Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

3072
Credits voor Coucke: hoe RSCA-voorzitter nu al zijn gram haalt

Ook in volle coronacrisis blijft de chaos in het Lotto Park de koppen domineren. Van diverse besparingsmaatregels over licentietwijfels tot het dwarsliggen in de plannen om de competitie vroegtijdig stop te zetten: telkens opnieuw eist Anderlecht een hoofdrol op. En dan vooral voorzitter Marc Coucke, zelfs na de aanstelling van nieuwe CEO Karel Van Eetvelt de man die de klappen opvangt bij Paars-Wit. Al wordt hij misschien net iets té hard aan de schandpaal genageld.


Dan hebben we het echter niet over zijn betrokkenheid bij ex-club KV Oostende, een euvel dat we eerder al aan de kaak stelden. Dat de ene club aan de preses van een andere huur moest betalen voor haar stadion, was immers van meet af aan een onwenselijke situatie. Coucke werd destijds in alle haast om zijn overstap van de kust naar de hoofdstad af te ronden dan wel zowat gedwongen om een deal op langere termijn te sluiten, de indruk van potentiële belangenvermenging was zo nooit veraf.

OOSTENDE & ZETTERBERG
Zijn recente bemoeienissen in de geplande overname bleken nu dus een brug te ver, al vinden we zijn voorstel op zich niet verkeerd. Zo snel mogelijk alle schulden innen en volledig handen af van KVO: het lijkt voor alle partijen al bij al de beste oplossing, tenminste indien de Kustboys met de centen over de brug kunnen komen. Dat is evenwel lang geen sinecure, want zeker in het huidige klimaat wordt het in Oostende spartelen om te overleven. Net zoals de rode boekhouding van Anderlecht welbekend is.



De Brusselaars gingen daarom reeds over tot een aantal besparingen, geleid door Van Eetvelt. Die liet meteen zijn hand gelden door Pär Zetterberg te ontslaan, destijds in huis gehaald om Coucke zijn vel te redden bij de supporters. Die reageerden dan ook verbolgen op het nieuws, al bracht de Zweed in verhouding tot zijn salaris inderdaad veel te weinig bij. Het enige wat Coucke en zijn gevolg hier dus verweten kan worden, is dat er nooit werk werd gemaakt van een duidelijkere functie voor het clubicoon.

NOODZAKELIJKE BESPARINGEN
De rest van de staf die wél aan boord mocht blijven, werd technisch werkloos gemaakt. In alle luwte, want het was Frank Vercauteren die zijn statuut zelf aan het licht bracht – en daar niet al te opgezet mee leek. Logisch ook, want iets eerder had Coucke nog tevreden verkondigd hoe de inlevering van een maandloon door de spelers ervoor zorgde dat de overheid niet moest tussenkomen. "Want de spelers krijgen al sociale voordelen", klonk het toen. Iets wat dus blijkbaar niet voor de trainers opgaat.



Dat de concurrentie nog niet genoodzaakt werden om over te gaan tot zulke stappen, doet de kritiek op Coucke zijn tweejarig regime in Anderlecht weer opborrelen. De vele flaters die in die tijd de revue passeerden, zowel in de kleed –als bestuurskamer, zijn namelijk voor een groot deel verantwoordelijk voor de put waarin Paars-Wit zich vandaag bevindt. Al dient toch opgemerkt dat de voorzitter na zijn overname al een club in verval aantrof, zo getuigt ook de penibele staat van het alom geprezen Neerpede.

GEVISEERD & MISBEGREPEN
Waar de zakenman de afgelopen dagen echter het hardst voor aangepakt werd, was zijn hoop om het seizoen na de coronabreak nog te hervatten. Coucke is hét gezicht van de zeven teams die zich tegen een definitieve stopzetting van de competitie kantten en kreeg op de manier zowat als enige er bakken kritiek voor te slikken. Opportunistisch, schandalig en gedreven door eigenbelang, zo klonk het uit alle hoeken, want zijn enige motivatie is een verhoopte eindsprint naar een Europees ticket voor Anderlecht.



Coucke kon niet anders dan toegeven dat hij daar wel degelijk voor duimde, al stelde hij ook duidelijk dat "dit momenteel niet in mijn 1.000 van prioriteiten staat" en "de volksgezondheid prioriteit nummer één is". Passages uit zijn pleidooi die kennelijk haast overal verloren gingen. Het enige wat de RSCA-preses dus wou zeggen, is dat overhaaste beslissingen vermeden moesten worden en we niet al te voorbarig een streep mochten trekken door de Jupiler Pro League. Met recht en reden, zo blijkt nu.

HET GELIJK VAN COUCKE
"Het zou zonde zijn om het seizoen nu af te sluiten en binnenkort te horen dat op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten", waren zijn letterlijke woorden. Of het zal lukken weet niemand, maar de UEFA kwam zopas inderdaad naar buiten met de intentie om in de tweede helft van juni weer aan de slag te gaan. Met 3 augustus pas als uiterlijke deadline om de boel af te ronden, waardoor play-offs in juli – zoals Coucke voorstelde – tot de opties behoren.



Uiteraard blijft de gezondheid primeren, zo werd ook hier benadrukt, dus wie weet mogen al deze goede bedoelingen binnenkort weer de vuilnisbak in. Toch bewijst de Anderlecht-voorzitter nu al zijn grote gelijk, credits die wij hem van meet af aan toekenden. Afwachten op instructies van bovenaf, zij het van de overheid, FIFA, UEFA of andere instanties die geadviseerd worden door de experts ter zake, blijft immers nog altijd het beste devies. Dat Coucke voor dat simpele standpunt zóveel kritiek kreeg te slikken, was dan ook allesbehalve verdiend. Afwachten of hij straks helemaal zijn gram haalt en de JPL alsnog wordt afgewerkt.

LEES OOK: Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

Kreeg Coucke volgens u te veel kritiek?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

17
17
Rik De Mil raakt iedereen diep met aangrijpende getuigenis

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

7
7
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

20
20
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

21
21
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

112
112
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

274
274
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

248
248
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

57
57
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

231
231
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

62
62
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

148
148
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

83
83
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

204
204
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

376
376
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

76
76
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

310
310
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

200
200
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

204
204
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

256
256
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

204
204
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

112
112
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

124
124
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

301
301
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

137
137
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

475
475

Meer sportnieuws