EXCLUSIEF Belgen in het buitenland: "Belgische topclub? Er werd gepolst"

door
EXCLUSIEF Belgen in het buitenland:

In de Premier League spelen een resem Belgen met onder meer Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen en een aantal anderen. In The Championship, de Engelse tweede klasse, maakt de 22-jarige Belgische middenvelder Ilias Chair indruk. Onze redactie had een gesprek met de talentvolle speler.


Chair trok in januari 2017 de deur achter zich dicht bij Lierse SK. De Pallieters hadden toen geen vertrouwen meer in hem en na een test kreeg hij een contract bij QPR. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Stevenage en daar deed hij de nodige ervaring op. Dit seizoen breekt Chair helemaal door, maar uiteraard gooide het coronavirus ook The Championship helemaal overboord.

"De competitie ligt inderdaad stil, wat uiteraard zeer spijtig is. Zelf vertoef ik momenteel bij mijn familie in België, waar ik naar mijn mening hoor te zijn. De situatie is zeer ernstig en ik vertrouw dat onze regering en burgers hun uiterste best gaan doen om dit op te lossen, met de weinige middelen die we hebben."

(Lees verder onder de foto)


Marokko of België

Chair was tot het stilleggen van de competitie goed voor 32 competitiewedstrijden, waarvan 20 in de basis, en daarbij was hij toch goed voor 4 goals en 5 assists. Niet onaardig. "Dit seizoen gaat het inderdaad goed, al ben ik heel kritisch voor mezelf en ik moet nog veel bewijzen. Hoe ik mezelf zou omschrijven als voetballer? Dan zou ik mezelf als een technische en intelligente speler aanzien, al praat ik niet graag over mezelf. Ik laat graag de mensen hun mening geven wat voor type speler ik ben", aldus de bescheiden middenvelder.

Chair moet de komende maanden en jaren een keuze gaan maken: het nationaal team van Marokko of België. "Het klopt dat ik die keuze nog altijd heb, en het contact tussen mij en Marokko is discreet. Dat wil ik voorlopig ook zo houden en België sluit ik zeker niet uit. Het is altijd al een droom geweest om voor België te spelen, dus ik hoop dat ik die kans ooit zal krijgen."

Met zijn goede prestaties in de The Championship is Chair enkel nog haalbaar voor Belgische topclubs. Zijn marktwaarde zou volgens Transfermarkt.nl al 2,5 miljoen euro bedragen en hij ligt er nog tot medio 2023 onder contract. Ze beginnen hem wel terug te ontdekken in de Jupiler Pro League… "Een aantal ploegen hebben contact gehad met mijn makelaar. Of ik zou terugkeren naar België als er een topclub zich aandient? Ik zit momenteel heel goed in England, maar ik sluit zeker niets uit", aldus de sympathieke Chair.

LEES OOK: Sven Vandenbroeck in Tanzania
LEES OOK: Jellert Van Landschoot bij NEC

.

Moeten Belgische topclubs hem in de zomer proberen aan te trekken?

Meest recent

'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

6
6
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

12
12
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

14
14
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

69
69
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

95
95
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

78
78
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

86
86
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

46
46
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

31
31
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

85
85
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

137
137
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

144
144
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

44
44
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

281
281
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

101
101
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

110
110
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

172
172
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

80
80
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

401
401
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

175
175
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

505
505
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

131
131
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

127
127

Meer sportnieuws