EXCLUSIEF Leekens: "Kompany verdient steun, Mignolet beste doelman in België"

606 stemmen
EXCLUSIEF Leekens:

Club Brugge-RSC Anderlecht blijft dé klassieker van het Belgische voetbal. Club doet het zeer goed, Anderlecht is een ploeg in volle opbouw en heeft nood aan zeges. Voetbalnieuws blikte met Georges Leekens vooruit op de topper van de achtste speeldag.


Leekens was coach bij beide ploegen en ziet toch wel wat verschillen tussen de twee. "Het blijft uiteraard een speciale wedstrijd. Anderlecht is wel een ploeg in volle opbouw en bij Club Brugge is het al jaren zeer stabiel en ze staan er ook dit seizoen weer meteen. Het thuisvoordeel valt uiteraard ook niet te onderschatten en het vertrouwen zal er niet minder zijn na de partij tegen Galatasaray."


Leekens vindt de kritiek op Kompany overdreven.
"Ze speelden volgens mij een goede partij, maar wisten niet te scoren. Ik verwacht dat ze er vol tegenaan zullen gaan tegen Anderlecht. Dat ze even minder vlot scoren? Als ze één keer eens vlot winnen, dan zijn ze weer vertrokken. Het is gewoon even een kwestie van vertrouwen."

Scoren lukt ook moeilijk bij Anderlecht. Met Vincent Kompany realiseerde RSC Anderlecht misschien wél zijn grootste ingaande transfer ooit. Er is echter bijzonder veel kritiek op zijn dubbelrol, maar Leekens gaat niet mee met de waan van de dag. "Ik hoop voor Vincent dat het goede voetbal snel wordt beloond met resultaten, want hij verdient dat. Je hoort nu al een tijdje veel kritiek op hem, maar dat zijn vijgen na Pasen en die kritiek had er dan meteen moeten zijn, niet achteraf. Als de resultaten slecht zijn, dan komt er altijd kritiek."


Club Brugge deed met Mignolet zijn beste transfer in jaren.
Kompany steunen en tijd geven
"We moeten in België echter héél blij zijn dat een speler van het kaliber van Kompany terugkeert, want het zal niet snel gebeuren dat iemand die de Premier League vorig jaar won, nadien naar België komt. Als je kijkt hoe hij werd gehuldigd tijdens zijn ‘Testimonial’ in Manchester, dan heeft dat nu wellicht de ogen geopend van veel mensen. Hij is daar een legende. Dat zal ongetwijfeld ook zijn opgepikt door de spelersgroep."

"Bij Anderlecht moeten ze hem nu vooral steunen, in alle geledingen binnen de club, want hij wil van Anderlecht weer een ploeg maken die mooi voetbal koppelt aan resultaten. Hij doet nu al wat correcties, Adrien Trebel speelt misschien weer, maar wie dacht dat het van vandaag op morgen plots zou gaan draaien, die zal nu beter weten. Dat gaat niet. Dit project heeft tijd en dus geduld nodig en dat moeten ze Vincent geven."

Mignolet beste doelman in Jupiler Pro League
Club Brugge wist ook te stunten en haalde Simon Mignolet terug naar de Jupiler Pro League. Hij was de bank van Liverpool beu en wilde weer aan spelen toekomen. Een ‘Gouden Transfer’ van Club Brugge. "Ik was niet verrast dat Mignolet naar Club Brugge trok, want het is iemand die altijd wil spelen. Dat siert hem. Hij wil bovendien minstens de nummer twee blijven bij de Rode Duivels en hij zag ook dat de concurrentie groter aan het worden is. Club deed met Mignolet misschien wel zijn beste transfer in vele jaren en met hem zitten ze voor vele jaren goed in doel. Tegen Galatasaray moest hij twee ballen pakken, maar hij stond er ook. Hij is met afstand de beste doelman in de Jupiler Pro League."


AA Gent maakte indruk op Leekens.
Club titelfavoriet, Gent en Genk outsider
Anderlecht is momenteel een zeer verre outsider voor de titel, maar AA Gent, Antwerp, Standard en RC Genk klampen wel aan. Leekens ziet vooral AA Gent als een titelkandidaat. "Club Brugge is uiteraard een zeer grote titelkandidaat en dat hebben ze ook zo uitgesproken. Het is echter nog te vroeg om daarover al uitspraken te doen en het is opletten met ook nog ploegen als AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk."

"Ik zag de partij van AA Gent tegen Saint-Etienne en ze maakten toch indruk met een sterk middenveld, al is het nog even afwachten hoe ze het in topmatchen doen. Op het middenveld heb je met Vadis Odjidja, Elisha Owusu en Sven Kums toch wat staan. Kums is meteen een meerwaarde, ik snap niet dat Anderlecht hem liet gaan. Daarnaast is er ook nog de jonge Jonathan David, wat toch dé man is van het seizoensbegin. Volgens mij hebben ze alles om in de top drie te eindigen, maar de plaatsen gaan dit jaar heel erg duur zijn, zelfs voor de top zes."

"We mogen Racing Genk echter ook niet vergeten, want die 6-2-nederlaag tegen RB Salzburg zegt niet alles. Soms is het zelfs goed om eens een pandoering te krijgen en zo te weten waar je staat en enkele zaken bij te stellen. Ze hebben een goede ploeg en nu wordt er niet over hen gepraat, maar Genk mag zeker niet afgeschreven worden."

LEES OOK: Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

4
4
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

34
34
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

44
44
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

11
11
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

268
268
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

113
113
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

28
28
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

29
29
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

22
22
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

84
84
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

185
185
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

476
476
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

60
60
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

307
307
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

71
71
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

228
228
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

686
686
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

369
369
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

442
442
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

623
623
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

281
281
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

401
401
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

25
25
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

169
169

Meer sportnieuws