EXCLUSIEF Lamptey: "Ik wil graag samenwerken met Anderlecht"

door
EXCLUSIEF Lamptey:

Nii Lamptey bracht zijn biografie ‘De Vloek van Pelé’ uit en hij gaat er geen onderwerp uit de weg. Voetbalnieuws had een gesprek met de sympathieke ex-spits van Anderlecht en die hoopt met zijn voetbalacademie een samenwerking op poten te zetten met de Brusselaars. Er staat alvast een gesprek op de agenda.


Het verhaal van Lamptey is zwaar, zeer zwaar. Hij stak illegaal drie Afrikaanse grenzen over, kwam met een vals paspoort naar België, viel in de handen van een malafide makelaar, twee kinderen stierven kort na de geboorte, drie kinderen die niet van hem bleken te zijn en een ex-vrouw die van hem profiteerde, maar ondanks al deze moeilijke periodes herpakte Lamptey zich op geweldige wijze en is hij een grote meerwaarde voor zijn land. Lamptey richtte in Ghana immers een privéschool op en stampte ook een voetbalacademie uit de grond, Glow Lamp Soccer Academy. Lamptey, die zelf ongeschoold naar Anderlecht kwam, geeft de talenten er de nodige raad, op en naast het veld. Hij geeft hen de begeleiding die hij zo hard miste tijdens zijn carrière.


Lamptey volgt Anderlecht nog steeds.
"Ik wil hen wegwijs maken in het voetbal en hen laten leren uit mijn verleden. Ik geef mezelf als voorbeeld dat er mensen zijn die het geld op één zetten en jou als speler pas op nummer twee. Ik vecht voor mijn spelers. Dat ik over alles zeer open ben in het boek? Dit was het moment om dat te doen en het was niet makkelijk om het te delen, maar ik hoop dat anderen hieruit kunnen leren."

De academie is een groot succes en de ondertussen 44-jarige Lamptey hoopt dat Anderlecht mee in het verhaal gaat stappen. "We hebben in de academie de U15, U17 en U18 en in totaal 65 spelers. Alles gaat heel goed met onze academie en de volgende stap is een partnership en ik hoop op Anderlecht. Het is jammer dat ik onlangs niet naar Anderlecht kon afzakken, maar begin volgend seizoen hoop ik dat wel te doen. Dan hoop ik samen te zitten met Vincent (Kompany, nvdr.), meneer Verschueren en Frank Arnesen, het was ook één van de redenen waarom ik naar België wou komen (Lamptey zou de aftrap geven tegen KRC Genk, maar visumproblemen gooiden roet in het eten, nvdr.). In Ghana en heel Afrika is er zeer veel talent en we kunnen de naam van Anderlecht ook in Ghana promoten, door er een Anderlecht Academy te maken. Zo blijft de naam van Anderlecht dan altijd in Ghana en Afrika aanwezig."

Anderlecht Academy
Paars-Wit had met Frank Acheampong al een speler van de voetbalschool van Lamptey in zijn rangen en had in het verleden met Samuel Johnson, Nii Lamptey, Isaac Asare en Yaw Preko al heel wat Ghanese spelers onder contract staan. Met Mohammed Dauda en Emmanuel Sowah staan er nog twee onder contract. Als het van Lamptey afhangt, krijgen zij dus navolging.

"Anderlecht zou dan om de zes maanden of om het jaar de grote talenten kunnen uitnodigen en spelers zoals mij aantrekken. Met een partnerschip met Anderlecht komen er ook extra middelen vrij om de academie nog verder uit te breiden en te laten groeien. Er is bijzonder veel talent in Ghana en het zou ook voor Anderlecht dus een goede zaak kunnen zijn."


Lamptey werd op en naast het veld niet gespaard van tegenslag.
Anderlecht, zijn eerste Europese club, zal altijd speciaal blijven voor hem en hij volgt de Brusselaars nog steeds. "Ik volg Anderlecht nog zeer goed en dat is eigenlijk altijd zo geweest. Het is een geweldige zaak dat ze een legende als Kompany hebben teruggehaald en dat ook Pär Zetterberg weer terug is. Het was een zwaar seizoen, maar dat kan eens gebeuren en KRC Genk speelde ook zeer sterk dit seizoen. Dat Anderlecht geen Europees voetbal speelt volgend jaar, is wel heel erg jammer."

Aad de Mos
Lamptey kijkt met vreugde terug op zijn avontuur bij Anderlecht. "Het was een geweldige tijd en Anderlecht was de club die mij in Europa een kans gaf. Ik kwam er goede mensen tegen zoals meneer Verschueren, meneer Vanden Stock en uiteraard ook Aad de Mos en ik had de eer om met spelers als Marc Degryse en Luis Oliveira samen te spelen."

Aad de Mos was bijzonder belangrijk voor hem, tijdens én na zijn carrière. "De Mos was heel belangrijk voor mij, al kan ik hem moeilijk beschrijven (lacht). Ik had geen echte band met mijn vader en moeder en De Mos was als een vaderfiguur voor mij. Ik heb nog altijd contact met hem en hij gaf mij ook advies toen ik problemen had met mijn ex-vrouw. Ik herinner mij ook nog dat hij mij op mijn zestiende verjaardag op de bank zette tegen Dortmund. Prachtig. Hij had een grote invloed op mijn carrière, want nadien haalde hij mij ook nog naar PSV", besluit het voormalige wonderkind.

Pär Zetterberg, Yaw Preko en Adri van Tiggelen over Nii Lamptey: "Geweldig talent"




Nii Lamptey - De vloek van Pelé: 223 p., 21,95 euro - Uitgeverij Edicola


LEES OOK: Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

Moet Anderlecht een samenwerking aangaan met Lamptey?

Meest recent

Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

8
8
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

74
74
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

21
21
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

50
50
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

140
140
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

139
139
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

582
582
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

83
83
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

207
207
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

400
400
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

441
441
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

556
556
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

231
231
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

568
568
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

396
396
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

61
61
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

133
133
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

231
231
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

141
141
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

211
211
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

226
226
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

198
198
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

104
104
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

194
194

Meer sportnieuws