EXCLUSIEF Lamptey: "Ik wil graag samenwerken met Anderlecht"

295
EXCLUSIEF Lamptey:

Nii Lamptey bracht zijn biografie ‘De Vloek van Pelé’ uit en hij gaat er geen onderwerp uit de weg. Voetbalnieuws had een gesprek met de sympathieke ex-spits van Anderlecht en die hoopt met zijn voetbalacademie een samenwerking op poten te zetten met de Brusselaars. Er staat alvast een gesprek op de agenda.


Het verhaal van Lamptey is zwaar, zeer zwaar. Hij stak illegaal drie Afrikaanse grenzen over, kwam met een vals paspoort naar België, viel in de handen van een malafide makelaar, twee kinderen stierven kort na de geboorte, drie kinderen die niet van hem bleken te zijn en een ex-vrouw die van hem profiteerde, maar ondanks al deze moeilijke periodes herpakte Lamptey zich op geweldige wijze en is hij een grote meerwaarde voor zijn land. Lamptey richtte in Ghana immers een privéschool op en stampte ook een voetbalacademie uit de grond, Glow Lamp Soccer Academy. Lamptey, die zelf ongeschoold naar Anderlecht kwam, geeft de talenten er de nodige raad, op en naast het veld. Hij geeft hen de begeleiding die hij zo hard miste tijdens zijn carrière.


Lamptey volgt Anderlecht nog steeds.
"Ik wil hen wegwijs maken in het voetbal en hen laten leren uit mijn verleden. Ik geef mezelf als voorbeeld dat er mensen zijn die het geld op één zetten en jou als speler pas op nummer twee. Ik vecht voor mijn spelers. Dat ik over alles zeer open ben in het boek? Dit was het moment om dat te doen en het was niet makkelijk om het te delen, maar ik hoop dat anderen hieruit kunnen leren."

De academie is een groot succes en de ondertussen 44-jarige Lamptey hoopt dat Anderlecht mee in het verhaal gaat stappen. "We hebben in de academie de U15, U17 en U18 en in totaal 65 spelers. Alles gaat heel goed met onze academie en de volgende stap is een partnership en ik hoop op Anderlecht. Het is jammer dat ik onlangs niet naar Anderlecht kon afzakken, maar begin volgend seizoen hoop ik dat wel te doen. Dan hoop ik samen te zitten met Vincent (Kompany, nvdr.), meneer Verschueren en Frank Arnesen, het was ook één van de redenen waarom ik naar België wou komen (Lamptey zou de aftrap geven tegen KRC Genk, maar visumproblemen gooiden roet in het eten, nvdr.). In Ghana en heel Afrika is er zeer veel talent en we kunnen de naam van Anderlecht ook in Ghana promoten, door er een Anderlecht Academy te maken. Zo blijft de naam van Anderlecht dan altijd in Ghana en Afrika aanwezig."

Anderlecht Academy
Paars-Wit had met Frank Acheampong al een speler van de voetbalschool van Lamptey in zijn rangen en had in het verleden met Samuel Johnson, Nii Lamptey, Isaac Asare en Yaw Preko al heel wat Ghanese spelers onder contract staan. Met Mohammed Dauda en Emmanuel Sowah staan er nog twee onder contract. Als het van Lamptey afhangt, krijgen zij dus navolging.

"Anderlecht zou dan om de zes maanden of om het jaar de grote talenten kunnen uitnodigen en spelers zoals mij aantrekken. Met een partnerschip met Anderlecht komen er ook extra middelen vrij om de academie nog verder uit te breiden en te laten groeien. Er is bijzonder veel talent in Ghana en het zou ook voor Anderlecht dus een goede zaak kunnen zijn."


Lamptey werd op en naast het veld niet gespaard van tegenslag.
Anderlecht, zijn eerste Europese club, zal altijd speciaal blijven voor hem en hij volgt de Brusselaars nog steeds. "Ik volg Anderlecht nog zeer goed en dat is eigenlijk altijd zo geweest. Het is een geweldige zaak dat ze een legende als Kompany hebben teruggehaald en dat ook Pär Zetterberg weer terug is. Het was een zwaar seizoen, maar dat kan eens gebeuren en KRC Genk speelde ook zeer sterk dit seizoen. Dat Anderlecht geen Europees voetbal speelt volgend jaar, is wel heel erg jammer."

Aad de Mos
Lamptey kijkt met vreugde terug op zijn avontuur bij Anderlecht. "Het was een geweldige tijd en Anderlecht was de club die mij in Europa een kans gaf. Ik kwam er goede mensen tegen zoals meneer Verschueren, meneer Vanden Stock en uiteraard ook Aad de Mos en ik had de eer om met spelers als Marc Degryse en Luis Oliveira samen te spelen."

Aad de Mos was bijzonder belangrijk voor hem, tijdens én na zijn carrière. "De Mos was heel belangrijk voor mij, al kan ik hem moeilijk beschrijven (lacht). Ik had geen echte band met mijn vader en moeder en De Mos was als een vaderfiguur voor mij. Ik heb nog altijd contact met hem en hij gaf mij ook advies toen ik problemen had met mijn ex-vrouw. Ik herinner mij ook nog dat hij mij op mijn zestiende verjaardag op de bank zette tegen Dortmund. Prachtig. Hij had een grote invloed op mijn carrière, want nadien haalde hij mij ook nog naar PSV", besluit het voormalige wonderkind.

Pär Zetterberg, Yaw Preko en Adri van Tiggelen over Nii Lamptey: "Geweldig talent"




Nii Lamptey - De vloek van Pelé: 223 p., 21,95 euro - Uitgeverij Edicola


LEES OOK: Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Moet Anderlecht een samenwerking aangaan met Lamptey?

Meest recent

Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

61
61
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

18
18
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

21
21
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

136
136
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

178
178
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

112
112
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

95
95
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

151
151
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

300
300
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

88
88
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

157
157
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

58
58
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

232
232
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

196
196
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

113
113
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

120
120
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

305
305
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

451
451
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

137
137
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

268
268
Twee spelers bezorgen Sibierski pijnlijke realitycheck

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. Paars-Wit kroop door het oog van de naald ...

297
297
Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

74
74
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

47
47

Meer sportnieuws