Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV rechts

4929 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV rechts

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder konden jullie al stemmen voor de beste doelman en de beste rechtsback. Vandaag komt de eerste centrale verdediger aan bod. Om al enigszins een schifting te maken uit de vele spelers, en virtueel ook meer aanspeelpunten te kunnen hebben naar het middenveld toe, bestaat het centrale duo uit een rechtsvoetige, en een linksvoetige speler.

Philippe Clement



Keerde net voor de eeuwwisseling na een kortstondige periode in Engeland terug naar België, waar hij tekende voor Club Brugge. Groeide daar uit tot een icoon, na tien jaar dienst in Blauw-Zwarte kleuren. Speelde ook wel als verdedigende middenvelder, maar heeft meer dan genoeg ervaring als centrale verdediger om zijn plaats hier te rechtvaardigen. Telt ook 38 interlands voor de Rode Duivels.

Roland Juhasz



Van een Club-legende springen we dan maar rechtstreeks naar een Anderlecht-legende, al is dat misschien net een brug te ver. Dat hoewel de Hongaar toch acht jaar in dienst was bij Paars-Wit, en daarin goed was voor meer dan 200 wedstrijden. Behaalde ook vijf titels met de Brusselaars, iets waar de huidige spelers van Anderlecht alleen maar van kunnen dromen. 

Vincent Kompany



Zoals deze man bijvoorbeeld. Al heeft hij in het verleden uiteraard al meer dan zijn strepen verdiend, en kan Vince The Prince zonder twijfel worden bestempeld als legende van de club. Van in den beginne zichtbaar een immens talent, en verzilverde dat ook met een knappe carrière.

Oguchi Onyewu



Werd naar België gehaald door La Louvière, maar werd pas echt groot bij Standard. Een imposant figuur die twee titels en een beker behaalde bij de Rouches. Puurde misschien wel te weinig uit zijn carrière, want enkel in België succesvol. Viel bij AC Milan compleet door de mand.

Kalidou Koulibaly



De Senegalees speelde amper twee seizoenen voor Racing Genk. Maar gezien zijn rijzende carrière en ontegensprekelijk grote klasse, een absolute must in deze lijst. Won met de Limburgers de beker in 2013, waarna hij naar Napoli trok. Daar uitgegroeid tot één van 's werelds beste verdedigers. 


LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Wie moet er in de ploeg?

Meest recent

'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

14
14
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

13
13
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

11
11
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

225
225
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

196
196
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

39
39
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

220
220
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

107
107
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

222
222
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

121
121
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

163
163
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

101
101
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

61
61
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

479
479
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

235
235
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

317
317
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

308
308
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1052
1052
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

335
335
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

375
375
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

459
459
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

148
148

Meer sportnieuws