Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

3072
Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

Ook in volle coronacrisis blijft de chaos in het Lotto Park de koppen domineren. Van diverse besparingsmaatregels over licentietwijfels tot het dwarsliggen in de plannen om de competitie vroegtijdig stop te zetten: telkens opnieuw eist Anderlecht een hoofdrol op. En dan vooral voorzitter Marc Coucke, zelfs na de aanstelling van nieuwe CEO Karel Van Eetvelt de man die de klappen opvangt bij Paars-Wit. Al wordt hij misschien net iets té hard aan de schandpaal genageld.


Dan hebben we het echter niet over zijn betrokkenheid bij ex-club KV Oostende, een euvel dat we eerder al aan de kaak stelden. Dat de ene club aan de preses van een andere huur moest betalen voor haar stadion, was immers van meet af aan een onwenselijke situatie. Coucke werd destijds in alle haast om zijn overstap van de kust naar de hoofdstad af te ronden dan wel zowat gedwongen om een deal op langere termijn te sluiten, de indruk van potentiële belangenvermenging was zo nooit veraf.

OOSTENDE & ZETTERBERG
Zijn recente bemoeienissen in de geplande overname bleken nu dus een brug te ver, al vinden we zijn voorstel op zich niet verkeerd. Zo snel mogelijk alle schulden innen en volledig handen af van KVO: het lijkt voor alle partijen al bij al de beste oplossing, tenminste indien de Kustboys met de centen over de brug kunnen komen. Dat is evenwel lang geen sinecure, want zeker in het huidige klimaat wordt het in Oostende spartelen om te overleven. Net zoals de rode boekhouding van Anderlecht welbekend is.



De Brusselaars gingen daarom reeds over tot een aantal besparingen, geleid door Van Eetvelt. Die liet meteen zijn hand gelden door Pär Zetterberg te ontslaan, destijds in huis gehaald om Coucke zijn vel te redden bij de supporters. Die reageerden dan ook verbolgen op het nieuws, al bracht de Zweed in verhouding tot zijn salaris inderdaad veel te weinig bij. Het enige wat Coucke en zijn gevolg hier dus verweten kan worden, is dat er nooit werk werd gemaakt van een duidelijkere functie voor het clubicoon.

NOODZAKELIJKE BESPARINGEN
De rest van de staf die wél aan boord mocht blijven, werd technisch werkloos gemaakt. In alle luwte, want het was Frank Vercauteren die zijn statuut zelf aan het licht bracht – en daar niet al te opgezet mee leek. Logisch ook, want iets eerder had Coucke nog tevreden verkondigd hoe de inlevering van een maandloon door de spelers ervoor zorgde dat de overheid niet moest tussenkomen. "Want de spelers krijgen al sociale voordelen", klonk het toen. Iets wat dus blijkbaar niet voor de trainers opgaat.



Dat de concurrentie nog niet genoodzaakt werden om over te gaan tot zulke stappen, doet de kritiek op Coucke zijn tweejarig regime in Anderlecht weer opborrelen. De vele flaters die in die tijd de revue passeerden, zowel in de kleed –als bestuurskamer, zijn namelijk voor een groot deel verantwoordelijk voor de put waarin Paars-Wit zich vandaag bevindt. Al dient toch opgemerkt dat de voorzitter na zijn overname al een club in verval aantrof, zo getuigt ook de penibele staat van het alom geprezen Neerpede.

GEVISEERD & MISBEGREPEN
Waar de zakenman de afgelopen dagen echter het hardst voor aangepakt werd, was zijn hoop om het seizoen na de coronabreak nog te hervatten. Coucke is hét gezicht van de zeven teams die zich tegen een definitieve stopzetting van de competitie kantten en kreeg op de manier zowat als enige er bakken kritiek voor te slikken. Opportunistisch, schandalig en gedreven door eigenbelang, zo klonk het uit alle hoeken, want zijn enige motivatie is een verhoopte eindsprint naar een Europees ticket voor Anderlecht.



Coucke kon niet anders dan toegeven dat hij daar wel degelijk voor duimde, al stelde hij ook duidelijk dat "dit momenteel niet in mijn 1.000 van prioriteiten staat" en "de volksgezondheid prioriteit nummer één is". Passages uit zijn pleidooi die kennelijk haast overal verloren gingen. Het enige wat de RSCA-preses dus wou zeggen, is dat overhaaste beslissingen vermeden moesten worden en we niet al te voorbarig een streep mochten trekken door de Jupiler Pro League. Met recht en reden, zo blijkt nu.

HET GELIJK VAN COUCKE
"Het zou zonde zijn om het seizoen nu af te sluiten en binnenkort te horen dat op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten", waren zijn letterlijke woorden. Of het zal lukken weet niemand, maar de UEFA kwam zopas inderdaad naar buiten met de intentie om in de tweede helft van juni weer aan de slag te gaan. Met 3 augustus pas als uiterlijke deadline om de boel af te ronden, waardoor play-offs in juli – zoals Coucke voorstelde – tot de opties behoren.



Uiteraard blijft de gezondheid primeren, zo werd ook hier benadrukt, dus wie weet mogen al deze goede bedoelingen binnenkort weer de vuilnisbak in. Toch bewijst de Anderlecht-voorzitter nu al zijn grote gelijk, credits die wij hem van meet af aan toekenden. Afwachten op instructies van bovenaf, zij het van de overheid, FIFA, UEFA of andere instanties die geadviseerd worden door de experts ter zake, blijft immers nog altijd het beste devies. Dat Coucke voor dat simpele standpunt zóveel kritiek kreeg te slikken, was dan ook allesbehalve verdiend. Afwachten of hij straks helemaal zijn gram haalt en de JPL alsnog wordt afgewerkt.

LEES OOK: Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Kreeg Coucke volgens u te veel kritiek?

Meest recent

Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

0
0
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

15
15
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

33
33
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

24
24
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

35
35
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

79
79
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

197
197
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

327
327
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

38
38
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

71
71
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

215
215
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

100
100
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

61
61
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

60
60
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

48
48
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

288
288
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

193
193
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

306
306
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

45
45
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

68
68
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

420
420
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

113
113
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

314
314
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

36
36
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

56
56

Meer sportnieuws