EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Belgische topclub? Er werd gepolst"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In de Premier League spelen een resem Belgen met onder meer Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en een aantal anderen. In The Championship, de Engelse tweede klasse, maakt de 22-jarige Belgische middenvelder Ilias Chair indruk. Onze redactie had een gesprek met de talentvolle speler.


Chair trok in januari 2017 de deur achter zich dicht bij Lierse SK. De Pallieters hadden toen geen vertrouwen meer in hem en na een test kreeg hij een contract bij QPR. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Stevenage en daar deed hij de nodige ervaring op. Dit seizoen breekt Chair helemaal door, maar uiteraard gooide het coronavirus ook The Championship helemaal overboord.

"De competitie ligt inderdaad stil, wat uiteraard zeer spijtig is. Zelf vertoef ik momenteel bij mijn familie in België, waar ik naar mijn mening hoor te zijn. De situatie is zeer ernstig en ik vertrouw dat onze regering en burgers hun uiterste best gaan doen om dit op te lossen, met de weinige middelen die we hebben."

(Lees verder onder de foto)


Marokko of België

Chair was tot het stilleggen van de competitie goed voor 32 competitiewedstrijden, waarvan 20 in de basis, en daarbij was hij toch goed voor 4 goals en 5 assists. Niet onaardig. "Dit seizoen gaat het inderdaad goed, al ben ik heel kritisch voor mezelf en ik moet nog veel bewijzen. Hoe ik mezelf zou omschrijven als voetballer? Dan zou ik mezelf als een technische en intelligente speler aanzien, al praat ik niet graag over mezelf. Ik laat graag de mensen hun mening geven wat voor type speler ik ben", aldus de bescheiden middenvelder.

Chair moet de komende maanden en jaren een keuze gaan maken: het nationaal team van Marokko of België. "Het klopt dat ik die keuze nog altijd heb, en het contact tussen mij en Marokko is discreet. Dat wil ik voorlopig ook zo houden en België sluit ik zeker niet uit. Het is altijd al een droom geweest om voor België te spelen, dus ik hoop dat ik die kans ooit zal krijgen."

Met zijn goede prestaties in de The Championship is Chair enkel nog haalbaar voor Belgische topclubs. Zijn marktwaarde zou volgens Transfermarkt.nl al 2,5 miljoen euro bedragen en hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract. Ze beginnen hem wel terug te ontdekken in de Jupiler Pro League… "Een aantal ploegen hebben contact gehad met mijn makelaar. Of ik zou terugkeren naar België als er een topclub zich aandient? Ik zit momenteel heel goed in England, maar ik sluit zeker niets uit", aldus de sympathieke Chair.

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania
LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

.

Moeten Belgische topclubs hem in de zomer proberen aan te trekken?

Meest recent

Hayen in zak en as: Club Brugge hakt zware knoop door

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

16
16
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

56
56
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

199
199
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

165
165
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

31
31
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

98
98
Club jubelt: superster vervoegt overvolle ziekenboeg Barça

Club Brugge is dit seizoen weer actief in de Champions League. In het kampioenenbal wachten er nog ...

87
87
Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Na de Gouden Generatie van de Belgische nationale ploeg zijn de Rode Duivels naarstig op zoek naar ...

148
148
Bellamy vloekt op grote (kwel)Duivel: “Wales was bang"

De Rode Duivels boekten een belangrijke zege in Wales. Bondscoach Craig Bellamy mocht als eerste ...

246
246
Bormans gooit op tafel: Union machteloos door Pocognoli

Union SG heeft afscheid genomen van Sebastien Pocognoli. De Belgische oefenmeester gaat een nieuwe ...

127
127
Kleedkameronthulling Raskin: dit eiste Garcia tijdens de rust

De Rode Duivels kwamen al vroeg op voorsprong tegen Wales en alle mogelijke doemscenario’s ...

222
222
‘Sensationele Europese wintertransfer Benzema’

Karim Benzema maakte jaren furore bij Real Madrid met als hoogtepunt een Ballon d’Or. De ...

52
52
Belgische talenten geloven ogen niet: “Nog nooit meegemaakt”

De jonge Duivels haalden tegen Wales verwoestend uit. De talenten van Gill Swerts wonnen met maar ...

155
155
Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

Er is veel concurrentie bij de Rode Duivels en bondscoach Rudi Garcia moet elke wedstrijd knopen ...

156
156
‘Nieuwe structuur Anderlecht: wending achter de schermen’

Na het ontslag van Wouter Vandenhaute staat er een nieuwe structuur bij RSC Anderlecht voor de deur. ...

288
288
Vandenbempt schoffeert vier Duivels: “Onbegrijpelijk dramatisch”

De Rode Duivels staan er goed voor om het WK 2026 te halen. Na de overwinning tegen Wales heeft ...

402
402
TRANSFERUURTJE: ‘Toekomst Mignolet bekend, KAA Gent dumpt’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

613
613
Familie Pfaff plots getroffen door verschrikkelijk nieuws

De Pfaffs, ooit hét symbool van Vlaamse glamour en gezelligheid, worden opnieuw ...

87
87
Garcia prijst twee Rode Duivels de hemel in na Wales

De Belgische nationale ploeg won met 2-4 op het veld van Wales. Bondscoach Rudi Garcia kan opgelucht ...

263
263
Meunier velt zéér streng oordeel na Duivelse zege

Thomas Meunier kreeg de voorkeur op Timothy Castagne tegen Wales. De rechtsback liet zich ringeloren ...

140
140
Duivels splitsen: Courtois neemt viertal mee op privéjet

De Rode Duivels hebben een goede interlandperiode achter de rug. Na het gelijkspel tegen ...

272
272
Witsel mee naar het WK 2026? “Dat zit al in mijn hoofd”

Bondscoach Rudi Garcia koos ervoor om Axel Witsel weer op te roepen voor de Belgische nationale ...

118
118
Wraak Hubert: Union deelt flinke sneer uit aan Anderlecht

David Hubert werd bij Union SG aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Die ...

408
408
Garcia geschorst: bondscoach verrast iedereen met reactie

De Rode Duivels hebben een gigantische stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 ...

243
243
'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Sinds hij afgelopen zomer zijn contract bij Antwerp FC in onderling overleg liet ontbinden, is Denis ...

255
255

Meer sportnieuws