Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV rechts

4929 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV rechts

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder konden jullie al stemmen voor de beste doelman en de beste rechtsback. Vandaag komt de eerste centrale verdediger aan bod. Om al enigszins een schifting te maken uit de vele spelers, en virtueel ook meer aanspeelpunten te kunnen hebben naar het middenveld toe, bestaat het centrale duo uit een rechtsvoetige, en een linksvoetige speler.

Philippe Clement



Keerde net voor de eeuwwisseling na een kortstondige periode in Engeland terug naar België, waar hij tekende voor Club Brugge. Groeide daar uit tot een icoon, na tien jaar dienst in Blauw-Zwarte kleuren. Speelde ook wel als verdedigende middenvelder, maar heeft meer dan genoeg ervaring als centrale verdediger om zijn plaats hier te rechtvaardigen. Telt ook 38 interlands voor de Rode Duivels.

Roland Juhasz



Van een Club-legende springen we dan maar rechtstreeks naar een Anderlecht-legende, al is dat misschien net een brug te ver. Dat hoewel de Hongaar toch acht jaar in dienst was bij Paars-Wit, en daarin goed was voor meer dan 200 wedstrijden. Behaalde ook vijf titels met de Brusselaars, iets waar de huidige spelers van Anderlecht alleen maar van kunnen dromen. 

Vincent Kompany



Zoals deze man bijvoorbeeld. Al heeft hij in het verleden uiteraard al meer dan zijn strepen verdiend, en kan Vince The Prince zonder twijfel worden bestempeld als legende van de club. Van in den beginne zichtbaar een immens talent, en verzilverde dat ook met een knappe carrière.

Oguchi Onyewu



Werd naar België gehaald door La Louvière, maar werd pas echt groot bij Standard. Een imposant figuur die twee titels en een beker behaalde bij de Rouches. Puurde misschien wel te weinig uit zijn carrière, want enkel in België succesvol. Viel bij AC Milan compleet door de mand.

Kalidou Koulibaly



De Senegalees speelde amper twee seizoenen voor Racing Genk. Maar gezien zijn rijzende carrière en ontegensprekelijk grote klasse, een absolute must in deze lijst. Won met de Limburgers de beker in 2013, waarna hij naar Napoli trok. Daar uitgegroeid tot één van 's werelds beste verdedigers. 


LEES OOK: Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Wie moet er in de ploeg?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

56
56
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

172
172
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

119
119
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

62
62
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

206
206
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

249
249
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

93
93
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

485
485
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

229
229
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

79
79
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

141
141
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

414
414
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws