immers 12 pogingen zien te stuiten, waar hij in 56 procent van de gevallen ook in slaagde. Een knap save-percentage waarmee Müller niet alleen tot de beste goalies in Zwitserland behoort, maar dat tevens in het verlengde ligt van wat Van Crombrugge (57%) dit seizoen presteerde. Met een marktwaarde van een luttele 1,6 miljoen en een contract tot 2022 een koopje.

CV: Luka BOGDAN (Livorno) – € 900.000

Centraal achterin heeft Anderlecht binnenkort allicht weinig opties voorhanden. Philippe Sandler gaat waarschijnlijk terug naar Manchester City, Derrick Luckassen zijn optie lijkt te duur, Elias Cobbaut moet liefst vertrekken en Vincent Kompany blijft erg blessuregevoelig. Vermits Marco Kana het gewicht van de verdediging nog niet op zijn eentje dragen, is wat extra versterking in het defensieve compartiment meer dan welgekomen. Wij schuiven dan graag Luka Bogdan naar voren, al twee jaar lang sterkhouder bij Livorno in de Serie B.

Dat staat nu allerlaatste, maar de 24-jarige Kroaat is niet van plan om mee te zakken naar het derde niveau in Italië. Diverse teams uit de hogere regionen hebben zich dan ook al gemeld voor zijn diensten, van mede-tweedeklasser Salernitana tot Serie A-clubs als Brescia en zelfs Lazio. Hen is niet ontgaan dat Bogdan gemiddeld het meeste defensieve duels wint én de meeste ballen recupereert van alle verdedigers in de Serie B. Toch bedraagt zijn marktwaarde net geen miljoen, waar mits degradatie zelfs nog een hap vanaf kan.

CAM: Isaiah 'Izzy' BROWN (Chelsea) - € 2 MLN

Over naar het middenveld, waar Frank Vercauteren met Peter Zulj, Sambi Lokonga en Michel Vlap een goede driehoek vond. Wat extra creativiteit en technisch vernuft blijft echter geen overbodige luxe, iets waar Izzy Brown voor kan zorgen. De 23-jarige Engelsman stond ooit geboekstaafd als een enorm talent en vierde zeven jaar geleden reeds zijn profdebuut bij West Bromwich, waarmee hij de op één na jongste debutant ooit in de Premier League werd. Nadien volgde een droomtransfer naar Chelsea, zij het zonder veel succes.



Wat volgde is immers een traject dat doet denken aan Charly Musonda Jr. Brown kwam op Stamford Bridge niet verder dan één invalbeurt en werd achtereenvolgens verhuurd aan een resem van clubs. Dit jaar verdedigde hij de kleuren van Luton Town, dat flirt met degradatie uit de Championship. Toch zorgde de spelmaker er voor zes assists en toonde hij weer vlagen van zijn klasse. In Londen loopt zijn contract volgende zomer af, en dus dringt een definitieve oplossing zich op. Misschien kan Kompany zijn contacten nog eens aanspreken.

LB: Haissem HASSAN (Châteauroux) - € 900.000

Ook op de flanken moet Anderlecht op zoek naar minstens één nieuwe kracht. Met Haissem Hassan kan het alvast blijven inzetten op de jeugd, want de beloftevolle winger is amper 18 jaar. Voorlopig moet hij het bij Châteauroux in de Ligue 2 dan ook stellen met een rol als supersub en pronkt hij met statistieken – slechts één assist – die niet overweldigend zijn. Toch geniet de Franse jeugdinternational, die op 16-jarige leeftijd reeds voor het eerst mocht proeven van het grote werk, al een ijzersterke reputatie in zijn thuisland.

Zo stond Hassan volgens L’Équipe vorige zomer op het lijstje van Valencia en zelfs FC Barcelona, terwijl Watford 2,5 miljoen zou hebben geboden. Châteauroux hoopte toen naar verluidt op meer, maar gezien zijn sporadische speelkansen dit seizoen liggen de kaarten nu mogelijk anders. Wellicht moet de vinnige linkspoot wel nog altijd meer kosten dan zijn geschatte waarde, maar onder het plafond blijven zou moeten lukken. Een potentieel goudhaantje en dus precies het soort transfer waar Peter Verbeke naar op zoek moet gaan.

SP: Lukas HINTERSEER (Hamburger SV) - € 1,6 MLN

Uiteraard kon een vlot scorende spits, die gezien het vele jonge geweld dat al aanwezig is gerust over wat ervaring mocht beschikken, hier niet ontbreken. Ons oog viel daarom op Lukas Hinterseer, in de vorige twee seizoenen goed voor opgeteld 35 goals voor VfL Bochum. Sinds vorige zomer trapt de 29-jarige targetman voor Hamburger SV ballen tegen de touwen, al bleef zijn productie daar wel beperkt tot tien stuks. De Oostenrijker heeft daar wel bitter weinig kansen voor nodig, want één kans op vier hangt tegen de touwen.



Hinterseer is daarmee de op één na efficiëntste aanvaller van de hele 2. Bundesliga, maar desondanks geen onbetwiste titularis bij het nummer drie in de Duitse tweede klasse. Vermits hij daar bovendien nog maar een jaar onder contract ligt en al flink wat kritiek moest incasseren, oogt zijn toekomst dan ook onzeker. Met zijn marktwaarde van ruim anderhalf miljoen een buitenkans voor clubs die op korte termijn een garantie op doelpunten willen. Zoals Anderlecht dus, dat in de huidige kern geen spits van zijn postuur – dat wat doet denken aan Laurent Depoitre – in huis heeft.

LEES OOK: 'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

Wie is zéker een gokje waard voor Anderlecht?

Meest recent

Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

3
3
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

21
21
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

126
126
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

91
91
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

204
204
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

181
181
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

347
347
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

344
344
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

238
238
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

71
71
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

506
506
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

186
186
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

924
924
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

253
253
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

378
378

Meer sportnieuws