Lokeren op de afgrond: "Onbegrijpelijk van die Antwerpse cowboy"

door
Lokeren op de afgrond:

Dat KSC Lokeren in alle facetten bezig is aan een dramatisch seizoen, is uiteraard al een tijdje bekend. Maar de Waaslandse club lijkt nu wel erg dicht bij de afgrond te staan. Hoewel men de berichtgeving maandag nog 'met klem' ontkende, staat Lokeren volgens heel wat kenners op de rand van het faillissement.


De voortekenen zijn in ieder geval bijzonder ongunstig, maandagavond werden ook de busjes waarmee jeugdspelers vervoerd worden opgehaald door de garage. Naar verluidt zodat deze niet in beslag genomen kunnen worden door een eventuele curator. Tegen het einde van de week zou het bestuur met vers kapitaal moeten komen. Er zou nog steeds gehoopt worden op een piste met Chinese investeerders. Draait die optie op niets uit, lijkt het over en uit voor de club.

En dus is de vraag hoe het zover is kunnen komen. Volgens Arnar Vidarsson, die zowel als speler als in latere fases van zijn carrière actief was op Daknam, ligt de schuld grotendeels bij voorzitter Louis De Vries. "Hij is een Antwerpse cowboy. Ik vind het ongelooflijk: hij neemt een club over en 4 à 5 maanden later is geen geld meer. Want je moet weten dat deze schulden dateren van eind november", vertelde de IJslander, wiens kinderen nog in de jeugdopleiding van Lokeren spelen, maandagavond bij Extra Time.

Vidarsson benadrukte wel dat de problemen zijn ontstaan onder het vorige bestuur. Maar onder De Vries lijken ze wel in een stroomversnelling terecht gekomen. "Het is natuurlijk al langer aan de gang, De Vries is niet alleen schuldig. Er zijn daar veel slechte beslissingen genomen, ook door mezelf. Maar je kan alleen maar zo snel afzakken als je niet bouwt aan de structuur van een club en dat moet de jeugdopleiding zijn. Ze hebben De Wolf (Eupen) en Mbayo (AA Gent) in de zomer voor zo'n 2 miljoen euro verkocht, daar schiet niets van over. Wat voor businessplan is dat geweest? Ik begrijp het niet", aldus Vidarsson.

LEES OOK: CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

Wie is de grootste schuldige aan het verval van Lokeren?

Meest recent

Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

5
5
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

33
33
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

105
105
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

83
83
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

33
33
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

128
128
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

42
42
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

247
247
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

408
408
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

69
69
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

245
245
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

211
211
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

419
419
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

379
379
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

572
572
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

522
522
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

139
139
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

471
471
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

48
48
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

195
195
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

186
186
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

434
434
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

122
122
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

295
295
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

298
298

Meer sportnieuws