EXCLUSIEF Leekens: "Kompany verdient steun, Mignolet beste doelman in België"

606 stemmen
EXCLUSIEF Leekens:

Club Brugge-RSC Anderlecht blijft dé klassieker van het Belgische voetbal. Club doet het zeer goed, Anderlecht is een ploeg in volle opbouw en heeft nood aan zeges. Voetbalnieuws blikte met Georges Leekens vooruit op de topper van de achtste speeldag.


Leekens was coach bij beide ploegen en ziet toch wel wat verschillen tussen de twee. "Het blijft uiteraard een speciale wedstrijd. Anderlecht is wel een ploeg in volle opbouw en bij Club Brugge is het al jaren zeer stabiel en ze staan er ook dit seizoen weer meteen. Het thuisvoordeel valt uiteraard ook niet te onderschatten en het vertrouwen zal er niet minder zijn na de partij tegen Galatasaray."


Leekens vindt de kritiek op Kompany overdreven.
"Ze speelden volgens mij een goede partij, maar wisten niet te scoren. Ik verwacht dat ze er vol tegenaan zullen gaan tegen Anderlecht. Dat ze even minder vlot scoren? Als ze één keer eens vlot winnen, dan zijn ze weer vertrokken. Het is gewoon even een kwestie van vertrouwen."

Scoren lukt ook moeilijk bij Anderlecht. Met Vincent Kompany realiseerde RSC Anderlecht misschien wél zijn grootste ingaande transfer ooit. Er is echter bijzonder veel kritiek op zijn dubbelrol, maar Leekens gaat niet mee met de waan van de dag. "Ik hoop voor Vincent dat het goede voetbal snel wordt beloond met resultaten, want hij verdient dat. Je hoort nu al een tijdje veel kritiek op hem, maar dat zijn vijgen na Pasen en die kritiek had er dan meteen moeten zijn, niet achteraf. Als de resultaten slecht zijn, dan komt er altijd kritiek."


Club Brugge deed met Mignolet zijn beste transfer in jaren.
Kompany steunen en tijd geven
"We moeten in België echter héél blij zijn dat een speler van het kaliber van Kompany terugkeert, want het zal niet snel gebeuren dat iemand die de Premier League vorig jaar won, nadien naar België komt. Als je kijkt hoe hij werd gehuldigd tijdens zijn ‘Testimonial’ in Manchester, dan heeft dat nu wellicht de ogen geopend van veel mensen. Hij is daar een legende. Dat zal ongetwijfeld ook zijn opgepikt door de spelersgroep."

"Bij Anderlecht moeten ze hem nu vooral steunen, in alle geledingen binnen de club, want hij wil van Anderlecht weer een ploeg maken die mooi voetbal koppelt aan resultaten. Hij doet nu al wat correcties, Adrien Trebel speelt misschien weer, maar wie dacht dat het van vandaag op morgen plots zou gaan draaien, die zal nu beter weten. Dat gaat niet. Dit project heeft tijd en dus geduld nodig en dat moeten ze Vincent geven."

Mignolet beste doelman in Jupiler Pro League
Club Brugge wist ook te stunten en haalde Simon Mignolet terug naar de Jupiler Pro League. Hij was de bank van Liverpool beu en wilde weer aan spelen toekomen. Een ‘Gouden Transfer’ van Club Brugge. "Ik was niet verrast dat Mignolet naar Club Brugge trok, want het is iemand die altijd wil spelen. Dat siert hem. Hij wil bovendien minstens de nummer twee blijven bij de Rode Duivels en hij zag ook dat de concurrentie groter aan het worden is. Club deed met Mignolet misschien wel zijn beste transfer in vele jaren en met hem zitten ze voor vele jaren goed in doel. Tegen Galatasaray moest hij twee ballen pakken, maar hij stond er ook. Hij is met afstand de beste doelman in de Jupiler Pro League."


AA Gent maakte indruk op Leekens.
Club titelfavoriet, Gent en Genk outsider
Anderlecht is momenteel een zeer verre outsider voor de titel, maar AA Gent, Antwerp, Standard en RC Genk klampen wel aan. Leekens ziet vooral AA Gent als een titelkandidaat. "Club Brugge is uiteraard een zeer grote titelkandidaat en dat hebben ze ook zo uitgesproken. Het is echter nog te vroeg om daarover al uitspraken te doen en het is opletten met ook nog ploegen als AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk."

"Ik zag de partij van AA Gent tegen Saint-Etienne en ze maakten toch indruk met een sterk middenveld, al is het nog even afwachten hoe ze het in topmatchen doen. Op het middenveld heb je met Vadis Odjidja, Elisha Owusu en Sven Kums toch wat staan. Kums is meteen een meerwaarde, ik snap niet dat Anderlecht hem liet gaan. Daarnaast is er ook nog de jonge Jonathan David, wat toch dé man is van het seizoensbegin. Volgens mij hebben ze alles om in de top drie te eindigen, maar de plaatsen gaan dit jaar heel erg duur zijn, zelfs voor de top zes."

"We mogen Racing Genk echter ook niet vergeten, want die 6-2-nederlaag tegen RB Salzburg zegt niet alles. Soms is het zelfs goed om eens een pandoering te krijgen en zo te weten waar je staat en enkele zaken bij te stellen. Ze hebben een goede ploeg en nu wordt er niet over hen gepraat, maar Genk mag zeker niet afgeschreven worden."

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

40
40
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

21
21
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

92
92
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

215
215
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

78
78
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

328
328
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

121
121
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

248
248
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

368
368
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

564
564
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

617
617
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

652
652
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

464
464
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

88
88
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

407
407
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

92
92
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

121
121
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

566
566
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

79
79
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

551
551
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

618
618
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

102
102
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

327
327
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1733
1733

Meer sportnieuws