EXCLUSIEF Lamptey: "Ik wil graag samenwerken met Anderlecht"

door
EXCLUSIEF Lamptey:

Nii Lamptey bracht zijn biografie ‘De Vloek van Pelé’ uit en hij gaat er geen onderwerp uit de weg. Voetbalnieuws had een gesprek met de sympathieke ex-spits van Anderlecht en die hoopt met zijn voetbalacademie een samenwerking op poten te zetten met de Brusselaars. Er staat alvast een gesprek op de agenda.


Het verhaal van Lamptey is zwaar, zeer zwaar. Hij stak illegaal drie Afrikaanse grenzen over, kwam met een vals paspoort naar België, viel in de handen van een malafide makelaar, twee kinderen stierven kort na de geboorte, drie kinderen die niet van hem bleken te zijn en een ex-vrouw die van hem profiteerde, maar ondanks al deze moeilijke periodes herpakte Lamptey zich op geweldige wijze en is hij een grote meerwaarde voor zijn land. Lamptey richtte in Ghana immers een privéschool op en stampte ook een voetbalacademie uit de grond, Glow Lamp Soccer Academy. Lamptey, die zelf ongeschoold naar Anderlecht kwam, geeft de talenten er de nodige raad, op en naast het veld. Hij geeft hen de begeleiding die hij zo hard miste tijdens zijn carrière.


Lamptey volgt Anderlecht nog steeds.
"Ik wil hen wegwijs maken in het voetbal en hen laten leren uit mijn verleden. Ik geef mezelf als voorbeeld dat er mensen zijn die het geld op één zetten en jou als speler pas op nummer twee. Ik vecht voor mijn spelers. Dat ik over alles zeer open ben in het boek? Dit was het moment om dat te doen en het was niet makkelijk om het te delen, maar ik hoop dat anderen hieruit kunnen leren."

De academie is een groot succes en de ondertussen 44-jarige Lamptey hoopt dat Anderlecht mee in het verhaal gaat stappen. "We hebben in de academie de U15, U17 en U18 en in totaal 65 spelers. Alles gaat heel goed met onze academie en de volgende stap is een partnership en ik hoop op Anderlecht. Het is jammer dat ik onlangs niet naar Anderlecht kon afzakken, maar begin volgend seizoen hoop ik dat wel te doen. Dan hoop ik samen te zitten met Vincent (Kompany, nvdr.), meneer Verschueren en Frank Arnesen, het was ook één van de redenen waarom ik naar België wou komen (Lamptey zou de aftrap geven tegen KRC Genk, maar visumproblemen gooiden roet in het eten, nvdr.). In Ghana en heel Afrika is er zeer veel talent en we kunnen de naam van Anderlecht ook in Ghana promoten, door er een Anderlecht Academy te maken. Zo blijft de naam van Anderlecht dan altijd in Ghana en Afrika aanwezig."

Anderlecht Academy
Paars-Wit had met Frank Acheampong al een speler van de voetbalschool van Lamptey in zijn rangen en had in het verleden met Samuel Johnson, Nii Lamptey, Isaac Asare en Yaw Preko al heel wat Ghanese spelers onder contract staan. Met Mohammed Dauda en Emmanuel Sowah staan er nog twee onder contract. Als het van Lamptey afhangt, krijgen zij dus navolging.

"Anderlecht zou dan om de zes maanden of om het jaar de grote talenten kunnen uitnodigen en spelers zoals mij aantrekken. Met een partnerschip met Anderlecht komen er ook extra middelen vrij om de academie nog verder uit te breiden en te laten groeien. Er is bijzonder veel talent in Ghana en het zou ook voor Anderlecht dus een goede zaak kunnen zijn."


Lamptey werd op en naast het veld niet gespaard van tegenslag.
Anderlecht, zijn eerste Europese club, zal altijd speciaal blijven voor hem en hij volgt de Brusselaars nog steeds. "Ik volg Anderlecht nog zeer goed en dat is eigenlijk altijd zo geweest. Het is een geweldige zaak dat ze een legende als Kompany hebben teruggehaald en dat ook Pär Zetterberg weer terug is. Het was een zwaar seizoen, maar dat kan eens gebeuren en KRC Genk speelde ook zeer sterk dit seizoen. Dat Anderlecht geen Europees voetbal speelt volgend jaar, is wel heel erg jammer."

Aad de Mos
Lamptey kijkt met vreugde terug op zijn avontuur bij Anderlecht. "Het was een geweldige tijd en Anderlecht was de club die mij in Europa een kans gaf. Ik kwam er goede mensen tegen zoals meneer Verschueren, meneer Vanden Stock en uiteraard ook Aad de Mos en ik had de eer om met spelers als Marc Degryse en Luis Oliveira samen te spelen."

Aad de Mos was bijzonder belangrijk voor hem, tijdens én na zijn carrière. "De Mos was heel belangrijk voor mij, al kan ik hem moeilijk beschrijven (lacht). Ik had geen echte band met mijn vader en moeder en De Mos was als een vaderfiguur voor mij. Ik heb nog altijd contact met hem en hij gaf mij ook advies toen ik problemen had met mijn ex-vrouw. Ik herinner mij ook nog dat hij mij op mijn zestiende verjaardag op de bank zette tegen Dortmund. Prachtig. Hij had een grote invloed op mijn carrière, want nadien haalde hij mij ook nog naar PSV", besluit het voormalige wonderkind.

Pär Zetterberg, Yaw Preko en Adri van Tiggelen over Nii Lamptey: "Geweldig talent"




Nii Lamptey - De vloek van Pelé: 223 p., 21,95 euro - Uitgeverij Edicola


LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Moet Anderlecht een samenwerking aangaan met Lamptey?

Meest recent

Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

31
31
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

46
46
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

240
240
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

216
216
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

65
65
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

467
467
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

165
165
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

204
204
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

205
205
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

87
87
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

47
47
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

161
161
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

451
451
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

195
195
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

91
91
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

379
379
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

486
486
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

53
53
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

198
198
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

705
705
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

195
195
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

147
147
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

202
202
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

394
394

Meer sportnieuws