Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

4938 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder lieten we jullie al kiezen voor de beste doelman, nu is het de beurt aan de rechtsachter. Namen als Bertrand Crasson, George Blay, Roberto Rosales, Andy Najar en Davy De Fauw verdienden ook zeker een selectie, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf spelers.

Eric Deflandre



Man met maar liefst 268 wedstrijden in België op te teller. Speelde in het jaar 2000 nog één seizoen voor Club, en keerde in 2004 terug voor drie seizoenen bij Standard. ‘bolde uit’ bij Brussels, Dender en Lierse. Ook 57-voudig Rode Duivel.

Emmanuel Eboué



Was één van de grote stroom aan Ivorianen die in Beveren neerstreek, maar ook één van de meest getalenteerde. Was duidelijk een maatje te groot voor België, en vertrok na twee seizoenen al naar de Engelse topclub Arsenal.

Anthony Vanden Borre



Een omstreden figuur, maar vergis u niet, heeft 157 wedstrijden voor Anderlecht op te teller. Zijn talent stond nooit ter discussie, zijn mentaliteit des te meer. Ook bij Racing Genk nog succesvol en Belgisch landskampioen in 2011. Zit intussen terug bij Paars-Wit, maar aan spelen kwam hij nog niet toe.

Thomas Meunier



Een huidige basispion bij de Rode Duivels, die in 2011 neerstreek bij Club Brugge. Groeide daar uit tot een absolute sterkhouder, en klokte af op net geen 150 wedstrijden. Was één van de drijvende krachten achter bekerwinst in 2015 en de landstitel in 2016. Vertrok via de grote poort naar Paris Saint Germain.

Clinton Mata



In zekere zin de opvolger van Meunier bij Club Brugge. Kwam echter eerst aan de oppervlakte bij Sporting Charleroi, waar hij een transfer naar Racing Genk versierde. Koos het jaar daarop echter al voor Jan Breydel, waar hij dit seizoen een tweede landstitel binnen lijkt te gaan halen.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Wie draagt jouw voorkeur weg?

Meest recent

'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

2
2
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

69
69
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

89
89
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

168
168
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

25
25
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

46
46
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

84
84
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

66
66
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

291
291
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

212
212
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

51
51
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

432
432
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

182
182
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

522
522
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

67
67
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

119
119
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

54
54
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

395
395
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

726
726
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

573
573
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

169
169
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1197
1197
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

696
696

Meer sportnieuws