'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

door
'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

Ajax komt graag al eens shoppen in de Jupiler Pro League, zo bleek vorige zomer nog toen Standard-middenvelder Razvan Marin voor flink wat miljoenen naar de Johan Cruijff ArenA trok. Ook in de komende mercato willen de Amsterdammers onze velden opnieuw komen leegplukken.


Het Parool identificeerde namelijk de vier voornaamste transfertargets voor het huidige nummer één in de Eredivisie, waaronder twee toppers uit de JPL. De eerste is Jonathan David, het goudhaantje van AA Gent dat op belangstelling uit zowat heel Europa kan rekenen. De Nederlandse krant is dan ook volledig overtuigd van zijn kunnen, maar merkt wel op dat Ajax het huidige record van dik 16 miljoen stevig zal moeten breken voor de Canadees zijn diensten.

Daarna wordt Anderlecht-doelman Hendrik Van Crombrugge naar voren geschoven als de ideale opvolger voor André Onana, een analyse die wij ook reeds maakten. De steunpilaar van Paars-Wit wordt geloofd om zijn reflexen en meevoetballende kwaliteiten, een van de redenen dat Vincent Kompany hem per se naar het Lotto Park wou halen. Het dagblad noemt onze landgenoot alvast een betere optie dan alternatieven als Jasper Cillessen, Tim Krul of Michel Vorm.

Over Club Brugge-sterkhouders Hans Vanaken en Krépin Diatta, eveneens al gelinkt aan een transfer richting Amsterdam, wordt met geen woord gerept. Wel wordt de situatie van ex-Ajacied Jan Vertonghen nog eens onder de loep genomen. De recordinternational van de Rode Duivels mag straks transfervrij beschikken bij Tottenham, maar torst wel nog steeds een flink salaris met zich mee. Hoewel een comeback bespreekbaar is, twijfelt Het Parool bovendien aan de mix met Daley Blind. Afwachten dus.

LEES OOK: Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Wie ziet u deze zomer naar Ajax trekken?

Meest recent

Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

0
0
De Bruyne keert terug en zet Napoli op scherp

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

4
4
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

25
25
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

166
166
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

207
207
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

116
116
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

77
77
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

213
213
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

226
226
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

117
117
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

438
438
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

208
208
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

154
154
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

163
163
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

328
328
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

372
372
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

165
165
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

85
85
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

56
56
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

264
264
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

59
59
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

76
76
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

204
204
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

115
115
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

246
246

Meer sportnieuws