Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder lieten we jullie al kiezen voor de beste doelman, nu is het de beurt aan de rechtsachter. Namen als Bertrand Crasson, George Blay, Roberto Rosales, Andy Najar en Davy De Fauw verdienden ook zeker een selectie, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf spelers.

Eric Deflandre



Man met maar liefst 268 wedstrijden in België op te teller. Speelde in het jaar 2000 nog één seizoen voor Club, en keerde in 2004 terug voor drie seizoenen bij Standard. ‘bolde uit’ bij Brussels, Dender en Lierse. Ook 57-voudig Rode Duivel.

Emmanuel Eboué



Was één van de grote stroom aan Ivorianen die in Beveren neerstreek, maar ook één van de meest getalenteerde. Was duidelijk een maatje te groot voor België, en vertrok na twee seizoenen al naar de Engelse topclub Arsenal.

Anthony Vanden Borre



Een omstreden figuur, maar vergis u niet, heeft 157 wedstrijden voor Anderlecht op te teller. Zijn talent stond nooit ter discussie, zijn mentaliteit des te meer. Ook bij Racing Genk nog succesvol en Belgisch landskampioen in 2011. Zit intussen terug bij Paars-Wit, maar aan spelen kwam hij nog niet toe.

Thomas Meunier



Een huidige basispion bij de Rode Duivels, die in 2011 neerstreek bij Club Brugge. Groeide daar uit tot een absolute sterkhouder, en klokte af op net geen 150 wedstrijden. Was één van de drijvende krachten achter bekerwinst in 2015 en de landstitel in 2016. Vertrok via de grote poort naar Paris Saint Germain.

Clinton Mata



In zekere zin de opvolger van Meunier bij Club Brugge. Kwam echter eerst aan de oppervlakte bij Sporting Charleroi, waar hij een transfer naar Racing Genk versierde. Koos het jaar daarop echter al voor Jan Breydel, waar hij dit seizoen een tweede landstitel binnen lijkt te gaan halen.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Wie draagt jouw voorkeur weg?

Meest recent

'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

5
5
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

21
21
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

168
168
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

70
70
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

277
277
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

57
57
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

26
26
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

98
98
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

452
452
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

62
62
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

174
174
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

189
189
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

115
115
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

304
304
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

115
115
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

200
200
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1122
1122
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

466
466
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

296
296
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

129
129
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

436
436
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

81
81
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

69
69

Meer sportnieuws