Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

3072
Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

Ook in volle coronacrisis blijft de chaos in het Lotto Park de koppen domineren. Van diverse besparingsmaatregels over licentietwijfels tot het dwarsliggen in de plannen om de competitie vroegtijdig stop te zetten: telkens opnieuw eist Anderlecht een hoofdrol op. En dan vooral voorzitter Marc Coucke, zelfs na de aanstelling van nieuwe CEO Karel Van Eetvelt de man die de klappen opvangt bij Paars-Wit. Al wordt hij misschien net iets té hard aan de schandpaal genageld.


Dan hebben we het echter niet over zijn betrokkenheid bij ex-club KV Oostende, een euvel dat we eerder al aan de kaak stelden. Dat de ene club aan de preses van een andere huur moest betalen voor haar stadion, was immers van meet af aan een onwenselijke situatie. Coucke werd destijds in alle haast om zijn overstap van de kust naar de hoofdstad af te ronden dan wel zowat gedwongen om een deal op langere termijn te sluiten, de indruk van potentiële belangenvermenging was zo nooit veraf.

OOSTENDE & ZETTERBERG
Zijn recente bemoeienissen in de geplande overname bleken nu dus een brug te ver, al vinden we zijn voorstel op zich niet verkeerd. Zo snel mogelijk alle schulden innen en volledig handen af van KVO: het lijkt voor alle partijen al bij al de beste oplossing, tenminste indien de Kustboys met de centen over de brug kunnen komen. Dat is evenwel lang geen sinecure, want zeker in het huidige klimaat wordt het in Oostende spartelen om te overleven. Net zoals de rode boekhouding van Anderlecht welbekend is.



De Brusselaars gingen daarom reeds over tot een aantal besparingen, geleid door Van Eetvelt. Die liet meteen zijn hand gelden door Pär Zetterberg te ontslaan, destijds in huis gehaald om Coucke zijn vel te redden bij de supporters. Die reageerden dan ook verbolgen op het nieuws, al bracht de Zweed in verhouding tot zijn salaris inderdaad veel te weinig bij. Het enige wat Coucke en zijn gevolg hier dus verweten kan worden, is dat er nooit werk werd gemaakt van een duidelijkere functie voor het clubicoon.

NOODZAKELIJKE BESPARINGEN
De rest van de staf die wél aan boord mocht blijven, werd technisch werkloos gemaakt. In alle luwte, want het was Frank Vercauteren die zijn statuut zelf aan het licht bracht – en daar niet al te opgezet mee leek. Logisch ook, want iets eerder had Coucke nog tevreden verkondigd hoe de inlevering van een maandloon door de spelers ervoor zorgde dat de overheid niet moest tussenkomen. "Want de spelers krijgen al sociale voordelen", klonk het toen. Iets wat dus blijkbaar niet voor de trainers opgaat.



Dat de concurrentie nog niet genoodzaakt werden om over te gaan tot zulke stappen, doet de kritiek op Coucke zijn tweejarig regime in Anderlecht weer opborrelen. De vele flaters die in die tijd de revue passeerden, zowel in de kleed –als bestuurskamer, zijn namelijk voor een groot deel verantwoordelijk voor de put waarin Paars-Wit zich vandaag bevindt. Al dient toch opgemerkt dat de voorzitter na zijn overname al een club in verval aantrof, zo getuigt ook de penibele staat van het alom geprezen Neerpede.

GEVISEERD & MISBEGREPEN
Waar de zakenman de afgelopen dagen echter het hardst voor aangepakt werd, was zijn hoop om het seizoen na de coronabreak nog te hervatten. Coucke is hét gezicht van de zeven teams die zich tegen een definitieve stopzetting van de competitie kantten en kreeg op de manier zowat als enige er bakken kritiek voor te slikken. Opportunistisch, schandalig en gedreven door eigenbelang, zo klonk het uit alle hoeken, want zijn enige motivatie is een verhoopte eindsprint naar een Europees ticket voor Anderlecht.



Coucke kon niet anders dan toegeven dat hij daar wel degelijk voor duimde, al stelde hij ook duidelijk dat "dit momenteel niet in mijn 1.000 van prioriteiten staat" en "de volksgezondheid prioriteit nummer één is". Passages uit zijn pleidooi die kennelijk haast overal verloren gingen. Het enige wat de RSCA-preses dus wou zeggen, is dat overhaaste beslissingen vermeden moesten worden en we niet al te voorbarig een streep mochten trekken door de Jupiler Pro League. Met recht en reden, zo blijkt nu.

HET GELIJK VAN COUCKE
"Het zou zonde zijn om het seizoen nu af te sluiten en binnenkort te horen dat op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten", waren zijn letterlijke woorden. Of het zal lukken weet niemand, maar de UEFA kwam zopas inderdaad naar buiten met de intentie om in de tweede helft van juni weer aan de slag te gaan. Met 3 augustus pas als uiterlijke deadline om de boel af te ronden, waardoor play-offs in juli – zoals Coucke voorstelde – tot de opties behoren.



Uiteraard blijft de gezondheid primeren, zo werd ook hier benadrukt, dus wie weet mogen al deze goede bedoelingen binnenkort weer de vuilnisbak in. Toch bewijst de Anderlecht-voorzitter nu al zijn grote gelijk, credits die wij hem van meet af aan toekenden. Afwachten op instructies van bovenaf, zij het van de overheid, FIFA, UEFA of andere instanties die geadviseerd worden door de experts ter zake, blijft immers nog altijd het beste devies. Dat Coucke voor dat simpele standpunt zóveel kritiek kreeg te slikken, was dan ook allesbehalve verdiend. Afwachten of hij straks helemaal zijn gram haalt en de JPL alsnog wordt afgewerkt.

LEES OOK: Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

Kreeg Coucke volgens u te veel kritiek?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

146
146
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

59
59
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

280
280
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

97
97
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

122
122
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

162
162
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

96
96
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

384
384
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

134
134
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

50
50
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

641
641
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

250
250
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

395
395
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

423
423
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

616
616
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

191
191
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

112
112
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

261
261
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

506
506
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

900
900
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

832
832
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1012
1012
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

830
830
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

506
506
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws