'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

897 stemmen
'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

Ajax komt graag al eens shoppen in de Jupiler Pro League, zo bleek vorige zomer nog toen Standard-middenvelder Razvan Marin voor flink wat miljoenen naar de Johan Cruijff ArenA trok. Ook in de komende mercato willen de Amsterdammers onze velden opnieuw komen leegplukken.


Het Parool identificeerde namelijk de vier voornaamste transfertargets voor het huidige nummer één in de Eredivisie, waaronder twee toppers uit de JPL. De eerste is Jonathan David, het goudhaantje van AA Gent dat op belangstelling uit zowat heel Europa kan rekenen. De Nederlandse krant is dan ook volledig overtuigd van zijn kunnen, maar merkt wel op dat Ajax het huidige record van dik 16 miljoen stevig zal moeten breken voor de Canadees zijn diensten.

Daarna wordt Anderlecht-doelman Hendrik Van Crombrugge naar voren geschoven als de ideale opvolger voor André Onana, een analyse die wij ook reeds maakten. De steunpilaar van Paars-Wit wordt geloofd om zijn reflexen en meevoetballende kwaliteiten, een van de redenen dat Vincent Kompany hem per se naar het Lotto Park wou halen. Het dagblad noemt onze landgenoot alvast een betere optie dan alternatieven als Jasper Cillessen, Tim Krul of Michel Vorm.

Over Club Brugge-sterkhouders Hans Vanaken en Krépin Diatta, eveneens al gelinkt aan een transfer richting Amsterdam, wordt met geen woord gerept. Wel wordt de situatie van ex-Ajacied Jan Vertonghen nog eens onder de loep genomen. De recordinternational van de Rode Duivels mag straks transfervrij beschikken bij Tottenham, maar torst wel nog steeds een flink salaris met zich mee. Hoewel een comeback bespreekbaar is, twijfelt Het Parool bovendien aan de mix met Daley Blind. Afwachten dus.

LEES OOK: 'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

🚀

Wie ziet u deze zomer naar Ajax trekken?

Meest recent

'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

3
3
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

99
99
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

51
51
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

10
10
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

76
76
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

166
166
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

224
224
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

239
239
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

47
47
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

47
47
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

92
92
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

100
100
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

84
84
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

180
180
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

286
286
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

273
273
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

350
350
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

204
204
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1034
1034

Meer sportnieuws