'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

door
'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

Ajax komt graag al eens shoppen in de Jupiler Pro League, zo bleek vorige zomer nog toen Standard-middenvelder Razvan Marin voor flink wat miljoenen naar de Johan Cruijff ArenA trok. Ook in de komende mercato willen de Amsterdammers onze velden opnieuw komen leegplukken.


Het Parool identificeerde namelijk de vier voornaamste transfertargets voor het huidige nummer één in de Eredivisie, waaronder twee toppers uit de JPL. De eerste is Jonathan David, het goudhaantje van AA Gent dat op belangstelling uit zowat heel Europa kan rekenen. De Nederlandse krant is dan ook volledig overtuigd van zijn kunnen, maar merkt wel op dat Ajax het huidige record van dik 16 miljoen stevig zal moeten breken voor de Canadees zijn diensten.

Daarna wordt Anderlecht-doelman Hendrik Van Crombrugge naar voren geschoven als de ideale opvolger voor André Onana, een analyse die wij ook reeds maakten. De steunpilaar van Paars-Wit wordt geloofd om zijn reflexen en meevoetballende kwaliteiten, een van de redenen dat Vincent Kompany hem per se naar het Lotto Park wou halen. Het dagblad noemt onze landgenoot alvast een betere optie dan alternatieven als Jasper Cillessen, Tim Krul of Michel Vorm.

Over Club Brugge-sterkhouders Hans Vanaken en Krépin Diatta, eveneens al gelinkt aan een transfer richting Amsterdam, wordt met geen woord gerept. Wel wordt de situatie van ex-Ajacied Jan Vertonghen nog eens onder de loep genomen. De recordinternational van de Rode Duivels mag straks transfervrij beschikken bij Tottenham, maar torst wel nog steeds een flink salaris met zich mee. Hoewel een comeback bespreekbaar is, twijfelt Het Parool bovendien aan de mix met Daley Blind. Afwachten dus.

LEES OOK: Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

Wie ziet u deze zomer naar Ajax trekken?

Meest recent

Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

26
26
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

149
149
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

88
88
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

44
44
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

106
106
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

238
238
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

51
51
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

156
156
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

77
77
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

516
516
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

313
313
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

278
278
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

286
286
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

541
541
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

273
273
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

61
61
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

178
178
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

93
93
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

590
590
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

172
172
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

111
111
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

181
181
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

63
63
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

446
446
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

534
534

Meer sportnieuws