Lokeren op de afgrond: "Onbegrijpelijk van die Antwerpse cowboy"

1083 stemmen
Lokeren op de afgrond:

Dat KSC Lokeren in alle facetten bezig is aan een dramatisch seizoen, is uiteraard al een tijdje bekend. Maar de Waaslandse club lijkt nu wel erg dicht bij de afgrond te staan. Hoewel men de berichtgeving maandag nog 'met klem' ontkende, staat Lokeren volgens heel wat kenners op de rand van het faillissement.


De voortekenen zijn in ieder geval bijzonder ongunstig, maandagavond werden ook de busjes waarmee jeugdspelers vervoerd worden opgehaald door de garage. Naar verluidt zodat deze niet in beslag genomen kunnen worden door een eventuele curator. Tegen het einde van de week zou het bestuur met vers kapitaal moeten komen. Er zou nog steeds gehoopt worden op een piste met Chinese investeerders. Draait die optie op niets uit, lijkt het over en uit voor de club.

En dus is de vraag hoe het zover is kunnen komen. Volgens Arnar Vidarsson, die zowel als speler als in latere fases van zijn carrière actief was op Daknam, ligt de schuld grotendeels bij voorzitter Louis De Vries. "Hij is een Antwerpse cowboy. Ik vind het ongelooflijk: hij neemt een club over en 4 à 5 maanden later is geen geld meer. Want je moet weten dat deze schulden dateren van eind november", vertelde de IJslander, wiens kinderen nog in de jeugdopleiding van Lokeren spelen, maandagavond bij Extra Time.

Vidarsson benadrukte wel dat de problemen zijn ontstaan onder het vorige bestuur. Maar onder De Vries lijken ze wel in een stroomversnelling terecht gekomen. "Het is natuurlijk al langer aan de gang, De Vries is niet alleen schuldig. Er zijn daar veel slechte beslissingen genomen, ook door mezelf. Maar je kan alleen maar zo snel afzakken als je niet bouwt aan de structuur van een club en dat moet de jeugdopleiding zijn. Ze hebben De Wolf (Eupen) en Mbayo (AA Gent) in de zomer voor zo'n 2 miljoen euro verkocht, daar schiet niets van over. Wat voor businessplan is dat geweest? Ik begrijp het niet", aldus Vidarsson.

Wie is de grootste schuldige aan het verval van Lokeren?

Meest recent

‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

32
32
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

99
99
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

121
121
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

211
211
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

49
49
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

115
115
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

56
56
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

290
290
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

340
340
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

794
794
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

93
93
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

178
178
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

116
116
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

188
188
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

368
368
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

257
257
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

246
246
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

149
149
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

255
255
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

51
51
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

219
219
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

720
720
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

762
762
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

135
135

Meer sportnieuws