Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

1414
Nieuwe spits voor Club Brugge: Boli of De Camargo?

Club Brugge is dringend op zoek naar een nieuwe goalgetter. Tegen Real Madrid was die lacune opnieuw duidelijk merkbaar, en mits wat betere efficiëntie doorheen de campagne mocht Club zelfs hopen op Champions League-voetbal na de winter. Maar het wordt dus de Europa League, en een nieuwe spits blijft welkom op Jan Breydel. In hun zoektocht naar een witte merel kwam Igor De Camargo tijdens de zomermaanden al ter sprake, en voorlopig zou hij nog steeds in de running zijn. Daarnaast wordt ook Yohan Boli genoemd als nieuwe nummer negen. 

Dit seizoen heeft Club Brugge weinig zorgen, enkel op het vlak van efficiëntie voor doel is er een pijnpunt. Nochtans heeft Club met Mbaye Diagne de meest efficiënte spits van België in haar rangen (lees meer HIER), maar de Senegalees werd op non-actief geplaatst. Daarom zou Blauw-Zwart momenteel azen op Yohan Boli en Igor De Camargo. Maar wie zou nu de beste optie zijn voor het huidige Club Brugge?

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert bepalen hun transferbeleid steeds op de lange termijn. Daarmee heeft Boli uiteraard een groot voordeel op De Camargo, die met zijn 36 jaar liefst 10 lentes ouder is dan Boli. Dat is uiteraard belangrijk met het oog op een meerwaarde bij een eventuele verkoop, die bij Boli logischerwijze veel hoger ligt dan bij De Camargo. Maar ook met het oog op volgend seizoen. Terwijl de beste jaren van Boli er aan komen, zit De Camargo al diep in de winter van zijn carrière. 

HEERSERS VOOR DOEL 

Maar toch heeft De Camargo enkele grote voordelen op Boli. Beiden speelden evenveel competitiewedstrijden, en ondanks dat Igor 4 doelpunten minder scoorde dan Boli, is zijn besluitvorming op doel veel beter. De aanvaller van KV Mechelen kadert zijn doelpogingen (48%) iets beter dan Boli (45%). Onderling is dat een miniem verschil, maar het is een kwaliteit die beide spitsen Club Brugge kunnen bijbrengen. Daar belandt slechts 36% van alle doelpogingen ook effectief op doel. Club is daarmee de zesde slechtste ploeg in de Jupiler Pro League. Het zet toch aan tot denken … 

PRO DE CAMARGO 



Doorheen zijn lange carrière maakte De Camargo zich de kunst van het kopspel eigen. In dat moeilijk onderdeel troeft hij Boli dan ook gemakkelijk af. Naast zijn aangeboren intuïtieve feeling meet De Camargo ook zes centimeter meer dan Boli. Daarnaast is de voormalige Rode Duivel op pure duelkracht de meerdere van de Ivoriaan. Het is ook om deze reden waarom Wouter Vrancken zijn spits vaak laat terugzakken naar het middenveld om duels te gaan winnen. Maar bij Club Brugge zal dat evenwel het geval niet zijn.

PRO BOLI

De Camargo biedt veel voordelen, maar een spits zoals Boli zien wij toch beter passen bij Club Brugge. Met 0,61 doelpunten per 90 minuten behoort de spits van STVV tot de meest efficiënte spitsen van België, en aldus ook een pak doeltreffender dan De Camargo die 'slechts' goed is voor 0,49 doelpunt per volledige wedstrijd. Boli is op de koop toe ook nog voetballend heel wat sterker. Zowat de helft van zijn dribbels slagen, terwijl de dribbels van De Camargo – ondanks zijn Braziliaanse genen – slechts voor 26% succesvol zijn. Ook qua passing steekt Boli (86%-70%) hem de loef af.



CONCLUSIE: KIES VOOR BOLI!

Een doelpunt maken, dat kunnen ze allebei. Al is Boli wat efficiënter voor doel. Puur op duelkracht – zowel op de grond als in de lucht – is De Camargo de betere van Boli, maar op voetballend gebied steekt de Ivoriaan er dan weer bovenuit. In het huidige Club Brugge zien wij Boli beter renderen dan De Camargo. Daarboven zou de spits van KV Mechelen slechts een noodoplossing betekenen, en daar houdt men niet van op Jan Breydel. Boli heeft nog een ruime progressiemarge en tot op heden is nog niet geweten waar zijn plafond zich bevindt. Aan de intelligente beleidsmensen van Club Brugge om de pro's en contra's af te wegen tegenover elkaar. 

LEES OOK: ‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Wie van de twee moet Club kiezen?

Meest recent

‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

289
289
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

57
57
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

111
111
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

33
33
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

49
49
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

130
130
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

68
68
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

116
116
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

137
137
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

161
161
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

103
103
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

100
100
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

161
161
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

341
341
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

376
376
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

43
43
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

42
42
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

59
59
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

171
171
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

360
360
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

432
432
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

69
69
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

193
193
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

115
115

Meer sportnieuws