Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

3072
Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

Ook in volle coronacrisis blijft de chaos in het Lotto Park de koppen domineren. Van diverse besparingsmaatregels over licentietwijfels tot het dwarsliggen in de plannen om de competitie vroegtijdig stop te zetten: telkens opnieuw eist Anderlecht een hoofdrol op. En dan vooral voorzitter Marc Coucke, zelfs na de aanstelling van nieuwe CEO Karel Van Eetvelt de man die de klappen opvangt bij Paars-Wit. Al wordt hij misschien net iets té hard aan de schandpaal genageld.


Dan hebben we het echter niet over zijn betrokkenheid bij ex-club KV Oostende, een euvel dat we eerder al aan de kaak stelden. Dat de ene club aan de preses van een andere huur moest betalen voor haar stadion, was immers van meet af aan een onwenselijke situatie. Coucke werd destijds in alle haast om zijn overstap van de kust naar de hoofdstad af te ronden dan wel zowat gedwongen om een deal op langere termijn te sluiten, de indruk van potentiële belangenvermenging was zo nooit veraf.

OOSTENDE & ZETTERBERG
Zijn recente bemoeienissen in de geplande overname bleken nu dus een brug te ver, al vinden we zijn voorstel op zich niet verkeerd. Zo snel mogelijk alle schulden innen en volledig handen af van KVO: het lijkt voor alle partijen al bij al de beste oplossing, tenminste indien de Kustboys met de centen over de brug kunnen komen. Dat is evenwel lang geen sinecure, want zeker in het huidige klimaat wordt het in Oostende spartelen om te overleven. Net zoals de rode boekhouding van Anderlecht welbekend is.



De Brusselaars gingen daarom reeds over tot een aantal besparingen, geleid door Van Eetvelt. Die liet meteen zijn hand gelden door Pär Zetterberg te ontslaan, destijds in huis gehaald om Coucke zijn vel te redden bij de supporters. Die reageerden dan ook verbolgen op het nieuws, al bracht de Zweed in verhouding tot zijn salaris inderdaad veel te weinig bij. Het enige wat Coucke en zijn gevolg hier dus verweten kan worden, is dat er nooit werk werd gemaakt van een duidelijkere functie voor het clubicoon.

NOODZAKELIJKE BESPARINGEN
De rest van de staf die wél aan boord mocht blijven, werd technisch werkloos gemaakt. In alle luwte, want het was Frank Vercauteren die zijn statuut zelf aan het licht bracht – en daar niet al te opgezet mee leek. Logisch ook, want iets eerder had Coucke nog tevreden verkondigd hoe de inlevering van een maandloon door de spelers ervoor zorgde dat de overheid niet moest tussenkomen. "Want de spelers krijgen al sociale voordelen", klonk het toen. Iets wat dus blijkbaar niet voor de trainers opgaat.



Dat de concurrentie nog niet genoodzaakt werden om over te gaan tot zulke stappen, doet de kritiek op Coucke zijn tweejarig regime in Anderlecht weer opborrelen. De vele flaters die in die tijd de revue passeerden, zowel in de kleed –als bestuurskamer, zijn namelijk voor een groot deel verantwoordelijk voor de put waarin Paars-Wit zich vandaag bevindt. Al dient toch opgemerkt dat de voorzitter na zijn overname al een club in verval aantrof, zo getuigt ook de penibele staat van het alom geprezen Neerpede.

GEVISEERD & MISBEGREPEN
Waar de zakenman de afgelopen dagen echter het hardst voor aangepakt werd, was zijn hoop om het seizoen na de coronabreak nog te hervatten. Coucke is hét gezicht van de zeven teams die zich tegen een definitieve stopzetting van de competitie kantten en kreeg op de manier zowat als enige er bakken kritiek voor te slikken. Opportunistisch, schandalig en gedreven door eigenbelang, zo klonk het uit alle hoeken, want zijn enige motivatie is een verhoopte eindsprint naar een Europees ticket voor Anderlecht.



Coucke kon niet anders dan toegeven dat hij daar wel degelijk voor duimde, al stelde hij ook duidelijk dat "dit momenteel niet in mijn 1.000 van prioriteiten staat" en "de volksgezondheid prioriteit nummer één is". Passages uit zijn pleidooi die kennelijk haast overal verloren gingen. Het enige wat de RSCA-preses dus wou zeggen, is dat overhaaste beslissingen vermeden moesten worden en we niet al te voorbarig een streep mochten trekken door de Jupiler Pro League. Met recht en reden, zo blijkt nu.

HET GELIJK VAN COUCKE
"Het zou zonde zijn om het seizoen nu af te sluiten en binnenkort te horen dat op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten", waren zijn letterlijke woorden. Of het zal lukken weet niemand, maar de UEFA kwam zopas inderdaad naar buiten met de intentie om in de tweede helft van juni weer aan de slag te gaan. Met 3 augustus pas als uiterlijke deadline om de boel af te ronden, waardoor play-offs in juli – zoals Coucke voorstelde – tot de opties behoren.



Uiteraard blijft de gezondheid primeren, zo werd ook hier benadrukt, dus wie weet mogen al deze goede bedoelingen binnenkort weer de vuilnisbak in. Toch bewijst de Anderlecht-voorzitter nu al zijn grote gelijk, credits die wij hem van meet af aan toekenden. Afwachten op instructies van bovenaf, zij het van de overheid, FIFA, UEFA of andere instanties die geadviseerd worden door de experts ter zake, blijft immers nog altijd het beste devies. Dat Coucke voor dat simpele standpunt zóveel kritiek kreeg te slikken, was dan ook allesbehalve verdiend. Afwachten of hij straks helemaal zijn gram haalt en de JPL alsnog wordt afgewerkt.

LEES OOK: 'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Kreeg Coucke volgens u te veel kritiek?

Meest recent

Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

4
4
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

81
81
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

107
107
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

63
63
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

72
72
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

77
77
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

87
87
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

149
149
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

329
329
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

128
128
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

208
208
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

393
393
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1072
1072
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

198
198
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

231
231
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

642
642
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

263
263
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

121
121
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

188
188
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

133
133
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

156
156
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

33
33
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

51
51
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

60
60

Meer sportnieuws