Genkse investeringen slaan (nog) niet aan: betaalde De Condé te veel?

door
Genkse investeringen slaan (nog) niet aan: betaalde De Condé te veel?

De titel leverde KRC Genk geen windeieren op. Verspreid over zomer en winter brachten Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi, Joseph Aidoo, Sander Berge en Ally Samatta maar liefst 73,70 miljoen in het laatje, al betekende dat dus wel dat Dimitri de Condé een pak kwaliteit moest zien te vervangen. Zowat de helft van die inkomsten werd door de sportief directeur dan ook reeds opnieuw geïnvesteerd in nieuw talent. Inspanningen die voorlopig echter nog niet allemaal lijken te renderen.


Voor de onderstaande analyse baseren we ons op de toonaangevende website Transfermarkt, dat een inschatting maakt van elke speler zijn marktwaarde – en deze week de Jupiler Pro League nog maar pas van een update voorzag. Op die manier kunnen we het huidige prijskaartje van de nieuwkomers in de Luminus Arena afwegen tegenover het bedrag dat De Condé neertelde om hen dit seizoen in huis te halen. Een balans die uiteindelijk maar nipt geen slecht rapport oplevert, zoals u hieronder kunt lezen. Te beginnen met de grootste verliezen.

(TIJDELIJKE) TEGENVALLERS: - 3,2 MILJOEN

De Limburgers staan erom bekend jonge talenten de kans te geven om zich volledig te ontplooien. In dat opzicht past Stephen Odey (22) perfect in dat plaatje, want zijn progressiemarge is uiteraard nog groot. Toch kan de Nigeriaanse aanvaller zijn kostprijs van 3,5 miljoen vooralsnog niet rechtvaardigen. Odey scoorde dan wel in de Champions League tegen Liverpool, maar in de JPL staat de teller nog altijd op nul. Met amper één basisplaats achter de kiezen daalde zijn marktwaarde dan ook naar 2,5 miljoen.



Ook Théo Bongonda heeft op 24-jarige leeftijd zijn piek nog niet bereikt. Vermits voor de winger wel een recordsom van zeven miljoen werd neergeteld, maakte dat de verwachtingen in Genk er toch niet minder hooggespannen op. Mede door een aanslepende rugblessure kende Bongonda evenwel een trage start, en ook nadien kon hij zijn goede vorm van bij Essevee nooit evenaren. Na nieuwjaar gingen de prestaties wel terug in stijgende lijn, maar zijn devaluatie van anderhalf miljoen blijft toch een feit.

In het zog van Odey en Bongonda verrijkte Genk zich in de zomer met nog enkele andere offensieve versterkingen. Benjamin Nygren (18) werd bijvoorbeeld binnengehaald als the next big thing van het Zweedse voetbal. De Condé was met zijn bod van 3,7 miljoen tal van concurrenten te snel af voor de polyvalente aanvaller, die echter nog altijd amper vier keer in actie kwam. Te weinig, zelfs voor een wissel met het oog op de toekomst. Zijn geschatte waarde daalde intussen dan ook naar drie miljoen.

STATUS QUO: + 0 MILJOEN

Om al dat jeugdig talent te gidsen, keken ze bij de landskampioen tevens uit naar meer ervaren nieuwkomers. Spelers die een meerwaarde kunnen bieden, hebben vaak dan wel een fiks prijskaartje rond hun nek halen. Voor middenvelder Patrik Hrosovsky (27) werd zo maar liefst 5,2 miljoen op tafel gelegd, een som die hij bijwijlen ook waard bleek te zijn. Toch dreigt de prijs-kwaliteitverhouding van de Slowaak, wiens marktwaarde met 200 duizend euro afnam, ietwat naar de dure kant uit te vallen.



Door het vertrek van Berge en Samatta was er ook in januari nood aan een kwaliteitsinjectie. Die werd gevonden in Mats Möller Daehli, al kon de 25-jarige middenvelder door een dijblessure nog niet echt zijn stempel drukken. Toch zit er muziek in de Noor, voor wie Genk drie miljoen overmaakte aan de Duitse cultclub FC St. Pauli. Vandaag is dat ook de marktwaarde van het voormalige toptalent, die op 16-jarige leeftijd naar Manchester United trok en twee jaar later debuteerde voor zijn nationaal elftal.

De eerste aankoop die een (lichtjes) stijgende evolutie doormaakte is Carlos Cuesta, net als landgenoot Jhon Lucumi weggeplukt uit Colombia. Dankzij het succes van die laatste durfde Genk diep in de buidel tasten voor de 21-jarige verdediger, want hij kostte maar liefst 3,8 miljoen. Een fikse som voor iemand die nog veel moet leren, al is Cuesta intussen wel de afgeronde som van vier miljoen waard, een cijfer dat gezien zijn kwaliteiten alleen nog maar zal toenemen. Zeker indien de foutjes uit zijn spel geraken.

LICHTE STIJGINGEN: + 1 MILJOEN

Hij is vier jaar ouder, maar ook Paul Onuachu (25) is nog een project. De boomlange spits heeft een uniek profiel en bewees al een meerwaarde te kunnen zijn (LEES MEER), maar mist soms nog iets meer constante in zijn prestatie. Met zijn transfersom van zes miljoen was hij wel hoegenaamd geen koopje, al zouden we daar binnenkort anders over kunnen spreken. Op dit moment is Onuachu alvast reeds een half miljoen meer waard. Na het vertrek van Samatta ligt de weg open om volledig door te breken.



Ook de marktwaarde van Kristian Thorstvedt steeg van anderhalf naar twee miljoen, een knappe 33 procent. De 21-jarige middenvelder bezit dan ook een onmiskenbaar talent en mag nu al bestempeld worden als een geslaagde aankoop. Helaas blesseerde hij zich in de laatste match tegen KV Oostende wel aan zijn fijnbesnaarde linkervoet, waardoor zijn seizoen zelfs bij een eventuele hervatting na de coronastop hoe dan ook voorbij is. Toch lijkt de Noor zijn investering reeds dubbel en dik waard te zijn.

GROTE STIJGINGEN: + 2,3 MILJOEN

De twee nieuwkomers wiens waarde in deze campagne het gevoeligst toenam, zijn opvallend genoeg niet zeker van hun toekomst in de Luminus Arena. Te beginnen met Ianis Hagi, een welbekend verhaal. De 21-jarige Roemeen heeft talent en klasse zat, maar kon ondanks alle verwachtingen niet aarden in Genk. Op huur bij Glasgow Rangers vond de spelmaker zijn vorm echter terug en steeg zijn schatting zelfs van vier naar vijf miljoen. Precies zijn aankoopoptie, dus wie weet maakt Genk zelfs nog winst.



De komst van Thomas Didillon was dan weer nodig door het tekort aan keepers. De 24-jarige Fransman werd voor een half miljoen gehuurd van Anderlecht, een investering die oploopt tot 2,2 miljoen als de Limburgers hun optie lichten. Vermits hij nu 3,5 miljoen waard is, realiseert De Condé zo een virtuele winst van 1,3 miljoen. Zelfs indien Didillon terugkeert naar het Lotto Park, graait Genk trouwens 25 procent mee bij een eventuele verkoop. Waarmee het, uitgaand van 3,5 miljoen, dus nog altijd profijt genereert.

CONCLUSIE

Door de vele sterkhouders die vertrokken, moest De Condé flink aan de bak op de transfermarkt. De sportief directeur zette andermaal in op jonge spelers met potentieel, waarvoor ditmaal wel veel meer budget uitgetrokken werd dan gewoonlijk. Aangevuld met de eveneens prijzige routiniers spendeerde Genk in de laatste twee mercato’s zo ruim 38 miljoen aan inkomende transfers, naar Belgische normen een gigantische som op één seizoen tijd. Al pakte dat spierbalgerol toch niet helemaal uit naar wens.

Op sportief vlak moest de landskampioen alvast hopen om met de hakken over de sloot nog in PO I te geraken, en ook de virtuele balans staat uiteindelijk maar net op een schamele bonus van 100 duizend euro. Toch wordt De Condé, die al vaak genoeg bewees over een neus voor zakendoen te beschikken (LEES HIER), meer dan voldoende krediet gegund. Wie weet draaien zijn investeringen immers alsnog goed uit, maar op dit moment kunnen we niet anders dan concluderen dat hij wellicht net wat te veel heeft betaald. You win some, you lose some.

LEES OOK: Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Betaalde de Condé te veel voor transfers dit seizoen?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

9
9
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

7
7
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

39
39
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

36
36
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

23
23
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

111
111
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

149
149
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

30
30
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

87
87
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

317
317
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

83
83
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

668
668
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

175
175
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

178
178
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

177
177
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

179
179
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

421
421
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

38
38
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

54
54
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

158
158
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

254
254
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

394
394
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

164
164

Meer sportnieuws