EXCLUSIEF Leekens: "Kompany verdient steun, Mignolet beste doelman in België"

606
EXCLUSIEF Leekens:

Club Brugge-RSC Anderlecht blijft dé klassieker van het Belgische voetbal. Club doet het zeer goed, Anderlecht is een ploeg in volle opbouw en heeft nood aan zeges. Voetbalnieuws blikte met Georges Leekens vooruit op de topper van de achtste speeldag.


Leekens was coach bij beide ploegen en ziet toch wel wat verschillen tussen de twee. "Het blijft uiteraard een speciale wedstrijd. Anderlecht is wel een ploeg in volle opbouw en bij Club Brugge is het al jaren zeer stabiel en ze staan er ook dit seizoen weer meteen. Het thuisvoordeel valt uiteraard ook niet te onderschatten en het vertrouwen zal er niet minder zijn na de partij tegen Galatasaray."


Leekens vindt de kritiek op Kompany overdreven.
"Ze speelden volgens mij een goede partij, maar wisten niet te scoren. Ik verwacht dat ze er vol tegenaan zullen gaan tegen Anderlecht. Dat ze even minder vlot scoren? Als ze één keer eens vlot winnen, dan zijn ze weer vertrokken. Het is gewoon even een kwestie van vertrouwen."

Scoren lukt ook moeilijk bij Anderlecht. Met Vincent Kompany realiseerde RSC Anderlecht misschien wél zijn grootste ingaande transfer ooit. Er is echter bijzonder veel kritiek op zijn dubbelrol, maar Leekens gaat niet mee met de waan van de dag. "Ik hoop voor Vincent dat het goede voetbal snel wordt beloond met resultaten, want hij verdient dat. Je hoort nu al een tijdje veel kritiek op hem, maar dat zijn vijgen na Pasen en die kritiek had er dan meteen moeten zijn, niet achteraf. Als de resultaten slecht zijn, dan komt er altijd kritiek."


Club Brugge deed met Mignolet zijn beste transfer in jaren.
Kompany steunen en tijd geven
"We moeten in België echter héél blij zijn dat een speler van het kaliber van Kompany terugkeert, want het zal niet snel gebeuren dat iemand die de Premier League vorig jaar won, nadien naar België komt. Als je kijkt hoe hij werd gehuldigd tijdens zijn ‘Testimonial’ in Manchester, dan heeft dat nu wellicht de ogen geopend van veel mensen. Hij is daar een legende. Dat zal ongetwijfeld ook zijn opgepikt door de spelersgroep."

"Bij Anderlecht moeten ze hem nu vooral steunen, in alle geledingen binnen de club, want hij wil van Anderlecht weer een ploeg maken die mooi voetbal koppelt aan resultaten. Hij doet nu al wat correcties, Adrien Trebel speelt misschien weer, maar wie dacht dat het van vandaag op morgen plots zou gaan draaien, die zal nu beter weten. Dat gaat niet. Dit project heeft tijd en dus geduld nodig en dat moeten ze Vincent geven."

Mignolet beste doelman in Jupiler Pro League
Club Brugge wist ook te stunten en haalde Simon Mignolet terug naar de Jupiler Pro League. Hij was de bank van Liverpool beu en wilde weer aan spelen toekomen. Een ‘Gouden Transfer’ van Club Brugge. "Ik was niet verrast dat Mignolet naar Club Brugge trok, want het is iemand die altijd wil spelen. Dat siert hem. Hij wil bovendien minstens de nummer twee blijven bij de Rode Duivels en hij zag ook dat de concurrentie groter aan het worden is. Club deed met Mignolet misschien wel zijn beste transfer in vele jaren en met hem zitten ze voor vele jaren goed in doel. Tegen Galatasaray moest hij twee ballen pakken, maar hij stond er ook. Hij is met afstand de beste doelman in de Jupiler Pro League."


AA Gent maakte indruk op Leekens.
Club titelfavoriet, Gent en Genk outsider
Anderlecht is momenteel een zeer verre outsider voor de titel, maar AA Gent, Antwerp, Standard en RC Genk klampen wel aan. Leekens ziet vooral AA Gent als een titelkandidaat. "Club Brugge is uiteraard een zeer grote titelkandidaat en dat hebben ze ook zo uitgesproken. Het is echter nog te vroeg om daarover al uitspraken te doen en het is opletten met ook nog ploegen als AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk."

"Ik zag de partij van AA Gent tegen Saint-Etienne en ze maakten toch indruk met een sterk middenveld, al is het nog even afwachten hoe ze het in topmatchen doen. Op het middenveld heb je met Vadis Odjidja, Elisha Owusu en Sven Kums toch wat staan. Kums is meteen een meerwaarde, ik snap niet dat Anderlecht hem liet gaan. Daarnaast is er ook nog de jonge Jonathan David, wat toch dé man is van het seizoensbegin. Volgens mij hebben ze alles om in de top drie te eindigen, maar de plaatsen gaan dit jaar heel erg duur zijn, zelfs voor de top zes."

"We mogen Racing Genk echter ook niet vergeten, want die 6-2-nederlaag tegen RB Salzburg zegt niet alles. Soms is het zelfs goed om eens een pandoering te krijgen en zo te weten waar je staat en enkele zaken bij te stellen. Ze hebben een goede ploeg en nu wordt er niet over hen gepraat, maar Genk mag zeker niet afgeschreven worden."

LEES OOK: Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

25
25
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

80
80
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

356
356
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

31
31
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

116
116
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

482
482
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

90
90
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

434
434
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

323
323
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

701
701
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

363
363
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

731
731
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

849
849
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

173
173
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

400
400
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

188
188
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

788
788
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

213
213
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

89
89
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

548
548
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

595
595
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws