Team v/h Jaar: de ultieme 11 van het reguliere seizoen

Foto: Team v/h Jaar: de ultieme 11 van het reguliere seizoen

Akkoord, officieel zit het reguliere gedeelte van de Jupiler Pro League er nog niet helemaal op. Door de recente maatregelen die werden getroffen tegen het coronavirus, is het echter lang niet zeker of de 30ste speeldag ooit zelfs wel nog afgewerkt geraakt. Hoewel die ene wedstrijd voor veel teams nog van grote invloed kan zijn op hun uiteindelijk ranking in de stand, liggen de elf namen die ons het meest konden bekoren bovendien reeds zo goed als vast. Daarom nu al: de ultieme XI van het regulier seizoen 2019/20!

GK: Simon MIGNOLET (Club Brugge)

De voornaamste concurrentie komt uit Charleroi en Anderlecht, waar Nicolas Penneteau en Hendrik Van Crombrugge elk 12 keer hun netten schoonhielden. De ene vormde zo het slot van een ijzersterke defensie, terwijl de andere vooral met individuele prestaties uitblonk. Simon Mignolet deed in zijn eerste campagne met Club Brugge evenwel beide, liet zo maar liefst 16 clean sheets optekenen én loste daarmee in één klap het aanslepende keepersprobleem in Jan Breydel op. De spraakmakende zomertransfer was dan ook een echte voltreffer, wat hem direct de titel van Doelman v/h Jaar opleverde. En nu dus een plek in ons elftal.

RA: Aurélio BUTA (Antwerp)

We opteerden hier voor een 4-4-2 opstelling, met twee traditionele backs. Op de rechterkant is Antwerp-wervelwind Aurélio Buta dan een logische keuze. De 23-jarige Portugees loopt vooral in de kijker met zijn offensieve impulsen, waar zijn snelheid, techniek en balvastheid goed van pas komen. Net zoals zijn prima voorzet, zo getuigen de drie assists die hij op zijn naam zette – om nog te zwijgen van de vele penalty"s die Buta uitlokte. De sneltrein legt bovendien ook almaar meer defensieve discipline aan de dag én liet van alle veldspelers alleen Dieumerci Mbokani voorgaan wat aantal minuten betreft. Een toptransfer wenkt.CV: Clinton MATA (Club Brugge)

Al het bovenstaande gaat eveneens op voor Clinton Mata, die bij Club Brugge in zijn centrale rol wel meer reserve inbouwt. De 27-jarige Angolees vormt er de meest rechtse pion in het trio achterin, een positie die hij zich intussen volledig eigen heeft gemaakt. Week na week trekt Mata er een onverzettelijke muur op, in die mate dat we ons soms zelfs afvragen waarom teams überhaupt nog over zijn flank een aanval proberen op te zetten. Zonde dat de Rode Duivels geen optie meer zijn, want met zijn vele troeven – ook in de combinatie – is hij hét prototype van de moderne verdediger. Én stilaan rijp voor de Premier League.

CV: Michael NGADEU (AA Gent)

Voor onze tweede en meteen laatste zomerse nieuwkomer trekken we naar de Ghelamco Arena. Daar kon Michael Ngadeu niet beletten dat AA Gent weer redelijk wat doelpunten slikte, al wierp de recordtransfer zich wel in geen tijd op tot de defensieleider waar de Buffalo's zo hard naar op zoek waren. De Kameroense beer stond van alle Gentenaren het vaakst op het veld, nam daarbij het verzorgen van de opbouw op zich én leverde met zijn drie goals ook nog eens een offensieve bijdrage tijdens stilstaande fases. Hier en daar wel al eens een serieuze offday, maar wanneer Ngadeu wél zijn dagje heeft is er geen doorkomen aan.LA: Fortuna NÚRIO (Charleroi)

Club Brugge slikte in 29 wedstrijden amper 14 tegentreffers, een fenomenale prestatie waar de leider dan ook voor beloond wordt met twee nominaties in onze achterhoede. Dat de verdediging van Charleroi met slechts 23 stuks op de tweede plaats volgt, is echter toch ook het vermelden waard. De Zebra’s rekenden daarvoor vooral op een uitstekend collectief, waarvan we hier graag Nùrio Fortuna uitlichten. De 24-jarige linksachter herpakte zich na een mindere periode en groeide uit tot de onbetwiste nummer één op zijn positie. Niet alleen in Mambourg, maar allicht zelfs in heel de JPL. Hetzelfde type als Buta aan de overkant.

CVM: Samuel BASTIEN (Standard)

We blijven nog even over de taalgrens, zij het wel bij aartsrivaal Standard. De Rouches hebben andermaal een woelige campagne achter de rug, met recent nog een één op zes om (voorlopig) af te sluiten. Nochtans kon Michel Preud'homme in beide partijen een beroep doen op talisman Samuel Bastien. Die miste eerder drie duels, waarin de Luikenaars prompt ook driemaal onderuit gingen. Na een prille carrière vol ups en downs, is de nog steeds pas 23-jarige middenvelder nu dus onmisbaar in Sclessin. Bastien is dan ook sterk in de duels, onvermoeibaar én gevaarlijk voorin, met vier goals en evenveel assists. Een complete speler.CM: Ryota MORIOKA (Charleroi)

Dat kan ook gezegd van Ryota Morioka, hoewel voor dit seizoen allicht weinigen het daarmee eens waren geweest. Karim Belhocine verrichte evenwel wonderen met de Japanner door hem een rijtje achteruit te trekken, een zet die niemand aan had zien komen. Zeker niet nadat Morioka met zes treffers na elf weken vlammend uit de startblokken was geschoten op de nummer 10-positie. Sindsdien stokte de teller, al wil dat niet zeggen dat Charleroi minder rendement haalt uit haar spelmaker. Die combineert zijn verfijnde voeten nu gewoon ook met hard labeur, balrecuperaties en hier en daar zelfs een foutje. Een ontdekking.

CM: Ruud VORMER (Club Brugge)

Iemand die de stijlwissel van Morioka al aan den lijve mocht ondervinden, is Ruud Vormer. De aanvoerder van Club Brugge lag de afgelopen weken dan ook in de lappenmand, en kreeg zo dus niet de kans om zijn statistieken verder aan te scherpen. Amper één doelpuntje, maar daartegenover staan wel maar liefst 14 beslissende passes – waarmee hij opnieuw zijn troon als assistkoning in België bestijgt. Blauw-Zwart blijft wel ook zonder de Nederlander winnen, al werd in Europa toch een aantal keren duidelijk hoe belangrijk die is voor de algemene kwaliteit bij de competitieleider. Vormer is en blijft dus dé aanjager in Jan Breydel.CAM: Hans VANAKEN (Club Brugge)

De rol van draaischijf, die behoort daarentegen nog altijd aan Hans Vanaken toe. Zoals wel meer spelers in ons elftal toonde de Limburger zich om te beginnen nog maar eens Mister Reliable, want geen enkele Bruggeling bracht meer tijd tussen de lijnen door. Daar schitterde de Gouden Schoen ook als vanouds, wat al beloond werd met een tweede exemplaar voor in zijn collectie. Vanaken telt wel veel minder assists dan Vormer, maar zijn 13 doelpunten leken er dan weer stuk voor stuk toe te doen. Als Club Brugge dit seizoen af en toe eens de dans wist te ontspringen, heeft het dat voor een aanzienlijk deel aan Vanaken te danken.

CA: Jonathan DAVID (AA Gent)

Als iemand de Brugse dirigent van een derde bekroning als Profvoetballer v/h Jaar op rij kan houden, is het echter Jonathan David wel. Het Gentse goudhaantje greep naast de titel van beste Belofte, maar legt met zijn 18 goals en acht assists wel voortreffelijke cijfers voor. Rechtstreeks betrokken in 26 doelpunten: niemand in de JPL doet beter. Op 20-jarige leeftijd is David dan ook een absolute topper in wording, die nu reeds alle aspecten van het spelletje beheerst en zo zelfs op meerdere posities uit de voeten kan. Geen ziel die eraan twijfelt dat hij een grootse toekomst tegemoet gaat. Maar eerst AA Gent nog wat opleveren.SP: Dieumerci MBOKANI (Antwerp)

De enige speler op de Belgische velden die nog maar in de buurt komt van David zijn efficiëntie, is uiteraard Dieumerci Mbokani. De rotervaren spits van de Great Old tekende in deze campagne voor 18 treffers en zes assists, waarmee hij een voetje had in 24 van de 49 Antwerpse doelpunten. Niemand was van groter belang voor zijn ploeg, om dan nog te zwijgen over de manier waarop Laszlo Bölöni zijn hele elftal ophangt aan de beresterke kapstok. De architecten achter het succes op de Bosuil zijn gekend en verdienen alle lof. Hun beste zet blijft evenwel toch de komst van Mbokani, die Antwerp haast eigenhandig naar de top lijkt te slepen.

POLL: Wie was volgens u de Speler v/h Seizoen?

Twijfels voor Thorup: 7 opties om David te vervangen

KMSK Deinze haalt ex-kleppers van Club en AA Gent in huis

KAS Eupen pakt uit met ex-topper van FC Barcelona

Vandaag 12 Augustus 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Twijfels voor Thorup: 7 opties om David te vervangen

De buit is binnen. AA Gent wou Jonathan David alleen laten gaan voor een regelrecht recordbedrag en ...

51
{insert image alt}

SOS Diatta: vormdip met dramatische evolutie

Crisis is het niet op Jan Breydel, daarvoor hebben voorzitter Bart Verhaeghe en manager Vincent ...

305
{insert image alt}

Dank aan David: hoe Club Brugge & co profiteren van Gents record

Een smaakmaker armer, maar een record – dat allicht een tijdje zal standhouden – rijker. Dat is ...

753
{insert image alt}

Wedtip: de vier topfavorieten in de CL Final 8

Het heeft een leuke bijklank, de 'Final 8'. De komende weken zijn de ogen van het internationale ...

142
{insert image alt}

Leko in de fout: duidelijke repliek van Lamkel Zé

Antwerp FC zorgde in de bekerfinale tegen Club Brugge voor een stunt van formaat, maar The Great Old ...

907
{insert image alt}

KAS Eupen pakt uit met ex-topper van FC Barcelona

Het lijkt erop dat KAS Eupen voor een sterk seizoen staat. Het liet zich deze transferzomer al danig ...

47
{insert image alt}

KMSK Deinze haalt ex-kleppers van Club en AA Gent in huis

KMSK Deinze heeft torenhoge ambities. Zoveel was al duidelijk nadat ze hun plaats boekten voor 1B ...

141
{insert image alt}

'FC Barcelona polste tevergeefs bij Wenger'

Bij FC Barcelona rommelde het de voorbije maanden stevig, want de resultaten vielen tegen. Trainer ...

37
{insert image alt}

Meunier debuteert meteen met assist bij Dortmund

Thomas Meunier bereidt zich niet met PSG voor op de kwartfinale van de Champions League tegen ...

69
{insert image alt}

Genk verwelkomt linksachter en neemt afscheid van een andere

KRC Genk heeft geen vlotte transferzomer gekend, waarbij het vaak lang moest wachten op zijn ...

102
{insert image alt}

Anderlecht kan ook snel van Saief verlost raken

Bij Anderlecht lijken ze min of meer klaar te zijn met hun transferhuiswerk op inkomend vlak na de ...

268
{insert image alt}

Real Madrid heeft eerste 'aanwinst' beet

Real Madrid veroverde dit seizoen de titel in La Liga, maar sloot het seizoen toch af met een valse ...

146
{insert image alt}

KV Oostende strikt ervaren ex-keeper van KV Mechelen

KV Oostende moest deze zomer bouwen aan een nieuwe selectie en haalde daarom al heel wat vers bloed ...

116
{insert image alt}

Antwerp kondigt komst Gerkens officieel aan

RSC Anderlecht wil nog een nieuwe spits aantrekken, maar zal in de komende weken van de ...

320
{insert image alt}

Aanvaller bevestigt zelf transfer naar Standard

Standard gaat een zeer interessante transfer afronden. La Dernière Heure maakt melding van de komst ...

162
{insert image alt}

OH Leuven en Club Brugge maken transferdeal bekend

Club Brugge probeerde de laatste jaren voor iets meer voor doorstroming vanuit de jeugd te zorgen, ...

150
{insert image alt}

GVA: "Antwerp heeft Gerkens helemaal beet"

RSC Anderlecht wil nog een nieuwe spits aantrekken, maar zal in de komende weken van de ...

346
{insert image alt}

Valencia zet uitverkoop verder en dwingt aanvoerder tot tranen

Valencia gaat door moeilijke tijden. Een jaar geleden won het nog de Copa del Rey, maar dit seizoen ...

217
{insert image alt}

AA Gent legt jonge aanvaller onder contract

AA Gent was deze zomer al druk in de weer op de transfermarkt en gaf al zo'n 15 miljoen euro uit aan ...

228
{insert image alt}

Union legt ex-speler van Beerschot vast

Union wil komend seizoen absoluut de stap naar 1A zetten en de Brusselaars zetten hun ambities de ...

66

Gisteren 11 Augustus 2020

{insert image alt}

'Feestende Ronaldinho werkt zichzelf opnieuw in nesten'

Ronaldinho werkte zichzelf enkele maanden geleden serieus in nesten, toen hij probeerde om Paraguay ...

350
{insert image alt}

Uitslagen EL leveren Franse club ticket voor Champions League op

Sinds dinsdagavond zijn alle halve finalisten in de Europa League gekend. Nadat maandag Inter en ...

239
{insert image alt}

'Zidane heeft eerste aanwinst Real voor volgend seizoen bepaald'

Real Madrid veroverde dit seizoen de titel in La Liga, maar sloot het seizoen toch af met een valse ...

421
{insert image alt}

'OHL wil uitpakken met gewezen sterkhouder Beerschot'

OH Leuven kan zich eindelijk gaan versterken nu het zeker is van zijn plaats in 1A. Dinsdag werd al ...

241
{insert image alt}

Dendoncker in slotfase ten onder tegen Sevilla, ook Shakhtar naar laatste vier

Voor Leander Dendoncker is er in de kwartfinales een einde gekomen aan het avontuur in de Europa ...

236
{insert image alt}

Ook David reageert na transfer naar Lille

De transfer van Jonathan David ontaardde de voorbije weken in een lange soap met vele wendingen, ...

793
{insert image alt}

'Inter komt bij D'Onofrio aankloppen voor opvolger Conte'

Internazionale plaatste zich maandag voor de halve finales van de Europa League, maar desondanks ...

497
{insert image alt}

Orlando Sa komt met nieuws over toekomst na vertrek bij Standard

Standard beleeft een zeer rustige transferzomer, waarin het amper transfers deed. Het nam wel ...

263
{insert image alt}

'Bayat vertolkte zeer opmerkelijke rol in transfer David'

AA Gent haalde na een wekenlange soap zijn slag thuis en wist zelfs nog meer dan de verhoopte 30 ...

582
{insert image alt}

'David Silva hakt knoop door en trekt naar Serie A'

Manchester City is nog steeds in de running in de Champions League nadat het in de achtste finales ...

314
{insert image alt}

Club Brugge vindt nieuwe thuishaven voor zijn beloften

Club Brugge zal volgend seizoen ook in 1B te zien zijn. Door het feit dat zowel Waasland-Beveren, OH ...

560
{insert image alt}

De Witte na vertrek David: "Dit is een doorbraak voor alle Belgische clubs"

Het zat er de voorbije weken al aan te komen, maar dinsdagavond werd het eindelijk ook helemaal ...

510
{insert image alt}

Thuisvoordeel lijkt helemaal weg door afwezigheid van de fans

Paul Okon kaartte het al aan: het zou wel eens een heel speciaal seizoen kunnen worden in 1A. De ...

268
{insert image alt}

'Twee spelers van Anderlecht wellicht van basis naar bank tegen STVV'

RSC Anderlecht opende met een gelijkspel op het veld van KV Mechelen. RSCA speelde nit goed en twee ...

691
{insert image alt}

AA Gent maakt deal bekend: "Meer dan 30 miljoen euro"

Het zat er al weken en zelfs maanden aan te komen: Jonathan David heeft AA Gent verlaten. De ...

540