EXCLUSIEF Lamptey: "Ik wil graag samenwerken met Anderlecht"

door
EXCLUSIEF Lamptey:

Nii Lamptey bracht zijn biografie ‘De Vloek van Pelé’ uit en hij gaat er geen onderwerp uit de weg. Voetbalnieuws had een gesprek met de sympathieke ex-spits van Anderlecht en die hoopt met zijn voetbalacademie een samenwerking op poten te zetten met de Brusselaars. Er staat alvast een gesprek op de agenda.


Het verhaal van Lamptey is zwaar, zeer zwaar. Hij stak illegaal drie Afrikaanse grenzen over, kwam met een vals paspoort naar België, viel in de handen van een malafide makelaar, twee kinderen stierven kort na de geboorte, drie kinderen die niet van hem bleken te zijn en een ex-vrouw die van hem profiteerde, maar ondanks al deze moeilijke periodes herpakte Lamptey zich op geweldige wijze en is hij een grote meerwaarde voor zijn land. Lamptey richtte in Ghana immers een privéschool op en stampte ook een voetbalacademie uit de grond, Glow Lamp Soccer Academy. Lamptey, die zelf ongeschoold naar Anderlecht kwam, geeft de talenten er de nodige raad, op en naast het veld. Hij geeft hen de begeleiding die hij zo hard miste tijdens zijn carrière.


Lamptey volgt Anderlecht nog steeds.
"Ik wil hen wegwijs maken in het voetbal en hen laten leren uit mijn verleden. Ik geef mezelf als voorbeeld dat er mensen zijn die het geld op één zetten en jou als speler pas op nummer twee. Ik vecht voor mijn spelers. Dat ik over alles zeer open ben in het boek? Dit was het moment om dat te doen en het was niet makkelijk om het te delen, maar ik hoop dat anderen hieruit kunnen leren."

De academie is een groot succes en de ondertussen 44-jarige Lamptey hoopt dat Anderlecht mee in het verhaal gaat stappen. "We hebben in de academie de U15, U17 en U18 en in totaal 65 spelers. Alles gaat heel goed met onze academie en de volgende stap is een partnership en ik hoop op Anderlecht. Het is jammer dat ik onlangs niet naar Anderlecht kon afzakken, maar begin volgend seizoen hoop ik dat wel te doen. Dan hoop ik samen te zitten met Vincent (Kompany, nvdr.), meneer Verschueren en Frank Arnesen, het was ook één van de redenen waarom ik naar België wou komen (Lamptey zou de aftrap geven tegen KRC Genk, maar visumproblemen gooiden roet in het eten, nvdr.). In Ghana en heel Afrika is er zeer veel talent en we kunnen de naam van Anderlecht ook in Ghana promoten, door er een Anderlecht Academy te maken. Zo blijft de naam van Anderlecht dan altijd in Ghana en Afrika aanwezig."

Anderlecht Academy
Paars-Wit had met Frank Acheampong al een speler van de voetbalschool van Lamptey in zijn rangen en had in het verleden met Samuel Johnson, Nii Lamptey, Isaac Asare en Yaw Preko al heel wat Ghanese spelers onder contract staan. Met Mohammed Dauda en Emmanuel Sowah staan er nog twee onder contract. Als het van Lamptey afhangt, krijgen zij dus navolging.

"Anderlecht zou dan om de zes maanden of om het jaar de grote talenten kunnen uitnodigen en spelers zoals mij aantrekken. Met een partnerschip met Anderlecht komen er ook extra middelen vrij om de academie nog verder uit te breiden en te laten groeien. Er is bijzonder veel talent in Ghana en het zou ook voor Anderlecht dus een goede zaak kunnen zijn."


Lamptey werd op en naast het veld niet gespaard van tegenslag.
Anderlecht, zijn eerste Europese club, zal altijd speciaal blijven voor hem en hij volgt de Brusselaars nog steeds. "Ik volg Anderlecht nog zeer goed en dat is eigenlijk altijd zo geweest. Het is een geweldige zaak dat ze een legende als Kompany hebben teruggehaald en dat ook Pär Zetterberg weer terug is. Het was een zwaar seizoen, maar dat kan eens gebeuren en KRC Genk speelde ook zeer sterk dit seizoen. Dat Anderlecht geen Europees voetbal speelt volgend jaar, is wel heel erg jammer."

Aad de Mos
Lamptey kijkt met vreugde terug op zijn avontuur bij Anderlecht. "Het was een geweldige tijd en Anderlecht was de club die mij in Europa een kans gaf. Ik kwam er goede mensen tegen zoals meneer Verschueren, meneer Vanden Stock en uiteraard ook Aad de Mos en ik had de eer om met spelers als Marc Degryse en Luis Oliveira samen te spelen."

Aad de Mos was bijzonder belangrijk voor hem, tijdens én na zijn carrière. "De Mos was heel belangrijk voor mij, al kan ik hem moeilijk beschrijven (lacht). Ik had geen echte band met mijn vader en moeder en De Mos was als een vaderfiguur voor mij. Ik heb nog altijd contact met hem en hij gaf mij ook advies toen ik problemen had met mijn ex-vrouw. Ik herinner mij ook nog dat hij mij op mijn zestiende verjaardag op de bank zette tegen Dortmund. Prachtig. Hij had een grote invloed op mijn carrière, want nadien haalde hij mij ook nog naar PSV", besluit het voormalige wonderkind.

Pär Zetterberg, Yaw Preko en Adri van Tiggelen over Nii Lamptey: "Geweldig talent"




Nii Lamptey - De vloek van Pelé: 223 p., 21,95 euro - Uitgeverij Edicola


LEES OOK: Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

Moet Anderlecht een samenwerking aangaan met Lamptey?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

52
52
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

160
160
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

138
138
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

212
212
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

205
205
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

63
63
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

97
97
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

367
367
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

193
193
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

335
335
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

944
944
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

374
374
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

200
200
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

68
68
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws