Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

3072
Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

Ook in volle coronacrisis blijft de chaos in het Lotto Park de koppen domineren. Van diverse besparingsmaatregels over licentietwijfels tot het dwarsliggen in de plannen om de competitie vroegtijdig stop te zetten: telkens opnieuw eist Anderlecht een hoofdrol op. En dan vooral voorzitter Marc Coucke, zelfs na de aanstelling van nieuwe CEO Karel Van Eetvelt de man die de klappen opvangt bij Paars-Wit. Al wordt hij misschien net iets té hard aan de schandpaal genageld.


Dan hebben we het echter niet over zijn betrokkenheid bij ex-club KV Oostende, een euvel dat we eerder al aan de kaak stelden. Dat de ene club aan de preses van een andere huur moest betalen voor haar stadion, was immers van meet af aan een onwenselijke situatie. Coucke werd destijds in alle haast om zijn overstap van de kust naar de hoofdstad af te ronden dan wel zowat gedwongen om een deal op langere termijn te sluiten, de indruk van potentiële belangenvermenging was zo nooit veraf.

OOSTENDE & ZETTERBERG
Zijn recente bemoeienissen in de geplande overname bleken nu dus een brug te ver, al vinden we zijn voorstel op zich niet verkeerd. Zo snel mogelijk alle schulden innen en volledig handen af van KVO: het lijkt voor alle partijen al bij al de beste oplossing, tenminste indien de Kustboys met de centen over de brug kunnen komen. Dat is evenwel lang geen sinecure, want zeker in het huidige klimaat wordt het in Oostende spartelen om te overleven. Net zoals de rode boekhouding van Anderlecht welbekend is.



De Brusselaars gingen daarom reeds over tot een aantal besparingen, geleid door Van Eetvelt. Die liet meteen zijn hand gelden door Pär Zetterberg te ontslaan, destijds in huis gehaald om Coucke zijn vel te redden bij de supporters. Die reageerden dan ook verbolgen op het nieuws, al bracht de Zweed in verhouding tot zijn salaris inderdaad veel te weinig bij. Het enige wat Coucke en zijn gevolg hier dus verweten kan worden, is dat er nooit werk werd gemaakt van een duidelijkere functie voor het clubicoon.

NOODZAKELIJKE BESPARINGEN
De rest van de staf die wél aan boord mocht blijven, werd technisch werkloos gemaakt. In alle luwte, want het was Frank Vercauteren die zijn statuut zelf aan het licht bracht – en daar niet al te opgezet mee leek. Logisch ook, want iets eerder had Coucke nog tevreden verkondigd hoe de inlevering van een maandloon door de spelers ervoor zorgde dat de overheid niet moest tussenkomen. "Want de spelers krijgen al sociale voordelen", klonk het toen. Iets wat dus blijkbaar niet voor de trainers opgaat.



Dat de concurrentie nog niet genoodzaakt werden om over te gaan tot zulke stappen, doet de kritiek op Coucke zijn tweejarig regime in Anderlecht weer opborrelen. De vele flaters die in die tijd de revue passeerden, zowel in de kleed –als bestuurskamer, zijn namelijk voor een groot deel verantwoordelijk voor de put waarin Paars-Wit zich vandaag bevindt. Al dient toch opgemerkt dat de voorzitter na zijn overname al een club in verval aantrof, zo getuigt ook de penibele staat van het alom geprezen Neerpede.

GEVISEERD & MISBEGREPEN
Waar de zakenman de afgelopen dagen echter het hardst voor aangepakt werd, was zijn hoop om het seizoen na de coronabreak nog te hervatten. Coucke is hét gezicht van de zeven teams die zich tegen een definitieve stopzetting van de competitie kantten en kreeg op de manier zowat als enige er bakken kritiek voor te slikken. Opportunistisch, schandalig en gedreven door eigenbelang, zo klonk het uit alle hoeken, want zijn enige motivatie is een verhoopte eindsprint naar een Europees ticket voor Anderlecht.



Coucke kon niet anders dan toegeven dat hij daar wel degelijk voor duimde, al stelde hij ook duidelijk dat "dit momenteel niet in mijn 1.000 van prioriteiten staat" en "de volksgezondheid prioriteit nummer één is". Passages uit zijn pleidooi die kennelijk haast overal verloren gingen. Het enige wat de RSCA-preses dus wou zeggen, is dat overhaaste beslissingen vermeden moesten worden en we niet al te voorbarig een streep mochten trekken door de Jupiler Pro League. Met recht en reden, zo blijkt nu.

HET GELIJK VAN COUCKE
"Het zou zonde zijn om het seizoen nu af te sluiten en binnenkort te horen dat op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten", waren zijn letterlijke woorden. Of het zal lukken weet niemand, maar de UEFA kwam zopas inderdaad naar buiten met de intentie om in de tweede helft van juni weer aan de slag te gaan. Met 3 augustus pas als uiterlijke deadline om de boel af te ronden, waardoor play-offs in juli – zoals Coucke voorstelde – tot de opties behoren.



Uiteraard blijft de gezondheid primeren, zo werd ook hier benadrukt, dus wie weet mogen al deze goede bedoelingen binnenkort weer de vuilnisbak in. Toch bewijst de Anderlecht-voorzitter nu al zijn grote gelijk, credits die wij hem van meet af aan toekenden. Afwachten op instructies van bovenaf, zij het van de overheid, FIFA, UEFA of andere instanties die geadviseerd worden door de experts ter zake, blijft immers nog altijd het beste devies. Dat Coucke voor dat simpele standpunt zóveel kritiek kreeg te slikken, was dan ook allesbehalve verdiend. Afwachten of hij straks helemaal zijn gram haalt en de JPL alsnog wordt afgewerkt.

LEES OOK: "Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Kreeg Coucke volgens u te veel kritiek?

Meest recent

'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

0
0
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

30
30
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

57
57
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

78
78
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

30
30
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

101
101
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

102
102
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

179
179
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

41
41
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

79
79
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

258
258
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

162
162
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

503
503
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

165
165
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

58
58
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

80
80
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

181
181
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

545
545
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

262
262
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

107
107
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

31
31
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

63
63
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

88
88
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

39
39
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

288
288

Meer sportnieuws