Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

4938 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder lieten we jullie al kiezen voor de beste doelman, nu is het de beurt aan de rechtsachter. Namen als Bertrand Crasson, George Blay, Roberto Rosales, Andy Najar en Davy De Fauw verdienden ook zeker een selectie, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf spelers.

Eric Deflandre



Man met maar liefst 268 wedstrijden in België op te teller. Speelde in het jaar 2000 nog één seizoen voor Club, en keerde in 2004 terug voor drie seizoenen bij Standard. ‘bolde uit’ bij Brussels, Dender en Lierse. Ook 57-voudig Rode Duivel.

Emmanuel Eboué



Was één van de grote stroom aan Ivorianen die in Beveren neerstreek, maar ook één van de meest getalenteerde. Was duidelijk een maatje te groot voor België, en vertrok na twee seizoenen al naar de Engelse topclub Arsenal.

Anthony Vanden Borre



Een omstreden figuur, maar vergis u niet, heeft 157 wedstrijden voor Anderlecht op te teller. Zijn talent stond nooit ter discussie, zijn mentaliteit des te meer. Ook bij Racing Genk nog succesvol en Belgisch landskampioen in 2011. Zit intussen terug bij Paars-Wit, maar aan spelen kwam hij nog niet toe.

Thomas Meunier



Een huidige basispion bij de Rode Duivels, die in 2011 neerstreek bij Club Brugge. Groeide daar uit tot een absolute sterkhouder, en klokte af op net geen 150 wedstrijden. Was één van de drijvende krachten achter bekerwinst in 2015 en de landstitel in 2016. Vertrok via de grote poort naar Paris Saint Germain.

Clinton Mata



In zekere zin de opvolger van Meunier bij Club Brugge. Kwam echter eerst aan de oppervlakte bij Sporting Charleroi, waar hij een transfer naar Racing Genk versierde. Koos het jaar daarop echter al voor Jan Breydel, waar hij dit seizoen een tweede landstitel binnen lijkt te gaan halen.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Wie draagt jouw voorkeur weg?

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

274
274
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

40
40
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

42
42
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

26
26
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

75
75
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

104
104
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

93
93
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

722
722
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

344
344
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

109
109
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

828
828
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

383
383
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

457
457
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

452
452
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

507
507
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

277
277
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

261
261
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

684
684
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

228
228

Meer sportnieuws