Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV rechts

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): CV rechts

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder konden jullie al stemmen voor de beste doelman en de beste rechtsback. Vandaag komt de eerste centrale verdediger aan bod. Om al enigszins een schifting te maken uit de vele spelers, en virtueel ook meer aanspeelpunten te kunnen hebben naar het middenveld toe, bestaat het centrale duo uit een rechtsvoetige, en een linksvoetige speler.

Philippe Clement



Keerde net voor de eeuwwisseling na een kortstondige periode in Engeland terug naar België, waar hij tekende voor Club Brugge. Groeide daar uit tot een icoon, na tien jaar dienst in Blauw-Zwarte kleuren. Speelde ook wel als verdedigende middenvelder, maar heeft meer dan genoeg ervaring als centrale verdediger om zijn plaats hier te rechtvaardigen. Telt ook 38 interlands voor de Rode Duivels.

Roland Juhasz



Van een Club-legende springen we dan maar rechtstreeks naar een Anderlecht-legende, al is dat misschien net een brug te ver. Dat hoewel de Hongaar toch acht jaar in dienst was bij Paars-Wit, en daarin goed was voor meer dan 200 wedstrijden. Behaalde ook vijf titels met de Brusselaars, iets waar de huidige spelers van Anderlecht alleen maar van kunnen dromen. 

Vincent Kompany



Zoals deze man bijvoorbeeld. Al heeft hij in het verleden uiteraard al meer dan zijn strepen verdiend, en kan Vince The Prince zonder twijfel worden bestempeld als legende van de club. Van in den beginne zichtbaar een immens talent, en verzilverde dat ook met een knappe carrière.

Oguchi Onyewu



Werd naar België gehaald door La Louvière, maar werd pas echt groot bij Standard. Een imposant figuur die twee titels en een beker behaalde bij de Rouches. Puurde misschien wel te weinig uit zijn carrière, want enkel in België succesvol. Viel bij AC Milan compleet door de mand.

Kalidou Koulibaly



De Senegalees speelde amper twee seizoenen voor Racing Genk. Maar gezien zijn rijzende carrière en ontegensprekelijk grote klasse, een absolute must in deze lijst. Won met de Limburgers de beker in 2013, waarna hij naar Napoli trok. Daar uitgegroeid tot één van 's werelds beste verdedigers. 


LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Wie moet er in de ploeg?

Meest recent

Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

16
16
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

31
31
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

51
51
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

67
67
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

299
299
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

113
113
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

85
85
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

256
256
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

316
316
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

56
56
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

244
244
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

76
76
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

105
105
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

116
116
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

124
124
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

613
613
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

91
91
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

233
233
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

145
145
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

571
571
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

215
215
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

123
123
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

333
333

Meer sportnieuws