'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

door
'Ajax richt pijlen op 3 'Belgische' topaanwinsten'

Ajax komt graag al eens shoppen in de Jupiler Pro League, zo bleek vorige zomer nog toen Standard-middenvelder Razvan Marin voor flink wat miljoenen naar de Johan Cruijff ArenA trok. Ook in de komende mercato willen de Amsterdammers onze velden opnieuw komen leegplukken.


Het Parool identificeerde namelijk de vier voornaamste transfertargets voor het huidige nummer één in de Eredivisie, waaronder twee toppers uit de JPL. De eerste is Jonathan David, het goudhaantje van AA Gent dat op belangstelling uit zowat heel Europa kan rekenen. De Nederlandse krant is dan ook volledig overtuigd van zijn kunnen, maar merkt wel op dat Ajax het huidige record van dik 16 miljoen stevig zal moeten breken voor de Canadees zijn diensten.

Daarna wordt Anderlecht-doelman Hendrik Van Crombrugge naar voren geschoven als de ideale opvolger voor André Onana, een analyse die wij ook reeds maakten. De steunpilaar van Paars-Wit wordt geloofd om zijn reflexen en meevoetballende kwaliteiten, een van de redenen dat Vincent Kompany hem per se naar het Lotto Park wou halen. Het dagblad noemt onze landgenoot alvast een betere optie dan alternatieven als Jasper Cillessen, Tim Krul of Michel Vorm.

Over Club Brugge-sterkhouders Hans Vanaken en Krépin Diatta, eveneens al gelinkt aan een transfer richting Amsterdam, wordt met geen woord gerept. Wel wordt de situatie van ex-Ajacied Jan Vertonghen nog eens onder de loep genomen. De recordinternational van de Rode Duivels mag straks transfervrij beschikken bij Tottenham, maar torst wel nog steeds een flink salaris met zich mee. Hoewel een comeback bespreekbaar is, twijfelt Het Parool bovendien aan de mix met Daley Blind. Afwachten dus.

LEES OOK: KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

Wie ziet u deze zomer naar Ajax trekken?

Meest recent

Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

2
2
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

27
27
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

14
14
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

11
11
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

34
34
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

89
89
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

21
21
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

64
64
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

88
88
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

71
71
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

124
124
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

361
361
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

103
103
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

347
347
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

302
302
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

472
472
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

239
239
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

689
689
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

583
583
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

248
248
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

91
91
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

134
134
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

393
393

Meer sportnieuws