EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Belgische topclub? Er werd gepolst"

307 stemmen
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In de Premier League spelen een resem Belgen met onder meer Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en een aantal anderen. In The Championship, de Engelse tweede klasse, maakt de 22-jarige Belgische middenvelder Ilias Chair indruk. Onze redactie had een gesprek met de talentvolle speler.


Chair trok in januari 2017 de deur achter zich dicht bij Lierse SK. De Pallieters hadden toen geen vertrouwen meer in hem en na een test kreeg hij een contract bij QPR. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Stevenage en daar deed hij de nodige ervaring op. Dit seizoen breekt Chair helemaal door, maar uiteraard gooide het coronavirus ook The Championship helemaal overboord.

"De competitie ligt inderdaad stil, wat uiteraard zeer spijtig is. Zelf vertoef ik momenteel bij mijn familie in België, waar ik naar mijn mening hoor te zijn. De situatie is zeer ernstig en ik vertrouw dat onze regering en burgers hun uiterste best gaan doen om dit op te lossen, met de weinige middelen die we hebben."

(Lees verder onder de foto)


Marokko of België

Chair was tot het stilleggen van de competitie goed voor 32 competitiewedstrijden, waarvan 20 in de basis, en daarbij was hij toch goed voor 4 goals en 5 assists. Niet onaardig. "Dit seizoen gaat het inderdaad goed, al ben ik heel kritisch voor mezelf en ik moet nog veel bewijzen. Hoe ik mezelf zou omschrijven als voetballer? Dan zou ik mezelf als een technische en intelligente speler aanzien, al praat ik niet graag over mezelf. Ik laat graag de mensen hun mening geven wat voor type speler ik ben", aldus de bescheiden middenvelder.

Chair moet de komende maanden en jaren een keuze gaan maken: het nationaal team van Marokko of België. "Het klopt dat ik die keuze nog altijd heb, en het contact tussen mij en Marokko is discreet. Dat wil ik voorlopig ook zo houden en België sluit ik zeker niet uit. Het is altijd al een droom geweest om voor België te spelen, dus ik hoop dat ik die kans ooit zal krijgen."

Met zijn goede prestaties in de The Championship is Chair enkel nog haalbaar voor Belgische topclubs. Zijn marktwaarde zou volgens Transfermarkt.nl al 2,5 miljoen euro bedragen en hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract. Ze beginnen hem wel terug te ontdekken in de Jupiler Pro League… "Een aantal ploegen hebben contact gehad met mijn makelaar. Of ik zou terugkeren naar België als er een topclub zich aandient? Ik zit momenteel heel goed in England, maar ik sluit zeker niets uit", aldus de sympathieke Chair.

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania
LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

.

Moeten Belgische topclubs hem in de zomer proberen aan te trekken?

Meest recent

'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

26
26
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

27
27
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

48
48
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

262
262
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

143
143
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

230
230
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

270
270
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

240
240
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

373
373
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

95
95
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

707
707
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

741
741
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

389
389
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

477
477
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

78
78
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

233
233
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

81
81
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

129
129
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

580
580
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

747
747
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

241
241
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

183
183
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

450
450
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

125
125

Meer sportnieuws