Lokeren op de afgrond: "Onbegrijpelijk van die Antwerpse cowboy"

1083
Lokeren op de afgrond:

Dat KSC Lokeren in alle facetten bezig is aan een dramatisch seizoen, is uiteraard al een tijdje bekend. Maar de Waaslandse club lijkt nu wel erg dicht bij de afgrond te staan. Hoewel men de berichtgeving maandag nog 'met klem' ontkende, staat Lokeren volgens heel wat kenners op de rand van het faillissement.


De voortekenen zijn in ieder geval bijzonder ongunstig, maandagavond werden ook de busjes waarmee jeugdspelers vervoerd worden opgehaald door de garage. Naar verluidt zodat deze niet in beslag genomen kunnen worden door een eventuele curator. Tegen het einde van de week zou het bestuur met vers kapitaal moeten komen. Er zou nog steeds gehoopt worden op een piste met Chinese investeerders. Draait die optie op niets uit, lijkt het over en uit voor de club.

En dus is de vraag hoe het zover is kunnen komen. Volgens Arnar Vidarsson, die zowel als speler als in latere fases van zijn carrière actief was op Daknam, ligt de schuld grotendeels bij voorzitter Louis De Vries. "Hij is een Antwerpse cowboy. Ik vind het ongelooflijk: hij neemt een club over en 4 à 5 maanden later is geen geld meer. Want je moet weten dat deze schulden dateren van eind november", vertelde de IJslander, wiens kinderen nog in de jeugdopleiding van Lokeren spelen, maandagavond bij Extra Time.

Vidarsson benadrukte wel dat de problemen zijn ontstaan onder het vorige bestuur. Maar onder De Vries lijken ze wel in een stroomversnelling terecht gekomen. "Het is natuurlijk al langer aan de gang, De Vries is niet alleen schuldig. Er zijn daar veel slechte beslissingen genomen, ook door mezelf. Maar je kan alleen maar zo snel afzakken als je niet bouwt aan de structuur van een club en dat moet de jeugdopleiding zijn. Ze hebben De Wolf (Eupen) en Mbayo (AA Gent) in de zomer voor zo'n 2 miljoen euro verkocht, daar schiet niets van over. Wat voor businessplan is dat geweest? Ik begrijp het niet", aldus Vidarsson.

LEES OOK: Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Wie is de grootste schuldige aan het verval van Lokeren?

Meest recent

Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

6
6
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

130
130
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

63
63
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

27
27
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

41
41
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

475
475
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

478
478
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

479
479
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

74
74
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

910
910
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

328
328
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

50
50
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

103
103
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

524
524
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

330
330
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

97
97
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

331
331
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

290
290
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

738
738
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

190
190
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1382
1382
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

796
796
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

427
427
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

450
450
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

901
901

Meer sportnieuws