EXCLUSIEF Leekens: "Kompany verdient steun, Mignolet beste doelman in België"

606 stemmen
EXCLUSIEF Leekens:

Club Brugge-RSC Anderlecht blijft dé klassieker van het Belgische voetbal. Club doet het zeer goed, Anderlecht is een ploeg in volle opbouw en heeft nood aan zeges. Voetbalnieuws blikte met Georges Leekens vooruit op de topper van de achtste speeldag.


Leekens was coach bij beide ploegen en ziet toch wel wat verschillen tussen de twee. "Het blijft uiteraard een speciale wedstrijd. Anderlecht is wel een ploeg in volle opbouw en bij Club Brugge is het al jaren zeer stabiel en ze staan er ook dit seizoen weer meteen. Het thuisvoordeel valt uiteraard ook niet te onderschatten en het vertrouwen zal er niet minder zijn na de partij tegen Galatasaray."


Leekens vindt de kritiek op Kompany overdreven.
"Ze speelden volgens mij een goede partij, maar wisten niet te scoren. Ik verwacht dat ze er vol tegenaan zullen gaan tegen Anderlecht. Dat ze even minder vlot scoren? Als ze één keer eens vlot winnen, dan zijn ze weer vertrokken. Het is gewoon even een kwestie van vertrouwen."

Scoren lukt ook moeilijk bij Anderlecht. Met Vincent Kompany realiseerde RSC Anderlecht misschien wél zijn grootste ingaande transfer ooit. Er is echter bijzonder veel kritiek op zijn dubbelrol, maar Leekens gaat niet mee met de waan van de dag. "Ik hoop voor Vincent dat het goede voetbal snel wordt beloond met resultaten, want hij verdient dat. Je hoort nu al een tijdje veel kritiek op hem, maar dat zijn vijgen na Pasen en die kritiek had er dan meteen moeten zijn, niet achteraf. Als de resultaten slecht zijn, dan komt er altijd kritiek."


Club Brugge deed met Mignolet zijn beste transfer in jaren.
Kompany steunen en tijd geven
"We moeten in België echter héél blij zijn dat een speler van het kaliber van Kompany terugkeert, want het zal niet snel gebeuren dat iemand die de Premier League vorig jaar won, nadien naar België komt. Als je kijkt hoe hij werd gehuldigd tijdens zijn ‘Testimonial’ in Manchester, dan heeft dat nu wellicht de ogen geopend van veel mensen. Hij is daar een legende. Dat zal ongetwijfeld ook zijn opgepikt door de spelersgroep."

"Bij Anderlecht moeten ze hem nu vooral steunen, in alle geledingen binnen de club, want hij wil van Anderlecht weer een ploeg maken die mooi voetbal koppelt aan resultaten. Hij doet nu al wat correcties, Adrien Trebel speelt misschien weer, maar wie dacht dat het van vandaag op morgen plots zou gaan draaien, die zal nu beter weten. Dat gaat niet. Dit project heeft tijd en dus geduld nodig en dat moeten ze Vincent geven."

Mignolet beste doelman in Jupiler Pro League
Club Brugge wist ook te stunten en haalde Simon Mignolet terug naar de Jupiler Pro League. Hij was de bank van Liverpool beu en wilde weer aan spelen toekomen. Een ‘Gouden Transfer’ van Club Brugge. "Ik was niet verrast dat Mignolet naar Club Brugge trok, want het is iemand die altijd wil spelen. Dat siert hem. Hij wil bovendien minstens de nummer twee blijven bij de Rode Duivels en hij zag ook dat de concurrentie groter aan het worden is. Club deed met Mignolet misschien wel zijn beste transfer in vele jaren en met hem zitten ze voor vele jaren goed in doel. Tegen Galatasaray moest hij twee ballen pakken, maar hij stond er ook. Hij is met afstand de beste doelman in de Jupiler Pro League."


AA Gent maakte indruk op Leekens.
Club titelfavoriet, Gent en Genk outsider
Anderlecht is momenteel een zeer verre outsider voor de titel, maar AA Gent, Antwerp, Standard en RC Genk klampen wel aan. Leekens ziet vooral AA Gent als een titelkandidaat. "Club Brugge is uiteraard een zeer grote titelkandidaat en dat hebben ze ook zo uitgesproken. Het is echter nog te vroeg om daarover al uitspraken te doen en het is opletten met ook nog ploegen als AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk."

"Ik zag de partij van AA Gent tegen Saint-Etienne en ze maakten toch indruk met een sterk middenveld, al is het nog even afwachten hoe ze het in topmatchen doen. Op het middenveld heb je met Vadis Odjidja, Elisha Owusu en Sven Kums toch wat staan. Kums is meteen een meerwaarde, ik snap niet dat Anderlecht hem liet gaan. Daarnaast is er ook nog de jonge Jonathan David, wat toch dé man is van het seizoensbegin. Volgens mij hebben ze alles om in de top drie te eindigen, maar de plaatsen gaan dit jaar heel erg duur zijn, zelfs voor de top zes."

"We mogen Racing Genk echter ook niet vergeten, want die 6-2-nederlaag tegen RB Salzburg zegt niet alles. Soms is het zelfs goed om eens een pandoering te krijgen en zo te weten waar je staat en enkele zaken bij te stellen. Ze hebben een goede ploeg en nu wordt er niet over hen gepraat, maar Genk mag zeker niet afgeschreven worden."

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

30
30
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

84
84
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

408
408
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

38
38
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

47
47
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

310
310
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

419
419
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

506
506
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

852
852
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

116
116
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

526
526
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

97
97
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

152
152
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

407
407
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

722
722
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

410
410
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws