EXCLUSIEF Lamptey: "Ik wil graag samenwerken met Anderlecht"

295 stemmen
EXCLUSIEF Lamptey:

Nii Lamptey bracht zijn biografie ‘De Vloek van Pelé’ uit en hij gaat er geen onderwerp uit de weg. Voetbalnieuws had een gesprek met de sympathieke ex-spits van Anderlecht en die hoopt met zijn voetbalacademie een samenwerking op poten te zetten met de Brusselaars. Er staat alvast een gesprek op de agenda.


Het verhaal van Lamptey is zwaar, zeer zwaar. Hij stak illegaal drie Afrikaanse grenzen over, kwam met een vals paspoort naar België, viel in de handen van een malafide makelaar, twee kinderen stierven kort na de geboorte, drie kinderen die niet van hem bleken te zijn en een ex-vrouw die van hem profiteerde, maar ondanks al deze moeilijke periodes herpakte Lamptey zich op geweldige wijze en is hij een grote meerwaarde voor zijn land. Lamptey richtte in Ghana immers een privéschool op en stampte ook een voetbalacademie uit de grond, Glow Lamp Soccer Academy. Lamptey, die zelf ongeschoold naar Anderlecht kwam, geeft de talenten er de nodige raad, op en naast het veld. Hij geeft hen de begeleiding die hij zo hard miste tijdens zijn carrière.


Lamptey volgt Anderlecht nog steeds.
"Ik wil hen wegwijs maken in het voetbal en hen laten leren uit mijn verleden. Ik geef mezelf als voorbeeld dat er mensen zijn die het geld op één zetten en jou als speler pas op nummer twee. Ik vecht voor mijn spelers. Dat ik over alles zeer open ben in het boek? Dit was het moment om dat te doen en het was niet makkelijk om het te delen, maar ik hoop dat anderen hieruit kunnen leren."

De academie is een groot succes en de ondertussen 44-jarige Lamptey hoopt dat Anderlecht mee in het verhaal gaat stappen. "We hebben in de academie de U15, U17 en U18 en in totaal 65 spelers. Alles gaat heel goed met onze academie en de volgende stap is een partnership en ik hoop op Anderlecht. Het is jammer dat ik onlangs niet naar Anderlecht kon afzakken, maar begin volgend seizoen hoop ik dat wel te doen. Dan hoop ik samen te zitten met Vincent (Kompany, nvdr.), meneer Verschueren en Frank Arnesen, het was ook één van de redenen waarom ik naar België wou komen (Lamptey zou de aftrap geven tegen KRC Genk, maar visumproblemen gooiden roet in het eten, nvdr.). In Ghana en heel Afrika is er zeer veel talent en we kunnen de naam van Anderlecht ook in Ghana promoten, door er een Anderlecht Academy te maken. Zo blijft de naam van Anderlecht dan altijd in Ghana en Afrika aanwezig."

Anderlecht Academy
Paars-Wit had met Frank Acheampong al een speler van de voetbalschool van Lamptey in zijn rangen en had in het verleden met Samuel Johnson, Nii Lamptey, Isaac Asare en Yaw Preko al heel wat Ghanese spelers onder contract staan. Met Mohammed Dauda en Emmanuel Sowah staan er nog twee onder contract. Als het van Lamptey afhangt, krijgen zij dus navolging.

"Anderlecht zou dan om de zes maanden of om het jaar de grote talenten kunnen uitnodigen en spelers zoals mij aantrekken. Met een partnerschip met Anderlecht komen er ook extra middelen vrij om de academie nog verder uit te breiden en te laten groeien. Er is bijzonder veel talent in Ghana en het zou ook voor Anderlecht dus een goede zaak kunnen zijn."


Lamptey werd op en naast het veld niet gespaard van tegenslag.
Anderlecht, zijn eerste Europese club, zal altijd speciaal blijven voor hem en hij volgt de Brusselaars nog steeds. "Ik volg Anderlecht nog zeer goed en dat is eigenlijk altijd zo geweest. Het is een geweldige zaak dat ze een legende als Kompany hebben teruggehaald en dat ook Pär Zetterberg weer terug is. Het was een zwaar seizoen, maar dat kan eens gebeuren en KRC Genk speelde ook zeer sterk dit seizoen. Dat Anderlecht geen Europees voetbal speelt volgend jaar, is wel heel erg jammer."

Aad de Mos
Lamptey kijkt met vreugde terug op zijn avontuur bij Anderlecht. "Het was een geweldige tijd en Anderlecht was de club die mij in Europa een kans gaf. Ik kwam er goede mensen tegen zoals meneer Verschueren, meneer Vanden Stock en uiteraard ook Aad de Mos en ik had de eer om met spelers als Marc Degryse en Luis Oliveira samen te spelen."

Aad de Mos was bijzonder belangrijk voor hem, tijdens én na zijn carrière. "De Mos was heel belangrijk voor mij, al kan ik hem moeilijk beschrijven (lacht). Ik had geen echte band met mijn vader en moeder en De Mos was als een vaderfiguur voor mij. Ik heb nog altijd contact met hem en hij gaf mij ook advies toen ik problemen had met mijn ex-vrouw. Ik herinner mij ook nog dat hij mij op mijn zestiende verjaardag op de bank zette tegen Dortmund. Prachtig. Hij had een grote invloed op mijn carrière, want nadien haalde hij mij ook nog naar PSV", besluit het voormalige wonderkind.

Pär Zetterberg, Yaw Preko en Adri van Tiggelen over Nii Lamptey: "Geweldig talent"




Nii Lamptey - De vloek van Pelé: 223 p., 21,95 euro - Uitgeverij Edicola


LEES OOK: Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

Moet Anderlecht een samenwerking aangaan met Lamptey?

Meest recent

'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

3
3
'Praet stuurde deze clubs wandelen voor KV Mechelen'

KV Mechelen pakte donderdagavond uit met een straffe transfer. Het kondigde vrijwel uit het niets ...

39
39
'Wilmots ongenadig: grote naam mag Standard verlaten'

Bij Standard blijft het een zeer drukke transferzomer. De Rouches zijn zeer druk in de weer om een ...

52
52
Droomtransfer Tielemans dreigt nu al nachtmerrie te worden

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer beet, maar achter de bliksemdeal met Manchester United ...

61
61
'Strijd om Raskin is los: verrassende bestemming lonkt'

Sinds de uitschakeling in de kwartfinales van het WK door Spanje draait de transfermolen op volle ...

65
65
'Club wrijft zich in handen: Tzolis zet goed voorbeeld'

Het zou goed kunnen dat vrijdag het Belgische transferrecord officieel zal sneuvelen. Het heeft er ...

159
159
'Anderlecht krijgt fikse domper voor beoogde aanwinst'

Anderlecht moet volgende donderdag al een eerste keer aan de bak in de voorrondes van de Europa ...

192
192
'Nog steeds geen witte rook: Antwerp-fans krijgen nieuws'

Drie weken voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft Antwerp nog altijd ...

191
191
'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

580
580
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

132
132
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

156
156
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

82
82
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

574
574
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

38
38
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

457
457
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

200
200
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

727
727
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

280
280
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

327
327
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

283
283
Al ruim 265 mil. gespendeerd: 'Spurs blijft gaan op mercato'

Tottenham Hotspur ontsnapte afgelopen seizoen pas op het nippertje aan degradatie uit de Premier ...

210
210
Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

398
398
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

1143
1143
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

284
284
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

268
268

Meer sportnieuws