EXCLUSIEF Leekens: "Kompany verdient steun, Mignolet beste doelman in België"

door
EXCLUSIEF Leekens:

Club Brugge-RSC Anderlecht blijft dé klassieker van het Belgische voetbal. Club doet het zeer goed, Anderlecht is een ploeg in volle opbouw en heeft nood aan zeges. Voetbalnieuws blikte met Georges Leekens vooruit op de topper van de achtste speeldag.


Leekens was coach bij beide ploegen en ziet toch wel wat verschillen tussen de twee. "Het blijft uiteraard een speciale wedstrijd. Anderlecht is wel een ploeg in volle opbouw en bij Club Brugge is het al jaren zeer stabiel en ze staan er ook dit seizoen weer meteen. Het thuisvoordeel valt uiteraard ook niet te onderschatten en het vertrouwen zal er niet minder zijn na de partij tegen Galatasaray."


Leekens vindt de kritiek op Kompany overdreven.
"Ze speelden volgens mij een goede partij, maar wisten niet te scoren. Ik verwacht dat ze er vol tegenaan zullen gaan tegen Anderlecht. Dat ze even minder vlot scoren? Als ze één keer eens vlot winnen, dan zijn ze weer vertrokken. Het is gewoon even een kwestie van vertrouwen."

Scoren lukt ook moeilijk bij Anderlecht. Met Vincent Kompany realiseerde RSC Anderlecht misschien wél zijn grootste ingaande transfer ooit. Er is echter bijzonder veel kritiek op zijn dubbelrol, maar Leekens gaat niet mee met de waan van de dag. "Ik hoop voor Vincent dat het goede voetbal snel wordt beloond met resultaten, want hij verdient dat. Je hoort nu al een tijdje veel kritiek op hem, maar dat zijn vijgen na Pasen en die kritiek had er dan meteen moeten zijn, niet achteraf. Als de resultaten slecht zijn, dan komt er altijd kritiek."


Club Brugge deed met Mignolet zijn beste transfer in jaren.
Kompany steunen en tijd geven
"We moeten in België echter héél blij zijn dat een speler van het kaliber van Kompany terugkeert, want het zal niet snel gebeuren dat iemand die de Premier League vorig jaar won, nadien naar België komt. Als je kijkt hoe hij werd gehuldigd tijdens zijn ‘Testimonial’ in Manchester, dan heeft dat nu wellicht de ogen geopend van veel mensen. Hij is daar een legende. Dat zal ongetwijfeld ook zijn opgepikt door de spelersgroep."

"Bij Anderlecht moeten ze hem nu vooral steunen, in alle geledingen binnen de club, want hij wil van Anderlecht weer een ploeg maken die mooi voetbal koppelt aan resultaten. Hij doet nu al wat correcties, Adrien Trebel speelt misschien weer, maar wie dacht dat het van vandaag op morgen plots zou gaan draaien, die zal nu beter weten. Dat gaat niet. Dit project heeft tijd en dus geduld nodig en dat moeten ze Vincent geven."

Mignolet beste doelman in Jupiler Pro League
Club Brugge wist ook te stunten en haalde Simon Mignolet terug naar de Jupiler Pro League. Hij was de bank van Liverpool beu en wilde weer aan spelen toekomen. Een ‘Gouden Transfer’ van Club Brugge. "Ik was niet verrast dat Mignolet naar Club Brugge trok, want het is iemand die altijd wil spelen. Dat siert hem. Hij wil bovendien minstens de nummer twee blijven bij de Rode Duivels en hij zag ook dat de concurrentie groter aan het worden is. Club deed met Mignolet misschien wel zijn beste transfer in vele jaren en met hem zitten ze voor vele jaren goed in doel. Tegen Galatasaray moest hij twee ballen pakken, maar hij stond er ook. Hij is met afstand de beste doelman in de Jupiler Pro League."


AA Gent maakte indruk op Leekens.
Club titelfavoriet, Gent en Genk outsider
Anderlecht is momenteel een zeer verre outsider voor de titel, maar AA Gent, Antwerp, Standard en RC Genk klampen wel aan. Leekens ziet vooral AA Gent als een titelkandidaat. "Club Brugge is uiteraard een zeer grote titelkandidaat en dat hebben ze ook zo uitgesproken. Het is echter nog te vroeg om daarover al uitspraken te doen en het is opletten met ook nog ploegen als AA Gent, Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk."

"Ik zag de partij van AA Gent tegen Saint-Etienne en ze maakten toch indruk met een sterk middenveld, al is het nog even afwachten hoe ze het in topmatchen doen. Op het middenveld heb je met Vadis Odjidja, Elisha Owusu en Sven Kums toch wat staan. Kums is meteen een meerwaarde, ik snap niet dat Anderlecht hem liet gaan. Daarnaast is er ook nog de jonge Jonathan David, wat toch dé man is van het seizoensbegin. Volgens mij hebben ze alles om in de top drie te eindigen, maar de plaatsen gaan dit jaar heel erg duur zijn, zelfs voor de top zes."

"We mogen Racing Genk echter ook niet vergeten, want die 6-2-nederlaag tegen RB Salzburg zegt niet alles. Soms is het zelfs goed om eens een pandoering te krijgen en zo te weten waar je staat en enkele zaken bij te stellen. Ze hebben een goede ploeg en nu wordt er niet over hen gepraat, maar Genk mag zeker niet afgeschreven worden."

LEES OOK: 'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

1
1
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

13
13
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

36
36
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

97
97
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

73
73
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

176
176
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

66
66
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

18
18
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

196
196
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

205
205
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

414
414
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

27
27
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

732
732
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

48
48
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

79
79
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

189
189
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

189
189
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

107
107
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

353
353
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

82
82
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

202
202
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

323
323
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

773
773
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1101
1101
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

360
360

Meer sportnieuws