Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

4938 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): Rechtsback

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Eerder lieten we jullie al kiezen voor de beste doelman, nu is het de beurt aan de rechtsachter. Namen als Bertrand Crasson, George Blay, Roberto Rosales, Andy Najar en Davy De Fauw verdienden ook zeker een selectie, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf spelers.

Eric Deflandre



Man met maar liefst 268 wedstrijden in België op te teller. Speelde in het jaar 2000 nog één seizoen voor Club, en keerde in 2004 terug voor drie seizoenen bij Standard. ‘bolde uit’ bij Brussels, Dender en Lierse. Ook 57-voudig Rode Duivel.

Emmanuel Eboué



Was één van de grote stroom aan Ivorianen die in Beveren neerstreek, maar ook één van de meest getalenteerde. Was duidelijk een maatje te groot voor België, en vertrok na twee seizoenen al naar de Engelse topclub Arsenal.

Anthony Vanden Borre



Een omstreden figuur, maar vergis u niet, heeft 157 wedstrijden voor Anderlecht op te teller. Zijn talent stond nooit ter discussie, zijn mentaliteit des te meer. Ook bij Racing Genk nog succesvol en Belgisch landskampioen in 2011. Zit intussen terug bij Paars-Wit, maar aan spelen kwam hij nog niet toe.

Thomas Meunier



Een huidige basispion bij de Rode Duivels, die in 2011 neerstreek bij Club Brugge. Groeide daar uit tot een absolute sterkhouder, en klokte af op net geen 150 wedstrijden. Was één van de drijvende krachten achter bekerwinst in 2015 en de landstitel in 2016. Vertrok via de grote poort naar Paris Saint Germain.

Clinton Mata



In zekere zin de opvolger van Meunier bij Club Brugge. Kwam echter eerst aan de oppervlakte bij Sporting Charleroi, waar hij een transfer naar Racing Genk versierde. Koos het jaar daarop echter al voor Jan Breydel, waar hij dit seizoen een tweede landstitel binnen lijkt te gaan halen.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Wie draagt jouw voorkeur weg?

Meest recent

Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

9
9
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

71
71
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

59
59
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

27
27
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

67
67
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

235
235
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

205
205
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

33
33
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

43
43
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

157
157
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

146
146
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1009
1009
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

99
99
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

170
170
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

173
173
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

358
358
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

183
183
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

142
142
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

244
244
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

424
424
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

97
97
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

116
116
'Alarm in Antwerp: Gheysens kan club verliezen'

In 2023 veroverde Antwerp nog de dubbel, maar sindsdien is de Great Old er niet bepaald op ...

427
427

Meer sportnieuws